Jak se seznámit v dnešní době

Jak se v dnešní době seznámit? On-line přes internet nebo off-line?

Pandemie v posledních dvou letech změnila způsob komunikace a tím i metody, jakými se lidé seznamují. Klasické seznamování na ulici vymizelo a stále více hledačů pravé lásky se přesunulo na internetu. Jak se seznámit a vyplatí se ještě staré off-line metody?

Při seznamování platí, že vrána k vráně sedá. Seznamování v dnešní době ale ovlivnily stále se rozrůstající seznamky. V poslední době rozšířené sociální sítě a Tinder hrají do karet spíše hledačům flirtu nebo vztahu na jednu noc. Ani klasickým seznamkám ale neodzvonilo.

Kde se seznámit na internetu?

On-line aplikace na seznamování v dnešní době stáhnete do mobilního telefonu. Využívají navíc pokročilé metody lokalizace a personalizace. Díky tomu vám nabídnou partnera přesně podle vašeho gusta, který se nachází jen pár ulic od vás.

Možnosti pro seznámení se díky on-line seznamkám rozšiřují geometrickou řadou. Aplikace jako Badoo, Tinder nebo stále funkční Facebook lákají miliony hledačů vztahu denně po celém světě. Společně s tím se mění také flirtovací hra – z tzv. dating game se stává spíše text game a více než na charistmatu záleží na vašem básnickém střevu.

Svoje poslední slovo neřekly ale ani klasické seznamky. V České republice jsou oblíbené on-line seznamky eDarling a ELITE Date. Tyto weby mají poměrně širokou uživatelskou základnu a pozitivní recenze. Mezi další populární seznamky patří Jiskreni.cz a erotická seznamka Amateri.cz sdružující milovníky postelových hrátek.

Toto jsou nejoblíbenější seznamky v ČR

NázevParametry
#1eDarling.cz
Náš vítěz, nejoblíbenější
Počet uživatelů: 13 mil (Evropa)
Verze zdarma: ANO
✔️ pro vážné seznámení (serióznost)
✔️ manuální schvalování profilu
✔️ garance zprostředkování
✔️ vyvážený poměr mužů a žen
❌ dražší (+/- 4000 Kč/rok)
Zobrazit nabídku
#2EliteDate.cz
Levnější varianta na zvážení
Počet uživatelů: neuveden
Verze zdarma: ANO
✔️ pro vážné seznámení
✔️ manuální schvalování profilu
✔️ levnější varianta (+/- 1500 Kč/rok)
✔️ vyvážený poměr mužů a žen
❌ bez garance
Zobrazit nabídku
#3Tinder
Nejlepší pro flirt
Počet uživatelů: 50 mil (svět)
Verze zdarma: ANO
✔️ flirt i vážné seznámení
✔️ funkční verze ZDARMA
❌ riziko falešných profilů
Zobrazit nabídku
#4Be2.cz
Pro seriózní seznámení
Počet uživatelů: 14 mil (svět)
Verze zdarma: ANO
✔️ pro vážné seznámení
✔️ vstupní test ZDARMA
❌ dražší (+/- 4000 Kč/rok)
Zobrazit nabídku
#5Richmeetbeautiful.com
Určeno pro "sugardating"
Počet uživatelů: cca 2 mil (svět)
Verze zdarma: ANO
✔️ specifická seznamka
✔️ flirt i vztah
❌ dražší (od 300 Kč / měsíc)
❌ verze zdarma nepoužitelná
Zobrazit nabídku

Jak funguje on-line seznamka?

Seznamování na on-line seznamce má několik zákonitostí. První a zcela zjevnou je kompletní přesun do digitálního prostředí. Metody jak uspět na seznamce se tak liší od běžného seznamování v off-line prostoru.

Pokud toužíte po hledání partnera na internetu, dostanete se do běžné spirály internetových služeb, mezi kterými si musíte vybrat. Při výběru přitom hodnotíte několik kritérií:

 • cena,
 • počet uživatelů,
 • zaměření,
 • funkce,
 • uživatelská podpora.

