Nejlepší autobazary

Nejlepší autobazary v ČR a jak nenaletět při nákupu ojetiny?

Při nákupu automobilu trávíme spoustu času výběrem toho pravého modelu. Když už máme jasno, přichází hledání prodejce. Jednou z cest je návštěva autobazaru. My vám v dnešním rádci přinášíme recenze nejlepších autobazarů v ČR a tipy na to, jak se vyhnete nekalým taktikám prodejců.

Srovnání autobazarů je dlouhá cesta. Aktualizace vašeho vozového parku je velký krok a za nový vůz dáte velkou část úspor. Autobazary s sebou z minulosti nesou škraloup v podobě nekalých praktik a špatné pověsti. Často kvůli nim zaplatíte více, než je třeba. Nejlepší autobazar v Praze nemusí být ten nejznámější a žádná minuta navíc při pátrání po prodejci není zbytečná.

Srovnání nejlepších autobazarů

NázevHodnoceníInformace
#1AutoESA.cz
Komplexní služby pro nákup a prodej vozů
✔️ 12 poboček v ČR
✔️ Přes 6200 vozů v nabídce
✔️ Certifikát TÜV NORD GROUP
Přejít na web
#2Mototechna.cz
Prodej, výkup a pronájem prémiových vozů na 22 pobočkách
✔️ Přes 1400 vozů skladem
✔️ 22 poboček v ČR
Přejít na web
#3Carvago.com
Autobazarové tržiště se skvělými výsledky
✔️ Výběr ze 750 000 vozů
✔️ Bez pobočky, vše vyřídíte online
Přejít na web
#4Carnext.com
Oblíbený autobazar u Prahy
✔️ Přes 360 vozů v nabídce
✔️ Pouze jediná pobočka (Vestec)
Přejít na web
#5Mamacar.cz
Příjemný personál v devadesátkovém bazaru
✔️ Cca 300 vozů v nabídce
✔️ Pouze jediná pobočka (Praha)
✔️ Přes 15 let na trhu
Přejít na web
#6Aaaauto.cz
Největší síť autobazarů v ČR
✔️ Přes 12000 vozů v nabídce
✔️ 49 poboček ve 4 státech
Přejít na web

Recenze nejlepších autobazarů v ČR

Co nás zajímalo při srovnání autobazarů v České republice? Samozřejmě jsme v žádném nekupovali auto a velký prostor tak dostaly zákaznické recenze. Ty jsme srovnali a vyfiltrovali ty falešné – ať už pozitivní nebo negativní. Jak rozeznáte falešnou recenzi od té pravé vám vysvětlíme na konci článku.

Kromě zkušeností zákazníků jsme se věnovali i financování. Neušla nám ani doba nákupu a převodu do vlastnictví majitele. V některých případech hodnotíme i praktiky při výkupu.

1. AutoESA.cz

Auto ESA

Český prodejce s 12 pobočkami a 6000 vozy

Síť autobazarů AutoESA.cz se jako jediná v České republice pyšní certifikací TÜV NORD GROUP. Tato společnost poskytuje certifikaci kvalit služeb autobazarů na tři roky s pravidelným každoročním auditem.

V katalogu autobazaru najdete přes 6000 vozů. Ty zafinancujete buď přes operační leasing nebo splátkami bez navýšení s 0% akontací. Potěší i 12 poboček po celé České republice – snad jen zákazníci ve Středních Čechách a na Vysočině přijdou zkrátka.

AutoESA provází bohužel běžné praktiky autobazarů. Řada recenzí zákazníků na internetu říká, že u výkupu vás nechají čekat a během prohlídky dojde ke sražení ceny vozu.

