Nejlepší keto dieta

Jaká je nejlepší keto dieta na trhu? Srovnání ketonových diet v recenzi

Porovnali jsme 6 nejznámějších a nejpoužívanějších keto diet a naše redakce vybrala ty o kterých se dá minimálně uvažovat. Při výběru by vás měla zajímat především chuť nabízených jídel, rozsah sortimentu, ceny jídel a balíčků a také recenze a zkušenosti ostatních uživatelů. Tady je výběr nejlepších ketonových diet v ČR.

5 aktuálně nejlepších keto diet v ČR

 1. KetoMix
 2. KetoDiet
 3. KetoFit
 4. Prodietix
 5. Itsmylife.cz

Srovnání TOP 6 ketonových diet

Zde najdete srovnání TOP 6 nejoblíbenějších a nejlepších ketonových diet. Kompletní seznam i malé recenze a naše názory na všechny porovnávané keto diety najdete níže.

NázevParametry
#1KetoMix
Náš vítěz, nejoblíbenější
✔️ osvědčená značka a kvalita
✔️ zvýhodněné balíčky a bonusy
✔️ dobrá chuť i pestrost jídel
✔️ dobrá zákaznická podpora
✔️ 4 dietní plány v nabídce
❌ vyšší ceny
Zobrazit nabídku
#2KetoDiet
Alternativa vítěze
✔️ osvědčená značka a kvalita
✔️ zvýhodněné balíčky
✔️ dobrá chuť a snadná příprava jídel
✔️ informačně bohatý web
✔️ 3 dietní plány v nabídce
❌ vyšší ceny
Zobrazit nabídku
#3KetoFit
✔️ česká značka s vlastní výrobou
✔️ zvýhodněné balíčky
✔️ rozmanitost a výživnost pokrmů
✔️ slušná zákaznická podpora
✔️ 4 dietní plány v nabídce
❌ vyšší ceny
❌ chuť některých jídel nemusí vyhovovat
Zobrazit nabídku
#4Prodietix
✔️ přehledná kalkulačka pro volbu vhodné diety
✔️ dobrá chuť jídel
✔️ největší pestrost nabídky jídel
✔️ 3 základní dietní plány v nabídce
❌ vyšší ceny
❌ komplikovanější koncept
Zobrazit nabídku
#5Itsmylife.cz
✔️ včetně individuálního výživového poradenství
✔️ přehledné a systematičné
✔️ dobře hodnocená chuť jídel
✔️ 5 základních dietních plánů
❌ náročnější dodržování
❌ nižší pestrost jídel
Zobrazit nabídku
Top

Recenze nejlepších keto diet podle naší redakce

Do našeho žebříčku jsme zařadili šestici komplexních keto diet, které se těší velké popularitě a mají dobré zákaznické ohlasy. V následujících recenzích vám je krátce představíme a pokusíme se zjistit, co mohou nabídnout.

1. KetoMix

Jedno z nejoblíbenějších řešení

Značka KetoMix patří rozhodně mezi nejvýznamnější „poskytovatele“ keto diet u nás. Jde o ověřenou firmu s velkou zákaznickou základnou a dobrými recenzemi. Nabídka KetoMix je propracovaná a komplexní, ale zároveň uživatelsky přívětivá ve smyslu srozumitelnosti konceptu. Na webu KetoMix.cz najdete čtyři kompletní dietní plány, které se zaměřují na různé stupně problémů s nadváhou. Je zde plán pro lehkou, střední, vyšší a velmi vysokou nadváhu. Jak na tom jste, to si můžete spočítat pomocí integrované online kalkulačky BMI.

Diety mají dvě fáze s různou délkou (od 1 do 10 týdnů). Každá zahrnuje konzumaci speciálních jídel KetoMix plus se dozvíte, kolik a jakých potravin můžete konzumovat navíc. Zejména je to čerstvá zelenina a oříšky. Speciální jídla můžete nakupovat samostatně z nabídnutých, doporučených možností, případně můžete ušetřit pořízením balíčku. V balíčcích najdete úplný jídelníček na několik týdnů (dle verze diety). K tomu navíc dostanete bonusy, zejména obsáhlý dietní plán i s recepty anebo třeba šejkr a odměrku zdarma. Vybrat si můžete i preferované příchutě.

Jaká jídla KetoMix nabízí? Základem jsou speciální koktejly, ale získáte taky polévky, kaše, palačinky, omelety, pudinky, ba dokonce i housky. Pestrost je tedy na velmi dobré úrovni, jídelníček zahrnuje sladké i slané pokrmy. Ty jsou navíc doplněny o potřebné vitamíny, minerály i vlákninu, aby vám při zvláštní stravě nechyběly potřebné živiny.

