Disney+ logo

Disney+ – ceník předplatného pro rok 2022

Nejmladší streamovací služba Disney+ přišla na český trh 14. června 2022. V současnosti se jedná o nejrychleji rostoucí VOD službu, přičemž cena Disney+ není vysoká. Doslova za pár stovek měsíčně se dostanete k nejnovějším světovým filmům.

Vlastní streamovací službu spustila produkční společnost Disney v roce 2019 a od začátku bylo jasné, že jde o velkého hráče. Disney vlastní práva k největším filmovým blockbusterům a předplatné Disney+ si zaplatilo už 137,7 milionů uživatelů.

Disney+ logo

Cena Disney+

Streamovací služba Disney+ nabízí dva druhy předplatného:

  • měsíční za 199 Kč,
  • roční za 1990 Kč.

Za první z nich se vám peníze strhávají každý měsíc. Druhé platíte jednou ročně a vyjde vás levněji. Roční předplatné Disney+ zahrnuje 2 měsíce zdarma.

Zajímavým bonusem bylo tzv. early-adopt předplatné. Pokud jste předobjednali do 14. června, dostali jste roční předplatné za pouhých 1590 Kč – zdarma jste získali dokonce 4 měsíce.

Disney+ ceník

Až 7 profilů (zařízení Disney+) na jednom účtu

Za cenu měsíčního předplatného získáte přihlášení až na 7 různých zařízení a sledování na 4 obrazovkách současně. Podmínkou je přitom, že všechna zařízení se nachází v rámci jedné domácnosti.

Co se týče podpory zařízení, Disney+ jde klasickou cestou a podporuje všechna myslitelná zařízení. Kromě webového prohlížeče si Disney+ pustíte na chytrých televizích, telefonech s Androidem i iOS a my oceňujeme i podporu konzolí Xbox i Playstation minulé generace.

Funkce Disney+

Není žádným tajemství, že Disney+ se zaměřuje na filmy a seriály pro celou rodinu. Jednou z hlavních předností je rozlišení obsahu pro dospělé a dětské publikum a nastavení dětského zámku. Jednotlivým profilům snadno nastavíte přístupová práva a účty pro dospělé zaheslujete.

Zajímavě vypadá i nastavení dalších funkcí. Naskytne se vám možnost vypnutí videa na pozadí detailu pořadu a automatického přehrávání dalších filmů. Příjemná je také podpora sdílení mobilní obrazovky na televizi, pokud se nacházíte na stejné Wi-Fi.

Pokud zatoužíte po virtuálním promítání s přáteli, jako to má Amazon Prime, oceníte funkci GroupWatch. Předplatné Disney+ umožňuje sdílené sledování až mezi šesti přáteli. Jedinou podmínkou je aktivní účet.

Sledování v maximální kvalitě

Ceník předplatného Disney+ zahrnuje přehrávání filmů v kvalitě 4K UHD a Dolby Vision, pokud vaše zařízení tento formát podporuje. Kvalitní práci odvádí služba i na straně zvuku – podporovaná zařízení podporují Dolby Atmos standard.

Příjemně působí možnost nastavení kvality přehrávání na různých zařízeních. Disney+ tím pamatuje na uživatele, které mají omezený datový tarif a chtějí sledovat filmy v nižší kvalitě. Pořady na Disney+ můžete sledovat on-line, nebo si je stáhnout do paměti zařízení.

Podporovaná zařízení Disney+

 

Jak zaplatit předplatné Disney+?

Streamovací služba Disney+ vyžaduje registraci. Ta probíhá v několika krocích:

  • Ve webovém prohlížeči navštivte hlavní stránku Disney+.
  • Klikněte na modré tlačítko Zaregistrujte se nebo Ušetřete na 12 měsících.
  • V dalším okně zadejte e-mail a klikněte na Pokračovat.
  • Přijměte podmínky služby.
  • Zadejte heslo k uživatelskému účtu.
  • Napište údaje k platební metodě.
  • Potvrďte platbu.

Odesláním peněz se aktivuje Disney+ předplatné. Po platbě navíc máte možnost nastavení PIN kódu, který funguje jako dětský zámek. Registraci neprovedete bez platby, což hází stín na jinak povedenou službu.

