jízda ve Ferrari

Nejlepší agentury na zážitky v ČR

Hledáte nejlepší agenturu na zážitky v ČR? Vybrali jsme nejlepší firmy v oboru na trhu, které můžeme s klidným srdcem doporučit, přičemž nás zajímali nejen ceny zážitků, ale také rozsah nabídky, kvalita doplňujících služeb, platnost a možnost výměny poukazu, uživatelská hodnocení či zákaznická podpora. A tady je výsledek.

Aktuálně nejlepší agentury na zážitky v ČR

 1. Allegria – Firmanazazitky.cz – největší nabídka zážitků (přes 1000 položek)
 2. Zážitky.cz – stovky zážitků v nabídce a dobrá úroveň služeb
 3. Adrop.cz – zážitky zaměřené zejména na muže
 4. Esennce.cz -skoro 400 různých zážitků, ověřená agentura

Srovnání zážitkových agentur

NázevParametry
#1Nejširší nabídka zážitků
Allegria
Počet zážitků: přes 1000
Funguje: od 2004
Platnost poukazů: různá
✔️ zákaznická podpora
✔️ 100% hodnocení Heureka.cz
✔️ online chat
Vyzkoušet
#2Zážitky.cz
Počet zážitků: do 350
Funguje: od 2008
Platnost poukazů: 12 měsíců
✔️ zákaznická podpora
✔️ 97% hodnocení Heureka.cz
❌ vyšší ceny zážitků
Vyzkoušet
#3Adrop.cz
Počet zážitků: cca 400
Funguje: od 2007
Platnost poukazů: 12 měsíců
✔️ 98% hodnocení Heureka.cz
❌ zaměřeno spíše na muže
Vyzkoušet
#4Esennce.cz
Počet zážitků: cca 400
Funguje: od 2007
Platnost poukazů: 12 měsíců
✔️ 98% hodnocení Heureka.cz
✔️ pětinásobný vítěz ShopRoku
Vyzkoušet
Top

Recenze agentur na zážitky podle naší redakce

Začneme rovnou mini recenzemi. Vybrali jsme pro vás čtveřici nejzajímavějších firem, které působí v naší zemi, a ve zkratce vás seznámíme s jejich nabídkou a pokusíme se i stručně zhodnotit rozsah a kvalitu služeb. Posléze najdete na našem webu i rozsáhlé recenze těchto firem, ve kterých naleznete komplexnější popis i zhodnocení. Teď už ale přejděme k první agentuře…

allegria firmanazazitky.cz logo

1. Allegria – Firmanazazitky.cz

První místo našeho žebříčku agentur na zážitky bude patřit jedné z nejvýznamnějších tuzemských firem tohoto druhu. Allegria je známá a ověřená společnost, funguje už od roku 2004 a v současnosti nabízí okolo 1000 různých zážitkových nabídek. Rozsah sortimentu této agentury je tudíž v rámci českého prostředí zřejmě bezkonkurenční. Allegria se taky stala několikrát vítězem či finalistou ankety „Shoproku“ portálu Heureka.cz.

Hlavní výhodou této firmy není jen rozsah a rozmanitost sortimentu (nabízí snad všechny myslitelné druhy zážitků – adrenalinové, relaxační, zábavné, poznávací i další), ale i vysoká úroveň zákaznické podpory, které je dostupná 7 dní v týdnu. Oceníte taky přehledné stránky s velmi dobrou kategorizací zážitku a snadným vyhledáváním. A co víc – momentálně má Allegria na Heureka.cz plné 100% hodnocení od uživatelů!

Zobrazit nabídku zážitků
logo Zazitky.cz

2. Zážitky.cz

Další na řadě je firma Zážitky, respektive Zazitky.cz, která vznikla v roce 2008 a může se pochlubit opravdu mimořádně velkou fanouškovskou základnou, popularitou a úspěšností. Počet zážitků dosahuje mnoha stovek, takže šíře výběru je i tentokrát vynikající, totéž platí i pro různorodost. Zážitky můžete na webu vyhledávat podle různých parametrů, např. podle typu, sezónnosti, věku, příležitosti, místa, ceny a podobně, takže orientace je poměrně snadná. Na slušné úrovni je i zákaznická podpora pět dní v týdnu, která zahrnuje i live-chat.

