Nejlepší kurzy angličtiny pro děti

TOP 6: Nejlepší angličtina pro děti – recenze (online kurzy i aplikace)

S výukou angličtiny se začíná již v útlém věku. Výzkumy potvrzují, že při brzkém začátku studia dosáhne dítě rychlejšího pokroku a vyšší úrovně angličtiny dříve. K výuce ale neslouží pouze školní docházka. Proto se dnes podíváme na to, jak vypadá nejlepší angličtina pro děti a které aplikace a kurzy jí poskytují.

Výuka angličtiny pro děti online doplňuje klasickou školní docházku. Začít s nimi můžete ale už v předškolním věku. Mnohé z kurzů a aplikací jsou navíc vhodné nejen pro děti, ale také pro dospělé. Při učení s dítětem si osvěžíte některá slovíčka a zlepšíte vlastní znalosti angličtiny.

Recenze kurzů angličtiny pro děti

NázevHodnoceníInformace
#1Angličtina pro děti od Online jazykyUčte se s rodilým mluvčím
✅ Ukázková lekce zdarma
✅ Učení formou hry
✅ 27 výukových dní
Přejít na web
#2Kurz angličtina hrou pro děti i dospěléAngličtina pro děti zaměřená na slovíčka
✅ 9 lekcí
✅ Školení od lektora se zkušenostmi z USA
✅ Součástí kurzu jsou pracovní listy
Přejít na web
#3Aplikace DuolingoNejlepší aplikace na výuku angličtiny pro děti do telefonu
✅ Zábavná forma učení
✅ Celosvětově známé
✅ Absence klasického lektora
Přejít na web
#4Novakid.czIndividuální on-line lekce
✅ Programy rozdělené podle věku
✅ Kurzy s certifikovaným učitelem nebo rodilým mluvčím
✅ Dlouhodobé kurzy
Přejít na web
#5GoKids kurzy pro děti a semináře pro rodičeAngličtina metodou Montessori
✅ Kurzy angličtiny pro nejmenší
✅ S lektorem se setkáváte fyzicky
✅ Možnost navázání na další kurzy
Přejít na web

Nejlepší aplikace na výuku angličtiny pro děti

Výuka angličtiny pro děti on-line spočívá ve spojení moderních technologií a inovativních pedagogických prostředků. Zejména u dětí předškolního věku je třeba zvolit správný a efektivní přístup. Při špatně zvolené metodice totiž můžete dítěti výuku znechutit a dokonce od ní odradit.

V hodnocení aplikací a kurzů jsme porovnávali nejen cenu. Důležitá je pro nás také správná metodika a přístup lektorů. Nejlepší angličtina pro děti v sobě musí spojovat dobrý poměr cena / výkon a správný přístup pedagoga nebo lektora.

1. Angličtina pro děti od OnlineJazyky.cz

Výuka angličtiny formou zážitků

Tříměsíční kurz angličtiny pro děti stojí 990 Kč a ukázkovou lekci získáte zdarma. Už to je poměrně dobrý základ pro to, aby vás tato angličtina pro děti online zaujala. Výuka se zaměřuje na děti ve věku 3 až 6 let, kterým přizpůsobuje formu.

Při plnění úkolů děti potkávají postavu rodilého mluvčího Steva. Tento průvodce je prostřednictvím her, videí, písniček a tematických událostí provází výukou angličtiny, přičemž velký důraz klade na správnou výslovnost.

Výuka je nastavena na 3 lekce po 20 minutách týdně. Celkem získáte 27 výukových dní a kurz ukončíte přibližně za 3 měsíce. Děti nově nabyté znalosti využívají v konkrétních situací, čímž si je osvojí do dlouhodobé paměti. Na konci každé lekce je pak čeká krátké opakování.

Platforma Whatsenglish nabízí i další kurzy angličtiny pro děti v různých věkových kategoriích. Pro školou povinné se nabízí Angličtina pro žáky 3. třídy, Angličtina pro žáky 4. třídy a Angličtina pro žáky 5. třídy.

Výhody Nevýhody
Množství pracovních listů Časově omezený přístup k videím
Angličtina od rodilého mluvčího
Ukázková lekce zdarma

2. Kurz: Angličtina hrou pro děti i dospělé

9 lekcí s doživotním přístupem

Kurzy Angličtina hrou vede zkušená lektorka Pavlina Dostálová. Pedagogická psycholožka dlouhou dobu působila v Kalifornii, kde pracovala s dětmi předškolního věku. Za tuto dobu nabrala dostatečné znalosti k tomu, aby u nás sama vedla kurz angličtiny jako rodilý mluvčí.

