Nejlepší kryptoměnové směnárny

Směnárny kryptoměn jsou nejsnadnějším způsobem, kterým vstoupíte do světa BitCoinu. Jedná se o platformy, které umožňují směnu běžných peněz na kryptoměny jako BitCoin nebo Ethereum. My jsme pro vás připravili recenze nejlepších kryptoměnových směnáren. Jak obstály investiční platformy v testech?

Kryptoměnové směnárny se hodí pro jednorázový nákup a uložení peněz. Pro časté obchodování jsou méně výhodné – kurz a podmínky transferu určuje směnárna a vám nezbývá, než se přizpůsobit. Oproti burzám se ale jedná o relativně bezpečný způsob investice bez zbytečného papírování.

Recenze kryptoměnových směnáren

NázevParametry
#1Kriptomat
Přehledná směnárna pro méně pokročilé
✅ Levné kurzy
✅ Fixní poplatky
✅ České prostředí
Vyzkoušet
#2SimpleCoin
Ověřená platforma s tradicí
✅ Ověřená historie
✅ Přes 30 měnových párů
✅ Více než 25 tisíc klientů
Vyzkoušet
#3Coinmate
Směnárna pro zkušené investory
✅ Vlastní krypto peněženka
✅ Poplatky do 1 %
✅ Česká společnost
Vyzkoušet
#4ccShop
Česká směnárna s vlastní školou
✅ Jednoduché prostředí
✅ Slevy při dlouhodobém využívání
✅ Do 1 000 € bez registrace
Vyzkoušet
#5Coinbase
Nejoblíbenější směnárna v zahraničí
✅ Stovky kryptoměn
✅ Vlastní krypto peněženka
✅ Široká podpora uživatelů
Vyzkoušet
#6CoinBank
Přehledná platforma pro nováčky
✅ Dlouhodobé ukládání kryptoměn
✅ Výběr bez poplatku
✅ Přehledné manuály
Vyzkoušet
Top

Nejlepší kryptoměnové směnárny s registrací i bez registrace

V našem testu vám servírujeme šestici nejlepších kryptoměnových směnáren. Při hodnocení jsme se zaměřili na tyto parametry:

 • směnové kurzy,
 • jazyk,
 • počet kryptoměn,
 • počet podporovaných měn,
 • důvěryhodnost.

Pořadí směnáren kryptoměn jsme určili náhodně. V našem srovnání kryptosměnáren najdete české i zahraniční platformy, které umožňují nákup kryptoměn a jejich prodej. Dost ale napínání, jdeme na to!

1. Kriptomat

Kriptomat logo

Důvěryhodná směnárna s nejvýhodnějším kurzem

Směnárna kryptoměn Kriptomat působí na první pohled důvěryhodně. Na hlavní stránce najdete přehledný kurzovní lístek s nejobchodovanějšími kryptoměnami. Těch má platforma dohromady přes 180, což z ní dělá jednu z největších směnáren krypto směnáren v našem výběru.

Na Kriptomatu nakoupíte a prodáte nejvýhodněji. Kromě nejlevnějšího BitCoinu nabízí platforma i relativně nízké poplatky. Za nákup a prodej zaplatíte 1,45 % z převáděné částky. Pokud platíte kartou, zaplatíte 3,45 %. Další poplatky platforma účtuje při nákupu pod 100 EUR.

Základ webu je v češtině, některé podstránky ale nejsou přeložené. Bohužel se to týká i stránky s poplatky a obchodními podmínkami. Ačkoliv stránka zobrazuje hodnotu kryptoměn v CZK, platbu českými korunami nenajdete. Kriptomat pracuje pouze s EUR, pro nákup tak potřebujete další online směnárnu do cizí měny.

Kriptomat působí poměrně důvěryhodně. Díky jednoduchému ovládání a srozumitelnosti ho doporučujeme i nováčkům. Co ovšem nepotěší, tak je nutnost registrace i při transferu nízkých částek.

Výhody:

 • České prostředí
 • Přes 180 podporovaných kryptoměn
 • Snadné naučení pro nováčky

Nevýhody:

 • Nepodporuje CZK
 • Nutnost registrace i při nízké hodnotě směny

2. SimpleCoin

SimpleCoin logo

Tradiční česká kryptosměnárna

Stejně jako Kriptomat, tak i online směnárna kryptoměn SimpleCoin s uživateli komunikuje česky. Jedná se o českou směnárnu, která vznikla už v roce 2013. Na první pohled působí důvěryhodně, doporučují ji i přední kryptoměnoví odborníci.

Na platformě koupíte 9 kryptoměn. Zejména začátečníky potěší možnost platby v CZK, nechybí ani platba v EUR. Při převodu 200 € za posledních 10 dní aplikace nevyžaduje registrace. Minimální hodnota směny je přitom 50 €.

