HBO GO logo

HBO GO – ceník předplatného pro rok 2022

Služba HBO GO již není dostupná. Byla nahrazena službou HBO MAX.

HBO GO logoHBO patří k nejstarším televizním službám v České republice. Její součástí je také streamovací platformy a VoD (video-on-demand) služba HBO GO. Ta od roku 2017 umožňuje sledování filmů a seriálů online. Cena za HBO GO přitom není nijak vysoká.

Českým divákům byly dostupná už dříve. Mohli si ji sjednat přes vybrané mobilní operátory, kteří působili jako distributoři v České republice. Nyní mají diváci možnost sledování online i bez prostředníka.

Kolik stojí HBO GO?

Služba HBO GO divákům nabízí jeden tarif za 159 Kč měsíčně. Za tuto cenu získáváte přístup ke všem službám a nabídce více než 1700 titulů. Obsah přehrajete až na pěti zařízeních a souběžně na dvou obrazovkách. O mnoho více vám toho služba nenabídne. Cena za HBO GO je oproti konkurenci ovšem nízká a pro běžné sledování to stačí.

Filmy a seriály na HBO GO přehrajete téměř na všech zařízeních. Služba podporuje přehrávání ve webovém prohlížeči na PC a Macu, mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS, chytré televize Samsung a LG a herní konzoli Playstation. Platformě bohužel chybí podpora herní konzole Xbox a webových prohlížečů na operačním systému Linux.

Produkci HBO najdete v kvalitě 720p nebo Full HD – záleží na formátu, ve kterém filmové studio natáčí. Filmy ve 4K rozlišení služba nepodporuje, od toho tu je její sesterská platforma HBO MAX. Milovníci kvalitního zvuku ocení kvalitu Dolby Atmos 5.1, modernější formát Dolby Atmos 7.1 zde ovšem také bohužel nehledejte.

Jak zaplatit za HBO GO?

Předplatné HBO GO vyžaduje registraci uživatele. Ta probíhá standardně prostřednictvím vaší e-mailové adresy. Za službu zaplatíte prostřednictvím platební karty, případně přes PayPal. Platba probíhá vždy jednou měsíčně a je možné ji kdykoliv zrušit.

Platforma HBO GO bohužel neumožňuje platbu prostřednictvím dárkových kuponů s platebním kódem. Tato služba by ovšem měla podle dostupných zdrojů do České republiky přijít v roce 2022.

V České republice mají diváci možnost využít platby prostřednictvím mobilního operátora T-Mobile. Uplatnění této možnosti vyžaduje smlouvu s operátorem. Za službu platíte přímo operátorovi podle jeho smluvních podmínek.

Jak zaplatit předplatné a aktivovat účet?

Pro aktivaci předplatného HBO GO je nutná registrace. Stejně jako jiné streamovací platformy, tak ani HBO GO nevyžaduje smlouvu. S jejich obchodními podmínkami automaticky souhlasíte při registraci.

Samotná aktivace účtu HBO GO probíhá v několika krocích:

  1. Klikněte na odkaz Nastavení vpravo nahoře.
  2. V nabídce vyberte záložku Správa předplatného.
  3. Stiskněte tlačítko Dokončit registraci a zadejte platební údaje.

Jak napovídá nabídka ve stejné sekci, na tomto místě v budoucnosti zadáte i šestnáctimístný kód dárkového voucheru. Záložka pro zadávání kódu z voucheru je hotová, služba ovšem není zapnutá.

Aktivace předplatného HBO GO proběhne ihned po zaplacení. Nabídka filmů máte dostupnou do několika minut od registrace.

Jak zrušit účet u HBO GO

Zrušení účtu na HBO GO probíhá stejně jako jakákoliv další činnost spojená s předplatným v nabídce Správa předplatného. Tlačítko Přejít na stránku pro zrušení vás přenese na speciální stránku, kde vaše rozhodnutí potvrdíte.

Služba HBO GO myslí i na ty, co si zrušení předplatného rozmyslí. Kliknutím na tlačítko Nadále předplácet váš deaktivovaný účet obnoví a okamžitě získáte neomezenou nabídku filmů.

Výhodou oproti konkurenčním službám je, že předplatné zrušíte z počítače i mobilního telefonu přímo v aplikaci. Zrušení předplatného HBO GO neproběhne okamžitě, ale po skončení aktuálního fakturačního období.

Pokud vyžaduje úplné zrušení účtu, obraťte se přímo na podporu HBO GO přes livechat na webových stránkách nebo na e-mailové adrese podpora@hbogo.cz. Smazání účtu standardně probíhá do třech pracovních dnů.

