apple tv+

Apple TV+ – ceník předplatného na rok 2022

Jestliže zvažujete předplatné Apple TV+, určitě vás zajímá jeho cena a zda se služba za tuto částku vyplatí. Cena Apple TV+ ovšem není jediným kritériem, které při testech VoD streamovacích služeb posuzujeme. Vyplatí se Apple TV+ anebo se jedná jen o jednu z mnoha trendy streamovacích služeb?

Když kolem roku 2018 začaly nabírat VoD (video-on-demand) služby jako Netflix na popularitě, bylo otázkou času, kdy s tou vlastní přijde i gigant Apple. Jejich vlastní televize Apple TV+ se na českém a slovenském trhu objevila 1. 11. 2019. Obstojí Apple TV+ ve srovnání s konkurenčními streamovacími službami?

apple tv+

Kolik stojí Apple TV+?

Cena za pořízení Apple TV+ se liší v závislosti na tom, jakou využijete nabídku. Služba Apple totiž nabízí hned čtyři různé ceny předplatného Apple TV+:

 • půlroční zkušební dobu a dále 139 Kč měsíčně při pořízení nového Apple zařízení,
 • 139 Kč měsíčně a sedmidenní zkušební lhůta bez nového Apple zařízení,
 • od 285 Kč měsíčně při předplatném balíčku Apple One (Apple Music, Apple Arcade, iCloud a Apple TV+),
 • zdarma při studentském předplatném Apple Music.

Apple TV+ navíc umožňuje pořízení předplatného na rok dopředu. V tom případě za něj zaplatíte 1390 Kč a získáte 2 měsíce zdarma.

Za jedno předplatné získá k účtu přístup až pět členů jedné domácnosti. V rámci každé nabídky dostanete přístup k filmům a seriálům v nejvyšší 4K kvalitě a Dolby Atmos zvuku – samozřejmě pokud tuto možnost vaše zařízení podporují.

Apple TV+ se zaměřuje hlavně na uživatele „jablečných“ zařízení, není to ovšem podmínka. Z pochopitelných důvodů nenajdete aplikace na operační systém Android, Chrome OS a Windows, máte ale možnost přístupu přes webové rozhraní. Majitelé herních konzolí ocení aplikaci na Playstation i Xbox. Samozřejmostí je vlastní aplikace na Apple zařízení a chytré televize.

Cena Apple TV+
Cena Apple TV+, zdroj: apple.com/cz/

Platba a aktivace předplatného Apple TV+

Platba za předplatné Apple TV+ je snadná. Vše probíhá prostřednictvím ověřené platební karty. Provedení a aktivace předplatného vyžaduje pouze zpřístupnění on-line plateb na vaší platební kartě.

Stejně snadný je i návod na aktivaci účtu. Vše probíhá v několika snadných krocích a postup se neliší od aktivace předplatného na jiných streamovacích službách. K registraci na Apple TV+ potřebuje Apple ID – univerzální účet ke všem službám společnosti Apple.

Po založení Apple ID vše spárujete s vaší platební kartou. Následně vám přijde na e-mail ověřovací kód, který zadáte do příslušné tabulky v registračním formuláři. Od té doby je účet plně aktivní.

Všechny informace o předplatném, faktury a spárovanou platební kartu najdete v jediné nabídce v uživatelském účtu. Jeho ikonu najdete tradičně vpravo nahoře.

Jak zrušit Apple TV+?

Podobně jako u jiných streamovacích služeb je snadnější pouze deaktivace předplatného než kompletní zrušení účtu. Možnost deaktivace předplatného Apple TV+ najdete v nabídce Settings (nebo Nastavení) uživatelském účtu. Úplně dole se nachází kategorie Subscriptions, ve které předplatné zrušíte. Vaše předplatné se deaktivuje po vypršení zaplacené doby.

Zrušení Apple ID je o něco komplikovanější a probíhá v několika krocích:

 1. Přihlaste se do vaše Apple ID na stránkách Apple.
 2. V nabídce Privacy klikněte na Data management.
 3. V této rubrice máte možnost dočasného nebo trvalého zrušení Apple ID.

