Nakupování potravin online

Nejlepší služby pro nákup potravin online?

Hledáte nejlepší službu pro nákup potravin online? Vybrali jsme a srovnali nejlepší online supermarkety na trhu, přičemž jsme porovnávali rozsah nabídky, zákaznickou podporu, oblast rozvozu a v potaz jsme brali také recenze, zkušenosti a reference zákazníků. A tady je výsledek: 5 kvalitních služeb pro nákup potravin až domu – tzv. VOLBA REDAKCE.

Srovnání TOP 5 nejlepších online supermarketů

NázevParametry
#1
Rohlik.cz

Nejlepší pro Prahu a další velká města
✔️ Široký výběr produktů
✔️ Nakupování skrze mobilní aplikaci
✔️ Doprava zdarma při nákupu nad 1200 Kč
✔️ Minimální objednávka 500 Kč
❌ Vyšší cena produktů
Vyzkoušet
#2
Kosik.cz

Kvalitní rozvoz pro téměř celou ČR
✔️ Široký výběr produktů
✔️ Nakupování skrze mobilní aplikaci
✔️ Doprava zdarma při nákupu nad 1200 Kč
✔️ Minimální objednávka 500 Kč
❌ Vyšší cena produktů
Vyzkoušet
#3
Itesco.cz

Nejlepší pro levnější nákupy
✔️ Produkty z řetězce Tesco
✔️ Nakupování skrze mobilní aplikaci
✔️ Nižší ceny produktů oproti konkurenci
❌ Horší uživatelská přívětivost webu i nakupování
Vyzkoušet
#4
Freshbedynky.cz

Nejlepší pro kvalitní potraviny (BIO,EKO)
✔️ Bedýnky ovoce a zeleniny od farmářů + další zboží
✔️ Doprava zdarma při nákupu nad 1000 Kč
✔️ Minimální objednávka 400 Kč
❌ Vyšší cena produktů, vykoupena kvalitou
Vyzkoušet
#5
Alza.cz

Nejlepší pro trvanlivé potraviny
✔️ I velká balení trvanlivých potravin
✔️ Rozvoz po celé ČR
✔️ Bez minimální objednávky
❌ Omezený sortiment na trvanlivé potraviny
Vyzkoušet
Top

Recenze služeb pro nákup potravin online podle naší redakce

Jsme u části, ve které se ve zkratce podíváme na doporučené online supermarkety.

1. Rohlik.cz

Logo Rohlík.cz

Základní vlastnosti:

 • Nejlepší online supermarket pro Prahu, Brno, Ostravu a další velká města
 • Kam rozváží: Okolí Prahy, Liberce, Plzňe, Brna, Ostravy, Olomouce, Zlína či Mladé Boleslavi
 • Zajímavosti: Bistro Chef – hotovky k ohřátí k vám domu, produkty Marks & Spencer v nabídce či koutek s BIO potravinami
 • Včetně mobilní aplikace pro Android a iOS
 • Doprava zdarma: při nákupu nad 1200 Kč zdarma, jinak od 29 Kč
 • Minimální objednávka: nad 500 Kč (nebo 100 Kč při doručení na Rohlík Point)

Online obchod s lákavým a příznačným názvem Rohlik.cz je jedním ze dvou nejvýznamnějších online „supermarketů“ působících v České republice. Rohlik.cz vznikl už v roce 2014 a skrze většinového majitele Tomaše Čupra je tak trochu příbuzný s dalšími úspěšnými a známými projekty, jako je DameJidlo.cz nebo Slevomat.cz.

Rohlik.cz zažíval od jara 2020 krušné, ale současně úspěšné chvíle, když čelil náhlému a mnohanásobnému nárůstu objednávek. Musel dokonce sáhnout k omezením počtu objednávek na osobu a den a položek nákupu (říjen 2020: max. 35 položek). Tento krok nelze vzhledem k situaci obchodu nijak vyčítat, je pochopitelné, že kapacity nemohou růst neomezeným tempem. K podobným omezením navíc sahají i některé jiné online obchody s potravinami.

Rohlik.cz nabízí komplexní sortiment potravin, který zahrnuje pečivo a cukrářské výrobky, maso, uzeniny, mléčné výrobky, ovoce a zeleninu, chlazené, mražené i trvanlivé potraviny, nápoje a mnoho dalšího. Najdete zde i výběr kosmetiky, drogerie, dokonce i domácích a kancelářských potřeb nebo potřeb pro domácí zvířátka. Rohlik.cz se tudíž „chová“ jako typický hypermarket, ale s tím rozdílem, že výběr je několikanásobný oproti běžné provozovně.

