Nejlepší online internetové stavebniny

V dnešní době je možné zařídit či nakoupit online prakticky vše. Tato možnost se pochopitelně nevyhýbá ani oborům a činnostem souvisejícím se stavebnictvím. Nákup stavebních materiálů online může být výhodné a pohodlné řešení v celé řadě ohledů. A to ať už stavebniny potřebujete k podnikatelské činnosti, řemeslu nebo pro soukromé účely, jako je třeba realizace či rekonstrukce bytu nebo domu. Zajištěním materiálů či pomůcek v e-shopu můžete získat výhodnější cenové nabídky i lepší a rozsáhlejší sortiment, a tudíž větší možnosti srovnání. Kromě toho je možné ušetřit množství času a nechat si vše dovézt na určené místo.

Otázkou však zůstává, kde hledat, abyste z nakupování online vytěžili maximum výhod? E-shopů v tomto odvětví rozhodně není málo. Ne každý však skýtá dostatečně rozsáhlý a rozmanitý výběr nebo výhodné ceny. V dnešním článku se proto zaměříme na nejlepší online stavebniny na českém trhu. Vytvořili jsme pro vás žebříček sedmi špičkových prodejců, s nimiž se můžete bez váhání pustit do stavby nebo rekonstrukce. Každý e-shop se stavebním materiálem vám představíme v krátké recenzi. Můžete si tak snáze udělat představu, zda pro vás bude správnou volbou.

NázevParametry
#1DEK
✅ Možnost zapůjčení zboží
✅ Online kalkulačky a konfigurátory
✅ Hodnocení zákazníků 92%
❌ Vzácně delší doba dodání
Přejít na web
#2Baumax
✅ Více než 20 poboček
✅ Kvalita a cenová dostupnost nábytku
✅ Komplexní sortiment
✅ 3D vizualizační program
❌ Poslední dobou horší komunikace a dodací lhůty
Přejít na web
#3SIKO
✅ Veškerý sortiment pro koupelny a WC
✅ Vysoká kvalita
✅ Realizace koupelen a kuchyní na klíč
✅ Možnost samotných návrhů místností
✅ Interaktivní 3D plánovač
✅ Hodnocení zákazníků 90%
✅ Finalista "ShopRoku 2020"
Přejít na web
#4Baushop
✅ Zajímavé ceny
✅ Hodnocení zákazníků 94%
✅ Komunikace
✅ Rychlost dodání
❌ Design e-shopu
❌ Užší sortiment oproti ostatním
Přejít na web
#5Hornbach
✅ Pobočky v mnoha zemích
✅ Vynikající sortiment i ceny
✅ 90 000 položek v sortimentu
✅ Doručení do 24 hodin
✅ Doprava zdarma nad 2000 Kč v konkrétních rozměrech
✅ Hodnocení zákazníků 91%
Přejít na web
#6StavbaOnline
✅ Široký sortiment
✅ Široká síť odběrných míst
✅ Hodnocení zákazníků 86% - 90%
Přejít na web
#7Svet-koupelny.cz
✅ Přes 20 let zkušeností
✅ Zaměření na koupelny
✅ 2x získal ocenění "ShopRoku"
✅ Hodnocení zákazníků 96%
✅ Kvalita zboží
✅ Kvalita komunikace
✅ Rozumné ceny
Přejít na web
Top

Nejlepší internetové stavebniny a jejich recenze

1. DEK stavebniny

DEK logo

Společnost DEK vznikla už v roce 1993 a má za sebou velice úspěšnou cestu. Původně nabízela především kvalitní asfaltové pásy a dodnes se zvlášť zaměřuje na izolační materiály a střešní krytiny. V internetovém obchodě Dek.cz však můžete ve skutečnosti pořídit prakticky cokoli pro stavbu, rekonstrukci, renovaci nebo jiné související činnosti a záměry.

