Elektronické peněženky

Nejlepší internetové elektronické peněženky

Virtuální elektronické peněženky se stávají běžnou součástí našich životů, pomalu si na jejich existenci i používání zvykáme – tak jak jsme si před časem zvykli na peněženky fyzické. Online peněženka je v podstatě „portmonka“ pro online účely. Představuje rychlý, efektivní a v mnoha ohledech velmi bezpečný způsob nejen placení při internetových transakcích. Proč nejen? Některé online peněženky umí mnohem víc. Mohou vám pomoci i s investicemi nebo obsahují různé další zajímavé nástroje.

Tím se dostáváme k důležitému bodu. Tyto moderní online účty se totiž vzájemně často poměrně značně liší. Dá se říct, že obvykle víc než běžná bankovní konta, která většinou všechna umí (alespoň v základu) vesměs totéž. V dnešním článku se proto budeme věnovat právě výběru nejlepší elektronické peněženky – a volba je velmi důležitá, protože zásadně ovlivní, co budete schopni s tímto nástrojem provádět, a co ne.

Internetových peněženek už je dnes víc než dost. My jsme pro vás ale vybrali pětici nejzajímavějších a nejlepších. Hodnotili jsme je z mnoha hledisek a výsledky vám představíme v krátkých recenzích. Jejich prostřednictvím si můžete udělat představu o tom, která peněženka pro vás bude nejvhodnější volbou. Nemusí přitom nutně platit, že jedna online peněženka je zkrátka ve všem nejlepší, a tím pádem jasnou volbou. Jako u všeho záleží především na tom, jaké máte na službu požadavky, co budete potřebovat, co oželíte a co třeba vůbec nechcete.

Recenze internetových peněženek podle naší redakce

NázevVýhodyNevýhody
#1Revolut
✅ Množství funkcí
✅ Skvělá pro cestování
✅ Výhodné kurzy a výběry
✅ Vysoká bezpečnost
✅ Virtuální i fyzická debetní karta
✅ Kvalitní aplikace
❌ Limity u bezplatného tarifu
❌ Nevýhodné výběry
z bankomatů v ČR
❌ Pouze mobilní aplikace
Vyzkoušet
#2PayPal
✅ Ověřený systém
✅ Vysoká bezpečnost
✅ Bezplatné vedení
✅ Výhodné transakce
❌ Měnící se podmínky
❌ Horší lokalizace
Vyzkoušet
#3Skrill
✅ Množství funkcí
✅ Podpora kryptoměn, investic, obchodování
✅ Rychlé a snadné mezinárodní transakce
✅ Platební karta
✅ Kvalitní lokalizace
❌ Hodně poplatků
❌ Limity transakcí
Vyzkoušet
#4Twisto
✅ Odložené platby
✅ Placení na splátky
✅ Cashback
✅ Zajímavé funkce na účtu
✅ Široká podpora v českých obchodech
❌ Nefunguje jako
komplexní virtuální účet
Vyzkoušet
#5Monese
✅ Jednoduchá náhrada britského bankovního účtu
✅ Fyzická platební karta
✅ Účet v Eurech, britské Libře nebo v rumunských Lei
✅ Převody v rámci mnoha dalších měn, včetně CZK
✅ Nabízí tarif zdarma
✅ Rychlé a jednoduché rozhraní
❌ Menší množství funkcí Vyzkoušet
Top

1. Revolut

Revolut logo

Původem britská online peněženka založená v roce 2015 v Londýně dvěma ruskými podnikateli patří dnes k nejvýznamnějším nástrojům svého druhu. Od roku 2018 disponuje evropskou certifikací a v roce 2020 měla na 12 milionů uživatelů z 35 zemí – společnost přitom očekává takřka exponenciální růst.