Stránky jsou velmi dobře zpracované a nabízejí spoustu originálních vylepšení a pomůcek. Za zmínku stojí například „Rohlík Chef“, kde jsou rozepsány zajímavé recepty a všechny potřebné suroviny můžete ihned nakoupit bez hledání. Praktická je i pomůcka „Můj regál“, kde najdete základní výběr potravin, abyste se v širokém sortimentu neztratili. A to není zdaleka vše.

Rohlik.cz rozváží svými vlastními vozy s chlazením potraviny v okolí většiny velkých měst a síť stále rozšiřuje. Taky je možné bezplatné vyzvednutí v tzv. „Rohlík pointech“. V rámci Prahy vám Rohlik.cz objednávku doveze už do 2 hodin nebo si můžete čas dodání sami vybrat. Za nevýhodu lze považovat snad jen poměrně vysoké ceny, kvalita zboží je ale zpravidla vysoká (zahrnuje i Bio a lokální produkty).

Přejít na web Rohlik.cz

2. Kosik.cz

Logo košík.cz

Základní vlastnosti:

 • Nejlepší i pro zbytek republiky
 • Oblasti rozvozu: celá Česká Republika
 • Zajímavosti: v nabídce produkty z Kauflandu, Delmartu či Icelandu, hotová jídla k ohřátí až k vám domů, některé potraviny vám doručí bez obalu v papírových sáčcích, podpora farmářských potravin a EKO drogerie
 • Včetně mobilní aplikace pro Android a iOS
 • Doprava zdarma: při nákupu nad 1200 Kč zdarma
 • Minimální objednávka: 500 Kč

Online supermarket Kosik.cz nastoupil na trh o rok později než jeho úhlavní konkurent Rohlik.cz. Tuto společnost zaštiťuje skupina Mall Group, takže má silné zázemí. Kosik.cz na první pohled vypadá velmi podobně jako již recenzovaný Rohlik.cz, částečně se podobají i designem – a ještě více sortimentem, který zahrnuje všechny potraviny, ale i drogérii, domácí potřeby apod. Kompletní výběr čítá více než 15 tisíc položek.

Kosik.cz nabízí rozvoz zboží kompletně po celé ČR, což je oproti Rohlik.cz jistá výhoda. Faktem však je, že v mnoha hůře pokrytých oblastech má doprava ještě jisté mezery. To je samozřejmě dané i současnými zátěžovými okolnostmi, ke kterým je třeba přihlížet s jistou shovívavostí.

Kosik.cz nabízí kromě četných slevových a výprodejových akcí i několik speciálních možností. Za zmínku stojí například „Hotovky“. V rámci této kategorie můžete za velmi výhodné ceny nakoupit balená hotová jídla. Obecně vzato se dá říct, že Kosik.cz nabízí více levnějších potravin a cenové hladiny jsou oproti Rohlik.cz nastaveny níže. Cílí tedy více na lidi, kteří si při nákupech počínají spíše úsporněji.

Přejít na web Kosik.cz

3. Itesco.cz

Logo iTesco.cz

Základní vlastnosti:

 • Nejlepší pro nákup levnější nákup
 • Oblasti rozvozu: hlavně větší města ČR a díky službě Tesco zásilka i do vzdálenějších oblastí
 • Zajímavosti: zahrnuty především produkty z řetězce Tesco
 • Včetně mobilní aplikace pro Android a iOS
 • Ceny rozvozu: nepodařilo se nalézt

Dalším významným online prodejcem potravin je iTesco.cz, které spolu s předchozími dvěma firmami tvoří ve své kategorii nejsilnější trojici v rámci naší země. Zřejmě nikomu neunikne, že iTesco.cz je přímo napojeno na řetězec kamenných super a hyper marketů Tesco, které jsou u nás velmi rozšířené. Nás však nebude zajímat řetězec jako takový, ale především služby, které nabízí jeho online pobočka. Stojí za to zmínit, že iTesco.cz je takovým průkopníkem online nákupů potravin u nás. Funguje už od roku 2012.

Stránky iTesco.cz jsou na první pohled podstatně jednodušší, spíše strohé oproti předchozím dvěma e-shopům. První dojem není příliš přívětivý, ale s prvním dojmem si rozhodně nevystačíme. Ale i na ten druhý iTesco.cz trochu pokulhává. Navigace a orientace na webu není (velmi mírně řečeno) nijak zvlášť intuitivní. K normálnímu sortimentu se musíte proklikat skrze záplavu pro běžného nakupujícího podružných informací. Ani poté není procházení „online regálů“ nic, co by ani vzdáleně připomínalo příjemný zážitek. Z uživatelské přívětivosti pro nás tedy iTesco.cz propadá na celé čáře.

