angličtina online kurzy

Srovnali jsme 5 nejlepších kurzů angličtiny online pro začátečníky a samouky

Porovnali jsme parametry celkem 7 online kurzů angličtiny a vybrali z nich TOP 5 nejlepších na trhu. Naučte se angličtinu online z vašeho domova nebo třeba na vaší chatě. Ideální možnost pro samouky, jak si vylepšit své jazykové schopnosti.

Aktuálně nejlepší kurzy angličtiny online

 1. OnlineJazyk – nejlepší kurz na trhu “nejen” pro samouky
 2. EasyLingo – nejlepší pro firmy a školy
 3. Prectime – nejlepší pro výuku více jazyků (3v1)
 4. Duolingo – nejlepší kurz angličtiny zdarma
 5. Anglictina-bez-biflovani – nejlepší alternativní výuka (Imitum)

Srovnání online kurzů angličtiny

NázevVýhody / nevýhodyHodnocení kurzu
#1Nejlepší dle srovnání
OnlineJazyky
✔️ nejkomplexnější kurz
✔️ zábavné a propracované prostředí
✔️ skvělá zákaznická podpora
✔️ bezplatný vstupní test
✔️ vyzkoušení kurzu ZDARMA
✔️ doživotní přístup ke kurzům
Cena: 8,5/10
Rozsah: 10/10
Kvalita: 10/10
Možnosti: 9,5/10

CELKEM: 9,5/10
Vyzkoušet
#2Další na zvážení
EasyLingo
✔️ interaktivní výuka
✔️ jazykový pokrok za 30 hodin
✔️ výborné reference a recenze
✔️ bezplatný vstupní test
✔️ vyzkoušení kurzu ZDARMA
✔️ doživotní přístup ke kurzům
❌ vyšší cena kurzů
Cena: 8/10
Rozsah: 9/10
Kvalita: 10/10
Možnosti: 9,5/10

CELKEM: 9,1/10
Vyzkoušet
#3Prectime
✔️ obsáhlé kurzy
✔️ hravá a rozmanitá výuka
✔️ dobré ceny kurzu
✔️ 3 jazyky za cenu jednoho
❌ spíše pro začátečníky
❌ nižší propracovanou vůči TOP2
Cena: 9/10
Rozsah: 8,5/10
Kvalita: 9/10
Možnosti: 9/10

CELKEM: 8,9/10
Vyzkoušet
#4Duolingo
✔️ výuka také ZDARMA
✔️ zajímavé a hravé účení
✔️ dobrá mobilní aplikace
✔️ cenově dostupnější placené kurzy
✔️ funguje také offline
❌ spíše pro zábavu
❌ pouze do úrovně mírně pokročilý
❌ pouze měsíční předplatné
Cena: 8,5/10
Rozsah: 7,5/10
Kvalita: 9/10
Možnosti: 10/10

CELKEM: 8,8/10
Vyzkoušet
#5Angličtina bez biflování
✔️ výuka metodou Imitum
✔️ zaměřeno spíše na mluvení
✔️ vhodné pro praktické využití
❌ malé zaměření na psaní a čtení
❌ vyšší ceny kurzů
❌ jednotná úroveň jazyka
❌ není mobilní aplikace
Cena: 8/10
Rozsah: 7,5/10
Kvalita: 8,5/10
Možnosti: 7/10

CELKEM: 7,8/10
Vyzkoušet
Top

Nejlepší online kurzy angličtiny (nejen pro samouky)

Na závěr pro vás máme krátké recenze šesti nejzajímavějších současných online kurzů angličtiny. Na našem webu však najdete i podrobné recenze těchto projektů.

Logo OnlineJazyky.cz

1. OnlineJazyky.cz

Objektivně jde o jednu z nejlepších a taky nejužívanějších platforem pro online výuku jazyků na českém internetu. OnlineJazyky.cz získávají vynikající hodnocení v odborných testech, ale i uživatelských recenzích. Nabídka kurzů je velmi široká a služby i nástroje jsou nadstandardní. Kurzy jsou kvalitní a propracované, k dispozici je i mobilní aplikace. Snad jedinou nevýhodou je poněkud vyšší cena za jednu jazykovou úroveň. Přesto lze říct, že cena zcela odpovídá kvalitě.