Ceny on-line seznamek

Existují randící služby, za které platíte, ale také seznamky zdarma. Nejčastější možností je přitom kombinace obojího – seznamka zdarma s placenými funkcemi. Tak funguje třeba Badoo nebo Tinder, který vám za měsíční poplatek nabídne větší možnosti jako superlajk nebo odtajnění některých profilů.

Zatímco zdarma fungují rychlé datingové aplikace, klasické seznamky se pohybují hlavně v placeném spektru. Cenu přitom ovlivňuje velikost seznamky, počet profilů nebo její zaměření. Měsíčně za ní zaplatíte od jednotek stovek až po tisícikorunové částky.

Cena placených seznamek za měsíc:

EliteDate 125 Kč za měsíc
Badoo Premium 621 Kč za měsíc
eDarling 269 Kč za měsíc

Počet uživatelů a jejich preference

Co by to bylo za seznamku, kdybyste na ní byli sami? České seznamky sdružují tisíce lidí s různými koníčky a preferencemi. Záleží jen na vás, zda hledáte něco konkrétního nebo se po hlavě vrháte do velkého rybníčku obřích seznamek.

Obecně platí, že placené seznamky jsou specifičtější a mají méně uživatelů. To oceníte zejména v případě, že hledáte partnera s podobnými koníčky a preferencemi. Statistiky ovšem říkají, že stálého partnera najdete spíše na konkrétní seznamce lidí s podobnými preferencemi.

To ovšem neznamená, že velké seznamky nejsou užitečné. Nacházejí se zde především lidé hledající krátkodobý vztah, flirt nebo sex na jednu noc. Fungují navíc jako skvělá vstupní brána do světa on-line seznamování.

Funkce

Spousta seznamek má specifické funkce. Zatímco na některých můžete označovat lidi na fotografiích, jiné mají například možnost lokace nebo nahrávání videí. Ty zpravidla sedí cílové skupině na míru a někdy vytváří ze seznamky sociální síť, kde se spolu baví tisíce lidí denně.

Vy byste měli věnovat pozornost především tomu, zda má seznamka možnost ověření účtu. Statistiky říkají, že zejména ženy preferují uživatele opačného pohlaví s autorizovaným účtem. Pozornost věnujte také bezpečnostním funkcím jako je například přihlášení přes dvojité ověření.

Uživatelská podpora

Dobré zázemí a kvalitní bezpečnostní podporu v případě problémů oceníte. Ať už se jedná o platby nebo ochranu před podvodníky, dobrá uživatelská podpora s vámi daný problém vyřeší.

Dobrá uživatelská podpora s vámi také vyřeší specifické požadavky. Mezi ty může patřit únik dat nebo ochrana uživatelů před podvodnými profily. Ty se z návštěvníků snaží různými způsoby vymámit osobní data nebo jim posílají odkazy na podvodné webové stránky.

Jak uspět na seznamce?

Online seznámení

Pokud jste se někdy zaregistrovali na internetovou seznamku, tak víte, že funguje jinak než běžné seznamování. Lidé jsou na internetu nedůvěřiví a často se stane, že na vaši zprávu neodpoví. Proto existuje několik tipů, jak na seznamce zvýšíte vaše šance.

Dobře vyplněný profil

Při vyplňování profilu buďte upřímní. Anonymní internetové prostředí svádí k tomu, abyste si přibarvili některé skutečnosti. Pravda ale vyjde najevo – v nejzazším případě během osobní schůzky.

Vaše šance zvýšíte pečlivým vyplněním. Poctivě popište vaše koníčky a preference, se kterým vašeho partnera hledáte. Možné společné zájmy zvýší, že se vám někdo ozve a odpoví na vaši zprávu.

Na on-line seznamkách se vyhněte sdílení osobních údajů. Nikdy a nikomu nesdělujte vaši adresu, místo pracoviště nebo údaje k platebním kartám!