Tento e-shop nabízí pochopitelně především sortiment, který najdete v jeho kamenných pobočkách, ale i něco navíc. Pokud jste zvyklí nakupovat v Tescu, bude pro vás možnost online nákupu jistě vítanou možností. Ceny jsou navíc relativně dobré, blízké těm v kamenných prodejnách. Zpracování obchodu od orientace až po popisky zboží je ovšem poněkud zoufalé.

Přejít na web iTesco.cz

4. Freshbedynky.cz

freshbedynky logo

Základní vlastnosti:

 • Nejlepší pro pravidelnou dávku ovoce, zeleniny a produktů vyšší kvality
 • Oblasti rozvozu: vlastní rozvoz po Praze + kurýrní službou DPD po celé ČR
 • Zajímavosti: bedýnky s ovocem a zeleninou přímo od farmářů až k vám domu, produkty z oblíbené sítě obchodů Sklizeno, rozvoz ryb a EKO produktů
 • BEZ mobilní aplikace
 • Doprava zdarma: při objednávce nad 1000 Kč
 • Minimální objednávka: 400 Kč

Zatím jsme se věnovali především obchodům s širokým a komplexním sortimentem. Tedy skutečně jakýmsi obdobám kamenných hypermarketů. Freshbedynky.cz už spadají do trochu jiné kategorie a nabízejí omezenější sortiment výběrovějšího zboží. Najdete zde totiž především BIO a kvalitní farmářské potraviny. A věci jsou to opravdu pěkné, ať už hledáte maso, sýry, uzeniny, něco trvanlivějšího do spíže nebo třeba i bylinky či houby. Obchod nabízí i speciální sezónní bedýnky zeleniny nebo ovoce. Do vratných bedýnek jsou ovšem baleny všechny objednávky.

Tento e-shop nabízí rychlý vlastní rozvoz po Praze a okolí anebo kurýrní rozvoz prostřednictvím DPD po celé republice. Minimální hodnota objednávky je 400 Kč a nad 1000 Kč máte dopravu zdarma.

Freshbedynky.cz jsou obchodem, který zaujme spíše náročnější a ekologicky smýšlející zákazníky, kteří nejdou po nejnižší ceně, ale hledají BIO kvalitu, lokální výrobky a dodavatele s přístupem šetrným k životnímu prostředí.

Přejít na web FreshBedynky.cz

5. Eshop.Sklizeno.cz

logo sklizeno.cz

Základní vlastnosti:

 • Nejlepší pro BIO potraviny vyšší kvality
 • Oblasti rozvozu: zjistíte zadáním vaší adresy (možnosti nechat si nákup dovézt, vyzvednout nebo doručit do auta)
 • Zajímavosti: vlastní značky potravin jako Navařeno, Vejce ze Dvora či Happy Chips
 • BEZ mobilní aplikace
 • Doprava zdarma: aktuálně bez
 • Minimální objednávka: 150 Kč

Obchod Sklizeno.cz je e-shopem skupiny Sklizeno Food, která provozuje i výše recenzované Freshbedynky.cz. Souvislost je patrná na první pohled. Oba obchody mají podobně přívětivě laděný design a vykazují silnou orientaci na kvalitu, šetrné zpracování a environmentální přístup. Sortiment je tedy opět výběrový, zahrnuje potraviny vysoké kvality bez genetických úprav, zbytečné chemie, hormonů a dalších nešvarů, které se pojí s moderní průmyslovou výrobou a zpracováním potravin.

Stejně jako Freshbedynky.cz je tedy i Sklizeno.cz destinací pro náročnější a kvality dbalé zákazníky, kteří chtějí něco víc než levné potraviny ze supermarketu plné éček a barviv. S tím se ovšem pochopitelně pojí vyšší cena. Pokud jde o dopravu, vybrat si můžete dovoz domů anebo si objednávku vyzvednout na některém z výdejních míst.

Přejít na web Sklizeno.cz

6. Grizly.cz

logo grizly.cz

Základní vlastnosti:

 • Nejlepší pro zdravé trvanlivé potraviny
 • Oblasti rozvozu: využitím kurýrních služeb po celé ČR
 • Zajímavosti: zdravé potraviny, ořechy a sušené ovoce, nápoje i přírodní kosmetika
 • BEZ mobilní aplikace
 • Doručení zdarma: při nákupu nad 1500 Kč, poté od 59 Kč, přes 20 výdejních míst po celé ČR

Dalším zajímavým obchodem se specifickým sortimentem bude e-shop Grizly.cz. Tento online obchod není tak známý jako ostatní dosud recenzované, ale naši pozornost si zaslouží. Už proto, že se těší velmi vysokým uživatelským hodnocením, která zásadně neklesají ani v současné, náročné době – na Heureka.cz má 96 % a zákazníci oceňují kvalitu zboží, rychlost doručení i komunikaci obchodu.

