Nejlepší kávové předplatné

Nejlepší kávové předplatné – recenze, test, zkušenosti

Milovníci, znalci a fanoušci kávy zpozorněte! Dneska jsme si pro vás připravili specialitu, která si rozhodně zaslouží váš zájem. Budeme se totiž věnovat zajímavému konceptu v podobě tzv. kávového předplatného. Nejde o žádnou žhavou novinku. Na tomto principu nabízí řada prodejců kávu už léta. Přesto se nedá říct, že by šlo o notoricky známou záležitost. A je to snad i trochu škoda, protože zájem o kvalitní kávu roste a spousta lidí ráda ochutnává nové a kvalitní druhy.

Dobám turků z kávy neznámého původu už do značné míry odzvonilo. Tedy ne zcela. Spousta lidí na něj nedá dopustit. Ale raketovým tempem přibývá těch, kteří přesedlávají na kultivovanější způsoby přípravy tohoto ušlechtilého nápoje. A taky jim není jedno, s jakými surovinami zacházejí. Pokud se již řadíte mezi ně a hledáte různé způsoby, jak se k různorodým a kvalitním kávám dostat, pak se vám bude náš článek o nejlepších kávových předplatných určitě zamlouvat.

Srovnání TOP 5 nejlepších kávových předplatných

NázevParametry
#1
Gourmetkava.cz

◼️ Předplatné na 3 až 12 měsíců
◼️ 3 základní balíčky předplatného
◼️ Sleva až 25 % oproti běžné ceně
◼️ Dobře hodnocený obchod

Vyzkoušet předplatné
#2
ČerstváKáva.cz

◼️ Předplatné na 3, 6 a 9 měsíců
◼️ Široké možnosti konfigurace předplatného
◼️ Sleva 10 až 25 % oproti běžné ceně
◼️ Dobře hodnocený obchod

Vyzkoušet předplatné
#3
Lazenskakava.cz

◼️ Předplatné na 4 nebo 6 měsíců
◼️ Jakou kávu dostanete = překvapení
◼️ Poštovné zdarma
◼️ Dobře hodnocený obchod
Vyzkoušet předplatné
#4
Doubleshot

◼️ Předplatné na 4, 6 nebo 12 měsíců
◼️ Minimální možnost konfigurace
◼️ Zasílají také na Slovensko
◼️ Poštovné zdarma
Vyzkoušet předplatné
#5
Kava-kromeriz.cz

◼️ Předplatné na 3, 6 nebo 12 měsíců
◼️ Zvolíte si v jaké podobě kávu chcete
◼️ Lze vybrat i množství kávy
◼️ Spolehlivý obchod s vlasními kavárnami
Vyzkoušet předplatné
Top

Recenze kávových předplatných podle naší redakce

Pojďme se podívat na recenze jednotlivých poskytovatelů kávových předplatných, kteří jsou podle naší redakce tím nejlepším.

1. Gourmetkava.cz

Předplatné kávy z výběrové pražírny

První předplatné našeho žebříčku bude pocházet z obchodu Gourmetkava.cz. Opět jde o internetového prodejce, který má i kamennou pobočku (Praha Vinohrady) a výborné zákaznické hodnocení. Konkrétně 97 % na Heureka.cz a 99 % na Zbozi.cz. Uživatelé si pochvalují výběr i rychlost dodání. Obchod nabízí skvělý výběr káv, ale taky množství dalšího vybavení, příslušenství a doplňkového zboží.

Samotné předplatné je taky šikovné, ale provedené trochu jinak než u předchozího e-shopu. Jsou zde totiž tři již nastavené balíčky. Tentokrát tedy nevolíte množství ani konkrétní druhy kávy, ale pouze délku předplatného. Každý měsíc vám pak dorazí balíček s kávou.

Nejdete však do žádné akce naslepo. U každého ze tří balíčků máte přesně rozepsané, jaké kávy a v jakém množství získáte. Ceny balíčku jsou pevně stanovené. Cena ročního (další možnost jsou 3 nebo 6 měsíců) se pohybuje od 2000 do 4000 Kč podle balíčku. Hlavním lákadlem je opět sleva až 25 % oproti běžné ceně. Ale balíček se jistě může dobře uplatnit třeba i jako dárek pro někoho, o kom víte, že miluje dobrou kávu a rád zkouší nové druhy.

Znovu se můžete těšit na parádní kávu z Brazílie, Etiopie, Kostariky či Kolumbie.

2. ČerstváKáva.cz

Logo CerstvaKava.cz

Historie české společnosti Čerstvá káva sahá až do roku 2004. V současnosti tato značka provozuje oblíbený e-shop, zaměstnává přes 20 znalců kávy a má i kamennou pobočku v Praze 7, kde si můžete kávu nejen zakoupit, ale rovnou i dopřát. Internetový obchod pak najdete na stránkách Cerstvakava.cz. Tato malá společnost věnuje kávě a jejímu výběru spoustu péče a zakládá si na tom, že dováží vybrané „vzorky“ v menším množství, aby zajistila maximální čerstvost, a tudíž i co nejlepší chuťové a aromatické vlastnosti kávy.

