Nejlepší internetové televize

Nejlepší internetové televize – test, recenze a zkušenosti

Hledáte nejlepší internetové televize? Vybrali jsme a srovnali nejlepší služby na trhu, přičemž jsme porovnávali jednotlivé tarify a jejich ceny, počet programů v nabídce, možnost sledovat programy na více zařízeních či zákaznickou podporu a v potaz jsme brali také recenze, zkušenosti a reference zákazníků. A tady je výsledek: 5 kvalitních poskytovatelů televize přes internet – tzv. VOLBA REDAKCE.

Srovnání TOP 5 nejlepších internetových televizí

NázevParametry
#1
Telly TV

Vítěz testu, nejlepší dle našeho srovnání
◼️ Měsíční předplatné: 200 až 600 Kč
◼️ Počet programů: 67 až 127
◼️ HD kvalita: ✔️ (až 76 kanálů)
◼️ Počet zařízení: 4
◼️ Archív pořadů: 7 dní zpětně
+ možnost dokoupit balíčky s HBO
Vyzkoušet

Recenze Telly.cz

#2
O2 TV

Nejlepší na sport
◼️ Měsíční předplatné: 299 až 749 Kč
◼️ Počet programů: 63 až 134
◼️ HD kvalita: ✔️ (až 54 kanálů)
◼️ Počet zařízení: 1
◼️ Archív pořadů: 7 dní zpětně
+ možnost dokoupit balíčky s HBO
+ O2 TV Sport v nabídce programů
Vyzkoušet
#3
Lepší.TV

Cena / výkon, nejlevnější internetová TV
◼️ Měsíční předplatné: 99 až 199 Kč
◼️ Počet programů: 37 až 118
◼️ HD kvalita: ✔️
◼️ Počet zařízení: 1 (více za příplatek)
◼️ Archív pořadů: až 100 dní zpětně
+ možnost dokoupit balíčky s HBO
+ nenáročné na připojení k internetu
+ vyzkoušení na 30 dní za 1 Kč bez závazku ZDE
- slabší kvalita obrazu některých kanálů
Vyzkoušet
#4
T-Mobile digitální TV

Nadstandartní využití
◼️ Měsíční předplatné: 149 až 899 Kč
◼️ Počet programů: 51 až 149
◼️ HD kvalita: ✔️ (až 74 kanálů)
◼️ Počet zařízení: 4
◼️ Archív pořadů: 7 dní zpětně
+ možnost dokoupit balíčky s HBO
Vyzkoušet
#5
Skylink TV

◼️ Měsíční předplatné: 0 až 289 Kč
◼️ Počet programů: 35 až 70
◼️ HD kvalita: ✔️ (až 45 kanálů)
◼️ Počet zařízení: 4
◼️ Archív pořadů: 7 dní zpětně
+ vyzkoušení na 30 dní zdarma ZDE
Vyzkoušet

Recenze Skylink
Top

Recenze internetových (IPTV) televizí podle naší redakce

Jsme u části, ve které se ve zkratce podíváme na doporučené televize přes internet.

1. Telly TV

 Nejlepší internetová TV a vítěz testu podle naší redakce, relativně slušné ceny tarifů 

logo Telly TV

Telly TV patří mezi nejznámější a nejvyužívanější internetové televize u nás. A bezezbytku lze prohlásit, že taky mezi nejlepší. Svědčí o tom vysoká hodnocení a velmi časté umístění na první příčce testů a recenzí.

Ani v našem žebříčku nepůjdeme proti proudu a představíme tuto IPTV jako první. Samotná „značka“ Telly TV je sice poměrně nová (2020), ale jde de facto jen o změnu názvu velice zavedené DIGI TV, která u nás působila už od roku 2006. Změna názvu na Telly TV nebyla jen kosmetická, ale představovala součást rozsáhlejší rekonstrukce služeb pro novou dekádu. Telly TV je tedy nová, moderní, svěží a opravdu povedená v rámci české nabídky.

Telly TV poskytuje i internetové připojení a satelitní televize, ale to nás dnes nezajímá. My se zaměříme čistě na její IPTV. Telly TV nabízí několik tarifů. Základem je „Malý“ tarif, který pořídíte od 200 Kč měsíčně a dostanete v něm 67 programů, z toho 36 v HD kvalitě. Střední tarif je za 400 Kč měsíčně a nabídne 106 kanálů a 60 v HD. Nakonec Velký tarif poskytne za 600 Kč měsíčně 127 kanálů a 76 v HD. Ke každému tarifu si navíc můžete objednat balíček HBO kanálů (1-3 a GO) za 250 Kč měsíčně.