Zazitky.cz drží aktuálně krásné 97% hodnocení na portálu Heureka.cz a lidé oceňují vysokou rychlost vyřízení objednávky, skvělou úroveň služeb, sortiment i dobrou komunikaci agentury. I společnost Zazitky.cz lze tudíž bezesporu vřele doporučit.

Zobrazit nabídku zážitků

3. Adrop.cz

Agentura Adrop.cz patří opět k velmi vyhledávaným a v loňském roce (2019) získala cenu kvality v anketě Shoproku portálu Heureka.cz. Společnost funguje už od roku 2007 a můžete se těšit na skvělý výběr zážitků různého druhu. Sortiment pravda není tak monumentální jako u předchozích dvou agentur, ale pravděpodobně najdete to, co hledáte. Androp.cz je navíc skvěle hodnocen zákazníky. Na portále Heureka.cz drží 98% hodnocení.

Agentura je silná především v oblasti zážitkových dárků zaměřených spíše na mužské publikum. Ať už jde o adrenalinové a sportovní akce, auto-moto či army zážitky a podobně. Pokud sháníte dárek třeba pro kamaráda, otce, přítele či manžela, jistě si zde vyberete.

Zobrazit nabídku zážitků
logo-esennce

4. Esennce.cz

Poslední vybranou zážitkovou agenturou, kterou vám v rámci našeho žebříčku představíme, bude portál Esennce.cz. Tato společnost provozuje svou činnost už od roku 2007 a patří mezi osvědčené firmy ve svém oboru. Tři roky po sobě (2010 až 2012) zvítězila v anketě „Shoproku“ a na portále Heureka.cz drží krásné 98% zákaznické hodnocení od více než 4 tisíc zákazníků.

Esennce.cz nabízí solidní výběr zážitků, který zahrnuje skoro čtyři sta nabídek. Rozmanitost je taky velmi dobrá, sortiment je silný především, pokud jde o adrenalinové, nebo naopak odpočinkové a relaxační zážitky. Je zde i skvělý výběr různých leteckých zážitků nebo gurmánských příležitostí. Esennce.cz tedy rozhodně patří do party nejzajímavějších agentur svého druhu v ČR.

Zobrazit nabídku zážitků
Top

Vybrat zajímavý a originální dárek, který obdarovaného potěší nebo i ohromí, může být v dnešní době dost náročné. Pokud se v tomto směru často potýkáte s nedostatkem nápadů a invence, vězte, že v tom nejste sami. Stále větší oblibu si však získávají dárky, které nejsou věcné, ale takříkajíc zážitkové.

Zatímco dříve mohla být organizace takového zážitkového dárku třeba i docela náročná, dnes už existuje řada společností a agentur, které se právě tímto oborem zabývají. Nabídnou vám obrovskou paletu inspirace, zážitky různých druhů, délky či intenzity – vy už si jen vyberete to, co by se mohlo obdarovanému líbit, a předáte elegantní kupón, který je příslibem skvělé zábavy a spousty vzpomínek. Samozřejmě však nic nebrání tomu, abyste takovou službu využili sami nebo třeba s partnerem či rodinou. V dnešním článku se proto podíváme na nejlepší agentury na zážitky v ČR a nabídneme vám rady pro výběr i krátké recenze jednotlivých společností.

Jak vybrat agenturu na zážitky?

Další částí našeho článku bude poněkud obecnější a univerzálnější návod, který vám může pomoci s výběrem ideálního poskytovatele zážitku nebo dárku v této podobě. Zaměříme se na různé důležité parametry a faktory, které byste při výběru měli zvážit a přihodíme množství tipů, rad – snad i nějakou tu inspiraci. To vše vám může pomoci ke spokojenému a snadnému nákupu.

Proč darovat zážitek?