Kompletní recenze OnlineJazyky.cz

Vyzkoušet tento kurz
Logo EasyLingo

2. Easylingo.cz

Easylingo.cz využívají stejnou platformu a zaštiťuje je stejná společnost jako OnlineJazyky.cz. Kurzy jsou však poněkud dražší a jejich nabídka omezenější. V rámci kurzů je však důraz kladen na ještě větší individuální přístup a zpětnou vazbu. Můžete se účastnit i konverzačních klubů nebo si připlatit za osobní Skype lekce. EasyLingo.cz nabízí rozhodně vysokou kvalitu, ale musíte si připlatit.

Kompletní recenze EasyLingo.cz

Vyzkoušet tento kurz
Prectime

3. Prectime.cz

Prectime.cz využívá moderní, vysoce interaktivní přístup a nabízí výuku hned tří světových jazyků v rámci jediného kurzu. Výuka je hravá a rozmanitá, kurzy mimořádně obsáhlé. Cena přitom vychází dočista lidově, protože zahrnuje vždy výuku všech tří jazyků a všechny úrovně. Velmi zajímavá varianta.

Kompletní recenze Prectime

Vyzkoušet tento kurz
logo duolingo

4. Duolingo.cz

Duolingo.cz je mezinárodní projekt, který je k dispozici v řadě jazyků, včetně češtiny. Učit se můžete dokonce i zdarma! Anebo vstoupit do některého propracovanějšího placeného kurzu s většími možnostmi. Platforma nabízí i mobilní aplikaci a kurzy využívají zajímavé, hravé a interaktivní metody. Placené kurzy navíc patří mezi cenově dostupnější.

Kompletní recenze Duolingo

Vyzkoušet tento kurz
Angličtina bez biflování logo

5. Anglictina-bez-biflovani.cz

Tento projekt razí poněkud specifický přístup. Nerozděluje kurzy do jazykových úrovní a využívá registrovanou metodu Imitum. Ta je založena na vnímání mluveného slova oproti doslovným překladům a na častém napodobování a opakování. Metoda se zaměřuje na praktickou aplikaci, příliš se nevěnuje psanému projevu ani čtení. Jde jistě o zajímavé řešení, které si zaslouží pozornost.

Kompletní recenze Angličtina bez biflování

Vyzkoušet tento kurz
Top

Angličtina se stala světovou normou a obklopuje nás v každodenních situacích. Dávno neplatí, že cizí jazyk potřebuje jen hrstka cestovatelů nebo překladatelů knih. Bez alespoň základní znalosti světového jazyka, jakým je právě angličtina, se snadno ztratíte i na domácí půdě.

V řadě zemí Evropy už je znalost angličtiny standardem, přestože zde není úředním jazykem. Česká republika má vinou řady nepříznivých okolností v minulosti poněkud zpoždění. Dnes se ale nabízí víc než dost příležitostí tyto resty dohnat a svou angličtinu vybrousit třeba i o pár úrovní nad základní potřebu a nad schopnosti odpovídající školním znalostem. Učinit tak můžete různými způsoby. Oblíbené jsou například jazykové kurzy. Účastní se jich i dospělí, kteří mají studentská léta už za sebou.

Ale navštěvování kurzů má několik úskalí. Především je to časová, často i finanční náročnost, třeba i špatná dostupnost v místě bydliště, což může platit zejména v menších městech a vesnicích. Není divu, že spoustu lidí, kteří by třeba i měli chuť se učit, tyto podmínky odradí. Ale rozhodně není třeba házet flintu do žita. Současná doba přináší plnohodnotnou alternativu. Ta samozřejmě spočívá v možnostech online „světa“. Právě proto se dnes podíváme na nejlepší online kurzy angličtiny, které můžete na českém internetu najít.

Náš článek jsme rozdělili na dvě části. V první se budeme této problematice věnovat z poněkud obecného hlediska. Zajímat nás budou především výhody a nevýhody online kurzů a zaměříme se na faktory, které byste měli při zvážit při výběru konkrétní varianty. Rady, tipy a informace, které vám poskytneme, vám mohou posloužit jako vodítko při hledání nejlepšího kurzu online. V druhé části článku se pak podíváme na konkrétní projekty a kurzy a ve zkratce si je představíme a zhodnotíme.

angličtina online kurzy

Jak vybrat online kurz angličtiny pro samouky?

Samouctví, živý kurz nebo kurz online?

Jak se zlepšovat a vzdělávat v angličtině nebo i jakémkoli jiném jazyce? Možností je samozřejmě více. V této chvíli ale dáme stranou všechny ty, které souvisejí se studiem na škole či univerzitě a zaměříme se na možnosti rozvoje takříkajíc „po vlastní ose“.

