microsoft office 365

Microsoft Office 365 – ceník předplatného pro rok 2022

Kancelářská sada Microsoft Office patří k softwarovému vybavení počítačů. V minulosti ale Microsoft odbočil od prodeje klasických licencí a zvolil prodej formou předplatného. Cena Office 365 (nyní Microsoft 365) přitom není vysoká a licenci si dovolí i běžná domácnost.

Microsoft 365 se od sady Microsoft Office liší především způsobem prodeje. Krabicové verze seženete pořád, oproti Microsoft 365 jsou ale nevýhodné a nezískáte tolik funkcí. Ceník předplatného Office 365 zahrnuje navíc pravidelné aktualizace a nejnovější funkce.

Kolik stojí Office 365?

Microsoft svým zákazníkům nabízí několik plánů, které ovlivňují i finální cenu předplatného. Předplatné se platí na měsíc nebo rok dopředu, výhodněji vás ale vyjde to roční.

Předplatné pro jednotlivce a rodiny

Základním produktem je Office 365 pro jednotlivce a rodiny. Předplatné na měsíc stojí 269 Kč, při roční platbě zaplatíte 2669 Kč a ušetříte tak dva měsíce zdarma. Noví uživatelé navíc získají předplatné na 1 měsíc zdarma.

Po zaplacení předplatného získá ke službám přístup dva až šest uživatelů. Těm se dostane do ruky kompletní sada základních kancelářských nástrojů pro studenty i domácnosti:

 • Microsoft Word
 • Microsoft Excel
 • Microsoft PowerPoint
 • Microsoft Outlook
 • Microsoft OneNote
 • Microsoft OneDrive

Speciální licenci vám Microsoft poskytne, pokud k sobě nemáte alespoň jednoho parťáka. Balíček pro jednoho člena stojí 1899 Kč ročně a získáte s ním uložiště 1 TB na cloudu OneDrive. I pro tuto licenci platí, že uživatelé získají základní balík kancelářských nástrojů.

Pokud si zaplatíte předplatné Office 365, k nástrojům nemáte přístup pouze z počítače. Dostupné jsou speciální mobilní a tabletové aplikace. K dokumentům tak máte přístup odkudkoliv. Mobilní aplikaci seženete jak na Android, tak na iOS v ceně předplatného.

microsoft excel

Ceník předplatného Office 365 pro firmy

Speciální nabídku zprostředkuje Microsoft firmám. Cenu předplatného zde určuje počet licencí zakoupených zaměstnancům a vašim kolegům. Na výběr máte z těchto možností.

Microsoft 365 Business Basic

S touto licencí zaplatíte 125 Kč za jednoho uživatele. Za tuto cenu se vám kromě běžných nástrojů zpřístupní i aplikace pro plánování schůzek, chat a volání. Užitečné jsou také aplikace Exchange (rozšířený firemní e-mail) a Sharepoint (firemní on-line nástěnka).

Microsoft 365 Business Standard

Za 257 Kč měsíčně za uživatele získáte všechny funkce z Business Basic a rozšíření k plánování schůzek a školení. Ve 365 Business Standard najdete speciální modul pro plánování webinářů a vytváření sestav účastníků.

Microsoft 365 Business Premium

Nejširší licence stojí 450 Kč měsíčně za uživatele a kromě všeho výše zmíněného se zaměřuje i na bezpečnost a projektový management. Licence nabízí sofistikovanou ochranu před kybernetickými hrozbami a zahrnuje kompletní balík nástrojů Microsoft Office.

Microsoft 365 Apps pro firmy

Jedná se o balíček pouze pro stolní počítače a notebooky. Za 215 Kč měsíčně dostanete přístup k prémiovým funkcím. Tato licence se podobá Business Standard – na rozdíl od ní má ale Microsoft Acces a Publisher. Naopak jí chybí programy Exchange a Sharepoint.