Za 9 různě dlouhých lekcí zaplatíte 2170 Kč. Pokud se ale zaregistrujete na stránky, přístup k prvním 5 lekcím získáte zdarma. Celý kurz zabere necelé 3 hodiny a je jen na vás, kdy se budete jednotlivým tématům věnovat.

Lektorka vás ve videích provede slovní zásobou týkající se 9 různých témat. Postupně se dostanete ke zvířatům na farmě, naučíte se barvy a procvičíte si čísla i názvy jednotlivých druhů ovoce.

Výhody Nevýhody
5 lekcí zdarma Vyšší cena ostatních lekcí
Zaměřené na slovní zásobu Chybí dětský přístup
Pracovní listy k lekcím Angličtinu neučí rodilý mluvčí

3. Aplikace: Duolingo

Mobilní aplikace na výuku (nejen) angličtiny

Duolingo mnozí řadí do kategorie Nejlepší aplikace na výuku angličtiny pro děti a my se s nimi rozhodně hádat nebudeme. Dovětek „pro děti“ ovšem dodáváme tiše a s drobným ale.

Mobilní aplikaci si stáhnete do telefonů nebo tabletů s operačním systémem Android a iOS. Základní verze aplikace je zdarma. Existuje i placená verze bez reklam, ta je ale pro běžnou výuku zbytečná.

Duolingo vsází na personalizované kurzy, které se vám přizpůsobí na míru. Zatímco děti se učí angličtinu, Duolingo sleduje jejich postup a podle toho nabízí okruhy, které jim jdou méně. Přitom všem sleduje nastavené cíle, ke kterým se dítě snaží co nejrychleji dovést.

A to je zároveň největší problém Duolinga. Ačkoliv se aplikace snaží, nenahrazuje živého lektora. Pokud se dítě zadrhne na gramatice nebo neznámém slovíčku, neporadí mu. Při troše trpělivosti se ale s aplikací dostanete na úroveň A2.

Výhody Nevýhody
Aplikace pro iOS a Android Nejsou to klasické kurzy
Kromě angličtiny umí i další jazyky Není to primárně pro děti
Vysoká míra personalizace Nutný přístup k internetu

4. Novakid.cz

Lekce angličtiny pro děti s certifikovanými učiteli

Kurzy od Novakid.cz vás provedou angličtinou pro děti ve věku 4 až 12 let. Na výběr máte lekce s certifikovanými lektory a rodilými mluvčími. To se samozřejmě odráží na ceně. Za 24 lekcí s rodilým mluvčím zaplatíte přes 10 000 Kč.

Ceník Novakid.cz s certifikovaným učitelem

Předplatné 12 týdnů 24 týdnů 48 týdnů
Počet lekcí 24 lekcí 48 lekcí 96 lekcí
Cena 6312 Kč 11 520 Kč 23 349 Kč

Ceník Novakid.cz s rodilým mluvčím

Předplatné 12 týdnů 24 týdnů 48 týdnů
Počet lekcí 24 lekcí 48 lekcí 96 lekcí
Cena 10 464 Kč 19 920 Kč 36 489 Kč

Děti se v kurzech učí angličtinu jako mateřský jazyk. Jedná se tak o zcela jiný přístup než ke klasické výuce. Jedna lekce trvá 25 minut a srovnatelná je například s výukou v mateřské škole.

Veškerá výuka probíhá v souladu s evropskou úrovní CEFR. Tento systém úrovní jazykových znalostí se používá v rámci Evropské Unie a zajišťuje srovnatelné jazykové znalosti studentů kurzů, které tento standard akreditoval.

Výhody Nevýhody
Certifikovaní učitelé Vysoká cena
Dlouhodobé kurzy
Různé typy programů

5. GoKids kurzy pro děti a semináře pro rodiče

Angličtina formou Montessori

Vzdělávání Montessori poprvé představila pedagožka Marie Montessori. Tento alternativně-výchovný program se zakládá na svobodném rozhodnutí dítěte. Žák provádí aktivity, protože sám chce, pedagog ho do ničeho nenutí a využívá nenátlakový přístup.