Peněženka Revolut patří k velmi vysoce hodnoceným a mimořádně oblíbeným. Mezi největší přednosti je řazena rychlost plateb, podpora obrovského počtu měn (a podporuje taky kryptoměny) s velmi výhodnými kurzy, velké množství propracovaných a užitečných funkcí a zajímavé možnosti pro cestovatele. Právě mezi nimi patří peněženka Revolut k nejpoužívanějším. Kromě práce se 150 měnami ji lze použít i pro výhodné výběry z bankomatů po celém světě. Ty jsou do určitého limitu (v závislosti na tarifu) bez poplatku.

Revolut umožňuje vedení účtu momentálně v 31 měnách a nákupy v až 150 měnách – v navštívených zemích tak můžete platit lokální měnou (tedy nejvýhodněji). Revolut je taky známá pro vynikající funkce, pokud jde o kurzy při převodech. Nabízí v tomto směru výhodnější podmínky než většina bank a třeba i funkci automatického vyčkávání na nejlepší kurz.

Na vynikající úrovni je ovšem i bezpečnost. Revolut již funguje jako regulérní evropská banka, se všemi pojistkami, co k tomu patří. Na virtuální účet Revolut si můžete vložit, kolik peněz chcete. Třeba jen menší částky. O každé transakci nebo pohybu vás účet informuje. Spojit ho můžete s virtuální (ale i fyzickou) debetní kartou Revolut. Účet i virtuální kartu přitom ovládáte prostřednictvím velmi intuitivní aplikace, která je kompletně v češtině.

Dá se tedy říct, že Revolut překypuje možnostmi – často velmi výhodnými. Nabízí přitom čtyři tarify. Bezplatný Standard, Plus za 89 Kč měsíčně, Premium za 174 Kč a Metal za 299 Kč. Možnosti a různé limity jsou pochopitelně odstupňovány podle tarifů, ale jak vidíte, ani cena těch vysokých není nijak zdrcující. Pokud hodláte peněženku aktivně využívat, jistě se vám účet vyplatí.

Výhody:

 • Obrovské množství funkcí
 • Skvělá peněženka pro cestování
 • Mnohdy nejvýhodnější kurzy a výběry
 • Vysoká bezpečnost, regulérní banka
 • Virtuální i fyzická debetní karta
 • Kvalitní, přívětivá a přehledná aplikace

Nevýhody:

 • Limity na výběry, transakce i další funkce u bezplatného tarifu
 • Nevýhodné výběry z bankomatů v ČR
 • Pouze mobilní aplikace (bez komplexního internetového bankovnictví pro PC)

2. PayPal.com

Paypal logo

PayPal.com už je legendou a ikonou internetového placení. Jde o zřejmě nejpoužívanější a nejznámější virtuální peněženku vůbec. Vznikla už v roce 1998 a mezi její zakladatele patřil i známý vizionář Elon Musk. V současnosti je na PayPal více než 200 000 000 aktivních účtů patřících uživatelům z celého světa.

PayPal.com je dlouhé roky především nástrojem pro uskutečňování rychlých, jednoduchých a výhodných transakcí v rámci celého světa. Pomocí PayPal můžete nakupovat nebo přijímat platby ze zahraničí bez složitých bankovních peripetií a vysokých poplatků. Výhodou je globálně obrovská podpora této služby v různých e-shopech i jiných platformách. PayPal žije z poplatků za různé typy transakcí. Podmínky se poměrně často mění a ne vždy jsou zrovna přehledné a transparentní, což patří k nevýhodám této peněženky. Například v roce 2019 zavedl PayPal poplatky za neaktivní účty, což vyvolalo jistou kontroverzi a kritiku. Další nevýhodou je, že PayPal účet není komplexně lokalizován do češtiny.

Tento systém je nicméně ověřený doslova stamiliony uživatelů a mnoha lety. Je funkční, je užitečný i kvalitní – o tom není pochyb. Vedení účtu jako takové je zdarma a velmi vysoká je bezpečnost používání. PayPal.com lze tedy zajisté jako internetovou peněženku doporučit.

