Nejlepší cestovní kanceláře

TOP 10: Nejlepší cestovní kanceláře – srovnání, recenze, zkušenosti

Aktuální stav s pandemií COVID mění situaci na trhu cestovních kanceláří téměř ze dne na den. Berte tuto skutečnost v potaz a ověřujte spolehlivost a garance cestovních kanceláří ještě daleko pečlivěji.

Hledáte nejlepší cestovní kancelář pro vaši další dovolenou? Vybrali jsme a srovnali nejlepší cestovky na trhu, přičemž jsme porovnávali základní parametry jako: nabídku zájezdů, spolehlivost a kvalitu nabízených služeb a v potaz jsme brali také recenze, zkušenosti a reference zákazníků. A tady je výsledek: 7 kvalitních cestovních kanceláří – tzv. VOLBA REDAKCE.

Srovnání TOP 7 nejlepších cestovních kanceláří

NázevParametry
#1
Exim Tours


Vítěz testu, nejlepší dle našeho srovnání
◼️ Nabídka zájezdů do celého světa
◼️ Vznik cestovky: 1993
◼️ Minimum negativních ohlasů
◼️ Přehledné webové stránky
◼️ COVID testy na letišti

Zobrazit zájezdy
#2
CK Fischer


Jedna z nejstarších na trhu
◼️ Nabídka zájezdů do celého světa
◼️ Vznik cestovky: 1991
◼️ COVID testy na letišti
◼️ Náš tip: exotické Kapverdy nebo slunný Egypt

Zobrazit zájezdy
#3
Alexandria


Nejlepší na Bulharsko, Řecko a Turecko
◼️ Široká nabídka zájezdů
◼️ Vznik cestovky: 1993
◼️ Klubové hotely a animační programy pro děti

Zobrazit zájezdy
#4
Vítkovice Tours


Nejlepší na Chorvatsko
◼️ Ubytování i zájezdy
◼️ Více než 27 let na trhu
◼️ Do Chorvatska také vlakem

Zobrazit zájezdy
#5
Blue Style


I pro náročnější a luxusní dovolenou
◼️ Klubové hotely Croco a Blue club pro děti
◼️ Přehledné webové stránky
◼️ Široká nabídka zájezdů do Egypta

Zobrazit zájezdy
#6
Čedok


Nejtradičnější CK
◼️ Vznik již v roce 1920
◼️ Pojištěna proti úpadku u UNIQA pojišťovny
◼️ PCR testy před cestou
◼️ Exclusive travel pro dovolenou na míru

Zobrazit zájezdy
#7
ESO Travel


Pro aktivní a poznávací dovolenou
◼️ Všechny kontinenty v nabídce (včetně Antarktidy)
◼️ Cesta kolem světa v nabídce
◼️ Ocenění: nejlepší pro Ameriku, Asii a Austrálii

Zobrazit zájezdy
Top

Recenze cestovních kanceláří podle naší redakce

Pojďme se podívat na recenze. Do žebříčku jsme zahrnuli sedm TOP cestovních kanceláří, které lze považovat za osvědčené a fungující. U každé se budeme snažit vystihnout důležité výhody. A samozřejmě i případné nevýhody nebo nedostatky.

Pozn: Tento žebříček sestavila naše redakce na základě průzkumu, který vychází z dostupných údajů, recenzí a ocenění. Jde nicméně o subjektivní hodnocení, nikoli oficiální stanovisko jakékoli instituce.

1. Exim Tours

 Náš vítěz, spolehlivá cestovní kancelář se solidní nabídkou zájezdů 

Logo EximTours.cz

Exim Tours patří mezi nejstarší CK na českém trhu. Vznikla již v roce 1993. Od té doby působí nepřetržitě a velmi úspěšně. V současnosti jde o největší českou cestovní kancelář a jednu z největších ve střední Evropě. Exim Tours expandovala na Slovensko, do Polska, Maďarska či Rumunska. Společnost je členem Asociace cestovních kanceláří ČR i německé obdoby RDA. Co to znamená? Přinejmenším to, že Exim Tours je mimořádně silná firma s pevným zázemím a dlouhými zkušenostmi.