Nejširší část sortimentu zahrnují komplexní stavebniny, nakoupit můžete taky vše pro elektroinstalaci a elektrické zařízení stavby. Od kabelu přes zásuvky, ventilace, topení, svícení až po konkrétní spotřebiče a zařízení. Další důležitou kategorii tvoří voda-topení. Ohřevy, koupelny, WC, obklady, dlažby, krby, kamna, klimatizace, odpadní systémy a mnoho a mnoho dalšího. DEK nabízí taky veškeré nářadí a nástroje potřebné pro stavbu či provoz řemesla, výběr barev a laků – a za zmínku rozhodně stojí i „půjčovna“. Na stránkách Dek.cz si můžete zapůjčit nářadí či nástroje, které by se vám nevyplatilo kupovat. Výběr je opravdu obrovský a nechybí ani velké pracovní stroje, např. rypadla či nakladače. Ceny pronájmu jsou přitom často velmi výhodné.

Pochvalu si rozhodně zaslouží i speciální sekce „kalkulátory“. V těch najdete obrovskou škálu speciálních online kalkulaček a konfigurátorů pro výpočet např. spotřeby materiálů pro různé konkrétní účely a stavební prvky. Kalkulačky jsou poměrně precizně zpracované a mnohdy jde o unikátní pomůcky, které jinde nenajdete.

Stavebniny DEK mají tedy co nabídnout i v online verzi a jde o jeden z nejlepších e-shopů svého druhu u nás. Hodnocení 92 % na Heureka.cz svědčí o tom, že se zde nemusíte bát nakoupit. Poměrně ojedinělé výtky na delší dobu dodání by vás neměly odradit.

2. Baumax stavebniny

Baumax logo

Baumax je značka, kterou pravděpodobně většina českých občanů zná alespoň z doslechu. Jde o zřejmě nejvýznamnější síť kamenných prodejen stavebnin, hobby potřeb a souvisejícího zboží u nás s více než 20 pobočkami. Společnost však pochopitelně provozuje i e-shop, ve kterém můžete nakoupit z pohodlí domova. Obchod je špičkově zásobený a nabízí vynikající, rozsáhlý sortiment.

Hlavní kategorii tvoří stavebniny a zahradní vybavení a potřeby – včetně techniky. Dále zde můžete pořídit veškeré vybavení interiéru. Nechybí samozřejmě koupelny, WC, podlahy, okna, dveře a další prvky. Baumax prodává i kvalitní a přitom často cenově dostupný nábytek. Nakoupit lze i veškerou techniku, spotřebiče a zařízení, potřeby pro elektroinstalaci či sanitární systémy, ale třeba i doplňky a dekorace.

Baumax zkrátka pokrývá prakticky komplexně veškeré potřeby pro stavebnické i jiné řemeslné obory. S touto společností se můžete pustit do oprav, staveb i rekonstrukcí. Potěší přitom často velmi příznivými cenami, aniž by utrpěla kvalita. Příjemným bonusem e-shopu je přítomnost 3D vizualizačního programu. Ten vám pomůže vytvořit si představu o výsledku a přesně si stavbu či rekonstrukci naplánovat.

Baumax je osvědčená značka, která u nás s úspěchem působí už dlouho. Na služby e-shopu se však v posledních měsících vynořilo větší množství stížností. Ty se týkají především zhoršené komunikace nebo dodacích lhůt.

3. SIKO stavebniny

SIKO logo

S třicetiletou tradicí a rozsáhlými zkušenostmi patří firma Siko mezi nejvyhledávanější partnery pro realizaci především koupelen. Siko nabízí veškeré vybavení, potřeby a materiály pro koupelny a WC. Navíc ve vynikající a osvědčené kvalitě. Samozřejmostí je široký výběr obkladů a dlažeb. Se značkou Siko se však můžete pustit i do rekonstrukce kuchyně, zakoupit zde dveře či podlahové krytiny a mnoho dalšího. Ve výsledku je nabídka e-shopu poměrně široká.

Siko nabízí nejen materiály, pomůcky a vybavení. Zabývá se taky realizacemi koupelen a kuchyní na klíč. Ideální řešení pro náročnější zájemce. Siko vám však může vypracovat třeba jen návrh těchto místností. I to je součástí služeb této firmy. Na stránkách pak najdete i interaktivní 3D plánovač. V něm si můžete svépomocí vytvořit kvalitní a věrnou vizualizaci výsledné podoby kuchyně.

