vlajka španělska

Nejlepší online kurzy španělštiny pro začátečníky a samouky

Porovnali jsme parametry celkem 4 online kurzů španělštiny a vybrali z nich ty nejlepší na trhu. Naučte se španělštinu online z vašeho domova nebo třeba na vaší chatě. Ideální možnost pro samouky, jak si vylepšit své jazykové schopnosti.

Aktuálně nejlepší kurzy španělštiny online

  1. OnlineJazyk – nejlepší kurz španělštiny na trhu “nejen” pro samouky
  2. EasyLingo – nejlepší pro firmy a školy
  3. Prectime – nejlepší pro výuku více jazyků (3v1)
  4. Babbel.com – dobrý zahraniční kurz pro začátečníky

Srovnání online kurzů španělštiny

NázevVýhody / nevýhodyHodnocení kurzu
#1Nejlepší dle srovnání
OnlineJazyky
✔️ nejkomplexnější kurz
✔️ zábavné a propracované prostředí
✔️ skvělá zákaznická podpora
✔️ bezplatný vstupní test
✔️ vyzkoušení kurzu ZDARMA
✔️ doživotní přístup ke kurzům
Cena: 8,5/10
Rozsah: 10/10
Kvalita: 10/10
Možnosti: 9,5/10

CELKEM: 9,5/10
Vyzkoušet
#2Další na zvážení
EasyLingo
✔️ interaktivní výuka
✔️ jazykový pokrok za 30 hodin
✔️ výborné reference a recenze
✔️ bezplatný vstupní test
✔️ vyzkoušení kurzu ZDARMA
✔️ doživotní přístup ke kurzům
❌ vyšší cena kurzů
Cena: 8/10
Rozsah: 9/10
Kvalita: 10/10
Možnosti: 9,5/10

CELKEM: 9,1/10
Vyzkoušet
#3Prectime
✔️ obsáhlé kurzy
✔️ hravá a rozmanitá výuka
✔️ dobré ceny kurzu
✔️ 3 jazyky za cenu jednoho
❌ spíše pro začátečníky
❌ nižší propracovanou vůči TOP2
Cena: 9/10
Rozsah: 8,5/10
Kvalita: 9/10
Možnosti: 9/10

CELKEM: 8,9/10
Vyzkoušet
#4Babbel.com
✔️ vhodné pro začátečníky
✔️ intuitivní prostředí
✔️ 10-15 minutové lekce
❌ prostřední v cizím jazyce
Cena: 9/10
Rozsah: 9,5/10
Kvalita: 9/10
Možnosti: 7/10

CELKEM: 8,7/10
Vyzkoušet
Top

Recenze online kurzů španělštiny

Jsme v první části a zde se v podobě mini recenzí podíváme na konkrétní služby a platformy, které poskytují online kurzy španělského jazyka.

1. OnlineJazyky.cz

OnlineJazyky.cz patří mezi nejznámější a nejoblíbenější platformy jazykových kurzů u nás. Web nabízí online kurzy šesti jazyků, včetně španělštiny. Kurzy jsou mimořádně kvalitně propracované, ověřené a těší se vynikajícímu hodnocení. Prostředí je atraktivní a moderní – lekce využívají celou škálu interaktivních nástrojů. Výuka se věnuje čtení a psaní, slovní zásobě, poslechu a konverzaci a lze ji označit za velmi komplexní a přitom intenzivní a efektivní pro praktickou aplikaci.

OnlineJazyky.cz nabízejí kurzy španělštiny až do úrovně B2 podle standardního evropského rámce. V nabídce je ale i speciální obchodní španělština pro pokročilé nebo lehký „kurzík“ s názvem „1000 španělských slov“, který vám pomůže se základní slovní zásobou. Za jednu jazykovou úroveň zaplatíte 2490 Kč.

Vyzkoušet tento kurz

2. Easylingo.cz

EasyLingo.cz využívá stejnou platformu jako předchozí projekt OnlineJazyky.cz – jde o příbuzné společnosti. Obě výborně hodnocené a osvědčené desítkami tisíc studentů. Výuka bude tedy vedena v podobném stylu. V čem je rozdíl? Především v rozsahu nabídky, v některých službách a nástrojích a taky v ceně.