Chuť jídel hodnotí většina zákazníků pozitivně. Mezi jídly jsou nicméně rozdíly. V celku pochopitelně vám ale nemusí chuťově sednout každý pokrm. Potěší i rychlost a jednoduchost přípravy pokrmů. Např. koktejly a polévky či kaše stačí rozmíchat v šejkru nebo vhodné nádobě. Omelety a palačinky musíte nicméně pochopitelně i připravit na pánvi.

Shrnutí

KetoMix má dobré ohlasy, výsledky, kvalitně zpracovaný web, širokou síť výdejních míst a nabízí i individuální pomoc a poradenství. Jde tudíž o velmi dobrou volbu v rámci dané kategorie. Jednou z nevýhod je ovšem v porovnání s konkurencí spíš vyšší cenová relace.

Výhody:

 • Osvědčená a vyhledávaná značka s dobrými ohlasy
 • Dietní plány i možnost nákupu jídel dle potřeby
 • Zvýhodněné balíčky s bonusy
 • Dobrá chuť, pestrost a výživnost jídel
 • Dobrá komunikace, live chat, poradenství

Nevýhody:

 • Spíše vyšší ceny
Vyzkoušet Ketomix
KetoDiet.cz logo

2. KetoDiet

Skvělá alternativa prvního místa

Další značka, která vám může pomoci s hubnutím prostřednictvím plánované ketogenní diety, je KetoDiet, jejíž produkty můžete kupovat na webu KetoDiet.cz. Koncept je podobný jako u předchozí společnosti KetoMix.

Opět máte možnost využít komplexních plánů. Tentokrát jsou tři: pro nízkou, střední a vysokou nadváhu. Celková délka plánu se opět počítá na mnoho týdnů. Fáze jsou však tři. První je intenzivnější s rychlým úbytkem váhy, druhá je přípravná na návrat k běžnému stravování, třetí stabilizační (omezení jojo efektu).

Opět se můžete těšit na zvýhodněné balíčky. I tentokrát dostanete šejkr a průvodce dietou. I na samotném webu je dostatek potřebných informací a nechybí ani možnost využít poradenství nebo konzultovat dotazy na online chatu.

Výběr a pestrost jídel je výborná a chuť je zákazníky taky přijímána převážně pozitivně. Obecně vzato je KetoDiet koncepčně i nabídkou velmi podobná předchozí značce, ale totéž platí i pro řadu dalších firem. Jde zkrátka o osvědčený princip. KetoDiet tudíž může být výhodnou alternativou. Svědčí o tom i velmi dobré recenze.

Výhody:

 • Zvýhodněné balíčky i samostatný prodej jídel
 • Tři plány o třech fázích, včetně stabilizační
 • Informačně velmi bohatý web
 • Pestrý výběr jídel a snadná příprava

Nevýhody:

 • Lehce vyšší ceny
 • Některá jídla nemusí každému chuťově sednout
Vyzkoušet KetoDiet
ketofit logo

3. KetoFit

Ideální volba pro ženy

KetoFit je dalším významným hráčem ve světě ketogenních diet. Jde o českou firmu, která své produkty sama vyvíjí a vyrábí a na svém kontě má již přes sto tisíc spokojených klientů.

Sortiment speciálních keto-jídel je štědrý, zahrnuje na 60 druhů pokrmů. Pak jsou tu samozřejmě opět i kompletní plány. Soft, Optimal a Maxi – podle toho, jak moc potřebujete shodit. Tyto plány sestávají z hubnoucí a stabilizační fáze. Opět můžete pořizovat i kompletní balíčky za výhodnější ceny.

Chuťově jsou jídla opět hodnoceny dobře, nicméně jde i tentokrát o dost individuální rys a dost možná vám nebude chutnat vše. Jídla jsou obohacená o potřebné živiny, zasytí a jejich příprava je většinou velmi jednoduchá i rychlá. V tomto směru (i ve směru cenovém) drží KetoFit krok s výše představenými konkurenty a těší se i obdobně dobrému hodnocení. Jde ostatně taky o jednu z nejprodávanějších keto diet u nás. Nijak se přitom netají s tím, že se zaměřuje především na ženy.

Výhody:

 • Česká značka s vlastní výrobou
 • Rozmanitost a výživnost pokrmů
 • Zvýhodněné balíčky
 • Dobrá komunikace a rychlé doručení

Nevýhody:

 • Ceny některých jídel a balíčků
 • Kolísavá chuťová úroveň jídel
Vyzkoušet KetoFit
logo prodietix

4. Prodietix

Největší pestrost jídel

Liší se Prodietix nějak zásadně od výše popsaných značek? Koncept je malilinko jiný, i když v principu nijak zásadně.

Tentokrát volíte z větší série balíčků, které jsou odstupňované podle celkové délky trvání a počtu porcí (celkového i na den). Základem jsou diety S, M a L podle intenzity přístupu k hubnutí. Potěší podrobná kalkulačka na hlavní straně, která vám po zadání potřebných údajů nabídne optimální variantu.