Poplatky na svých stránkách SimpleCoin neuvádí, nicméně vzhledem k méně výhodným kurzům jich má velkou část zahrnutou tam. Zaplatíte za odchozí transakce v kryptoměnách, což je ale věc společná pro všechny online směnárny kryptoměn.

Výhody:

 • Vysoká důvěryhodnost
 • Podpora CZK
 • Web kompletně v češtině

Nevýhody:

 • Zmatené uvedení poplatků
 • Nepodporuje platby kartou
 • Menší objednávky nejsou tolik výhodné

3. CoinMate

CoinMate logo

Směnárna kryptoměn a burza pro investory pod jednou střechou

Platforma pro směnu peněz na kryptoměny CoinMate pro nás není neznámá. Setkali jsme se s ní při hodnocení nejlepších burz pro kryptoměny. V dnešní recenzi se ale zaměříme na prvky směnárny, které platforma nabízí.

Na první pohled je zřejmé, že CoinMate je určený pro zkušené obchodníky. Výhodou je, že směnárna i burza využívají totožný kurzovní lístek – při směně se tak dostanete na stejné částky jako na burze.

Nevýhodou CoinMate je malé množství směnitelných kryptoměn. Platforma podporuje platby v CZK, směníte ale pouze BitCoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, Dash a $DAI. Na druhou stranu se jedná o nejčastější kryptoměny, se kterými se v praxi setkáte.

CoinMate sice vyžaduje registraci i při nízkých převodech, na druhou stranu s registrací získáte přístup do kryptoměnové peněženky. Nás překvapily i nízké poplatky – za převod si účtují do 1 % a spread mezi nákupem a prodejem.

Výhody:

 • Jednoduché ovládání
 • Možnost burzy i směnárny
 • Podpora CZK

Nevýhody:

 • Nutnost registrace
 • Malé množství kryptoměn

4. ccShop

ccShop logo

Rychlá směna s nevýhodným kurzem

První návštěva webu CCShop vás ohromí. Až minimalisticky jednoduché webové stránky vám představí vše, co potřebujete vědět. Tímto řadíme ccShop mezi nejlepší online kryptoměnové směnárny pro začátečníky.

V budování důvěryhodnosti ccShop pokračuje i díky Škole BitCoinu. Ta vás provede základy nakupování a prodeje kryptoměn, hlavně BitCoinů. Zároveň vysvětlí základní pojmy a naučí vás s platformou pro směnu krypto.

Na CCShopu koupíte 13 kryptoměn – kromě běžných koupíte i DogeCoin a Shiba-Inu. Minimální limity pro směnu jsou kolem 500 Kč, neplatí to ale vždy. BitCoin koupíte minimálně za 3 200 Kč. Pokud směňujete krypto do 1 000 €, platforma nevyžaduje registraci.

Při používání platforma nevyužívá poplatky, má ale zdaleka nejméně výhodné kurzy ze všech. To vykompenzujete při častém využívání. Například už po registraci a ověření uživatele dává CCShop pětiprocentní slevu na nákup a prodej. Takto se dostanete až na slevu 15 %.

Výhody:

 • Podpora češtiny
 • Umožňuje směnu v CZK
 • Perfektně přehledný web

Nevýhody:

 • Hackerské útoky v minulosti
 • Nevýhodné kurzy

5. CoinBase

CoinBase logo

Zahraniční směnárna se stovkami kryptoměn

Od směnáren české provenience se dostáváme k těm zahraničním. CoinBase je komplexní nástroj s obrovským množství kryptoměn. Od těch standardních v jeho portfoliu najdete i obskurní kryptoměny a jejich množství se pohybuje ve stovkách.

Poplatky za směnu se liší podle částky, kterou obchodujete, a zahrnují procentuální i fixní platby. V zahraničí patří platforma k jedněm z nejpopulárnějších. České komunitě zatím chybí čeština a možnost nákupu v CZK.

Se začátečníky se CoinBase příliš nemazlí. Jde o velkou platformu a tak předpokládá, že máte o obchodování s krypto znalosti. Pokud s kryptoměnami začínáte, poohlédněte se po jednodušší variantě.

Výhody:

 • Stabilní a důvěryhodná společnost
 • Vlastní krypto peněženka
 • Velké množství kryptoměn

Nevýhody:

 • Pouze v angličtině
 • Nepodporuje CZK

6. CoinBank

CoinBank logo

Nákup kryptoměn bez poplatků

Směnárnou vhodnou pro začátečníky může být i CoinBank.cz. Platforma nabízí velké množství obchodovatelných kryptoměn a umožňuje platby v CZK i EUR.