Jednou z velkých obav při cestování s CK může být riziko krachu či nějakých jiných problémů a nestability dané CK. Lze celkem zodpovědně říct, že stabilita Exim Tours je po téměř 30 let natolik vysoká, že taková rizika jsou v jejím případě relativně minimální.

Exim Tours nabízí pobytové i poznávací zájezdy, taky exotické dovolené, lyžovačky anebo populární „last minute“ zájezdy. V současnosti nabídka zahrnuje přes 30 zemí a násobně větší množství destinací. Největší výběr v tomto směru skýtají klasické pobytové zájezdy. Možnost, kam vyrazit za poznáním, je omezenější.

Webové stránky CK jsou přehledné. Nabízejí solidní vyhledávací systém s řadou užitečných filtrů. Na vysoké úrovni jsou podrobné popisky všech zájezdů/destinací a na stránkách je i live-chat pro rychlé dotazy. Když si to shrneme, Exim Tours nabízí především výběr a spolehlivost. Tu a tam se vyskytnou negativní ohlasy především na chování delegátů.

2. CK Fischer

 Jedna z nejstarších cestovních kanceláří na trhu obslouží na 150 000 lidí ročně 

CK Fisher logo

CK Fischer je další notoricky známá cestovní kancelář s velmi dlouhou působností, již od roku 1991. Stojí za zmínku, že jde o česko-německou firmu. Zakladatelem českého CK je německá společnost Fischer Reisen GmbH. Firma je však spojena se jménem Václava Fischera, což je podnikatel českého původu, který německou CK založil. Od letošního roku spadá tato CK pod německou skupinu REWE.

Nabídka společnosti Fischer se zaměřuje na letecké dovolené a zájezdy a nabídka je opravdu vynikající. Zahrnuje na 150 destinací v 76 zemích světa. Podobně jako Exim Tours má Fischer i několik desítek kamenných poboček. Dovolené tedy můžete vybírat a kupovat nejen online, ale i osobně. Ročně má CK Fischer skoro na 150 000 klientů, dohromady přes 1,5 milionu.

Fischer nabízí exotiku a dovolené u moře, first minute i last minute, poznávací zájezdy, eurovíkendy, ale třeba i plavby. Na stránkách Fischer.cz si můžete vybrat i z tematických dovolených (např. akčnější dovolené pro mladé lidi, rodinné dovolené, zájezdy ideální pro děti apod. Vyhledávání na stránkách je trochu „topornější“ a méně bohaté na filtry než v případě Exim Tours, ale dostatečné. Nechybí ani online chat.

Fischer je ověřená CK, která představuje poměrně bezpečnou volbu, pokud jde o stabilitu. Potěší obrovským a pestrým výběrem. Na kvalitu služeb se ovšem najdou i negativní ohlasy. Ty se týkají zejména reklamací nebo neodpovídající úrovně ubytování. Fischer taky většinou nepatří k nejlevnějším volbám.

3. Alexandria

 Specialista na Bulharsko, Řecko a Turecko 

CK Alexandria logo

I na třetím místě je česká stálice v podobě CK Alexandria. Firma funguje úspěšně od roku 1993 a je poměrně známá, ačkoli nejde o giganta rozměrů Fischer nebo Exim Tours. Alexandria nabízí klasické pobytové dovolené. Její doménou je Bulharsko, ale taky řecké ostrovy či Turecko. Výběr zemí a destinací je slušný, ačkoli ne ohromující.

Alexandria nabízí i lázeňské pobyty, lyžování, nějakou tu exotiku a nechybí ani last minute. Pěkná je nabídka dovolených v klubových hotelech a s animačními programy, které jsou určeny především pro děti a mládež.

Stránky CK Alexandria působí poněkud zastarale a zasloužily by inovovat. Ale live chat pro okamžité řešení dotazů či problémů nechybí. Vyhledávácí systém je spíš základní, popisky destinací obstojné. Alexandria nabízí opět spolehlivost a často i příjemné ceny. Patří mezi CK, které si pozici v tomto žebříčku zaslouží.