Platforma GoKids pořádá kurzy pro menší počet lidí a jejich pedagogové vyučují právě tímto stylem. To platí i pro Kurz angličtiny pro děti od 6 do 36 měsíců a starší. Zážitková výuka se zakládá na porozumění mluvené řeči a při vzdělávání nejmenších využívají skutečné pomůcky.

Na kurzy fyzicky dojíždítě a to jak na kurzy angličtiny pro nejmenší, tak i na kurzy angličtiny pro starší děti. Jednotlivé lektory jsou po celé České republice a cenu si určují sami. Platforma GoKids pouze doporučuje cenu 230 Kč za lekci.

Výhody Nevýhody
Využívá prvky Montessorí Montessori ne každému vyhovuje
Inovativní způsob výuky Nutnost dojíždění
Dlouhodobé kurzy

6. SciLearn

Maturitní úroveň angličtiny na základní škole

Softwarový systém SciLearn přichází se zcela jiným přístupem než všechny ostatní. Program vytvořili neurovědci a spoléhají na vědecké metody. Celý systém vypadá jako počítačová hra s animovanými postavičkami, mluvenou řečí a dalšími zábavními prvky.

Program do jisté míry funguje jako DuoLingo. Učí se společně s vámi a přizpůsobuje výuku na míru žákovi. S každou zodpovězenou otázkou se adaptuje a výuku směřuje patřičným směrem. Lekce jsou uzpůsobené na dotaci 3× týdně na 30 až 90 minut.

Začínající studenti platí 32 Kč za lekci. Pro dosažení ideální úrovně angličtiny se doporučuje využít alespoň půlroční program za 3750 Kč. Pokud ale chcete program jen vyzkoušet a zjistit, zda bude dítě bavit, můžete využít i měsíční nebo čtvrtletní řešení.

Výhody Nevýhody
Efektivní učební metoda Chybí role lektora
Pozitivní reference od učitelů Nutnost on-line připojení
Pracovní listy na vyžádání Program je kompletně v angličtině

Jak vybrat online kurz nebo aplikaci na angličtinu pro děti

Nejlepší angličtina pro děti je ošemetná věc a výběr ideální kurzu představuje důležité rozhodnutí. Při rozhodování o tom, jak vybrat online kurz nebo aplikaci angličtiny pro děti zvažujte tato kritéria:

  • Lektor – výuka předškolních dětí je speciální disciplína a nejvíce vaše děti naučí rodilý mluvčí. Toho ale ne každý kurz nabízí, případně se to odráží na vyšší ceně. Pokud je to možné, vždy vybírejte aplikaci nebo kurz s postavou lektora. Vyučující by měl být zároveň dostatečně empatický, aby v dítěti neprobudil nechuť k výuce angličtiny.
  • Věk dítěte – pedagogové doporučují začít s výukou nejdříve ve třech letech. Vhodný věk dítěte je pro výuku angličtiny důležitý. To platí i o věkové skupině, na kterou se kurzy zaměřují. Jestliže předškoláka přihlásíte na kurz pro batolata, pravděpodobně ho moc nepotěšíte.
  • Podpůrné materiály – nabízí vám kurzy další materiály ke stažení a vytisknutí? Pokud ano, je to výhoda. Ne vždy máte připojení k internetu a každý pracovní list navíc se vám při domácí výuce angličtiny hodí.
  • Cena – investice do vzdělání je sice nedocenitelná, peněženka ale není bezedná. Kurzy angličtiny trvají i několik měsíců a někdy vyžadují i další nadstavby. Dejte proto pozor, aby úroveň znalostí dítěte nelimitovaly vaše finanční prostředky.

Výuka angličtiny pro děti online na pár kliků

Moderní technologie umožňují přístup ke znalostem i z pohodlí obýváku. V domácím prostředí se dítě cítí komfortně a k učení přistupuje o poznání zodpovědněji a pozitivněji. Včasná výuka angličtiny online navíc dítěti zajistí rychlejší postup a náskok při nástupu do školy.

Nejlepší angličtina pro děti zahrnuje všechny výše uvedené parametry. Většina kurzů navíc nabízí zkušební lekce zdarma. Proto jich vyzkoušejte více a sledujte reakce dětí. Jejich nadšení a ochota jsou totiž při výuce angličtiny to nejdůležitější.