Výhody:

 • Ověřený, nejpoužívanější systém
 • Vysoká bezpečnost
 • Bezplatné vedení
 • Rychlé, snadné a většinou výhodné transakce po celém světě

Nevýhody:

 • Často se měnící podmínky
 • Horší lokalizace do češtiny

3. Skrill

Skrill logo

Skrill je dalším zástupcem komplexních online peněženek s vynikajícím množstvím různorodých funkcí. Může proto představovat zajímavou alternativu například k Revolutu. Jde o poměrně velmi dlouho působící platformu. Vznikla v roce 2001, do roku 2011 působila pod názvem MoneyBookers. Tato britská společnost je již regulovanou finanční institucí dle zákonů EU, tudíž poskytuje i odpovídající záruky a bezpečnost pro vložené finance.

Skrill nabízí možnost účtu v českých korunách a je i kompletně lokalizovaný do češtiny, včetně podpory. Podobně jako jiné virtuální peněženky je skvělou volbou pro různé zahraniční nákupy a mezinárodní transakce, ale nabízí poměrně rozvinuté a hojné nástroje i pro nejrůznější investice a podporuje i kryptoměny – a to hned 8 včetně nejznámějšího Bitcoinu.

Založení a vedení účtu je na Skrill zdarma. Ale za většinu dalších transakcí už peněženka účtuje určité poplatky – nicméně stále relativně rozumné, pokud jde o výši. Limity transakcí tu taky jsou, aspoň na počátku. Skrill však umožňuje zvýšení „důvěryhodnosti“ účtu, vytvoření VIP účtu a je známý i rozsáhlými a zajímavými věrnostními programy. Tato peněženka tak dnes představuje rozšířenou a velmi dobře hodnocenou volbu vhodnou i pro náročnější uživatele.

Výhody:

 • Velké množství funkcí a možností
 • Podpora kryptoměn, investic, obchodování
 • Rychlé a snadné mezinárodní transakce
 • Možnost platební karty
 • Kvalitní česká lokalizace

Nevýhody:

 • Poměrně dost poplatků, i na běžné transakce
 • Limity transakcí

4. Twisto

Twisto logo

Platforma Twisto je zase z trochu jiného soudku. Jde totiž o zajímavou službu odkladu platby a cashback systém, ale lze ji u nás úspěšně používat jako internetovou peněženku pro nákupy. Jako online peněženka Twisto nenabízí zdaleka takové možnosti jako třeba Revolut nebo Skrill. Nabízí ale něco jiného. S touto službou totiž můžete nakupovat – a platit až později nebo třeba i na splátky. Kromě toho vám po zaplacení útraty tato peněženka i něco vrátí v podobě dnes populárního systému cashback.

Twisto je český projekt, ale je už poměrně rozšířený a podporuje ho velké množství i nejvýznamnějších e-shopů. Nejde tedy o okrajovou záležitost, s níž byste takřka nic nepořídili. Naopak, výčet „partnerů“ jde do stovek.

Twisto tedy není vysloveně univerzálním, komplexním účtem jako předchozí peněženky. Jde spíše o atraktivní nástroj pro milovníky nákupů v českých e-shopech, kteří si chtějí užívat nějaké ty výhody a zajímavé cashbacky a mít o svých nákupech a výdajích lepší přehled prostřednictvím šikovného účtu.

Výhody:

 • Služba odložené platby
 • Možnost placení i na splátky
 • Cashback
 • Několik zajímavých funkcí na účtu
 • Poměrně široká podpora v českých obchodech

Nevýhody:

 • Nefunguje jako komplexní virtuální účet

5. Monese.com

Monese logo

Zajímavou virtuální peněženkou je bezesporu taky Monese.com. Jde o britskou platformu, kterou se stala oblíbenou záležitostí mezi cestovateli právě do této země. Pokud se do Británie na delší čas chystáte, poskytne zajímavé výhody a funguje jako jednoduchá a snadno dostupná náhrada britského bankovního účtu, jehož založení je pro našince docela složité.