Jaké filmy a seriály sledovat na HBO GO

Videoplatforma HBO GO nabízí přes 1700 filmů a seriálů. Mezi diváky je oblíbená zejména seriálová produkce, která se těší vysoké kvalitě. Většina seriálů obsahuje český dabing i možnost přehrání v původním znění.

Seriálová nabídka na HBO GO:

Název Hodnocení na ČSFD Žánr
Game of Thrones 91 % Fantasy
A jak to bylo dál… 52 % Romantický
Pustina 89 % Mysteriózní
Bratrstvo neohrožených 94 % Válečný
Černobyl 96 % Historický
Rick a Morty 91 % Komedie

Filmovým divákům nabízí předplatné HBO GO širokou nabídku ze zahraniční i tuzemské produkce. Český divák ocení domácí populární filmy:

  • 3Bobule,
  • Pelíšky,
  • Masaryk,
  • Obsluhoval jsem anglického krále,
  • Jízda.

V nabídce HBO GO nalezneme ale také plejádu světových blockbusterů. Platforma se pyšní kompletní nabídkou filmů s Harrym Potterem včetně navazujících snímků ze série Fantastická zvířata. Platformě nechybí ani superhrdinské filmy. V katalogu najdete nabídku filmů od Warner Bros jako Wonderwoman 1984 nebo kontroverzní snímek Liga spravedlnosti Zacka Snydera.

Svým zaměřením služba HBO GO cílí především na dospělé diváky. Opomenout nesmíme ani obsáhlou sekci s obsahem pro děti. Nejmenší diváci ocení Zvířátkoviny, pro starší děti tu je Ledové království nebo remake filmu Lví král.

Lze získat HBO GO zdarma

Předplatné HBO GO stojí 159 Kč měsíčně a není jiná oficiální možnost, jak ho získat za nižší cenu. Zkušební lhůta HBO GO podobně jako u jiných služeb chybí, ačkoliv v minulosti nabízela platforma štědrý měsíc zdarma.

Možnost HBO GO zdarma mají zákazníci mobilního operátora T-Mobile. Ti ve své klientské aplikaci najdou možnost aktivace na půl roku zdarma. Tato doba se může měnit podle aktuálních podmínek operátora T-Mobile.

Vyplatí se HBO GO?

Videopůjčovna HBO GO patří k těm levnějším a nabízí přes 1700 filmů na pět různých zařízení. Jestliže patříte k fanouškům filmových klasik i moderních blockbusterů, služba se vám vyplatí.

Koncepčně se video platforma zaměřuje především na starší a náročnější diváky, případně malé děti. V nabídce chybí obsah pro náctileté teenagery. Dominanci na tomto trhu zatím HBO GO přenechává Netflixu, který naopak obsahem pro nenáročné mladé diváky přetéká.

Službě chybí několik důležitých funkcí jako podpora Xboxu a operačního systému Linux. Ocenili bychom možnost vytváření seznamů oblíbených filmů a doporučování nových filmů podle divácké historie. I tak ale divák dostane za příjemných 159 Kč měsíčně filmovou a seriálovou nálož vysoké kvality.

Cena konkurence

Ve své konkurenci se streamovací platforma neztratí. Dobře nastavený ceník předplatného HBO GO si získává stále větší podporu českých diváků. Do České republiky navíc příští rok dorazí nadstavba HBO MAX. Ta současnou streamovací platformu nahradí a divákům umožní sledování pořadů ve 4K kvalitě až na třech zařízeních současně.

Srovnání HBO GO s konkurencí:

HBO GO

Netflix

Apple TV+

Amazon Prime Video

Disney+

Cena

159 Kč

199 Kč

139 Kč

159 Kč

180 Kč

Zkušební verze

Ne

Ne

7 dní

30 dní

Ne

Počet zařízení

5

1

5

3

4

Rozlišení

Full HD

SD

4K Ultra HD

4K Ultra HD

4K Ultra HD

Shrnutí

Streamovací platforma HBO GO nabízí široké portfolio filmů za 159 Kč měsíčně. Na českém trhu se ale už dlouho neohřeje. Během příštího roku ji vystřídá sesterská platforma HBO MAX. Ta nabídne sice vyšší kvalitu, ale také za vyšší cenu. Ceny ve světě se za tuto službu pohybují mezi 200 až 300 Kč.

HBO GO ocení především milovník kvalitních filmů. Ty přehrajete v již poněkud přežité Full HD kvalitě. To ovšem nemění nic na faktu, že HBO GO a jeho cena za měsíc a rok se vám při častém sledování filmové tvorby vyplatí.