EasyLingo.cz nabízí pouze španělské kurzy pro komplexní jazykové úrovně (A1 až B2) a jedna úroveň stojí 2970 Kč. Proto jsme EasyLingo.cz dosadili až na druhé místo. Bezesporu se však můžete těšit na špičkovou kvalitu kurzů, které jsou vhodné i pro náročné zájemce.

Vyzkoušet tento kurz

3. Prectime.cz

Prectime.cz razí obzvlášť moderní, atraktivní a interaktivní styl výuky. Kurzy jsou obsáhlé a dobře přizpůsobené i pro mobilní zařízení. Prectime.cz nabízí výuku tří jazyků – a to angličtiny, němčiny a španělštiny. Nemůžete si však vybrat jeden jazyk, ba ani konkrétní jazykovou úroveň. Koncept je trochu odlišný, ale zřejmě uznáte, že mimořádně přívětivý.

Kurzy jsou nabízeny v podobě komplexních balíčků. Nejlevnější varianta s přístupem vám na tři měsíce zpřístupní všechny lekce všech jazyků od úrovně A1 po B2 – a to za 1960 Kč. Nevýhodou je tedy snad jen časové omezení přístupu a taky fakt, že kurzy jsou vhodné spíš pro začátečníky.

Vyzkoušet tento kurz
babbel.com

4. Babbel.com

Babbel.com je mezinárodní projekt, který nabízí online kurzy celé řady jazyků, včetně španělštiny. A tyto kurzy můžete absolvovat i z ČR. Není překvapující, že kurzy jsou velmi kvalitní, interaktivní a moderní – a navíc rozsáhlé. Příjemným překvapením však může být cena. Například roční přístup do kurzů vás vyjde na 59 Eur. To je v porovnání s většinou českých kurzů opravdu vynikající cena.

Proč tedy váhat a nesáhnout automaticky po kurzu na Babbel.com? Projekt má totiž podobná omezení jako kurzy na Prectime.cz. Zaujme především začátečníky a méně náročné studenty. Kurz je zábavný, ale rozhodně ne hloubkový a komplexní – poskytne vám určité základy, na kterých teprve můžete stavět. A co víc – kurzy na Babbel.com nejsou v češtině. Musíte tedy trochu ovládat ještě jiný světový jazyk, například angličtinu.

Vyzkoušet tento kurz
Top

Jazykové kurzy představují obzvlášť oblíbený druh mimoškolního sebevzdělávání. Navštěvují je studenti, kteří se nespokojí s úrovní běžné výuky, a samozřejmě také dospělí, kteří mají z nějakého důvodu zájem kultivovat své jazykové dovednosti. Kurzy lze přitom navštěvovat osobně, ale stále oblíbenější je i jejich absolvování přes internet pomocí různých platforem a výukových portálů.

V dnešním článku nás budou zajímat nejlepší online kurzy španělštiny a řekneme si vše, co potřebujete vědět o jejich výběru. Nabídneme vám nejenom všeobecné, ale velmi užitečné, informace, nýbrž i recenze konkrétních služeb. V tomto textu se sice omezíme jen na kratší shrnutí, ale na našich stránkách poté najdete i velmi podrobné recenze každé zmíněné služby či projektu.

Jak vybrat online kurz španělštiny?

Jak postupovat při výběru online kurzu španělského jazyka? V první řadě je nutné si rozmyslet, proč se vlastně chcete učit tento jazyk a vzít na vědomí všechna úskalí. V našich podmínkách jasně dominuje zájem především o angličtinu, z pochopitelných (zeměpisných) důvodů pak o němčinu a v rámci doznívání starých časů i o ruštinu, která je navíc nejhojněji používaným slovanským jazykem.

V posledních letech však trend naštěstí směřuje k větší rozmanitosti a objevuje se stále více možností, jak se vzdělávat i v dalších jazycích. Mezi stále populárnější patří jednoznačně španělština. Důvod je prostý, jde o světový jazyk s obrovským počtem mluvčích na několika kontinentech.