Siko lze v každém případě považovat za spolehlivou a kvalitní značku a firmu. Hodnocení na Heureka.cz dosahuje vynikajících 90 % a e-shop se stal i finalistou ankety „ShopRoku 2020“. Zákazníci pozitivně hodnotí rozsah a kvalitu sortimentu i rychlost dodání, ale taky ceny. Negativní ohlasy jsou spíše výjimečné. Siko lze tedy pro stavbu či rekonstrukci zajisté zodpovědně doporučit.

4. Baushop stavebniny

Baushop logo

Baushop.cz není možná v běžné populaci až tak široce známý, ale je to docela škoda. Tento obchod se stavebninami a přidruženým zbožím je totiž vynikající destinací pro kutily i profesionály. Design e-shopu není sice na první pohled nijak okouzlující, ale o to více vás možná dostane zajímavá nabídka a ceny. Pochvalu si zaslouží i přehlednost. Zboží je dobře a precizně řazeno, je zde i kategorie „chci udělat“. Můžete se tak orientovat i podle konkrétního stavebního záměru.

Baushop.cz se v první řadě zaměřuje na fasády, sádrokartonové prvky a izolace. V těchto odvětvích má skutečně co nabídnout. Nechybí ale ani další zboží. Nutno říct, že sortiment tohoto obchodu není zdaleka tak široký jako u některých konkurentů (např. Baumax nebo DEK). Přesto byste ho neměli přehlížet. O vysoké kvalitě služeb i zboží svědčí mimo jiné taky velmi vysoké hodnocení. Obchod má celých 94 % na Heureka.cz, což je špičkový výsledek. Zákazníci vysoce hodnotí dobrou komunikaci, rychlost dodání i příjemné ceny.

5. Hornbach stavebniny

Hornbach logo

Hornbach patří jednoznačně mezi velmi známé značky. Tato evropská firma zahájila prodej stavebnin a hobby i zahradních potřeb již v roce 1968. Dneska má pobočky v mnoha zemích především severní, západní a střední Evropy. Česko nevyjímaje. Za nákupem však nemusíte nutně do kamenné prodejny. Využít můžete taky e-shop. Najdete ho na stránkách Hornbach.cz a čeká na vás vynikající sortiment i ceny.

U této společnosti můžete nakoupit stavebniny, materiály, pomůcky i nářadí a nástroje. Nechybí ani spotřebiče různého druhu, topení a klimatizace, železářství nebo sanační potřeby a mnoho dalšího. Celkově zahrnuje sortiment e-shopu na 90 000 položek. Obchod taky slibuje doručení do 24 hodin (při platbě kartou) a dopravu zdarma nad 2000 Kč při konkrétních rozměrech.

Hornbach.cz je rozumná volba, pokud sháníte cenově dostupného a přitom osvědčeného dodavatele. Hodnocení 91 % na Heureka.cz taky mluví samo za sebe.

6. Stavba Online

Stavba Online logo

Už od roku 2006 působí na českém trhu prodejce stavebnin Stavbaonline.cz. Obchod nabízí široký sortiment zboží s těžištěm na izolačních materiálech, fasádách a dřevěných materiálech. Nakoupit toho však můžete mnohem víc. E-shop disponuje i poměrně širokou sítí odběrných míst, takže můžete využít i možnost osobního vyzvednutí zboží zdarma.

Stavbaonline.cz disponuje poměrně dobrým hodnocením na Heureka.cz – konkrétně 86 %. Na Zbozi.cz pak rovnou 90 %. Negativní ohlasy se sice najdou, ale je jich minimum. Tento obchod tudíž může být dobrou volbou pro nákup stavebnin.

7. Svět-koupelny.cz

Svět-koupelny.cz logo

Jak už název napovídá, poslední e-shop našeho žebříčku se zaměřuje především na koupelny a související potřeby, materiály a vybavení. Obchod působí na českém i slovenském trhu a má přes 20 let zkušeností.

Za zmínku stojí, že hned dvakrát získal ocenění ShopRoku v anketě portálu Heureka.cz. Na témže portálu drží špičkové hodnocení 96 %. Velmi vysoce hodnotí zákazníci rychlost dodání, kvalitu komunikace i zboží, ale taky cenové hladiny. Obchod se omezeněji zabývá i kuchyněmi či osvětlením.