Cena letu balónem pro dva

Nejlepší let balónem pro dva a jeho cena? Užijte si soukromou romantiku ve vzduchu

Lety balónem slaví v posledních letech žně. Balonářské kluby najdete téměř v každém větším městě a milovníci výšek si tento netradiční zážitek dopřávají stále častěji. Cena letu balónem za osobu přitom nemusí být nijak vysoká. Tedy pokud víte, kde ho koupíte nejvýhodněji.

Soukromý let balónem kombinuje romantiku, létání a krajinu z ptačí perspektivy. Zamilovaný pár obklopuje ticho přerušované syčením plynového hořáku a občasnými zvuky ze země. Kolik stojí soukromý let balónem a s ním spojená romantika?

Kolik stojí let balónem?

Ceny letů balónem se různí. Nejčastěji je pořídíte v zážitkových agenturách, které mají nasmlouvané lety s balónářskými kluby. Agentury uvádějí dvojí ceny – za osobu nebo za kompletní zážitek.

A kolik tedy romantický let balónem stojí? Nejlevnější lety balónem pořídíte kolem 3900 Kč. Zapomeňte ale na romantiku ve dvou. Let je sice privátní a balón vzlétne na vámi vybraném místě – podmínkou ale bývá kompletní naplnění koše, tedy let alespoň pro 8 lidí a pilot.

Soukromý romantický let balónem pro dva stojí přibližně 9000 Kč za osobu. V ceně ale nedostanete jenom let. Součástí zážitku bývá křest novopečeného balónáře, občerstvení, piknik a odvoz zpět na odletové místa.

Srovnání ceny letu balónem pro dva i skupiny

NázevPočet osobCena
#1Privátní let balónem
2 až 815 980 Kč
až 31 870 Kč
Koupit zážitek
#2Luxusní let balónem pro dva s piknikem
224 990 Kč Koupit zážitek
#3Privátní let největší balónem
16 až 2487 980 Kč Koupit zážitek
#4Akční let kdekoliv po ČR
227 500 Kč Koupit zážitek
#5Pobyt na zámku a romantický let
218 890 Kč Koupit zážitek

Nejlepší lety balónem (nejen) pro dva

Kde koupíte ten nejlepší let balónem? Přes zážitkovou agentury. Ta vám nabídne soukromý let na míru a upraví ho podle vašich požadavků. Balónáři přijedou na místo podle vašeho výběru a prvoletci získají navíc certifikát se šlechtickým titulem.

Vybrali jsme pro vás pět letů balónem pro dva i vícečlennou skupinu. Na výběr máte let největším balónem v České republice i let balónem spojený s pobytem na romantickém zámku.

1. Privátní let balónem

Privátní let balónem

Soukromý let balónem je klasika, kterou vám dnes nabídne téměř každý balónář. Na druhou stranu jde o osvědčenou klasiku. Celý zážitek trvá tři hodiny včetně nafukování a složení balónu, samotný let zabere zhruba třetinu doby.

Zážitek nezahrnuje křest pro nováčky, na konci vás ale čeká sklenička šumivého sektu. Po dosedu balónu na zem vás auto doveze zpět na start. Ten si mimochodem můžete vybrat sami kdekoliv v České republice.

Cena zážitku se pohybuje od 16 000 do 32 000 Kč podle počtu osob. Kompletní ceník přikládáme níže. Privátní let balónem si užijí všichni kromě těhotných žen, kterým firma let z důvodu případných otřesů nepovoluje.

Kolik stojí soukromý let balónem?

Počet osob Cena
2 15 980 Kč
3 17 980 Kč
4 20 980 Kč
5 24 180 Kč
6 26 080 Kč
7 28 980 Kč
8 31 870 Kč

2. Luxusní let balónem pro dva s piknikem

Luxusní let balónem pro dva s piknikem

Dva lidi a pilot – ticho a klid desítky metrů nad zemí zakončené romantickým piknikem. To zahrnuje zážitek od agentury Essence. Cena soukromého letu balónem je 19 990 Kč a na vás za tyto peníze čeká stoprocentní romantika.

Samotný let trvá dvě hodiny a balónáři za vámi dojedou kamkoliv po České republice. Pilot po příjezdu schválí, zda je místo vhodné a po jeho souhlasu začne s nafukováním balónu. Po přistání na vás navíc čeká romantický piknik a křest prvoletců s pamětním listem.

3. Privátní let největší balónem

Privátní let největší balónem

Největší balón brázdí nebe od června 2022 a jeho koš pojme až 24 osob. Soukromý let pro dva vám ale agentura nenabídne. Minimální počet osob potřebných pro vzlet je 16 s maximální hmotností 2000 kg.