Grizly.cz nabízí především velký výběr sušených potravin (ovoce, ořechy, semínka,…), zdravých potravin trvanlivého charakteru (mouky, oleje, másla, luštěniny, konzervy, jamy apod.) a zdravých pochoutek (speciálních tyčinek, čokolád,…). Obchod má i výběr nápojů (kávy, čaje, džusy,…), přírodní kosmetiky, vitamínů nebo stravovacích doplňků. Sortiment je tedy jednoznačně zajímavý, neotřelý a stojí za prozkoumání.

Přejít na web Grizly.cz

7. Alza.cz – trvanlivé potraviny

logo alza.cz

Základní vlastnosti:

 • Nejlepší pro trvanlivé potraviny
 • Oblasti rozvozu: využitím kurýrních služeb po celé ČR
 • Zajímavosti: především trvanlivé potraviny včetně výhodných balení po více kusech
 • Doručení zdarma: sledujte akce na webu alza.cz
 • Bez minimální objednávky

E-shop Alza.cz, který je nejvýznamnějším tuzemským prodejcem (především) elektroniky snad není třeba blíže představovat. Tento obchod rozšiřoval postupně sortiment o hobby a sportovní vybavení, hračky, potřeby pro zvířátka, kosmetiku a drogérii, tisk – a žhavou novinkou jsou i potraviny. Není tajemství, že tento segment vznikl flexibilně právě v reakci na aktuální poptávku. Alza se nicméně zatím omezuje na trvanlivé potraviny. Výběr je ovšem opravdu pěkný.

Najdete zde zcela běžné produkty, ale taky spoustu specialit. Ceny jsou přitom poměrně příznivé (zejména u základních potravin). Nakupovat můžete i velká zvýhodněná balení. Alza nabízí i nápoje, včetně alkoholických, taky dětskou, sportovní a zdravou výživu anebo sladkosti.

Přejít na web Alza.cz

Online prodej potravin zažil obrovský, raketový nárůst. Nestalo se to sice žádným přirozeným vývojem, nýbrž v důsledku pandemických opatření, to však nic nemění na faktu, že online obchody tohoto druhu se stávají předními hráči na trhu. Dá se docela dobře očekávat, že zájem o nakupování jídla přes internet zásadněji neopadne ani po kýženém zlepšení situace a zrušení různých přísných opatření a karantén.

K tomu tak jako tak nemusí dojít nijak brzy. Tyto obchody proto navyšují své kapacity a snaží se důstojně ustát přílivy nových zákazníků a objednávek. Některým se to daří lépe, jiným zatím hůře. Značná proměnlivost situace nedovoluje vynášet fatální soudy. Přesto se vyprofilovalo několik nejlepších služeb pro nákup potravin online.

My se podíváme, které to jsou, a představíme vám je ve zkrácených recenzích. Možná taky odhalíte kouzlo nákupu potravin z domova.

Nakupování potravin online

Jak vybrat službu pro nákup potravin online?

Už víte, ve kterém online obchodě nakoupíte zásoby? Náš žebříček samozřejmě není kompletní, obchodů, které nabízejí prodej potravin online, je mnohem víc. Vybrali jsme pouze nejvýznamnější nebo nějakým způsobem zajímavé zástupce.

Při výběru obchodu vycházejte z toho, zda stojíte spíše o dostupnější ceny (např. Kosik.cz, Alza, iTesco) anebo raději sáhnete po vyšší nebo BIO kvalitě a zajímavém výběru (Rohlik.cz, Freshbedynky.cz, Sklizeno.cz, Grizly.cz).

Rovněž se vyplatí zohlednit velikost výběru. Pokud chcete nakoupit kompletní zásoby různorodých potravin a dalšího zboží, vyplatí se navštívit e-shop s širokým sortimentem (dominuje Rohlik.cz a Kosik.cz). Jestliže naopak hledáte spíše něco speciálního, uspějete možná lépe v menších e-shopech (Freshbedynky.cz, Sklizeno.cz nebo Grizly.cz).

Vždy je třeba si všímat podmínek dopravy. Zjistit, zda obchod doručuje u vás a za jaké ceny. Většina e-shopů s potravinami má taky stanovenou minimální objednávku, ale zároveň nabízí možnost dopravy zdarma od jisté hodnoty nákupu. Za současných okolností je nutné brát v potaz i možná omezení (počtu položek, objednávek) anebo počítat s možnou delší lhůtou dodání. Zde ovšem velmi záleží na konkrétním e-shopu a jeho vytíženosti.