Výhody:

 • Možnosti financování
 • Program Handy Car
 • Slušně vybavené bazary

Nevýhody:

 • Jsou případy nekalých praktik při výkupu (dle recenzí zákazníků)
 • Rozdílná kvalita bazarů

2. Mototechna.cz

Mototechna

Rychlý pohyb vozů v sesterské společnosti AAA Auto

Na stránkách Mototechna.cz se dočtete, že v průměru prodají auto za 9,5 dne. Pravda je taková, že v její nabídce se vozy skutečně dlouho neohřejí. Pokud tedy váháte s nákupem vozu v této síti autobazarů, nerozmýšlejte se dlouho.

Nejvyšším problémem Mototechny je prodej vozů po operativním leasingu. Na těchto autech se často projevují skryté vady a jejich technický stav neodpovídá nízkému nájezdu. Ceny vozidel jsou navíc oproti jiným autobazarům o poznání vyšší.

Jestliže plánujete prodej vozu přes Mototechnu, obrňte se trpělivostí, alespoň to říkají dostupné recenze zákazníků. Hrajete zde psychologickou hru o to, kdo vydrží déle. Na druhou stranu za vás Mototechna vyřídí veškerou administrativu spojenou s prodejem a doplatí leasing nebo úvěr na vůz.

Výhody:

 • 22 poboček
 • Otevírací doba
 • AutoFlex úvěr

Nevýhody:

 • Vyšší ceny
 • Prodej aut po pronájmu

3. Carvago.com/cs

carvago

On-line tržiště s ojetými vozy z celého světa

Carvago.com ve svém katalogu nabízí přes 750 tisíc ojetých vozů. U nás prodávají auta od roku 2020 a jedná se tak o jeden z nejmladších online autobazarů v České republice. Po nákupu vám auto dovezou až domů a postarají se o veškerou administraci.

Celý proces prodeje trvá u Carvago zhruba 20 dní. Zákazník si na webových stránkách vybere vůz a za poplatek 1990 Kč provede služba prověrku vozu. Ta zahrnuje 270 inspekčních položek, které zkontroluje certifikovaný mechanik. Prověrka trvá zhruba dva dny a výsledkem je vyjádření společnosti s doporučením, zda se vůz vyplatí či nikoliv.

Carvago je fenomén a dokládají to i recenze zákazníků. Auta dodávají s kompletně doloženou historií a komunikace je transparentní. Společnost navíc dává 14 dní na vyzkoušení vozu a jeho případné vrácení. Za vůz zaplatíte buď přes běžný účet nebo ho zafinancujete přes smluvní společnosti autobazaru.

Výhody:

 • Nákup zajistíte z domu
 • Dobrá komunikace
 • Vyřídí vše potřebné

Nevýhody:

 • Nelze platit hotově
 • Pouze přebírají cizí inzeráty

4. Carnext

carnext

Detailní fotky a prezentace vozů

Jedinou pobočku servisu Carnext.com najdete ve Vestci u Prahy. Slabé pokrytí v České republice ale autobazar plně kompenzuje detailními popisy vozů a 360° fotografiemi interiéru i exteriéru automobilu. Ty vám navíc po prohlídce dovezou až domů.

Zákazníci na Carnext nejvíce oceňují kompletně doloženou historii vozu. Pokud něco chybí, bazar to transparentně komunikuje a přiznává. Příjemná je i 14denní záruka na vrácení peněz. Bazar ovšem vyžaduje dodržení několika podmínek:

 • nájezd maximálně 200 kilometrů,
 • stejný technický stav jako při převzetí,
 • vše na voze musí být doplaceno.

Příjemný je také operační leasing, jehož prostřednictvím nový vůz zafinancujete. Ten zahrnuje kompletní servis a údržbu, opravy závad a letní pneumatiky. V ceně získáte i povinné ručení společně s havarijním pojištěním. V případě nákupu na firmu za vás firma obstará silniční daň.

Výhody:

 • Detailní 360° fotky
 • Kalkulačka financování
 • Kompletní servisní historie

Nevýhody:

 • Delší doba doručení vozu
 • Ochota záleží na obchodníkovi
 • Stržení administrativního poplatku při vrácení do 14 dní

5. Mamacar.cz

mamacar

Návrat do devadesátek v pražských Kunraticích?