Při výběru kurzu, nebo v našem případě online kurzu, sice nebudete mít tak širokou paletu možností jako v případě angličtiny, ale rozhodně si lze ze současného repertoáru vybrat. Jak si ale vybrat opravdu dobře? Právě s tím vám poradíme.

vlajka španělska

Proč se učit španělsky?

Španělština je v pravém slova smyslu světovým jazykem a počet rodilých mluvčích se odhaduje na více než půl miliardy lidí! Jde tedy o druhý nejrozšířenější jazyk na světě hned po čínštině. Ano, čtete správně – španělština v tomto směru skutečně poráží i angličtinu.

Angličtina coby „lingua franca“ má však pravděpodobně více mluvčích, pro které není rodným jazykem a je globálně univerzálněji použitelná. To nic nemění na tom, že španělsky se domluvíte s více než 500 miliony lidí v bezpočtu zemí. Kromě samotného Španělska patří mezi země, kde je tato řeč úředním jazykem, Argentina, Mexiko, Peru, Paraguay a Uruguay, Venezuela, Kolumbie a mnoho dalších. Velmi hojná je i ve Spojených státech Amerických.

Španělsky tedy mluví – kromě části jižní Evropy – většina Jižní Ameriky a velká část Severní Ameriky, ale s tímto jazykem se setkáte i v Africe. Důvody, proč se učit španělsky jsou tedy naprosto jasné a neoddiskutovatelné.

Je španělština těžká?

Většinu lidí, kteří uvažují, že se začnou učit nový jazyk, napadne otázka, nakolik je daný jazyk složitý či obtížný na naučení. To je ovšem velmi zapeklitý problém a odpověď bude vždy silně individuální a subjektivní. Bude se odvíjet od předchozích jazykových zkušeností a talentu tazatele i od dalších faktorů.

Španělština je románský jazyk. Ty nám nejsou tak blízké jako slovanské, mezi které patří i čeština, nebo germánské, s nimiž jsme se po staletí soustavně střetávali. Přesto nelze říct, že by kvůli tomu byla španělština těžší. Má určitá úskalí, ale také výhody. Pojďme se na některé podívat.

Výslovnost

U španělštiny vás jistě může potěšit, že výslovnost je relativně velmi snadná a až na drobnosti takřka fonetická, podobně jako čeština. Mění se de facto jen výslovnost některých písmen (např. J se čte jako „ch“) a taky můžete narazit na odlišnosti u různých přízvuků, ale celkově vzato se můžete těšit na minimální komplikace.

Úskalí

Španělština má i své náročnější oblasti. Pro nás to může být komplikované používání pádových předložek nebo náročnější práce se slovesem být. Nepotěší ani množství nepravidelných sloves. Překvapit může španělština i při poslechu. Tento temperamentní jazyk se pojí s vysokou kadencí mluvy, které často přechází v překotné drmolení. Začátečník tedy může být poněkud vyveden z míry a frustrován. Je proto důležité zařazovat do výuky co nejčastěji poslech autentického mluveného slova.

Španělština má u nás do jisté míry pověst jednoduchého jazyka. Těžko říct, z čeho toto přesvědčení vyplynulo – možná do značné míry právě z poměrně snadné výslovnosti. Ve skutečnosti je však španělština jazyk bohatý a naučit se jej používat vyžaduje stejné úsilí jako u každého jiného jazyka. Někomu však samozřejmě může její vznešenost v kombinaci s emotivním temperamentem sedět více, a jinému méně.

Parametry a faktory výběru online kurzu

Podle jakých měřítek nebo kritérií vybírat online kurz španělského jazyka? Pojďme se podívat na nejdůležitější faktory, které byste měli zvážit.

Důvody a cíle

Proč se chcete učit španělsky a jak daleko to chcete „dotáhnout“? To je bezesporu otázka, kterou byste si měli položit úplně jako první, protože je také nejdůležitější. Od odpovědi se zajisté budou odvíjet další (ne-li všechny) faktory, například přijatelná časová a finanční investice.

Chcete se naučit základy španělštiny čistě proto, abyste kultivovali své schopnosti v rámci všeobecného nebo jazykového sebe-rozvoje? Zajímá vás španělština v teoretické rovině nebo chcete číst např. španělskou literaturu v originále? Chtěli byste být schopni překládat španělské texty do češtiny, nebo dokonce naopak, a třeba se tím i živit? Potřebujete španělštinu kvůli praktické aplikaci – tedy například delší cestě do španělsky mluvící země?