Správná profilová fotografie

Základem internetových seznamek je osobní profil s fotografií. Ta by vás měla vystihovat a vždy být aktuální. Pokud máte rádi aktivní životní styl, nemá smysl osobní prezentace v obleku. Zapomeňte na nahrávání fotky z občanky nebo pasu – takové málokoho zaujmou.

Řada uživatelů se shoduje i na tom, že fotky v plavkách nebo do půl těla působí odpudivě. Profily polonahých mužů jsou často nelichotivé, u žen zase působí vyzývavě. Stejně negativně reagují návštěvníci i na fotky s alkoholem nebo cigaretou.

Trpělivost růže přináší

Na internetových seznamkách se pohybují tisíce uživatelů hledajících partnera. Pokud tak svoji lásku nenajdete během prvního týdne, nezoufejte. Počítejte také s tím, že se vám spousta profilů vůbec neozve.

Při seznamování netlačte na pilu. Pokud váš protějšek reaguje negativně nebo zamítavě, tak se slušně rozlučte a zkuste štěstí o dům dál.

Jak se seznámit se ženou na internetu

Při seznamování se ženou na internetu buďte opatrní a volte vhodná slova. Neplýtvejte zbytečně lichotkami a určitě se vyhněte erotickým narážkám a dvojsmyslům. Ženy negativně reagují také na oslovení „kočičko, sexy paní, zlatíčko, beruško a podobné.

Při konverzaci se chovejte přirozeně a buďte zdravě sebevědomí. Pokud na to nepřijde řeč, nekomenujte vzhled. Na osobní lichotky budete mít čas během osobní schůzky. Vaše šance zvýší i ověřený profil. Košem naopak dostanete v případě neotesaného lákání na osobní schůzku.

Jak se seznámit s mužem na internetu

Těžko byste hledali odlišnější přístupy v komunikaci mezi muži a ženami. Když hledáte vašeho prince na bílém koni, chovejte se sebevědomě a klidně převezměte otěže v konverzaci. Dejte ale prostor k tomu, aby se vyjádřil i váš protějšek.

Muži se leknou, pokud na ně během první konverzace vyrukujete s životními cíli a společnou budoucností. Dost mužů na internetu hledá flirt, u něhož se nebrání vývoji ve vztah. Nechovejte se podbízivě a sexuálně – využijte ženskou stránku, ale zůstaňte v mezích slušnosti.

Rozdíl mezi on-line a off-line seznamováním

Seznamování v dnešní době na internetu má svoje výhody, ale také velkou řádku nevýhod. Mezi největší patří anonymita a neznalost člověka na druhém konci kabelu. Profily na sítích zkrátka snesou všechno a platí to jak o ženských, tak mužských profilech.

Mnozí lidé jako nevýhody on-line seznamování uvádí i absenci emocí a strojovost celého procesu. Pověstní motýlci břiše se zkrátka při klikání na profily vytrácí. Za jeden večer na seznamce uvidíte mnohem více tváří než v klasické společnosti. Někomu to ovšem vyhovuje.

Velké množství profilů je ale také největší výhoda on-line seznamování. Během krátké doby se spojíte s desítkami lidí, s nimiž máte společné zájmy.

Způsoby, jak se seznámíte mimo internet?

Seznámení offline

Možná máte pocit, že on-line seznamování vládne světu. A pravděpodobně nebudete daleko od pravdy. To ovšem neznamená, že klasickému seznamování už odzvonilo. Pro spoustu lidí to ale znamená vystoupení z komfortní zóny. Jenže bez toho to zkrátka nepůjde.

Vyrazte si s přáteli

Začněte pozvolna a domluvte si společnou večeři nebo návštěvu baru s vašimi kamarády. Díky známým se zbavíte společenského ostychu a přátelská atmosféra zajistí příjemný večer i bez seznamování.

Pravidelné výlety do společnosti přirozeně zvýší vaše sebevědomí a společenskou obratnost. Díky společnosti kolem vás si navíc rozšíříte sociální obzory a poznáte nové lidi. A od toho už zbývá jenom krůček k navázání bližšího přátelství nebo vztahu.