E-shop samotný má poněkud zastaralý design, ale byla by velká škoda nechat se odradit. Najdete zde nabídku kávy z nejznámějších lokalit. Třeba z Brazílie, Kolumbie, Etiopie, Kostariky, Indie i dalších zemí. Vybrat si můžete i různé degustační balíčky a obchod prodává taky kávovary, mlýnky, konvice a další potřeby a pomůcky pro přípravu a konzumaci kávy. V obchodě (i internetovém) vám rádi poradí a e-shop Cerstvakava.cz se těší až pozoruhodně vynikajícím hodnocením. V letech 2018 a 2019 se stal vítězem prestižní ankety Shoproku portálu Heureka.cz. Na zmíněném portále drží neuvěřitelné 99% hodnocení od zákazníků, na Zbozi.cz má rovnou 100 %.

Kávové předplatné u tohoto prodejce si tedy právem zaslouží pochvalu, protože si drží úroveň ostatních služeb a je opravdu povedené. Potěší zejména náročnější zájemce, kteří si chtějí předplatné sami sestavit a uzpůsobit na míru.

Předplatné je navíc možné po telefonické dohodě v případě potřeby upravit nebo změnit. Takovou vstřícnost zajisté oceníte. Při „konfiguraci“ si zvolíte délku předplatného (3, 6, 9 měsíců) a den, kdy chcete zásilku dostávat (na výběr je 1. nebo 15. den v měsíci). A konečně si vyberete to, co bude ve vašem předplatném zastoupeno. Výběr dostupné kávy je velký a pestrý. Na zboží přitom dostáváte slevu 10, 20 nebo 25 % v závislosti na délce předplatného.

Shrnuto a podtrženo, toto předplatné je vhodné pro zájemce, kteří vědí, co chtějí, a chtějí si „balíček“ taky sami zpracovat. Odměnou může být i velmi pěkná sleva. Předpokládáme tedy, že předplatné zaujme milovníky kávy s pravidelnou spotřebou, které potěší sleva a pestrý výběr. Pokud hledáte spíše hotový balíček, u kterého nemusíte nic vymýšlet (což může být vhodné třeba i jako dárek), zaujmou vás možná spíš některé jiné předplatné z našeho žebříčku.

3. Lazenskakava.cz

předplatné LazenskaKava.cz

Zajímavé předplatné nabízí taky internetový obchod Lazenskakava.cz. Tento obchod nabízí velmi široký sortiment zboží. Najdete zde vše, co s kávou a její přípravou souvisí a ještě leccos navíc. Společnost navíc nabízí i školení, kurzy, prohlídky vlastní pražírny a komplexní řešení pro restaurace, kavárny či firmy. Obchod samotný má 100% hodnocení na Zbozi.cz a 99% hodnocení na Heureka.cz. Opět jde tedy o spolehlivou a osvědčenou destinaci, kde se ani v nejmenším nemusíte bát nakoupit.

Samotné kávové předplatné dokáže taky jistě zaujmout. Prodejce však přímo nedefinuje, jakou konkrétní kávu dostanete. Víte pouze, že bude pražená v pražírně Lázeňská káva a půjde o kvalitní kávu s minimální kyselostí a ovocnými nebo čokoládovými tóny. Vybrat si pak můžete velikost měsíčního balení (250, 500 nebo 1000 g), délku předplatného (4 nebo 6 měsíců) a zda preferujete espresso nebo filtrovanou kávu. Potěší poštovné zdarma. Cena 4měsíčního předplatného při 250g balení je 1000 Kč. Kvalitou kávy ani spolehlivostí dodávky jistě zklamáni nebudete.

4. Doubleshot

Kávové předplatné Doubleshot.cz

Další kávové předplatné, které nás zaujalo, pochází z internetového obchodu Doubleshot.cz. Kromě e-shopu společnost provozuje rovnou tři kavárny, cukrárnu, tréninkové centrum a samozřejmě i pražírnu a dováží velmi zajímavé a kvalitní kávy z mnoha zemí. Nabídka obchodu není extra obsáhlá, ale rozhodně dokáže zaujmout. Najdete zde kávy vhodné pro přípravu filtrovaných káv i espressa a doplňkový sortiment.

Pokud jde o předplatné, obchod nabízí variantu nejen pro ČR, ale i Slovensko. Ta má stejné parametry, ale vychází dráž (což je logické z hlediska dopravy). Co tedy předplatné nabízí? Zvolit si můžete měsíční předplatné na 4, 6 nebo 12 měsíců. Každou první středu v měsíci pak dostanete balíček kávy o hmotnosti 350 g. Potěší, že součástí dodávky je i informační email o dané kávě, kde se o ní dozvíte úplně vše a můžete se i podívat na fotky z farem, kde byla sklizena. Potěší poštovné zdarma.

