Logo HBO Max

HBO Max – ceník předplatného pro rok 2022

Nová streamovací služba HBO Max nahradila českým divákům starší HBO GO. Původní příchod HBO plánovala na podzim loňského roku, nakonec jsme se ji dočkali až 8. března 2022. Hlavním tahákem je podle oficiálních zpráv cena HBO Max a kvalita poskytovaných služeb.

HBO Max přitom není ve světě streamovacích služeb novinkou a v zahraničí funguje delší dobu. Oproti původní HBO GO poskytuje vyšší kvalitu obrazu a zvuku. Diváci se zároveň dočkají nových titulů do šesti týdnů po premiéře. Tím však výčet novinek nekončí.

Získat HBO MAX přes Vodafone

Získat HBO MAX přes Skylink

Logo HBO Max

Kolik stojí HBO Max?

Lákadlem pro nové uživatele je cena HBO Max. Za 199 Kč měsíčně dostanete přibližně 1500 filmů. Většinu z nich v dobu jejich vypuštění do éteru doprovází český dabing a titulky. To je oproti jiným streamovacím službám pro české uživatele příjemná změna.

Předplatné HBO Max nabízejí i poskytovatelé třetích stran. Jejich kompletní seznam pro české diváky nabízí HBO na oficiálních stránkách. Najdete zde mobilní operátory i provozovatele digitálních internetových televizí.

Jak převést staré předplatné na HBO Max?

Pokud jste doposud využívali a jste aktivními předplatiteli HBO GO, předplatné HBO Max získáte automaticky. Účet se vám převede a nové předplatné HBO Max stojí stávající uživatele 132 Kč měsíčně.

Diváci přes poskytovatele třetích stran to mají o něco složitější. HBO Max nijak neručí za zajištění stávajících podmínek a předplatné automaticky nepřevádí. Pokud patříte k plátcům třetím stranám a máte od března 2022 problémy s připojením, obraťte se na svého poskytovatele.

Sledování v nejvyšší kvalitě

Oproti jiným streamovacím službám umožňuje základní cena HBO Max přehrávání v nejvyšší 4K a HDR kvalitě obrazu s Dolby Atmos zvukem. Nejvyšší kvalitu obrazu a zvuku spustíte na těchto zařízeních:

 • 4K HDR s Dolby Atmos zvukem,
 • televize 4K HDR se zobrazením Dolby Vision nebo HDR10,
 • streamovací zařízení s podporou 4K HDR,
 • zařízení s podporou zvukového systému Dolby Atmos.

HBO Max zároveň doporučuje internet s rychlostí alespoň 50 Mb/s.

Pokud nevlastníte výše uvedené zařízení, nezoufejte. Předplatné HBO Max umožňuje přehrávání i na dalších zařízeních:

 • mobily a tablety s operačními systémy Android a iPhone,
 • zařízení Chromecast,
 • herní konzole Playstation 4 a 5,
 • počítače s operačními systémy Windows a MacOS,
 • webový prohlížeč.
Novinkou oproti HBO GO je podpora herních konzolí Xbox One a Xbox S|X. Změny nepřinesla očekávaná podpora operačního systému Linux. Oficiální aplikace pro tento operační systém se zatím nechystá.

Pokročilá práce s profily

Ceník předplatného HBO Max zahrnuje pět profilů s možností přehrávání na třech profilech současně. Každý profil si může libovolně vytvářet seznamy oblíbených seriálů a filmů. Stále ovšem chybí možnost hodnocení a doporučení filmů přes sociální sítě.

Pět účtů libovolně nakombinujete z profilů pro dospělé publikum a pro děti. V případě přechodu z dětského profilu na běžný, vyžaduje služba zadání předem vymyšleného PIN. Pokud ho nezadáte, služba nepovolí přechod z jednoho profilu na druhý.

Jak zaplatit HBO Max?

Předplatné HBO Max pořídíte v několika krocích. Prvním z nich je povinná registrace, ale to je dnes standard všech streamovacích služeb. Za službu zaplatíte dvěma způsoby:

 • on-line platební kartou Visa nebo MasterCard,
 • přes PayPal účet.
Po vybrání způsobu platby si služba vyžádá platební údaje a ověří e-mailovou adresu. Tímto dvoufázovým ověřením zabrání zneužití vaší platební karty. Peníze se vám z karty strhnou ihned po ověření, čímž dojde k aktivaci účtu.

Platba za předplatné HBO Max probíhá v pravidelných intervalech každý měsíc nebo jednou za rok. Interval platby nastavíte ve vašem uživatelském účtu v sekci Předplatné. Zde klikněte na tlačítko Správa předplatného. Roční předplatné stojí 1590 Kč ročně a získáte tak 30% slevu.

Jak zaplatit předplatné a aktivovat účet?

