ovoce a zelenina

Freshbedynky.cz (recenze a zkušenosti) – rozvoz farmářských potravin online

Recenze eshopu / služby Freshbedynky.cz, díky které si můžete nechat zaslat farmářskou zeleninu a ovoce v BIO kvalitě po celé ČR a nejen to. Více v článku….

Hodnocení eshopu FreshBedynky.cz

Shrnutí recenze a zkušeností

logo kvetinyexpress.cz Obchod Freshbedynky.cz si rozhodně zaslouží plusové body za to, že nabízí zboží s přidanou hodnotou a drží se pevně zavedených principů a filozofie. Nabízí kvalitní, farmářské BIO potraviny a další výrobky, čímž představuje alternativu k levnému, ale často nekvalitnímu a k přírodě nešetrnému průmyslovému zboží. Další pochvalu si zaslouží dobře zpracovaný, přehledný a informacemi zásobeny web.

Za mínus lze považovat vyšší ceny produktů a dopravy, ale je třeba brát v potaz, o jaké zboží jde a že doprava může vyžadovat speciální ohledy. Jednoduše řečeno – když jdete nakupovat na Freshbedynky.cz musíte počítat s tím, že možná utratíte poněkud víc než při nákupu v supermarketu. To ale neznamená, že ceny nejsou férové a neodpovídají kvalitě zboží a služeb.

Overall
9.6/10
9.6/10
 • Rozsah sortimentu - 10/10
  10/10
 • Kvalita služeb - 9.6/10
  9.6/10
 • Zpracování e-shopu - 9.9/10
  9.9/10
 • Cenové relace - 8.7/10
  8.7/10

Výhody

 • Nabídka kvalitního farmářského ovoce a zeleniny v BIO kvalitě
 • Široká nabídka další produktů a potravin v dobré kvalitě
 • Pěkně zpracovaný a přehledný web
 • Magazín a databáze receptů na webu

Nevýhody

 • Vyšší ceny dopravy
 • Vyšší ceny produktů (což je však pochopitelné)

Potraviny ze supermarketů jsou sice často velmi levné, ale obvykle tomu odpovídá i jejich kvalita. Pokud už vás nebaví nakupovat ovoce a zeleninu, které nemá žádnou chuť, maso podezřele pistáciového vzezření a další produkty pochybného ražení, pak pro vás máme dobrou zprávu. I když… asi to pro vás nebude žádná novinka. Ano, dnes existují různé alternativy pro lidi, které kvalita zajímá více než kvantita nebo nejnižší cena. A mezi velmi zajímavé alternativy patří i e-shop Freshbedynky.cz. Ten vám taky zevrubně představíme v dnešní recenzi.

Co jsou to Freshbedynky.cz?

freshbedynky logo Jde o originální obchod, který se zabývá prodejem potravin a doplňkového zboží v BIO kvalitě. Produkty tato společnost odebírá od regionálních farmářů a velmi pečlivě vybírá, aby se k vám dostalo jen to nejlepší. Nejde přitom zrovna o nováčka na trhu. Freshbedynky.cz vznikly už v roce 2009. Ačkoli fungují už nějakých 11 let, stále jde o malou firmu, která působí rodinným, či spíše přátelským a příjemně „nekorporátním“ dojmem. To ostatně skvěle sedí k filozofii této společnosti a tomu, co nabízí.

Co že je to za bedýnky?

No dobře, ale proč zrovna název Freshbedynky.cz ptáte se? Jakousi vlajkovou lodí (či spíše symbolem) této společnosti jsou totiž speciální bedýnky se směsí čerstvého ovoce, zeleniny nebo obojího od farmářů a samozřejmě v BIO kvalitě. V nabídce e-shopu je momentálně několik bedýnek o hmotnosti 4 až 9 kg.

Obsah bedýnek se mění, protože reaguje na sezónní plodiny, což je samozřejmě jedině dobře. Můžete se přitom dočkat domácích plodin, jako jsou jablka, hroznové víno, hrušky, švestky, brambory, cukety, mrkev, fenykl, rajčata, pórek, lilek, cibule či třeba dýně, ale i na exotičtější nebo méně běžné záležitosti, například na avokádo, pomeranče a citrony, manga apod.

Cena bedýnky se pohybuje mezi 400 a 700 Kč v závislosti na váze a složení.