Buďte yes man!

Odnaučte se říkat ne a vystupte ze své komfortní zóny. Pokud vás někdo pozve ven, na výlet nebo společnou večeři, neodmítejte ho. Zkuste také nové kroužky a zážitky – na prolomení ledů dobře funguje třeba lezecká stěna nebo airsoft.

Mezi další oblíbené aktivity patří jazykové kurzy a sportovní aktivity. Díky nim získáte nové znalosti nebo zamakáte na fyzické kondici. Nebraňte se novým příležitostem a rozšiřte si obzory.

Koníčky z opačného břehu

Je pěkné, že navštívíte kurz keramiky nebo pole dance. Co je vám to ale platné, když se tam potkáte pouze se stejným pohlavím? Ti odvážnější při seznamování zkouší záliby, které jsou typické spíše pro potenciální partnery.

Pokud sháníte chlapa, vstupte do mužského světa. Je nám jasné, že to ale není pro každého. Nevylučujeme ani to, že nenajdete oblíbenou pánskou aktivitu. A pánové to mají v tomto případě ještě těžší.

Pořiďte si mazlíčka

Nic neproboří ledy lépe než čtyřnohý mazlíček. Pravidelné venčení vás spolehlivě dostane do parku a na místa, kde se sdružují lidi. Od seznámení s možným partnerem vás pak dělí jen otázka: „To je pěkný pejsek, jak se jmenuje?

Psa si ale nepořizujte pouze kvůli seznámení. V takovém případě využijte aktivity útulků a sdružení, která umožňují venčení pejsků. U nich si psa vypůjčíte, vyvenčíte a pak ho zase vrátíte.

Spolucestování

Poslední tip je spíše pro odvážné, ale těm přeci štěstí přeje. Na internetu najdete řadu skupin, kde hledají uživatelé parťáka na cestování. Takový výlet může začít nevinně jako kamarádství, někdy ale přeroste v hluboký vztah nebo lásku.

Společné cestování vás navíc dostane na místa, kam byste se sami nikdy nepodívali. Oblíbené destinace jsou například Island, Thajsko nebo Spojené státy americké. Ve dvou se to lépe táhne!

Jak prolomit ledy při seznámení?

Spousta hledačů partnerů si neví rady, jakým způsobem oslovit člověka na ulici. To mimochodem platí také u množství uživatelů na internetu. Ti používají naprosto nevhodné seznamovací fráze, kterým možného partnera odradí.

Při seznamování se vyhýbejte otázkám, na které se odpovídá ano nebo ne. Díky tomu donutíte dotyčného přemýšlet a často dostanete zajímavou odpověď. Ta pak slouží jako další zdroj inspirace k rozhovoru.

10 nejlepších seznamovacích otázek

 • Co to čteš?
 • Kdo je tvůj vzor?
 • Nejlepší film za poslední dobu?
 • Co posloucháš za muziku?
 • Co si myslíš o novoročních předsevzetích?
 • Jaká byla tvoje první práce?
 • Kam rád/a jezdíš na dovolenou?
 • Čeho se nejvíc bojíš?
 • Máš raději sladké nebo slané snídaně?
 • Co si myslíš o seznámení na ulici?

Seznamování v dnešní době – co je lepší?

Na tuto otázku vám bohužel odpověď nedáme. Mějte ale na paměti, že ani při on-line seznámení se osobnímu kontaktu nevyhnete. Teda pokud to skutečně myslíte vážně.

Internetové seznamky mají spoustu výhod i nevýhod. Důležitý je obezřetný přístup a opatrnost. To neznamená, že byste je ale měli zavrhnout. Existuje spousta příkladů, které vás přesvědčí o opaku.

Při seznamování neztrácejte hlavu a chovejte se přirozeně. Pozitivní výsledky se brzy dostaví a nezáleží na tom, zda se seznamujete na internetu nebo v off-line světě. Přeje vám hodně štěstí!