Microsoft nezapomíná ani na velké podniky a korporáty. Těm zprostředkovává předplatné Office na míru s nástroji rozšířenými o projektový management a kompletním propojením firmy včetně intranetu.

Ceny Office 365 pro studenty

Speciální nabídku má Microsoft pro školy a studenty. Speciální licence Office 365 Education je pro studenty a pedagogy z oprávněných institucí zdarma. Díky tomu získávají studenti i pedagogové rovný přístup k příležitostem a stejné možnosti ve vzdělávání.

microsoft word

Jak zaplatit Office 365

Ať už si vyberete jakékoliv předplatné Office 365, zaplatíte ho prostřednictvím PayPal účtu nebo on-line platbou přes karty Visa, MasterCard nebo American Express. Platba probíhá buď měsíčně nebo za zvýhodněnou cenu jednou ročně.

Nezapomínejte na to, že předplatné se automaticky prodlužuje. Pokud zjistíte, že Office 365 – cena za měsíc a rok je na vás moc vysoká, musíte ji ručně zrušit.

Platba za předplatné Office 365 probíhá v několika jednoduchých krocích:

 1. Předně potřebujete účet u Microsoftu. Ten snadno vytvoříte na jejich stránkách, většina uživatelů Windows ho ale vytváří už při instalaci operačního systému.
 2. Při registraci účtu po vás chce Microsoft běžné informace jako jméno či telefonní číslo. U firem navíc zadáváte počet zaměstnanců a další údaje o firmě.
 3. Po registraci proběhne ověření totožnosti prostřednictvím SMS nebo telefonního hovoru.
 4. Následně zadáte vaše platební údaje k on-line kartě včetně adresy a poštovního směrovacího čísla.
 5. Po potvrzení platby vám běží měsíc zdarma, po uplynutí měsíce se vám strhnout peníze na rok dopředu.

Pozor! Poštovní směrovací číslo zadávejte s mezerou, tedy ve formátu 123 45. Například obyvatelé Prahy 4 zadají číslo jako 140 00. Ve formátu bez mezery systém Microsoftu údaj nepřijme a hlásí chybu.

Jak zrušit předplatné Office 365?

Na zrušení předplatného Office 365 si vyčleňte několik minut v rozvrhu a obrňte se trpělivostí. Microsoft rozhodně nepatří k dodavatelům, kteří se svých klientů snadno vzdávají.

 1. Navštivte oficiální stránky Microsoftu.
 2. Pokud nejste přihlášeni, přihlaste se pod zaregistrovaným účtem.
 3. Vpravo nahoře klikněte na ikonu vašeho účtu a zvolte nabídku Můj účet Microsoft.
 4. V horních části obrazovky najděte nabídku Předplatná.
 5. Najděte vaši licenci Office 365 a klikněte na tlačítko Spravovat.
 6. Na další obrazovce najděte tlačítko Zrušit předplatné a klikněte na něj.
 7. Potvrďte zrušení předplatného Office 365 kliknutím na modré tlačítko Zrušit předplatné. Pozor, tlačítko se nachází až dole na obrazovce.

Po potvrzení počítejte s tím, že o vaše předplatné okamžitě přijdete. Na rozdíl od jiných služeb na předplatné vám nedoběhne aktuální zúčtovací období a Microsoft vám peníze nevrátí.

Pokud chcete využít zkušební dobu do konce, ale nechcete platit za předplatné, máte ještě jednu možnost. Namísto na tlačítko Zrušit předplatné klikněte v bodu 6 na Vypnout opakované účtování. Platba za aktuální období tak doběhne až do konce.

Proč si pořídit Office 365 a co to vůbec je?

Kancelářský balík Office 365 se skládá ze základních i pokročilých nástrojů určených k administrativní práci. Najdete zde programy jako Word, Excel a další, bez kterých se dnes neobejde žádná domácnost.

Co nabízí rodinné předplatné Office 365?