Platbu provedete klasicky prostřednicvím on-line platby kartou. Ceník předplatného Disney+ umožňuje platbu prostřednictvím Visa, Mastercard a American Express platebních karet. Pokud preferujete digitální platbu, zvolte platbu pomocí virtuální karty PayPal.

Zrušení účtu na Disney+

Předplatné Disney+ zrušíte snadno. Ve webové aplikaci klikněte na pravé menu a záložku Účet. Klikněte na typ předplatného a v následující obrazovce najdete v dolní části odkaz Zrušit předplatné.

Po potvrzení se vás aplikace zeptá na důvod zrušení předplatného a vyžaduje další potvrzení volby. Jakmile volbu odkliknete, přístup k Disney+ katalogu vám zůstane až do konce aktuálního fakturačního období.

Jestliže si vaše volbu rozmyslíte, Disney+ vám nabídne možnost obnovení předplatného. Služba bohužel neuvádí do kdy a tak je možné, že tato doba bude pro různé uživatele odlišná. Po obnovení předplatného se znovu získáte přístup ke všem profilům, seznamům pořadů a diváckou historii.

Filmy a seriály na Disney+

Streamovací služba zaujme nabídkou moderních filmů a seriálů. Díky produkční společnost Disney za zády nabízí přes 800 filmů, 900 seriálů a 130 exkluzivních titulů, které jinde neuvidíte.

Mezi exkluzivity patří hlavně pořady ze světa Star Wars, Marvel a oblíbené animované filmy Pixar. Nechybí ani kompletní nabídka Disney pohádek, mezi kterými najdete i starší animované kousky.

Oblíbené seriály na Disney+

Obi-Wan Kenobi 65 %
Ms. Marvel 62 %
Ztraceni 75 %

Velmi slušnou nabídku nabízí Disney+ i v kategorii filmů. Najdete zde všechny marvelovky a Hvězdné války. To ale není všechno. Streamovací služba Disney+ míří na celou rodinu a na své si přijdou i děti.

Mezi velké výhody patří lokalizace obsahu. Většinu filmů a seriálů na Disney+ najdete s českými titulky i českým dabingem.

Vyplatí se koupit předplatné Disney+?

Streamovací služba Disney+ nabízí stovky hodin obsahu za 199 Kč měsíčně. To vše ve 4K kvalitě s výborným zvukem a funkcemi jako sdílené přehrávání. Množství profilů je pak už jenom třešnička na dortu, která odpovídá na otázku.

Nabídka a kvalita filmů Disney+ nesnese srovnání. Netflix sice nabízí podobný obsah, za srovnatelnou cenu ale dostanete pouze SD kvalitu.

Abychom odpověděli na otázku. Předplatné Disney+ se vyplatí filmovým fanouškům a nabízí obsah pro celou rodinu. Ideální je vyzkoušet ho na měsíčním předplatném a následně se rozhodnout, zda zaplatíte výhodný roční tarif.

Lze získat Disney+ zdarma?

Ne, Disney+ zdarma nezískáte. A to ani jako dárek. V České republice se zatím neprodávají dárkové karty a kupony. Na internetu sice najdete kupony z jiných státních distribucí, jedná se ale o neoficiální prodej.

Jediná možnost získání Disney+ účtu zdarma je účet, který vám poskytne někdo známý. V tomto případě ale upozorňujeme, že se jedná o porušení podmínek Disney+ a riskujete smazání účtu.

Shrnutí

Široká nabídka filmů a rozumná cena Disney+. Přesně to charakterizuje nejnovější streamovací službu, která se nabídla českým divákům. Pokud v tuto chvíli neplatíte jinou podobnou službu, předplatné Disney+ je ideální start do světa streamovacích služeb.

O něco komplikovanější volbu mají stávající předplatitelé konkurenčních služeb. U nich rozhodne především kvalita nabídky a subjektivní divácký vkus. Počítejte ale s tím, že Disney+ – cena za měsíc a rok vám nabídne pestrou nabídku filmů a seriálů pro celou rodinu.