Jestliže hledáte nejlepší autobazar v Praze, narazíte na firmu Mamacar.cz. Na jejich dvoře se nachází zhruba 360 vozů.

Spoleh je na najeté kilometry – ty kontrolují přes CEBIA report, která dokládá pravdivost v pěti kategoriích:

 • správnost VIN,
 • rok výroby,
 • kontrola odcizení,
 • finanční závazky,
 • stav tachometru.

Pokud vybíráte vůz na internetu, nepotěší vás webové stránky. Filtr vozů obsahuje pouze základní informace. Ty se někdy při osobní návštěvě bazaru liší od těch uváděných na webu. Pro autoservis nehraje podle dostupných recenzí ani výkup – zde uměle snižují ceny.

Výhody:

 • Ochotný přístup při reklamacích
 • Příjemný personál

Nevýhody:

 • Pouze jedna pobočka v České republice

6. Aaaauto.cz

AAA auto

Největší síť bazarů v České republice

Lidově nazývaná áčka se v minulosti stala synonymem pro všechno zlé, co autobazary v České republice nabízejí. Roky ale uplynuly a situace se změnila. A to především v postoji autobazaru směrem k zákazníkům.

AAAAuto.cz ve svém katalogu nabízí přes 12 000 aut. Při osobním nákupu nás potěšila možnost vzít si sebou vlastního automechanika a nadstandardně dlouhá zkušební jízda. Nutno ovšem dodat, že při prodeji záleží na obchodníkovi a konkrétním bazaru.

Někteří zákazníci bazaru vytýkají, že prodávají auta nepřevedená do jejich vlastnictví. Tím se zdrží celý proces převodu a nakupující čeká na všechny potřebné doklady i několik dní. Při nákupu se také vyhněte jejich nabídce financování. Úroky jsou v tomto případě velmi nepříznivé.

Podobně jako u nákupu, tak i u prodeje vašeho vozu společnosti záleží na konkrétní pobočce. Zatímco někde si vás přehazují jako horký brambor, jinde zvládnete prodej v běžném čase. Před návštěvou si tak vždy ověřte recenze na konkrétní pobočku.

Výhody:

 • Nejdelší otevírací doba
 • Více než 12 000 aut k prodeji
 • Dlouhá zkušební jízda

Nevýhody:

 • V minulosti hodně kontroverzní
 • Vnucují vedlejší produkty
 • Nelze zjistit, na které pobočce auto stojí

Jak vybrat nejlepší autobazar v ČR?

Seznámili jsme vás se šesticí autobazarů v České republice. Jak ale vybrat ten nejlepší? Naše rady by se daly shrnout do jedné – nikomu nevěřte. Sami si pečlivě ověřte všechny dostupné a při osobní prohlídce si vezměte vlastního mechanika. Pokud vám bazar nedovolí prohlídku, dejte od vozu ruce pryč.

Mezi typické prakticky autobazarů patří nekonečné čekání při nákupu i prodeji. Jedná se o klasický švindl a psychologickou hru. Po celodenním čekání v neklimatizované, nebo naopak překlimatizované místnosti snadněji podepíšete i méně výhodnou smlouvu.

Smlouvu si nechte k nahlédnutí

Častým fíglem prodejců automobilů je nutnost podepsání smlouvy na místě. K podpisu ale dochází po několika hodinách a prohlídkách několika vozů. Jako zákazník pak snadněji přehlédnete nevýhodné podmínky nebo drobné písmo pod čarou.

Smlouvu si proto nechte okopírovat a doma si ji prostudujte. Nemusíme připomínat, že jakékoliv poznámky pod čarou a nejasné informace jsou minusové body pro autobazar. Solventní prodejce komunikuje transparentně, vše vám vysvětlí a nechce vás takzvaně nachytat na švestkách.