Čerstvé bedýnky se sice dostaly do názvu (ačkoli důvodem je možná spíše to, že veškeré zboží je baleno do vratných, zálohovaných bedýnek) e-shopu a představují ikonický produkt, ale tvoří pouze malinký díl rozsáhlého a velmi zajímavého sortimentu.

bio info freshbedynky
Info z webu FreshBedynky.cz

Co můžete ještě nakoupit?

Na Freshbedynky.cz najdete velký výběr ovoce a zeleniny, taky maso, ryby a masné výrobky (tedy uzeniny, paštiky apod.), samozřejmě nechybí mléčné výrobky všeho druhu a pečivo. To ale není vše. Obchod nabízí dokonce i čerstvé bylinky a houby.

Zajímavou kategorií je i zboží „do lednice“ a „do spíže“. Zde najdete třeba i hotové svačinky, zeleninové šťávy, zmrzlinu, polévky, pesta a další pochutiny, suroviny a potraviny. Kromě toho nabízí obchod i menší výběr kvalitní, ekologické drogérie a kosmetiky.

Zpracování webu

Web Freshbedynky.cz lze jedině pochválit. Je velmi přehledný, nepřeplácaný, bez zbytečných reklam, navíc laděný do přívětivých odstínů světle hnědé a tmavě modré. Sortiment je seřazen ve srozumitelných kategoriích a taky všechny důležité informace o nákupu, platbě apod. jsou snadno dostupné. Za transparentnost, přehlednost a design má u nás tento obchod velké plus. Zvlášť když připočteme ještě přítomnost magazínu se zajímavými články a velkou sbírku parádních receptů.

Ukázka sortimentu FreshBedynky.cz
Ukázka sortimentu FreshBedynky.cz

Jak probíhá nákup a dovážka

Freshbedynky.cz fungují jako standardní e-shop s tím, že se poněkud liší čas a způsob dopravy v Praze a okolí a ve zbytku ČR. Po Praze je dovoz zboží rychlejší a obvykle uskutečňovaný firemními řidiči, jinde vám nákup doveze DPD a zde už je potřeba plánovat poněkud dopředu. Přesto potěší možnost vybrat si při uskutečnění objednávky z nabídky termín doručení, který vám bude nejvíce vyhovovat. Další možností je osobní vyzvednutí zboží na pobočce v Pražském Braníku.

A jak je to s cenami dopravy?

Na začátek jednu dobrou zprávu. Doprava u nákupu nad 1000 Kč je zdarma. Pokud však nakupujete za míň, je to trochu složitější. Minimální hodnota objednávky je 400 Kč, při dovozu DPD je cena stabilně 159 Kč, což je poměrně dost. Jiná situace je při rozvozu po Praze a okolí, kde je cena 100 Kč nebo 150 Kč, pokud chcete zboží ještě ten den. V takovém případě je taky laťka pro bezplatnou dopravu zvýšena na 1500 Kč.

Doprava v tomto e-shopu tedy nepatří mezi nejlevnější a poněkud komplikovanější podmínky taky nelze hodnotit jako žádnou zvláštní výhodu.

Pozn.: Při nákupu zboží na váhu vám může být z karty při placení stržena menší vratná záloha (kvůli orientačnímu uvádění váhy). Toto řešení lze pochopit, ale nezkušeného nakupujícího by mohlo nepříjemně zaskočit.

Celkové hodnocení

Obchod Freshbedynky.cz si rozhodně zaslouží plusové body za to, že nabízí zboží s přidanou hodnotou a drží se pevně zavedených principů a filozofie. Nabízí kvalitní, farmářské BIO potraviny a další výrobky, čímž představuje alternativu k levnému, ale často nekvalitnímu a k přírodě nešetrnému průmyslovému zboží. Další pochvalu si zaslouží dobře zpracovaný, přehledný a informacemi zásobeny web.

Za mínus lze považovat vyšší ceny produktů a dopravy, ale je třeba brát v potaz, o jaké zboží jde a že doprava může vyžadovat speciální ohledy. Jednoduše řečeno – když jdete nakupovat na Freshbedynky.cz musíte počítat s tím, že možná utratíte poněkud víc než při nákupu v supermarketu. To ale neznamená, že ceny nejsou férové a neodpovídají kvalitě zboží a služeb.

Výhody:

 • Nabídka kvalitního farmářského ovoce a zeleniny v BIO kvalitě
 • Široká nabídka další produktů a potravin v dobré kvalitě
 • Pěkně zpracovaný a přehledný web
 • Magazín a databáze receptů na webu

Nevýhody:

 • Vyšší ceny dopravy
 • Vyšší ceny produktů (což je však pochopitelné, za kvalitu se platí)