Účet na HBO Max aktivujete tímto způsobem:

 1. Na stránkách HBO MAX klikněte vpravo nahoře na tlačítko Registrovat se.
 2. Vyplňte registrační údaje – jméno a příjmení, e-mailová adresa a heslo.
 3. Vyberte platební metodu.
 4. Zadejte údaje o platební kartě.

Váš uživatelský účet se aktivuje ihned po úhradě první platby. Vše netrvá více než několik minut. Od počátku aktivace získáte přístup ke všem funkcím HBO Max.

Jak zrušit účet u HBO Max?

Stejně jako u jiných streamovacích služeb, se vyplatí zrušit předplatné než kompletní smazání celého účtu. Pro zrušení předplatného postupujte podle návodu:

 1. Na počítači nebo v mobilní aplikaci se přihlaste do uživatelského účtu.
 2. Klikněte na ikonu profilu a vyberte záložku Předplatné.
 3. Na stránce s předplatným klikněte na možnost Spravovat předplatné.
 4. Zde zvolte možnost Zrušit předplatné a potvrďte vaši volbu.

O předplatné HBO Max nepřijdete okamžitě. Po potvrzení volby doběhne aktuální zúčtovací období a služba se deaktivuje po uplynutí této doby.

Služba doporučuje zrušení předplatného den nebo dva před koncem zúčtovacího období. V opačném případě může dojít k naúčtování dalšího měsíce dle všeobecných obchodních podmínek.

Seriály a filmy na HBO Max

Oproti svému předchůdci HBO GO najdete na zmodernizované služba zhruba o 200 filmů méně, tedy kolem 1500. Streamovací služba si ale dává záležet na aktuálních titulech a divákům nabízí nejnovější tituly. Najdete zde tituly jako Duna (82 %), ale také klasiky jako Pán prstenů: Návrat krále (90 %).

HBO dlouhodobě pracuje na vlastní seriálové tvorbě. Ta běžně dosahuje vysoké kvality a objevují se v nich známé tváře ze stříbrného plátna.

Hrají Žánr
Euforia Zendaya, Lukas Cage, Sydney Sweeney Teenage drama
Westworld Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Ed Harris Westernové sci-fi
Peacemaker John Cena, Robert Patrick, Steve Agee Akční komedie

A jak je na to česká tvorba na HBO Max? V nabídce najdete stejné tituly jako na HBO GO. Nechybí populární komedie Bobule 3 nebo film Akumulátor 1 z pera Jana Svěráka. Za zmínku stojí i původní HBO trilogie Hořící keř a seriál Mamon.

Vyplatí se koupit HBO Max?

Cena HBO Max je stanovena natolik vstřícně, že se předplatné služby určitě vyplatí. Ačkoliv nedisponuje takovým počtem filmů jako konkurenční Netflix, převyšuje je kvalitou a novinkami ze stříbrného plátna.

Vyplatí se vám ovšem předplatné HBO Max, pokud využíváte konkurenční VoD služby? To necháme na vás. Oproti HBO GO přibyly nové funkce a HBO Max se posunula směrem ke konkurenci. Na druhou stranu dát několik set korun měsíce za předplatné streamovacích služeb představuje slušný zásah do rodinného rozpočtu.

Lze získat HBO Max zdarma?

Zde vás bohužel zklameme. HBO Max nenabízí zkušební předplatné a zdarma se k němu dostanete pouze pokud využijete zvýhodněnou nabídku poskytovatelů třetích stran.

Zamítavě se služba staví i k dárkovým kuponům a slevovým kartám. Ty se zatím v oficiální distribuci nenajdeme. Ještě před startem ale několikrát pustili do éteru, že se jich v budoucnosti dočkáme. Na druhou stranu HBO Max – cena za měsíc a rok není tak vysoká, abyste si kvalitní filmy ve vysokém rozlišení nedopřáli i na vašich obrazovkách.

Cena konkurence

S nástupem HBO Max přišla současným streamovacím službám silná konkurence. Netflix se svým předplatným za stejnou cenu, ale s nižší kvalitou zaostává. Apple TV+ a Amazon Prime ztrácejí kvůli nabídce filmů. Otázkou zůstává, jak se k nové službě postaví Disney+. Této streamovací služby bychom se měli dočkat ještě v roce 2022.

HBO GO

Apple TV+

Netflix

Amazon Prime Video

Disney+

Cena

199 Kč

139 Kč

199 Kč

159 Kč

180 Kč

Zkušební verze

Ne

7 dní

Ne

7 dní

Ne

Počet zařízení

3

5

1

6

4

Rozlišení

4K HDR

4K Ultra HD

SD

4K Ultra HD

4K Ultra HD

Získat HBO MAX přes Vodafone

Získat HBO MAX přes Skylink

Logo HBO Max