Samouctví

Pokud tíhnete k samostudiu a chcete jít zcela svou cestou a podle vlastních pravidel, můžete si nakoupit knihy pro samouky, dnes už je k dostání i obrovské množství studijních materiálů s nahrávkami mluveného slova apod. Tyto pomůcky vás možná vyjdou i levněji než účast v kurzu. Má to ale pár nevýhod.

Samouctví chce velkou dávku disciplíny a spíše může pomoci rozvíjet jazykové schopnosti již zkušenějším studentům. Vzít vše do rukou úplně sám a od začátku se může snadno zvrtnout a zavést vás do slepé uličky. Takové učení může být pomalé, neefektivní a v důsledku absence zpětné vazby může vést i k osvojení zcela nesprávných návyků, kterých se poté budete jen těžko zbavovat.

Shrnuto a podtrženo: samouctví je stejně jako každá objevitelská výprava velmi náročné, plné překážek, obvykle zdlouhavé a s nejistým výsledkem.

Živý kurz

Kurzy v různých jazykových školách jsou oblíbenou volbou. Máte zde lektora a můžete své schopnosti konfrontovat i s dalšími studenty. Nevýhodou může být vysoká cena nebo špatná dostupnost kurzu, jak už jsme zmínili. Taky ve větších kurzech se vám nemusí dostat tolik individuální pozornosti, kolik byste potřebovali. Další problém tkví v časové náročnosti a poměrně neefektivním rozložení výuky.

Co to znamená? Podobně kurzy obvykle navštěvujete 1krát nebo 2-3krát týdně, trvají přitom třeba i dvě hodiny (resp. 90 minut). Když přičtete dojíždění, už to poněkud nabourává časový itinerář. Navíc takové nárazové učení po dlouhých úsecích není příliš účinné. O tom si ještě více povíme níže v kapitolce o intenzitě a časové náročnosti.

Online kurzy angličtiny “pro samouky”

A konečně jsou tu online kurzy. Kombinují v sobě výhody živých kurzů a online kurzů pro samouky. Máte totiž víceméně vládu nad svým časovým rozvrhem a přitom se vám dostává většího či menšího vedení a zpětné vazby (v závislosti na kvalitě a možnostech konkrétního kurzu). Můžete se učit s potřebnou intenzitou a pravidelně – a navíc odkudkoli.

Největší riziko online kurzů angličtiny spočívá v nevhodném výběru. Může se vám stát, že vám vůbec nebude vyhovovat metodika výuky nebo používané nástroje, online prostředí kurzu nebo jakýkoli jiný aspekt. Z toho důvodu je důležité vybírat pečlivě a ideálně vždy využít ukázku zdarma, která vám kurz a jeho prostředí alespoň rámcově představí. Další nevýhodou může být vyšší cena, menší míra zpětné vazby nebo jiné nedostatky, které se však liší kurz od kurzu.

Úrovně jazyka a rozřazovací test

Většina kurzů (ale ne všechny) operují s úrovněmi jazykových schopností a své služby přizpůsobují podle nich. Můžete si tak vybrat kurz, který bude odpovídat vašim vlastním schopnostem. Správná volba je hlavním předpokladem toho, že vás kurz nebude nudit, nebo naopak nebude příliš těžký.

Nejčastěji online kurzy pracují se standardizovaným dělením do skupin: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Těchto šest úrovní vychází ze Společného evropského referenčního rámce, přičemž A1 je úplný začátečník, který má jen zcela elementární a spíše pasivní znalosti daného jazyka, C2 pak označuje vysoké schopnosti odpovídající takřka rodilému mluvčímu.

Je však nasnadě, že ne každý zájemce o kurz bude svou přesnou jazykovou úroveň znát. Jak si tedy má správně vybrat kurz na míru?

Vstupní test

Osvědčeným řešením je vstupní rozřazovací test. Ten bývá někdy dostupný i zdarma pro každého potenciálního zájemce. Test vám pomůže ujasnit si, jak na tom s daným jazykem jste, a navrhne vám nejvhodnější kurz podle aktuální jazykové úrovně. Testy obvykle nebývají přehnaně dlouhé, takže se nemusíte obávat, že jen zjišťováním své úrovně strávíte celý den. Trvá to obvykle jen deset nebo pár desítek minut.