Toto předplatné je zřejmě nejjednodušší v tom smyslu, že nabízí minimální možnost konfigurace. Není na výběr více typů balíčků ani nastavení. Volíte si pouze délku předplatného. Konkrétní vzorky nejsou určeny (takže jde o překvapení). Toto předplatné zaujme především experimentátory, kteří rádi vyzkouší jakékoli zajímavé kávy, s tím, že mají záruku kvality a čerstvosti. Opět může jít jistě i o skvělý dárek. Cena 4měsíčního předplatného je 1440 Kč.

5. Kava-kromeriz.cz

Předplatné kava-kromeriz.cz

Nakonec tu máme předplatné z rodinné pražírny v Kroměříži, která provozuje e-shop a taky několik kaváren a poboček v Kroměříži a Hulíně. I tentokrát jde o bezproblémový obchod s vynikajícím hodnocením, které slibuje naprostou spolehlivost, pokud jde o včasnost dodávky, kvalitu kávy, ale i komunikaci v případě potřeby. Jak vypadá kávové předplatné tohoto prodejce?

Pro změnu jde o poněkud variabilnější předplatné. Velmi zajímavou možností je volba, v jaké podobě kávu dodat (podle způsobu přípravy), což je rozhodně skvělý nápad, protože káva bude namletá přesně „na míru“. Dále si lze zvolit z různých kombinací délky předplatného (3, 6, 12 měsíců) a množství kávy (250, 500, 1000 g). Každý měsíc dostanete jinou kávu. Konkrétně však nejsou jednotlivé kávy specifikované, takže opět jde o překvapení jako u předchozích dvou předplatných. Součástí zásilky je i průvodní dopis o kávě a vzorek další vybrané kávy. Tříměsíční předplatné při 250 g balíčcích stojí 1000 Kč.

Jak vybrat kávové předplatné?

Kávové předplatné dneska nabízí opravdu velké množství prodejců. Obvykle jde o firmy s vlastními pražírnami (jako v případě všech v našem žebříčku), které posílají kávu v nejčerstvějším možném stavu. Základní princip bývá obdobný:

  • Pravidelné měsíční dodávky určitého množství kávy po stanovenou dobu.

U většiny prodejců je nejkratší předplatné na 3 měsíce, nejdelší pak na 12 měsíců. Minimální množství měsíční dodávky je obvykle 250 g kávy. Pak už se ale mohou jednotlivé předplatné značně lišit. V čem jsou zásadní rozdíly a podle čeho vybírat?

  • Obsah dodávky – Někteří prodejci umožní výběr konkrétních káv, u jiných je obsah balíčku přesně specifikován a jinde bude obsah předplatného překvapením. Každého může oslovit jiná podoba. Možnost výběru ocení zájemci s vyhraněným vkusem, překvapení se bude jistě líbit experimentátorům.
  • Další možnosti nastavení – Některé předplatné jako na Cerstvakava.cz nebo Kava-kromeriz.cz umožňují nakonfigurování balíčku na míru (např. druhy káv, množství, způsob mletí, den dodání apod.). Jiné mají jasně danou podobu, se kterou zákazník příliš nehne (např. Doubleshot.cz). Opět platí, že obojí má něco do sebe. Záleží na tom, zda máte rádi věci pod kontrolou, nebo raději volíte jednoduchost a detaily přenecháte na prodejci.

Jak ale poznat, že mi bude předplatné vyhovovat a káva chutnat? Pokud není specifikován obsah balíčku nebo nabízené kávy neznáte, je to pochopitelně těžké. Každé předplatné je ale tak trochu o zkoušení nových věcí, poznávání, experimentech a radosti z různých druhů káv.

Pokud nedáte dopustit na jeden druh kávy, po kterém jdete v obchodě automaticky, předplatné už z principu asi nebude váš šálek kávy (snad s výjimkou předplatného na Cerstvakava.cz, kde je možné si nechat dovážet stále stejný druh kávy – benefitem je pak hlavně sleva).

Rozhodně je vhodné se u předplatného seznámit s nabídkou e-shopu. Pokud vás kávy, které nabízejí, nechávají chladnými, předplatné vás zřejmě neuhrane. Pochopitelně bude jeho obsah vycházet ze sortimentu obchodu. Stručně řečeno, pokud vás nezaujme a neosloví samotný obchod (resp. pražírna), její přístup, sortiment apod., nemá cenu řešit předplatné.

Nejlepší kávové předplatné

Cena předplatného kávy

Protože jsou předplatné různorodé a variabilní, jsou takové i ceny. Cenu kávy navíc nelze dost dobře hodnotit podle ceny za měrnou jednotku jako brambory. Smyslem předplatného není získat nejlevnější pytel kávy na trhu, ale ochutnat různé kvalitní kávy a nemuset se starat o přísun tohoto nápoje po dobu několika měsíců.

Sami musíte zhodnotit, zda je pro vás cena konkrétního předplatného smysluplná a přijatelná. Automatickou součástí předplatného by však měla být sleva (často až 25 %) oproti běžnému způsobu nákupu. Jde o jeden ze zásadních pilířů principu předplatného.