Amazon Prime Video

Amazon Prime – ceník předplatného pro rok 2022

Streamovací služba Amazon Prime patří v České republice k těm nejnovějším. Na tuzemský trh se dostala v roce 2016. Během krátké doby se ovšem stala dvojkou na českém trhu a na podzim 2021 překonala i konkurenční HBO GO. Za vše může cena Amazon Prime – ta je v současnosti nejvýhodnější na trhu.

Během prvních let na českém trhu streamovací službě chyběl obsah. To ale v posledních měsících dohnala. Amazon se během roku 2021 zaměřil na obsah pro české diváky – těm nabízí filmy a seriály s českými titulky a v některých případech i s dabingem.

Kolik stojí Amazon Prime?

V úvodu jsme zmínili, že Prime Video je nejlevnější streamovací služba v České republice. Za předplatné Amazon Prime dáte 159 Kč a na jeden účet připojíte až šest uživatelů. Při plném využití stojí služba pouhých 13 Kč za měsíc na uživatele. Během slevových akcí navíc seženete Amazon Prime za pouhých 79 Kč měsíčně.

Všichni uživatelé navíc získají možnost personalizace obsahu. Pokud máte v oblibě sci-fi tématiku, Amazon vám po určité době nabídne sám obsah, který vás zajímá. Pořady, které sleduje váš partner, přitom zůstanou na jeho vlastním účtu.

Všechny pořady Amazon Prime přehrajete ve Full HD kvalitě – u vybraných máte dokonce možnost 4K. Streamovací služba si dobře stojí i v rámci zvukové kvality. Na nejmodernější technologii Dolby Atmos 7.1 sice nedosáhne, pořady ale přehraje v obstojné 5.1 kvalitě.

Při testování služby nás zaujala možnost společného přehrávání. Díky ní si ve vaší partě kamarádů a známých společně přehrajete nový díl oblíbeného seriálu nebo filmu. Stačí mít aktivní předplatné Amazon Prime a poslat odkaz. Společné přehrávání zahrnuje i živý chat, který prožitek z nové epizody okoření.

Jak zaplatit Amazon Prime?

Pro plné využití streamovací služby potřebujete účet na Amazonu. Jeho vytvoření vám zabere pár minut času, otevře vám ale přístup do jednoho z největších internetových obchodů na světě, který doručuje i po České republice.

Za Amazon Prime zaplatíte pouze debetní nebo kreditní kartou. Služba podporuje obě možnosti Visa a Mastercard. V současnosti nepořídíte dárkové kupony ani vouchery, jak to nabízejí jiné služby. Pokud se s nimi někde setkáte, s velkou pravděpodobností se jedná o podvrh.

Jedinou možností, jak zaplatíte za předplatné Amazon Prime mimo oficiální cestu, je zřízení Vodafone TV. Ta za příplatek službu nabízí a vy ji platíte mobilnímu operátorovi.

Aktivace předplatného Amazon Prime

Oproti jiným streamovacím službám je aktivace předplatného poměrně složitá a vyžaduje několik kroků:

 1. Zaregistrujte si účet pomocí vaší e-mailové adresy.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu uživatele.
 3. Pokud to služba vyžaduje, přihlaste se do Amazon účtu.
 4. Klikněte na tlačítko Registrace.
 5. Zadejte údaje k platební kartě a potvrďte tlačítkem Pokračovat.
 6. Aktivace vás vrátí na nabídku s předplatným, klikněte na tlačítko Potvrdit sedmidenní předplatné s následnou platbou.

Během aktivace se vám může stát, že po vás bude Amazon chtít vyplnit místo bydliště, telefonní číslo a další údaje přímo v jejich internetovém obchodě. Tento krok bohužel nepřeskočíte. Jedná se o komplikaci, kterou zákazníci internetového obchodu Amazon dobře znají.

Jak zrušit účet Amazon Prime

Podobně jako u jiných streamovacích, také u Amazon Prime je kompletní zrušení účtu komplikovaná záležitost. Ta vyžaduje kontaktování uživatelské podpory, která je zatím v České republice poměrně laxní. Uživatelské podpoře se nevyhnete ani v případě kompletního zrušení celého Amazon účtu.

Jednodušší variantou je tak deaktivace předplatného Amazon Prime. To provedete snadno v několika krocích:

 1. Klikněte na ikonu uživatele v pravém horním rohu.
 2. Vyberte nabídku Účet a nastavení.
 3. Potvrďte deaktivaci kliknutím na tlačítko Ukončit členství.