Cena

Cena je samozřejmě velmi ošemetná záležitost. Kolik je málo, kolik moc a kolik tak akorát? To nelze tak jednoznačně říct, vždy záleží na konkrétním kurzu, šíři jeho nástrojů, možností a služeb, rozsahu výuky a dalších faktorech. A pochopitelně i na tom, kolik jste ochotni investovat. Zvládnutí jedné jazykové úrovně vás tak v rámci online kurzu může přijít jen na několik set, ale taky i na několik tisíc korun. Důležité je, aby cena opravdu odpovídala kvalitě kurzu.

Nabídka kurzů

Jaký sortiment kurzů konkrétní platforma či projekt nabízí? To se může velmi lišit. Jsou projekty, které nabízejí široké spektrum kurzů v rámci každého jazyka. Například pro každou jazykovou úroveň plus ještě spoustu speciálních, úzce zaměřených kurzů na různé oblasti nebo jevy (např. obchodní angličtina, angličtina pro zdravotníky, právníky, angličtina pro děti, kurzy na výslovnost, slovní zásobu, konkrétní gramatické jevy atd.). Jiné společnosti naopak nabídnou spíše omezenou dávku kurzů a sázejí spíše na komplexnost. Ani řešení nemusí být špatné. Záleží na vašich konkrétních potřebách, proto je vhodné projít si více možností a najít tu pravou.

Výuková metoda

Velmi důležitým faktorem je u online kurzu angličtiny metodika výuky. Jak kurz vlastně probíhá a na co se soustředí?

 • Je zaměřený spíše na praktické užití jazyka nebo na „školní“ znalosti?
 • Využívá spíše intuitivní metody a mluvené slovo nebo postupuje systematicky s důrazem na ovládnutí gramatiky a pravopisu?
 • Využívá spíše jednotvárné a strohé nástroje, nebo je interaktivní, snaží se o atraktivní, zábavný a rozmanitý způsob výuky?

To jsou všechno zásadní otázky. Každému studentu přitom může vyhovovat trochu odlišný přístup. Někomu vyhovuje systematický a spíše „školní“ přístup, někdo ocení volnější výuku s důrazem na praktickou aplikaci. Je velmi dobré se s metodami výuky alespoň rámcově seznámit např. pomocí ukázky zdarma anebo přes podrobné recenze online kurzů, které jsou k dispozici na našem webu.

Intenzita, pravidelnost, časová náročnost

Velkou výhodou online kurzů je, že umožňují pravidelné upevňování znalostí. Většina je koncipována tak, aby jednotlivé lekce byly relativně krátké. Denně tak učením strávíte jen okolo 20 minut, což je optimální doba pro maximální využití soustředění. To je zásadní výhoda oproti dlouhým, ale nárazovějším lekcím v živých kurzech.

Lektoři, zpětná vazba a statistiky výuky

Každý kurz poskytuje jinou míru zpětné vazby a vedení. U některých dražších kurzů můžete mít soustavný přístup k lektorské pomoci např. prostřednictvím live-chatu, někdy máte nárok i na individuální komunikaci přes videohovory (např. Skype). Jinde takové služby nejsou a musíte víc spoléhat na sebe.

Čím více zpětné vazby a individuálního přístupu, tím pochopitelně lépe. Ale lze zcela logicky předpokládat, že se bude kurz těmito službami prodražovat. Většina online kurzů taky vede podrobné statistiky o vašich pokrocích. Můžete tak vidět, kolik času a úsilí kurzu věnujete a jak se vám daří.

Technické otázky a kompatibilita

Další zcela zásadní aspekt. Na jakých zařízeních lze kurz „provozovat“? Jaké je jeho prostředí? To byste si měli vždy pečlivě zjistit. Většina online kurzů vyžaduje přístup k internetu (vcelku pochopitelně) a odehrává se přímo v internetovém prohlížeči. Některé nabízejí i pohodlné mobilní aplikace pro práci na telefonu nebo tabletu.

 • Ověřte si, s jakými operačními systémy, zařízeními a internetovými prohlížeči je daný kurz kompatibilní.
 • Pokud chcete lekce probírat i na mobilu, ujistěte se, že je kurz pro tyto účely koncipován, ideální je, pokud nabízí mobilní aplikaci.
 • V ukázce zdarma se podívejte, jak vypadá prostředí kurzu a zda vám bude vyhovovat z hlediska ovládání apod.
 • Některé kurzy nabízejí určité možnosti i pro práci offline.