4. Vítkovice Tours

 Nejlepší cestovní kancelář na Chorvatsko 

Vítkovice Tours logo

Milovníci dovolené v oblíbeném Chorvatsku by neměli minout cestovní kancelář Vítkovice Tours, která se řadí k „expertům“ na tuto zemi. Kromě toho nabízí i výborný výběr, pokud jde o Řecko a řecké ostrovy, zejména pak Kypr. Výběr dalších destinací je omezenější. Podívat se můžete třeba do Bulharska, Itálie a několika dalších států. Bodem k dobru přičítáme pěkně zpracované stránky i vyhledávání a live chat.

Vítkovice Tours působí již cca 27 let. Nabízí tedy slušné zázemí a zkušenosti. Výběr není extra pestrý, ale pokud jde o Chorvatsko a některé další velmi žádané destinace – má tato CK rozhodně co nabídnout. Recenze jsou navíc velmi pozitivní. Většina zákazníků má s touto CK dobré zkušenosti.

5. Blue Style

 Nejlepší cestovní kancelář pro náročnější klienty, arabský svět a Afriku 

CK Blue Style

Zajímavá cestovka, která se ve své nabídce orientuje především na arabský svět a Afriku. Najdete u ní destinace jako Tunis, Turecko, Keňa, Zanzibar, Maroko, Egypt či Spojené arabské emiráty. Kromě toho některé exotické ostrovy jako Seychely, Srí Lanku, Mauricius a další. CK nabízí pobytovky, poznávací dovolené, dovolené pro dospělé, silvestrovské či vánoční pobyty a další zajímavé věci. Blue Style patří mezi CK, které mají co nabídnout a jsou docela dobře hodnocené. Najdou se však i negativní recenze a ohlasy. Nejčastěji se týkají problémů s reklamací.

Kompletní recenze CK Blue Style

6. Čedok

 Nejtradičnější cestovka v ČR 

Čedok logo

Po několika menších CK se podíváme zase na jednu velkou a významnou. Čedok je pojem, který je většině obyvatel ČR znám. Jde o cestovku s nejdelší tradicí v naší zemi, protože funguje již od roku 1920. Od té doby se její podoba mnohokrát proměnila a vystřídala řadu vlastníků. V současnosti patří polskému holdingu Itaka.

Výběr destinací je opravdu výborný. Podobně pestrá a široká je i nabídka zájezdů a dovolených. Jsou zde pobytové i poznávací zájezdy, exotika, lyžování, aktivní dovolené, dovolené pro děti a tak dále. Pokud jde o web, ten má mínus za absenci chatu a slabší vyhledávání. Hodnocení v recenzích je převážně dobré, jde o osvědčenou volbu.

7. ESO Travel

 Nejlepší cestovní kancelář pro aktivní a poznávací dovolenou 

ESO Travel logo

Závěrem tu máme ještě cestovní kancelář ESO Travel. Ta je poněkud výjimečná tím, že se orientuje na exotiku a především poznávací a aktivnější dovolené. Výběr zemí, do nichž lze vyrazit, je naprosto vynikající – cca 136 zemí. Pokud jde o výběr, patří ESO Travel mezi skutečná esa nejen v ČR, ale celé střední Evropě. Podívat se můžete na všechny kontinenty, dokonce i do polárních oblastí (skutečně i včetně Antarktidy)! Nutno však říct, že jde o cestovku spíše pro náročnější až náročné cestovatele. A to i kvůli poměrně vysoko nastaveným cenám.

Další významené české cestovní kanceláře

  • Radynacestu.cz – cestovní kancelář pro cestovatele a dobrodruhy

Aktuální situace cestování příliš nepřeje. O to víc všichni jistě doufáme v brzké zlepšení a spousta lidí už přemýšlí nad zaslouženou dovolenou po náročném a únavném období pandemie. Někdo cestuje vždy na vlastní pěst. Zařídí si letenky nebo jinou dopravu, ubytování i vše ostatní. Spousta lidí ale upřednostní pohodlnější a jednodušší cestování s cestovní kanceláří. Ta zařídí vše důležité a obvykle poskytuje v cílové destinaci i jisté „asistenční služby“ v podobě delegátů.