Stejně jako u ostatních značek je i tentokrát možné nakupovat nejen kompletní diety, ale i jednotlivá jídla. Velmi zajímavý je přitom výběr, který zahrnuje dokonce i speciální uzeniny, bramboráky nebo třeba i pizzu a další pochoutky.

Z hlediska pestrosti má tudíž Prodietix snad i náskok před konkurencí.

Obecně jsou chuťové vlastnosti jídel této značky hodnoceny mimořádně vysoce. Na druhou stranu si více účastníků stěžuje na pocity hladu než u některých jiných diet. Taky plán je o něco méně přehledný a náročnější na pochopení. Prodietix však rozhodně stojí za úvahu, zvlášť pokud je pro vás chuťová úroveň pokrmů a jejich rozmanitost primárním faktorem.

Výhody:

 • Přehledná kalkulačka pro volbu vhodné diety
 • Vynikající chuť a pestrost jídel

Nevýhody:

 • Trochu komplikovanější koncept
 • Někdo může mít pocit nedostatečné sytosti během diety
 • Vyšší ceny
Vyzkoušet Prodietix
its my life logo

5. Itsmylife.cz

Včetně výživového poradenství

Další česká společnost, která nabízí keto diety (přestože to výjimečně nemá v názvu), ale taky kompletní výživové poradenství včetně přístrojových analýz.

Tato značka je o něco méně vyhledávaná než většina předchozích, může však zaujmout poměrně systematicky a přehledně zpracovaným plánem, který je ke stažení pro každého, přehledným webem i pestrým výběrem dietních plánů nebo samostatných jídel. Rozmanitost výběru je nicméně spíše průměrná než na špici. Chuť jídel je však převážně přijímána kladně.

Tato dieta nabízí balíčky odstupňované po kratších krocích. Celková cena je však ve výsledku spíše vyšší. Trochu náročnější je i dodržování plánu a příprava jídel zabere více času – zvláště v pozdějších fázích. Přesto je řada zákazníků, kteří si pochvalují dobré výsledky této diety.

Výhody:

 • Přehlednost, systematičnost a dobrá dostupnost informací
 • Nabízejí i individuální plány
 • Dobře hodnocená chuť jídel

Nevýhody:

 • Spíše průměrná pestrost jídel
 • Náročnější dodržování vyšších fází
Vyzkoušet Itsmylife.cz
logo chiashake

6. ChiaShake.cz

Pro sportovce a aktivní lidi

Značka ChiaShake se zaměřuje na zdravé, fitness produkty a speciální pokrmy a doplňky pro diety vhodné především pro sportovce a aktivní lidi. Tyto produkty lze použít v různých dietních plánech, které jsou popsány přímo na webu.

Jde kromě keto diety o dietu dukanovou, proteinovou, Atkinsonovou a další.

Jde nicméně spíše o obměny diety založené principiálně na sníženém přijmu sacharidů. U každé však najdete návod a taky doporučení konkrétních balíčků. Výběr pokrmů je poněkud omezenější, důraz je kladen na koktejly, kaše a pudinky nebo různé doplňky.

ChiaShake.cz obecně nabízí méně komplexní program a rozsah služeb než ostatní firmy v našem e-shopu. Přesto může být pro leckoho zajímavou variantou.

Výhody:

 • Zdravé produkty vhodné pro sportovněji založené osoby
 • Vysoká kvalita výrobků
 • Možnost zapojení do různých druhů diet

Nevýhody:

 • Malá rozmanitost jídel
 • Menší komplexnost
Vyzkoušet ChiaShake.cz
Top

Dieta, staré dobré zaklínadlo, které vyvolává naděje, ale i obavy – a bohužel, ne vždy funguje tak magicky, jak bychom chtěli. Poslední dvě dekády přinesly až neskutečné množství nejrůznějších diet, s nimiž se mohla veřejnost díky internetu zevrubně seznámit. Některé už zavál prach, některé působí až bizarně, jiné se však těší stálé nebo i rostoucí popularitě. Mezi ně patří i ketogenní dieta.

Zkušenosti, ale i výzkumy potvrzují, že tato forma stravování s výrazným omezením sacharidů může být při spalování tuků velmi účinná. V dnešním článku se proto podíváme na nejlepší keto diety současnosti a taky vás s touto dietou a jejími vlastnostmi, výhodami i úskalími podrobně seznámíme.

Keto dietu můžete samozřejmě držet na vlastní pěst. Vytvořit si vlastní systém a jídelníček. Keto dieta je ovšem poměrně striktní záležitost a k dosažení úspěchů je třeba skutečně dodržet její pravidla. Ne každý má přitom potřebné know-how, a navíc dostatek času analyzovat prakticky každé sousto, které bere do úst. Existuje naštěstí i jiné řešení. Řada firem totiž nabízí již hotové, komplexní keto diety – ty zahrnují nejen přesný plán stravování, ale i samotná jídla.