Možnost obdarovat někoho blízkého (nebo třeba i sebe) zajímavým zážitkem není nic extra nového. Jak už jste se dozvěděli, nejstarší agentury, které se zprostředkováním takových akcí zabývají, se u nás objevovaly už během prvního desetiletí nového milénia. Přesto spousta lidí stále raději sáhne po věcném daru. Zážitek má však několik výhod…

 • Jde o originální, atraktivní dárek, pro většinu lidí mnohem méně očekávaný, ale o to milejší než bonboniéra, láhev vína nebo ponožky.
 • Výběr je dnes obrovský, takřka neomezený. Můžete najít zážitek prakticky pro kohokoli, včetně nejnáročnějších blízkých.
 • Zážitky lze pořídit v různých cenových relacích, nemusí jít jen o velmi drahé záležitosti.
 • Vzpomínky zůstanou mnohem déle, než přežije většina věcných darů.

Jaký je sortiment?

Abyste věděli, že možnosti zážitkových dárků jsou opravdu enormní, máme pro vás inspiraci. Jaké druhy zážitků si můžete u specializovaných agentur pořídit pro sebe či jiné?

 • Adrenalinové zážitky – Bungee-jumping, seskok padákem, let stíhačkou nebo třeba tankem a mnohé další. Adrenalinové zážitky patří dlouhodobě k nejžádanějším kategoriím a můžete se spolehnout, že výběr je extrémní.
 • Sportovní zážitky – Horolezectví, surfování, potápění, golf, jízda na koni nebo třeba i let s jet-packem. Agentury vám mohou zprostředkovat prakticky jakýkoli sportovní zážitek, který byste chtěli vyzkoušet, ale dosud jste neměli příležitost.
 • Auto-moto – Zejména pánové si jistě vychutnají zážitek v podobě jízdy v supersportech značek jako Ferrari, Lamborghini a dalších, nebo na silných motorkách, čtyřkolkách, v terénních vozech a tak dále. Možnosti jsou obrovské.
 • Army – Jízda v obrněném transportéru či tanku, let stíhačkou, paintball, střelba z nejrůznějších zbraní anebo i kurzy přežití či kurzy vojenského výcviku. To vše si můžete zkusit anebo to někomu umožnit.
 • Relaxace a odpočinek – Samozřejmostí jsou různé masážní, wellness, odpočinkové a relaxační zážitky nebo i pobyty.
 • Pobyty a zájezdy – Agentury na zážitky nabízejí i plnohodnotné zájezdy, výlety, pobyty a dovolené u nás i v zahraničí. Obvykle navíc s určitou přidanou hodnotou v podobě dalších služeb, dárků apod.
 • Povolání na zkoušku – Chcete si zkusit, jaké to je být sládkem, pilotem, ošetřovatelem v ZOO nebo třeba kapitánem jachty? To vše je možné a pochopitelně i mnohem víc.
 • Gastronomie – Večeře v luxusní restauraci, degustace vín nebo nějaký nevšední kulinářský zážitek. I tato sorta zážitků patří k velmi vyhledávaným.
 • Zábavné zážitky – Únikové hry, nejrůznější simulátory – i takové zážitky můžete darovat nebo sami vyzkoušet.
 • Romantika – Romantické zážitky pochopitelně nemohou chybět. Ať už jsou to různé pobyty pro zamilované, večeře nebo jiné aktivity vhodné pro zamilované páry.
 • Naučné – Zážitek může mít i podobu vzdělávání. Intelektuálně založené osoby jistě potěší návštěva muzea či galerie, kurz nějaké zajímavé činnosti nebo poznávací zájezd.

seskok padákem
Seskok padákem je oblíbeným zážitkem

Na co se při výběru zaměřit?

Agentur na zážitky u nás funguje celá řada. Jak se zorientovat v nabídce služeb, podle čeho vybírat, čemu věnovat pozornost a čemu se vyhnout? Zde jsou alespoň nejdůležitější faktory.

Rozsah sortimentu

Jedním z nejdůležitějších faktorů je jistě rozsah nabídky dané společnosti. V tomto směru si tuzemské velké agentury vedou často velmi dobře, některé nabízejí mnoho stovek nebo i okolo tisíce zážitkových akcí. Důležitá je i pestrost výběru nebo zaměření dané společnosti. Některé agentury mají velmi široký sortiment, který zahrnuje z každého druhu či zážitkové kategorie něco. Jiné se mohou více specializovat na určitý tematický okruh nebo konkrétní kategorie.