Dívat se můžete (u všech tarifů) až na 4 zařízeních zároveň. Aktivace služby je zdarma a pronájem set-top-boxu (pokud ho potřebujete) stojí 90 Kč za měsíc. K dispozici je i 7denní archiv pořadů, funkce přetočení, pozastavení i nahrání pořadů. Výtku máme vůči kusým informacím na webu, kde se přehledně nedozvíte přesné možnosti a parametry v rámci ceny tarifu. Jinak jde ovšem o velmi kvalitní IPTV vhodnou i pro náročné zájemce a můžeme ji jedině doporučit.

2. O2 TV

 Nejlepší internetová TV na sport, včetně O2 TV SPORT a dalších 

logo O2 TV

Společnost O2 snad není potřeba představovat. Patří mezi tři hlavní mobilní operátory v naší zemi. Vznikla již v roce 1994 ještě pod názvem Eurotel, který „pamětníkům“ jistě nebude cizí. V současnosti poskytuje O2 celé spektrum služeb, mezi kterými nechybí ani IPTV. Jde navíc opět o velmi úspěšnou internetovou televizi, která se řadí k nejvyužívanějším. Výrazně se zaměřuje na sport, takže se určitě bude líbit sportovním nadšencům, nabízí navíc vysokou kvalitu i velké množství kanálů (aspoň v nejvyšším tarifu).

Základní tarify jsou opět tři. Bronzový tarif je nejlevnější a stojí 299 Kč měsíčně. V ceně je 63 kanálů, 26 v HD. Stříbrný tarif stojí 449 Kč za měsíc, má 101 kanálů (46 v HD), více sportu i kanál pro dospělé. Nejvyšší tarif „Zlatý“ stojí 749 Kč měsíčně a nabídne 134 kanálů, 54 v HD, včetně všech HBO v ceně. U předchozích tarifů je HBO (a Cinemax) balíček (pod názvem KINO) zdarma na měsíc a pak za 200 Kč měsíčně.

Archiv je u O2 TV 7denní, nahrávat můžete až 100 hodin obsahu, což je nadprůměr. Nevýhodou je pouze 1 zařízení v rámci základní ceny. Sledování na více zařízeních je nutné připlatit za 100 Kč měsíčně (3 zařízení v balíčku „Rodinné sledování“).

O2 TV tedy potěší vysokou kvalitou obrazu, ale i služeb, funkcí a technické podpory. Nutno říct, že nepatří k nejlevnějším a nejvíce se vyplatí klientům, kteří využívají i další O2 služby (internet, mobilní tarif). Ti pak mohou čerpat i velmi zajímavé slevy.

3. Lepší.TV

 Nejlepší v poměru ceny a výkonu, relativně nízké ceny tarifů 

logo Lepší TV

Velmi zajímavou internetovou televizi představuje Lepší TV, která opravdu potěší příznivými cenami v kombinaci se štědrou nabídkou programů i funkcí. Tarify jsou pouze dva. Lepší TV a Lepší TV Mini. Oba jsou přitom cenově velmi dostupné.

Mini varianta vás vyjde dokonce jen na 99 Kč (první měsíc aktuálně za 1 Kč na zkoušku). Najdete zde sice jen 37 stanic, ale méně náruživí sledující a nenároční zákazníci se mohou právě v tomto tarifu shlédnout, protože nabídne základní okruh programů za vynikající cenu. V ceně je navíc až 10denní archiv a výběr z 681 filmů.

Vlajkový tarif Lepší TV taky rozhodně není drahý. Naopak, stojí pouze 199 Kč měsíčně a získáte s ním 118 stanic, možnost sledování až 100 dní zpětně (archiv) a 1883 filmů ve filmotéce. Lze si přikoupit i balíček s programy HBO.

Pokud jde o možnost sledování TV na více zařízeních, tu je třeba si připlatit za 99 Kč měsíčně. Základní cena platí jen pro jedno zařízení. To však může vyrovnat například neomezené nahrávání! Lepší TV je navíc nenáročná na připojení k internetu. To se však odráží i na průměrné kvalitě programů.