Cestovních kanceláří je však dneska obrovské množství. Stejně tak nabídek dovolených všech myslitelných druhů a podob. Jak si v tom udělat trochu pořádek a vybrat si spolehlivého partnera pro cestování? Tedy kancelář, která zajistí vše potřebné za přiměřenou cenu a nabídne patřičné záruky pro případ jakýchkoli problémů? V dnešním článku budeme hledat na tyto otázky odpovědi. Nabídneme vám recenze nejlepších cestovních kanceláří v ČR. K tomu na závěr přidáme i stručného průvodce, který vám s výběrem pomůže. Zjistíte v něm, na jaké důležité faktory se zaměřit – i na co si dát pozor.

Oficiální žebříčky

Oficiální žebříčky o nejlepší cestovní kancelář v ČR vyhlašuje každoročně agentura TTG Czech Travel Awards a setkat se můžete také s vyhlášením ankety Velká cena cestovního ruchu COT Media.

Principem je však anonymní hlasování veřejnosti, což může být dost zkreslené, neboť záleží na tom, kolik dokáže cestovní kancelář oslovit svých klientů aby pro ni v anketě hlasovali.

Jak vybrat nejlepší cestovní kancelář

Na co se při výběru CK zaměřit, jaké parametry porovnávat s konkurencí nebo čemu se vyhnout? Pojďme se na to podívat.

Spolehlivost a kvalita služeb

Jak zjistit, jestli je kancelář spolehlivá a doveze vás tam i zpět? Základem je platná koncese a sjednané pojištění proti úpadku. Tyto náležitosti musí mít CK v pořádku a zejména u menších a méně ověřených CK je vhodné si to zkontrolovat. Jistou zárukou spolehlivosti může být i dlouhé působení na trhu. Pokud jde o stabilní 30 let fungující firmu, je riziko krachu nebo vážných problémů přece jen menší. Dalším vodítkem jsou samozřejmě recenze zákazníků. Ty svědčí především o kvalitě služeb.

Nenechte se ale odradit každým špatným ohlasem. Nějaké takové má na kontě doslova každá CK.

Nabídka

Zajímejte se o zaměření a nabídku CK. Pokud nemáte úplně jasno a chcete se inspirovat, zkuste spíše CK s velkou a pestrou nabídkou (Čedok, Fischer, Exim Tour, ESO Travel,…). Pokud máte spadeno např. na konkrétní oblast, zkuste najít CK, která se na danou zemi, kontinent či lokalitu specializuje. Taky by vás mělo zajímat, zda CK nabízí spíše poznávací nebo pobytové zájezdy, dovolené pro děti či dospělé apod.

Ceny

Zajímá vás spíše nízká cena, nebo exkluzivnější služby? Různé CK mají různě nastavené relace. Některé se orientují spíše na luxusnější a all inclusive dovolené, jiné nabídnou lidovější ceny s omezenějšími službami. A řada CK nabízí obojí.

Pobočky a web

Mají CK funkční a moderní web s propracovaným vyhledávačem? Mají podrobně popsané jednotlivé položky (destinace, zájezdy) třeba i s fórem pro recenze? To značí, že se starají a je to dobré znamení. Přinejmenším se budete snáze orientovat při výběru. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, hledejte CK s kamennými pobočkami.

Cestovní kancelář vs. cestovní agentura

Jaký je rozdíl mezi cestovní agenturou a kanceláří? Cestovní kancelář zájezdy a dovolené přímo zařizuje, organizuje, nese za ně odpovědnost. Cestovní agentura je pouze zprostředkovatel. Dnes je populární nakupovat zájezdy přes agentury jako Invia.cz apod. Je to skvělé z hlediska výběru a srovnání cen. Veškerá odpovědnost za kvalitu zájezdu a služeb nicméně leží na konkrétní CK, která dovolenou pořádá. Proto se i při výběru přes agenturu vždy zajímejte o samotnou CK.

Nejlepší cestovní kanceláře