Připomínáme, že zrušením Apple ID ztratíte přístup ke všem Apple zařízením. To se vám nevyplatí pokud kromě Apple TV+ předplatného využíváte také iPhone, iPod nebo Mac.

Co sledovat na Apple TV+?

Nabídku filmů v Apple TV+ tvoří výhradně vlastní produkce pod značením Apple Originals. Z jejich produkce pocházejí hlavně seriály, které Apple TV+ zveřejňuje buď najednou nebo po epizodách.

Nejlepší seriály na Apple TV+:

Žánr Hodnocení
Ted Lasso Sportovní drama 86 %
The Morning Show Drama z novinářského prostředí 83 %
Dickinson Životopisné drama 74 %
Nadace Sci-fi drama 61 %
See Akční sci-fi 74 %

Na své si přijdou i milovníci filmů. Předplatné Apple TV+ jich ale neobsahuje tolik jako konkurenční služby. Podle českého webu FilmToro.cz se na Apple TV+ v současnosti nachází necelá stovka titulů. Všechny jsou vybaveny českými titulky, tuzemský dabing ale najdeme pouze sporadicky.

Nové filmy na Apple TV+:

 • The Tragedy of MacBeth (Denzel Washington),
 • Finch (Tom Hanks),
 • Cherry (Tom Holland).

Co ovšem tuzemského diváka nepotěší je absence českých filmů. Jelikož se Apple TV+ soustředí pouze na svoji vlastní produkci, české filmy zde nenajdeme. Drobná náhrada může být množství hudebních dokumentů.

Vyplatí se koupit Apple TV+?

Ceník předplatného Apple TV+ patří k těm nejlevnějším mezi streamovacími službami – to ale nutně neznamená, že se vyplatí.

Největším problém je malé množství pořadů. Giganti jako Netflix, HBO GO nebo Amazon Prime obsahují nabízejí svým divákům tisíce pořadů. V jejich nabídce navíc najdete i převzaté tituly – s tím se bohužel u Apple TV+ nesetkáte.

Kombinace nízkého počtu titulů, osekané aplikace a často chaotického ovládání znamená, že předplatné Apple TV+ se vyplatí zejména filmovým fanouškům. Jediná možnost jak legálně vidět Apple Originals je právě Apple TV+ – jejich tituly totiž v kinech vůbec nenajdete.

Lze získat účet na Apple TV+ zdarma

Založení účtu na Apple TV+ vás nic nestojí. Za předplatné dáte 139 Kč měsíčně. Jako jedna z mála služeb ale nabízí Apple TV+ svoje předplatné i zdarma:

 • sedmidenní zkušební lhůta,
 • tříměsíční zkušební lhůta při koupi nového Apple zařízení,
 • zdarma pro předplatitelé studentské verze Apple Music.

Existují tak možnosti, jak zjistíte, zda cena Apple TV+ odpovídá jejich nabídce. Jiná možnost než tři výše uvedené ale neexistuje. Na rozdíl od jiných služeb neumožňuje Apple TV+ nákup dárkových kuponů nebo slevových kódů.

Cena konkurence

S ohledem na kvalitu je Apple TV+ a jeho cena za měsíc a rok nejnižší. Služba navíc umožňuje předplatné na 12 měsíců dopředu a v tom případě získáte 2 měsíce sledování zdarma. Jak si Apple TV+ stojí v porovnání s ostatními službami?

Apple TV+

Netflix

Amazon Prime Video

HBO GO

Disney+

Cena

139 Kč

199 Kč

159 Kč

159 Kč

180 Kč

Zkušební verze

7 dní

Ne

7 dní

Ne

Ne

Počet zařízení

5

1

6

5

4

Rozlišení

4K Ultra HD

SD

4K Ultra HD

Full HD

4K Ultra HD

Shrnutí

Streamovací službu Apple TV+ čeká ještě dlouhá cesta. Cena za předplatné je sice příznivá, v nabídce ale naleznete pouze omezené množství titulů. Pokud jste fanouškem filmů, zvažte sedmidenní zkušební dobu. Jinak se připravte na omezenou nabídku, která se možná nesetká s vašimi představami.