Lepší TV je poměrně specifická. Svou jednoduchou a cenově dostupnou nabídkou cílí na méně náročné zákazníky, kteří z ní jistě mohou být nadšeni. Zvlášť když přidává několik nadstandardních možností.

4. T-Mobile digitální TV

 Ideální pro stávající zákazníky T-Mobile 

T-Mobile TV

Další televize od jednoho z mobilních operátorů. Nabízí poměrně velké množství tarifů, z nichž některé jsou cenově opravdu zajímavé. Například základní tarif XS je bez závazků jen za 149 Kč měsíčně a nabídne 51 kanálů (34 v HD). Potěší i podprůměrnou cenou za pronájem set-top-boxu (50 Kč měsíčně). Nejvyšší tarif XL naopak nabídne vynikajících 149 kanálů a 74 v HD. Cena je však 899 Kč měsíčně.

IPTV od T-Mobile umožňuje použití na dvou set-top-boxech (TV) a 4 dalších zařízeních v základní ceně, což je taky rozhodně nadstandard. Na mobilních zařízeních můžete tuto TV sledovat skrze aplikaci TV GO. Další důležitou funkcí je 7denní archiv a nahrávání s uložením až na 30 dní.

5. Skylink TV

 Ideální pro kombinaci satelitní a internetové TV 

Logo Skylink

Další IPTV bude od společnosti Skylink, která je známá především jako poskytovatel satelitní televize. Nabízí však i IPTV pod názvem Live TV. Ta nabízí hned několik tarifů a zaměřuje se především na stávající zákazníky, tedy uživatele satelitní televize Skylink.

Internetová televize Skylink nabízí 4 tarify od 0 Kč (s uhrazeným servisním poplatkem) až po 289 Kč měsíčně. Počet programů je 35 až 70 (25 až 45 v HD). Televizi je možné sledovat až na 4 zařízeních, archiv umožňuje sledovat pořady zpětně až 7 dní.

Připlatit si lze službu „Filmotéka“, což je v podstatě online půjčovna se stovkami titulů. IPTV Skylink lze vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Recenze digitální satelitní TV Skylink zde.

6. Kuki.cz

Kuki TV logo

Poslední IPTV v našem žebříčku bude Kuki TV. Tato internetová televize je dostupná ve 4 tarifech s opravdu velkým cenovým rozpětím. Tím pádem může zaujmout větší spektrum zájemců. Základní tarif Kuki START stojí 100 Kč měsíčně. Nabízí však jen 45 kanálů (32 v HD). Archiv je zde jen 24hodinový, navíc není možné sledování TV na mobilních zařízeních. Nutno říct, že tento tarif je sice levný, ale nabízí opravdu málo. Za podobnou cenu jistě najdete zajímavější možnosti (viz např. Lepší TV).

Další tarif Kuki „Menší“ nabízí 82 kanálů, 46 v HD. Archiv je 7denní a lze sledovat až na pěti zařízeních. Ovšem nahrávat můžete jen 10 hodin záznamu. Cena tarifu je 200 Kč. Tarif Kuki větší stojí 400 Kč měsíčně a kromě většího počtu kanálů (138) má obdobné parametry. Teprve tarif Extra nabízí něco navíc (100 hodin záznamu), ovšem cena za 1200 měsíčně za 143 kanálů je přece jen poněkud vysoká.

V případě Kuki TV se nemůžeme zbavit dojmu, že poměr ceny a možností prostě není příliš dobrý a že se společnost úplně nesnažila nabídnout zákazníkům maximum. Zvlášť když ji porovnáme s další menší IPTV v našem žebříčku, totiž Lepší TV. Proto taky Kuki končí na posledním místě. Za výhodu lze považovat nadprůměrně přehledný web, kde se bez obvyklého mlžení snadno dopátráte základních parametrů.

Internetová televize (IPTV) představuje další z možných řešení, jak přijímat signál mnoha desítek televizních stanic ve vysoké kvalitě a obvykle i s možností využití určitých nadstandardních funkcí. TV přes internet může být alternativou k takříkajíc standardnímu vysílání přes společnou anténu, satelitním televizím nebo streamovacím platformám.

Umožňuje mimo jiné sledování dostupných televizních stanic i na dalších zařízeních – na počítači, mobilním telefonu nebo třeba tabletu. Jaké jsou přesně výhody (ale i nevýhody) tohoto řešení, na to se v dnešním článku taky podíváme. Stejně tak si řekneme, co je k provozu internetové televize potřeba a jak vybrat tu pravou. V první řadě nás ale čeká žebříček nejlepších internetových televizí podle naší redakce.