Hubnutí je malá věda, a pokud k němu člověk přistoupí na vlastní pěst, vyžaduje spoustu času na studium. Pořízení hotové diety je v tomto směru mnohem jednodušší, ačkoli je pravděpodobné, že si za tento komfort poněkud připlatíte. Pokud však bojujete s nadváhou či obezitou dlouho, může být investice do kvalitní a účinné diety jistě výhodnějším řešením než nekonečné série pokusů a omylů, které ve výsledku vyjdou nejspíš ještě dráž, nemluvě o zdrcujících účincích na psychiku a motivaci člověka. Pojďme se tedy vrhnout na recenze keto diet, které by vás mohly zaujmout.

Jak vybrat keto dietu?

Co je keto dieta, jaká jsou její pravidla a jaké může přinést výsledky? Tento typ diet patří už léta k nejpopulárnějším. Hned na začátek je nutné říct, že existuje řada variací a pojmů, jejichž význam může někdy splývat a se kterými se i v odbornějších kruzích leckdy zachází rozvolněně.

 • Ketogenní dieta, ketonová dieta, proteinová dieta, nízkosacharidová dieta,…

Tyto pojmy (a lze k nim přičíst i další, např. Atkinsonovu dietu) jsou poměrně úzce příbuzné. Ačkoli se jednotlivé „keto“ diety v konkrétních parametrech liší, princip je společný – vždy je základním pilířem zcela radikální omezení příjmu sacharidů.

Ketóza

Cílem ketogenních diet je dosažení stavu ketózy, kdy tělo nemůže využívat primární energii ze sacharidů. V tomto stavu naše játra začnou produkovat látky známé jako ketony, které se stanou náhradním zdrojem energie. V tomto stavu dochází k významnému spalování tuků, neboť právě energie z tuků se stane základním palivem pro chod organismu.

Jak to funguje a v čem je úskalí?

V každé keto dietě jde tedy především o omezení příjmu potravin s vysokým obsahem sacharidů. Patří sem především:

 • Pečivo, luštěniny, rýže, brambory, těstoviny, sladkosti,…

K dosažení ketózy je příjem sacharidů nutné zkrotit minimálně pod 50 g denně. To je opravdu malé množství odpovídající ani ne dvěma běžným rohlíkům. Klíčem úspěchu je právě dosažení stavu ketózy a setrvávání v něm. Jde ale taky o nejčastější kámen úrazu. Omezení sacharidu na potřebnou mez vyžaduje skutečně pečlivé sledování a analyzování každého jídla i sousta. Vlažný, polovičatý nebo neznalý přístup k dietě často vede k tomu, že se tělo nedostane do ketózy a nepřepne se na režim spalování tuků.

S tím právě mohou pomoci komplexní diety zahrnující i speciální jídla. Přesný plán a přesně naměřená jídla zajistí dosažení a udržení ketózy. Tato jídla zároveň obsahují dostatek vitamínů a minerálů, aby se omezily nebo eliminovaly negativní dopady spojené s ketogenními dietami, jako je únava až vyčerpání, podrážděnost nebo zažívací problémy. Provedou vás přitom i fází stabilizace, která je důležitá před přechodem na běžnou stravu a kvůli omezení jojo-efektu, tedy rychlému vyskočení váhy.

Je to pro každého?

Keto diety mohou mít pozoruhodné a rychlé výsledky. Často je drží především sportovci, např. bodybuildeři kvůli rychlému úbytku váhy před soutěžemi. V těchto případech jde často o drastické varianty, které vedou k zátěži pro organismus. Nelze je považovat za zdravé.

Keto diety, které nabízejí firmy z našeho žebříčku, jsou uzpůsobené pro běžnou populaci. Jsou pomalejší, méně agresivní, zajistí vyvážený příjem mikroživin (vitamíny, minerály,…). Díky tomu jsou mnohem lépe snášeny a výsledky mohou být při dostatku vůle stabilnější.

Přesto se nedá říct, že by představovaly zaručený úspěch pro každého. Úspěch závisí na schopnosti a odhodlání pečlivě dodržovat plán, který vás udrží ve „spalovacím“ režimu. Taky se musíte na pár týdnů až měsíců rozloučit s mnoha kulinářskými radostmi a zcela nebo částečně přistoupit na konzumaci speciálních instantních jídel a polotovarů. Ne každý to zvládne nebo je ochoten podstoupit.

Tip: Alternativou, která je sice podstatně pomalejší, ale za to mnohem chutnější a příjemnější, může být např. středomořská dieta, která patří k nejoceňovanějším a nejzdravějším dietám (byť ne nejúčinnějším).