 • Word – základní program pro tvorbu textových dokumentů. Ideální pro studenty, do práce i do domácnosti.
 • Excel – tabulkový editor, který se hodí pro správu rodinných nákladů nebo počítání průměrné spotřeby pohonných hmot. Najdete zde základní matematické funkce, ale vytvoříte zde i vzorce ke složitým algoritmům.
 • PowerPoint – základ pro všechny studenty. Díky tomuto programu snadno odprezentuje vaše projekty.
 • Outlook – e-mailový editor s možností vedení kontaktů, organizování času, psaní poznámek a úkolů. Ovládání je sice komplikovanější, ale rychle si na něj zvyknete.
 • OneNote – vytvářejte a sdílejte poznámky rychle v počítači i na telefonu. Skvěle se hodí například na sdílení rodinných nákupních seznamů.
 • OneDrive – snadné zálohování fotek z dovolené nebo citlivých dokumentů. Každý člen rodiny získá 1 TB na vlastní soubory.

Největší výhodou Office 365 je sdílení mezi členy rodiny. Za jedno předplatné přihlásíte až šest rodinných členů a mezi nimi volně sdílíte vaše dokumenty. Veškerou rodinnou agendu tak máte na jednom místě a díky integraci mobilních zařízení vždy při sobě.

Vyplatí se koupit Office 365?

Pokud přemýšlíte jakou kancelářskou sadu koupit pro rodinu, předplatné 365 se vám určitě vyplatí. Existují sice alternativy zdarma, ani jedna z nich vám ale nenabídne komplexní zázemí pro administrativu.

Vzhledem k tomu, jak je ceník za předplatné Office 365 postavený, vás vyjde kancelářská sada levněji s větším počtem členů. Pokud naplníte všech šest členů, za jednoho zaplatíte necelých 40 Kč měsíčně.

Nezapomínejte na to, že s předplatným získáváte 1 TB sdíleného prostoru na uživatele v cloudovém uložišti Onedrive. To je dostatek prostoru na to, abyste si zálohovali rodinné fotografie, naskenované smlouvy a další důležité dokumenty.

Forma předplatného vás vyjde levněji i vůči krabicové verzi. Veškeré aktualizace a opravy stáhnete navíc hned v okamžiku, kdy vyjdou.

Lze získat účet na Office 365 zdarma?

Předplatné Office 365 zdarma získávají všichni noví uživatelé na jeden měsíc. Tento čas slouží k vyzkoušení všech funkcí a toho, zda vám uživatelské prostředí vyhovuje. Vše je nezávazné a předplatné můžete kdykoliv zrušit.

Jiná možnost oficiálního získání Office 365 zdarma neexistuje. Jak jsme si ale vysvětlili výše, cena za jednoho uživatele vás vyjde na necelých 40 Kč měsíčně a to rozhodně není mnoho.

Existují ale alternativy Office 365, které jsou zcela zdarma:

 • Google nástroje – cloudová varianta omezená na 15GB uložiště, najdete zde základní nástroje a vyžaduje neustálý přístup k internetu.
 • Libre Office – populární varianta balíku Office. Nepočítejte ale s plnou podporou všech formátů (např. .docx) a on-line sdílením dokumentů.
 • Open Office – dnes již relativně zastaralou alternativu využívají hlavně uživatelé operačního systému Linux. Prostředí je podobné Libre Office, program ale nabízí méně funkcí.

Shrnutí

Cena Office 365 rozhodně není tak vysoká, aby na ni nedosáhly běžné rodiny. Existují sice alternativy zdarma, ale málokterá vám nabídne tolik možností a on-line sdílení dokumentů jako Office 365.

Jestliže sháníte efektivní kancelářský balík, ve kterém najdete programy pro psaní dokumentů, tvorbu jídelníčků a vedení rodinného účetnictví, rozhodně po Office 365 sáhněte. V ceně navíc získáte 1 TB volného místa pro každého člena rodiny.