Jednotlivé významné televize dostupné v naší zemi vám představíme v krátkých recenzích. Pokusíme se v nich shrnout nejvýraznější kladné i záporné vlastnosti a nejdůležitější body nabídky, abyste měli snadnou možnost porovnání. Posléze vás čeká stručný, přehledný průvodce důležitými faktory výběr internetové TV. Inspirovat se samozřejmě můžete i radami a zkušenostmi uživatelů v různých recenzích a testech.

Jak vybrat internetovou TV?

Přehled nejzajímavějších internetových TV máme za sebou a na řadě je zmíněný průvodce výběrem. Na co se tedy při výběru IPTV zaměřit? Jaké jsou její výhody a nevýhody a co je potřeba vědět?

Co je IPTV a jak funguje?

Internetová TV je služba, která umožňuje příjem televizního signálu prostřednictvím internetového připojení.

Co budete potřebovat?

  • Připojení k internetu s dostatečnou rychlostí
  • Smart TV nebo vhodný set-top-box

Výhody IPTV

Pokud máte chytrou TV (a samozřejmě internetové připojení), která je s možností IPTV kompatibilní, nemusíte prakticky nic řešit. Žádné set-top-boxy, natož satelitní zařízení. Získat přitom můžete potenciálně obrovské množství programů – a to i ve velmi vysoké kvalitě. Další výhodou je možnost sledování TV na více zařízeních, včetně počítačů a mobilních zařízení (buď v internetovém prohlížeči, nebo přes aplikace).

IPTV nabízí obvykle další šikovné funkce. Například zastavení a přetáčení, nahrávání programů v určitém rozsahu, archiv pro zpětné sledování (opět v různém rozsahu) apod.

Nevýhody IPTV

K provozu IPTV je třeba dostatečně rychlé internetové připojení. Navíc sledování TV bude připojení zatěžovat, což se může projevit při jiné práci s internetem na dalších zařízeních. Je tedy dobré mít připojení s rezervou. Další nevýhodou je nutnost měsíčního placení tarifu, potažmo i pronájem nebo zakoupení set-top-boxu, pokud nemáte Smart TV.

Pro koho je/není IPTV vhodná?

IPTV je především alternativou satelitní televize. To znamená, že o ní lze uvažovat zejména tam, kde není dostupný signál přes anténu. Ocení ji taky lidé, kteří chtějí sledovat TV na počítači nebo mobilních zařízeních. Výhodou oproti satelitu je například to, že nemusíte kupovat či pronajímat a instalovat parabolu.

Obecně vzato se IPTV vyplatí náročnějším zákazníkům, kteří chtějí větší množství programů, nadstandardní funkce a chtějí sledovat TV na různých zařízeních. Pokud jste nenároční a máte přístup k prakticky bezplatnému anténnímu signálu, nemá IPTV příliš smysl.

Na co se zaměřit při výběru?

  • ZávazkyVětšina TV z našeho žebříčku nabízí tarify bez závazků. Je tedy možné je změnit nebo zrušit bez nějakých penalizací. Pokud nevíte, jestli vám bude IPTV vyhovovat, dobře si ověřte, že se neupisujete např. na rok nebo 24 měsíců placení.
  • Cena – Ceny jsou poměrně různorodé, jak jste mohli vidět v našem žebříčku. Nejlevnější IPTV začínají na cca 100 Kč měsíčně. Vysoké tarify mohou stát 600 a více Kč měsíčně.
  • Počet kanálů – Zde velmi záleží na tarifu a ceně. Nejvyšší nabídky dnes poskytují 130 a více TV programů, z toho 60 a více v HD kvalitě.
  • Počet zařízení – Chcete sledovat TV na více zařízeních současně, včetně počítačů nebo mobilních zařízení? Ověřte si, zda použití dalších zařízení není za příplatek, což je poměrně běžná situace – zejména u nižších tarifů.
  • Potřebná rychlost připojení – Ověřte si, zda máte dostatečnou rychlost připojení k internetu pro plynulé sledování TV i současné používání internetu k jiným účelům.
  • Funkce – Archiv (tedy zpětné přehrání), možnost zastavení/přetočení pořadu, nahrávání, filmotéka. To jsou oblíbené a běžné funkce, jejichž parametry se vyplatí sledovat a porovnávat.