Pokud třeba hledáte zážitek s vojenskou tematikou, může být vhodnější zapátrat v agentuře, která se na tento druh akcí přednostně zaměřuje (dobrý výběr army zážitků mívá např. Adrop.cz).

Nejširší nabídku zážitků poskytuje Allegria – Firmanazazitky.cz

Přehlednost webu

Se sortimentem a možností výběru souvisí i přehlednost a organizace webu dané agentury a samozřejmě možnosti vyhledávání zážitků podle různých parametrů nebo filtrů. Určitě oceníte, pokud lze nabídky filtrovat např. pomocí ceny, aktuálních akcí či slev, lokality (velmi praktické jsou mapy zážitků, kde můžete vyhledávat nejbližší nabídky), druhu či kategorie anebo třeba i příležitosti.

Některé agentury řadí zážitky i podle dalších hledisek. Třeba dle toho, pro koho jsou vhodné, podle věkových kategorií, sezónnosti (letní, zimní, jarní zážitky) a podobně. Čím více možností, tím spíše najdete ideální zážitek nebo dárek, který hledáte.

Platnost poukazu, univerzálnost, možnost výměny

Poměrně zásadním faktorem je taky délka platnosti poukazu. Tento parametr by vás měl vždy zajímat. Některé agentury mají pevně stanovenou délku platnosti pro všechny nabídky, u jiných se platnost liší zážitek od zážitku. Za velmi dobrý standard lze považovat 12měsíční platnost, což je dostatek času pro využití i při časovém presu. U některých agentur nebo nabídek se však lze setkat s kratší dobou.

Zajímavou možností jsou i „univerzální“ poukazy, které mnohé agentury nabízejí. Jde de facto o klasické dárkové poukazy, které nejsou určeny pro konkrétní službu, ale mají určitý finanční limit, v jehož rámci si můžete vybrat zážitek dle libosti.

Zajímat by vás měla i možnost výměny, případně lhůta, do které můžete poukaz vrátit, pokud zjistíte, že se vám nebo obdarovanému člověku nehodí. Možnost výměny spolehlivé agentury nabízejí, stejně tak možnost vrácení nevhodného kupónu – obvykle do 30 někdy i více dní.

Zákaznická podpora

I tento faktor může hrát důležitou roli. Jakými kanály agentura komunikuje se zákazníky? V dnešní době už je standardem telefonní linka, emailový kontakt, ale i live-chat přímo na webu. Ten oceníte, když potřebujete rychle zodpovědět dotaz nebo pomoci s problémem.

Roli samozřejmě hraje i přístup a ochota společnosti. Zde vám mohou napovědět různé zákaznické recenze a ohlasy na danou agenturu například na Heureka.cz nebo na sociálních sítích apod.

Uživatelská hodnocení

Z webových stránek společnosti a informací na nich se můžete dozvědět leccos důležitého, ale zřejmě se nedozvíte, zda má společnost či agentura nějaké mezery či nedostatky, jak si vede ve srovnání s konkurencí nebo na co si u ní dát pozor. V dnešní době jsou naštěstí k dispozici nesčetné uživatelské recenze, které hodnotí úroveň služeb, rychlost, komunikaci i další aspekty fungování firem.

Hodnocení v těchto recenzích může být užitečným vodítkem, ale pamatujte, že ne vždy jsou uživatelské recenze objektivní. Nemá smysl nechat se odradit jednou špatnou zkušeností, pokud má firma jinak v zásadě „čistý štít“. Velkou pomocí mohou být i odbornější a rozsáhlejší recenze – takové najdete i přímo na našem webu. Nabídneme vám v nich komplexní informace o testované společnosti či službě a taky velmi podrobné zhodnocení všech nejdůležitějších aspektů.

Nejlepší uživatelské hodnocení na Heureka.cz má Allegria – Firmanazazitky.cz (100%), následována firmou Adrop.cz (98%) a Esennce.cz (98%)

Pojištění

Zejména u adrenalinových či sportovních zážitků, pobytů nebo zájezdů je na místě myslet na adekvátní pojištění. Schopná agentura by vždy měla být schopna odpovídající pojištění zajistit sama, aniž byste museli cokoli řešit.