Amazon Prime vám v každém případě umožní dokončení vašeho aktuálního předplatného. To platí i v případě, že máte aktivovanou pouze sedmidenní zkušební verzi. Po její deaktivaci se neprovede první platba a vaše předplatné se zruší.

Jaké filmy a seriály sledovat na Amazon Prime

V nabídce Amazon Prime aktuálně najdete kolem 1000 filmů a seriálů. Většina z nich má české titulky, některé dokonce i český dabing. Pokud ale vyžadujete pouze filmy s českým dabingem, Amazon Prime vás nepotěší.

Hlavní devizou Amazon Prime je jejich tvorba pojmenovaná Amazon Originals. Najdete zde filmy a seriály z jejich vlastní produkce, které sbírají vysoká hodnocení. Zapomenout nesmíme ani na následovníka kultovní motoristické show Top Gear – The Grand Tour.

Banda (The Boys)

89 %

Akční seriál

Carnival Row

72 %

Fantasy seriál

Válka zítřka

66 %

Akční film

Kromě vlastní tvorby na Prime Video najdete i filmy se zakoupenou licencí. Některé z nich přitom jinde než na této streamovací platformě nenajdete:

 • Boratův navázaný telefilm (2020),
 • Nedotknutelní (2017),
 • Očista (2013.

Potěšení nebudou fanoušci českých filmů. Na ty zatím Prime Video zapomíná. V nabídce najdete pouze 7 dní hříchu s Ondřejem Vetchým a Vicou Kerekes v hlavní roli a romantickou komedii Láska je láska.

Vyplatí se koupit Amazon Prime?

Zda se předplatné streamovací služby vyplatí, nám nejvíce napoví ceník Amazon Prime. Jedná se o bezkonkurenčně nejlevnější streamovací službu, ke které se aktuálně v České republice dostanete. Má to ale několik háčků.

Nabídka filmů a seriálů není tak široká. To se ovšem týká i populární HBO GO. Na rozdíl od ní ale Prime Video nabízí tituly s nižší produkční kvalitou. Jestliže se hovíte v oscarových filmech a divácky oceňovaných seriálech, Prime Video vám radost neudělá.

Další vadou na kráse je lokalizace. Aplikace je kompletně přeložená do češtiny, dabovaných filmů a seriálů zatím najdete poskrovnu.

Amazon Prime doporučíme divákům, kteří chtějí legální přístup k pořadům z produkce Amazon Original. Jiný způsob jak se k nim oficiálně dostat zatím nenajdete. Na druhou stranu cena za měsíc a rok Amazon Prime není tak vysoká, abyste si omezenou nabídku neužili.

Lze získat účet na Amazon Prime zdarma?

Ano! Jako jedna z mála VoD služeb v České republice nabízí Prime Video sedmidenní zkušební lhůtu. Po dobu jednoho týdne tak máte přístup ke kompletnímu obsahu Amazon Prime Video na všech zařízeních a se všemi funkcemi.

Jiným způsobem se bohužel k Amazon Prime zdarma nedostanete. Dárkové kupony nebo kódy, tak jak to nabízejí konkurenční streamovací služby, zatím Amazon nenabízí. To se ovšem může v následujících měsících změnit.

Cena konkurence

Jak jsme již několik napsali, Amazon Prime je v současné době nejlevnější streamovací služba v České republice. Nižší cenu nabízí pouze Apple TV+, tu ale spustíte pouze na zařízeních s operačním systémem iOS nebo MacOS a tak si ji nevyužijí všichni diváci.

Amazon Prime Video

Netflix

Apple TV+

HBO GO

Disney+

Cena

159 Kč

199 Kč

139 Kč

159 Kč

180 Kč

Zkušební verze

7 dní

Ne

7 dní

Ne

Ne

Počet zařízení

6

1

5

5

4

Rozlišení

4K Ultra HD

SD

4K Ultra HD

Full HD

4K Ultra HD

Shrnutí

Amazon Prime Video je sice nejlevnější služba, najdete na ní ale také nejméně titulů. V České republice si ale zatím pomalu zvyká. Je pravděpodobné, že situace se bude v následujících měsících a letech měnit. Sedm dní na zkoušku vás přesvědčí, zda předplatné Amazon Prime stojí za to.