K účtu Monese získáte i fyzickou platební kartu a lze ji používat jako běžný účet. Samozřejmě je užitečná, i pokud se zrovna nechystáte do VB. Přesto zaujme spíše cestovatele, protože účet je možné vést v Eurech, britské Libře nebo v rumunských Lei. Podporuje však převody v rámci mnoha dalších měn, včetně CZK. Monese nabízí tarif zdarma (Simple) i zpoplatněné, náročnější tarify Classic (cca 6 Eur za měsíc) a Premium (cca 15 Eur). Rozdíly jsou především v limitech některých transakcí.

Monese.com osloví spíše rychlostí a jednoduchostí použití než kdovíjakou paletou možností a funkcí. Pokud hledáte výhodnou a jednoduchou virtuální peněženku v „tvrdé měně“ a především pro cestovní účely, může být Monese vhodná volba.

Výhody:

 • Jednoduchá a snadno dostupná náhrada britského bankovního účtu
 • Fyzická platební karta, kterou lze používat jako běžný účet
 • Účet je možné vést v Eurech, britské Libře nebo v rumunských Lei
 • Podporuje převody v rámci mnoha dalších měn, včetně CZK
 • Nabízí tarif zdarma
 • Rychlé a jednoduché rozhraní

Nevýhody:

 • Menší množství funkcí

Jak vybrat nejlepší elektronickou peněženku?

Co jsou elektronické peněženky, už zřejmě víte. Stále je však na místě se ptát: Proč si tuto službu pořídit a v čem jsou její výhody?

Mezi hlavní výhody a důvody používání těchto nástrojů patří především jednoduché, rychlé a bezpečné pohyby peněz (včetně mezinárodních) a usnadnění transakcí v rámci internetového prostředí.

Oproti běžným bankám bývají i mezinárodní převody okamžité. Snadné a většinou výhodné jsou převody měn, platby i příjem peněz ze zahraničí, placení v zahraničí apod. Obvykle jsou tyto akce i podstatně cenově výhodnější (poplatky jsou nižší než u bank, někdy žádné).

Důležitým faktorem je i bezpečnost. Virtuální peněženky jsou při platbách mnohem bezpečnější než běžné bankovní karty. Jsou anonymní, nedochází k předávání citlivých osobních údajů, nemusíte sdělovat číslo karty. Do peněženky si navíc můžete uložit jen určitý obnos a chránit tak zbytek úspor před zneužitím. Mnoho lidí také lákají různé možnosti investic nebo práce s kryptoměnami.

Zjednodušeně řečeno… kdy se tedy virtuální peněženky a jejich nástroje a služby vyplatí?

 • Cestování
 • Mezinárodní transakce, převody měn
 • Nákupy a platby na internetu, včetně např. nákupů ze zahraničí
 • Práce s kryptoměnami

A jistě by se našly i další důvody.

Na co dát při výběru pozor?

 • Regulace – Doporučujeme volit peněženky, které jsou regulované jako finanční instituce. Peníze jsou uloženy bezpečně oproti neregulovaným variantám, které nenabízejí žádné záruky.
 • Poplatky – Peněženky žijí z poplatků. Většinou nebývají vysoké a nejsou na každé transakci. Vybírejte i podle toho, jaké akce či transakce budete převážně uskutečňovat a jaké na ně konkrétní peněženka (ne)uvaluje poplatky.
 • Limity – Zejména u bezplatných tarifů najdete u většiny peněženek nějaké transakční limity. Je vhodné být s nimi obeznámeni.
 • Karta – Některé peněženky nabízejí virtuální nebo i fyzickou platební kartu, čímž se jejich působnost rozšiřuje a mohou sloužit v podstatě jako plnohodnotný mezinárodní bankovní účet.
 • Podpora, rozšíření – Jaké měny peněženka podporuje, v kolika zemích je podporována, jak moc je rozšířena a využívána? I to jsou důležité otázky. Největší podporu má zřejmě peněženka PayPal.