Celý zážitek stojí 87 400 Kč, a proto let doporučujeme hlavně větším skupinám nebo v rámci firemního teambuildingu. Při kompletním naplnění koše ale cena letu balónem vyjde na 3660 Kč na osobu. Samotný let trvá hodinu a na konci vás čeká křest prvoletců a přednáška o historii balónového létání.

Kompletní zážitek zahrnuje:

 • Dopravu balónu a doprovodných vozidel na místo odletu
 • Odlet z místa dle vlastního výběru kdekoliv v České republice
 • Hodinový let balonem pro 24 pasažérů
 • Křest prvoletců a přípitek
 • Křestní list na památku
 • Dopravu na místo odletu

4. Vyhlídkový let horkovzdušným balónem kdekoliv po ČR

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem kdekoliv po ČR

Romantiku ve dvou i zábavný let s přáteli nabízí zákazníkům zážitková agentura Adrop. Lety balónem probíhají po celé České republice – vždy se ale musíte dostavit na předem určené místo. Těch je v každém kraji zhruba pět.

Kompletní zážitek trvá 3 až 4 hodiny a let balónem zabere hodinu. Balón se, stejně jako jiné, pohybuje v rádiusu 10 až 20 kilometrů a poskytne vám výhled například na okolí vašeho domu z ptačí perspektivy.

Cena letu balónem pro dva se příliš nevyplatí. Koš má kapacitu 6 osob, a proto si s sebou vezměte přátelé nebo rodinu. Nejlevněji vás let vyjde s partou přátel a známých. Na konci letu si navíc užijete slavnostní křest a uvedení do cechu balónářského.

Kolik stojí soukromý let balónem?

Počet osob Cena za osobu
Do 6 osob 5 590 Kč
8 a více osob 4 590 Kč
13 až 24 osob 4 190 Kč

5. Pobyt na zámku a romantický let balónem ve dvou

Pobyt na zámku a romantický let balónem ve dvou

Přejete si stoprocentní a nikým nerušenou romantiku? Ale prosím! Třídenní pobyt na romantickém zámku spojený s privátním letem balónem je skvělý dárek k výročí, narozeninám nebo jako příležitost k žádosti o ruku.

Zámek se nachází necelých 20 km od Žďáru nad Sázavou v obci Radešín a je citlivě zrekonstruován. Přímo v zámku se nachází minimuzeum historie létání balónem a další atrakce. V Radešíně navíc můžete navštívit pivovar s možností ochutnávky piva.

Soukromý let balónem je součástí třídenní pobytu (tři dny a dvě noci) a termín a den odletu si vyberete po ubytování. Odlety probíhají pravidelně brzy ráno nebo v podvečer s ohledem na optimální letové podmínky.

Kompletní zážitek pobytu na zámku a privátního letu balónem zahrnuje:

 • Ubytování v zámeckém pokoji pro 2 osoby na 3 dny a 2 noci
 • 2 snídaně formou bufetu
 • 2 večeře formou výběru z jídelního lístku
 • Láhev vína na pokoji
 • Káva zdarma po celou dobu pobytu
 • Soukromá prohlídka zámku a muzea
 • Romantický let balonem v délce 50 minut
 • Doprava zpět na zámek
 • Slavnostní ceremoniál se šampaňským

Romantický let balónem a uvedení do balónářského cechu

V článku několikrát zmiňujeme křest prvoletců. O co jde? Podle balónářské tradice se každý pasažér, který letí balónem poprvé, podrobí křtu šampusem a uvedení do balónářského cechu.

Společně s pamětní listinou přijímá prvoletec i šlechtický titul. Ten se skládá z křestního jména a místa, ve kterém přistál. Takže pokud pan Lubomír přistane v obci Pyšely, jeho nové jméno je pan Lubomír z Pyšel.

S titulem se váží i povinnosti. Pokud se vás jiný balónář a šlechtic zeptá na vaše jméno, musíte uvést celý šlechtický titul! Pokud se zapomenete, dlužíte tazateli bednu plnou šampusu.

Soukromé lety balónem pro dva

Cena letu balónem sice není zanedbatelná, za investované peníze ale získáte jedinečný zážitek. Romantika ve vzduchu se skvěle hodí jako dárek k výročí nebo narozeninám. Lety balónem si užijete i se širší skupinou přátel.

I když to na konci trochu drncá, ticho a klid desítky metrů nad zemí stojí za to. Užijte si skvělý pohled na okolí vaši obec z ptačí perspektivy. Romantické lety balónem si zamilujete a uvidíte, že nezůstane pouze u jednoho.