„Na tohle auto mám už čtyři kupce“

Další z častých výmluv nepoctivých autobazarníků. Uměle vyvolaná poptávka vytvoří iluzi nedostupného vozu a dostane vás pod tlak. Ano, po modelech jako Škoda Octavia II, Volkswagen Passat nebo Ford Focus je větší poptávka. To ale nikomu nedává právo k uměle vyvinutému tlaku.

Důvody umělého zvyšování poptávky jsou dva:

 1. Navyšování hodnoty vozu nad její skutečnou tržní cenu.
 2. Vytváření tlaku k rychlému podpisu smlouvy.

Fronta na vysněné auto ve většině případů ale vůbec neexistuje. A pokud ano, stejně jako vás drží v šachu prodejce i několik dalších kupujících. Tím se snaží dosáhnout situace, kdy se jednotliví kupující nevědomky předhánějí v ceně a šponují ji nahoru.

Ne každá recenze je pravá

Na začátku jsme vás varovali před falešnými recenzemi. Mezi oblíbené praktiky nepoctivých prodejců patří vytváření falešných profilů a psaní pochvalných ód na vlastní bazar. Stejné profily přitom plivou špínu na konkurenci.

Velké množství falešných recenzí přitom převáží misky pomyslných vah a z nesolventního autobazaru vytvoří ráj na zemi, kam se budete těšit. Některé zdroje ale říkají, že na jedno pravé hodnocení připadá pět falešných profilů.

Falešná recenze se od té pravé nijak neliší. K jejímu napsání je ale třeba vytvoření profilu. U hodnocení tak prověřujte profily, ze kterých pocházejí. Pakliže se jedná o uživatele, který nemá historii a stojí za ním pouze jedno hodnocení, odhalili jste nepoctivého prodejce s falešnými recenzemi.

Pokud se v hodnocení bazaru vyskytují jednotky těchto recenzí, s klidem pokračuje ve výběru. Zbystřete ale, jestliže se hodnocení společnosti skládá většinově z takových hodnocení. V takovém případě se prodejce snaží zakrýt pravdu a negativní recenze skutečných zákazníků přebíjí vlastními báchorkami.

„Zrovna jsme ho prodali, ale něco bych tu pro vás měl…“

Další oblíbená praktika nepoctivých prodejců. Na internetu vyberete vysněný vůz a tak voláte do autobazaru, kde si domluvíte schůzku a zkušební jízdu. S penězi v kapse odjíždíte na místo, kde se ale dovídáte nepříjemnou skutečnost. Auto jen pár minut před vámi koupil jiný zákazník.

Ve skutečnosti vůz pravděpodobně nikdy neexistoval. Taktika prodejce spočívá v tom, aby vás dostal do autobazaru. Zde si vás přebere zkušený obchodník, který vám s falešnou lítostí sdělí nepříjemnou zprávu a zároveň vám nabídne jiné auto. To je ale bohužel dražší, v horším stavu a s větším nájezdem.

Pravé recenze autobazarů jsou takových příběhů plné. Zákazník se dostane pod tlak a v domnění, že na alternativní nabídku stojí dlouhá fronta, podepíše smlouvu. Odjíždí ale s jiným vozem za více peněz.

Důvěřuj, ale prověřuj

I tak lze krátce popsat radu na to, jak najít nejlepší autobazary v ČR a Praze. Jakýkoliv poskytnutý údaj důkladně prověřte. Existují služby jako Cebia a Carvertical, které vám za poplatek proklepnou vybrané auto.

Při výběru vozu proklepněte i samotný autobazar a dejte na vlastní úsudek. Pokud vám během prvního kontaktu něco nevoní, dejte od obchodu ruce pryč. První dojem bývá ten správný a leccos vám napoví.

Pokud uvažujete nad pořízením vozidla z bazaru, přejeme vám hodně štěstí! Ne všichni prodejci se vás snaží oškubat a my vám tak přinášíme srovnání autobazarů, které patří mezi ty spolehlivější.