Intenzita výuky, rychlost a úroveň zvládnutí jazyka, nejvhodnější metody a přístupy – to vše bude odvislé od stanovených cílů. Je jasné, že pokud se máte za měsíc stěhovat do Španělska (třeba kvůli práci), budete muset absolvovat velmi intenzivní kurz s důrazem na poslech a konverzaci v praktických oblastech a rychlé vybudování základní slovní zásoby. Gramatické a pravopisné nuance budou muset počkat.

Metody a těžiště výuky

Tento faktor úzce navazuje na předchozí. Ačkoli nabídka online kurzů španělštiny není tak široká a rozmanitá jako např. u angličtiny, přesto můžete nalézt různé přístupy a metodiky. Zjistěte si z tohoto hlediska o každém kurzu co nejvíc a rozhodně vyzkoušejte ukázku zdarma, abyste zjistili, zda vám budou nástroje a přístupy vyhovovat.

Někdo dá přednost klasičtějšímu stylu výuky s důrazem na zvládnutí gramatiky, někdo raději zvolí cestu co nejpraktičtějšího přístupu s těžištěm na poslechu a mluvení. Další se bude chtít soustředit na co nejdůkladnější rozvinutí slovní zásoby.

Rozdíly v přístupech mohou být taky v rozmanitosti použitých nástrojů a cvičení, v míře atraktivity a interaktivity. Většina lidí dá přednost odlehčenému a přístupnějšímu stylu, ale náročnější studenti mohou více ocenit sušší, ale preciznější výuku.

Specifické zaměření

Učíte se španělsky, abyste si na dovolené objednali jídlo anebo abyste mohli vést obchodní jednání? Snažte se najít kurz, který se bude specificky zaměřovat na oblast, kterou nejvíce potřebujete. V případě španělštiny to může být u nás obtížnější než u angličtiny, přesto se blýská na lepší časy a objevují se i specializované kurzy.

Finanční náročnost

Je nabíledni, že otázky finanční náročnosti patří vždy mezi ty nejdůležitější – ať už pořizujete zboží nebo službu, třeba právě ve formě online jazykového kurzu. V tuto chvíli pro vás máme dvě zprávy. Ta lepší je, že online kurzy španělštiny mohou u nás nezřídka vyjít levněji než srovnatelné kurzy angličtiny. Horší zprávou je, že kurzy španělštiny nemusejí vždy nabízet tak komplexní rozsah a možnosti nebo služby.

U některých projektů například nejsou k dispozici kurzy pro všechny úrovně, ale jen pro několik základních. Jinde zas mohou být omezeny některé nadstandardní služby, které byste v případě angličtiny využít mohli. A co když se chcete poohlédnout po online kurzu španělštiny zdarma nebo za velmi nízký peníz? Opět to budete mít poněkud těžší než u angličtiny.

Všechny zmíněné problémy mají společného jmenovatele – a tím je stále ještě omezenější rozsah nabídky. Online kurzy jsou ale odvětví, které se raketově rozjíždí, a lze očekávat, že situace se bude stále zlepšovat.

A pokud spěcháte, máme pro vás ještě pozitivní zprávu na konec. Již dnes u nás existuje několik velice dobrých platforem, které nabízejí kvalitní španělské kurzy online. Právě na ty se taky zaměříme v závěrečných mini-recenzích.

Technické otázky a kompatibilita

Ještě než vám představíme konkrétní poskytovatele nejlepších online kurzů španělštiny a jejich služby, je třeba zmínit se o posledním důležitém faktoru výběru. Kurzy online jsou úzce spjaté s moderními technologiemi a lze je absolvovat na počítačích, obvykle taky na mobilních zařízeních.

Před pořízením byste si měli ověřit, zda je daný kurz kompatibilní s vaším zařízením a operačním systémem, případně zda máte aktuální webový prohlížeč, který jeho bezproblémové spuštění podporuje. Pokud dáváte přednost mobilu nebo tabletu před počítačem, jistě oceníte, pokud je součástí kurzu i mobilní aplikace.