Směnárna kryptoměn CoinBank působí na první pohled důvěryhodně. Informace dávkuje uživateli postupně a srozumitelně. Oceňujeme zejména kvalitně zpracované nejčastější otázky (FAQ), kde vás seznámí s problematikou online směny kryptoměn.

Nákup a prodej je bez poplatků. Zaplatíte pouze za výběr kryptoměny, to mají ale všechny kryptoměnové směnárny společné. CoinBank umožňuje dlouhodobé uložení kryptoměny na vlastních účtech, uživatelům ale doporučuje zřízení kryptoměnové peněženky.

Výhody:

 • Srozumitelný web
 • Web v češtině
 • Podpora CZK

Nevýhody:

 • Pouze platby převodem
 • Limity pro časté obchodování

Kurzovní lístek nejlepších směnáren kryptoměn

Pro představu o rozdílech v cenách jednotlivých kryptoměn jsme pro vás připravili srovnání kurzovních lístků. Vybrali jsme tři nejčastější kryptoměny. Chybět nesmí BTC, protože nejlepší směnárny na krypto a BitCoin tuto měnu nabízejí nejvýhodněji.

Kurzovní lístek je platný k 14. 10. 2021. Uvedené ceny jsou za nákup jednoho kusu kryptoměny.

BitCoin (BTC)Ethereum (ETH)LiteCoin (LTC)
Kriptomat49 370,55 €3 124,15 €154,19 €
SimpleCoin51 678,70 €3 274,83 €160,92 €
CoinMate49 632,40 €3 129,10 €154,67 €
CCShop53 292,97 €3 435,10 €167, 25 €
CoinBase49 817,33 €3 216,88 €154,44 €
CoinBank.cz50 995,38 €3 367,62 €163,81 €

Jak vybrat kryptoměnovou směnárnu?

Při výběru kryptoměnové směnárny se zaměřte na stejné parametry, které zajímaly i nás. Kromě tzv. spreadu, tedy rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou, se zaměřte na další poplatky. U některých směnáren se vyplatí častější směna s nižším objemem peněz, některé si naopak při nízkém objemu účtují vyšší poplatky.

Dalším z důležitých parametrů je i důvěryhodnost směnárny. Zde dejte na svůj šestý smysl. Pokud se vám směnárna na první pohled nezdá, jděte jinam. Ve světě kryptoměn se vyskytuje celá řada podvodníků, kteří obírají méně zkušené obchodníky o peníze.

Výsledné směnárny vyfiltrujete podle toho, jaké kryptoměny budete nakupovat. Ani nejlepší bitcoin směnárny nemusí mít široké portfolio. To ovšem není nutně na škodu. Lepší menší množství s dobrým kurzem, než stovky nevýhodných kryptoměn.

Směnárna nebo burza kryptoměn?

Vyplatí se investovat na kryptoměnové burze nebo se držet při zemi ve směnárně? Správná odpověď na tuto otázku neexistuje.

Kryptoměnové směnárny využijete pro rychlý nákup kryptoměn s malým rizikem. Na druhou stranu ale směnárny neumožňují pokročilé investorské funkce, které najdete právě na burzách.

Hlavním rozdílem mezi těmito platformami je způsob fungování. Zatímco na kryptoměnové burze se potkává poptávka a nabídka, tak ve směnárně obchodujete přímo s ní – funguje stejně jako klasické směnárny jen s tím rozdílem, že obchodujete běžnou a virtuální měnu.

Z tohoto rozdílu vyplývají výhody a nevýhody. Obchody ve směnárnách jsou méně výhodné, na druhou stranu je zvládnou i nováčci. Nehrozí zde ani to, že pro vaši poptávku se nenajde správná nabídka. Směnárna s vámi obchod udělá prakticky kdykoliv.

VýhodyNevýhody
Kryptosměnárna✅ Jednoduchá
✅ Bez registrace
✅ Rychlost vyřízení
❌ Méně výhodná
❌ Neposkytuje tolik možností pro obchodování
❌ Vyšší poplatky
Kryptoburza✅ Menší nebo žádné poplatky
✅ Výhodnější směna
❌ Složitá k naučení
❌ Nemusíte najít vhodný obchod
❌ Závisí na likviditě konkrétní burzy

Vstupte do světa virtuálních investic

Nákup kryptoměn jako investiční prostředek využívá stále více lidí. Na rozdíl od běžných investic nepodléhají inflaci a jejich hodnota časem spíše stoupá – bitcoinů je přesně daný počet a s každým nákupem cena jednoho roste.

Při obchodování s kryptoměnami ale nezapomínejte na základní investiční pravidlo. Investujte jen takové množství peněz, o které jste ochotni přijít.