Nejlepší 3D plánovače koupelen

Nejlepší 3D plánovače koupelen zdarma a online

Koupelna s kuchyní tvoří klíčové místnosti v domácnosti. Život se špatně navrženou koupelnou ale není žádný med. Návrh koupelny je přitom sofistikovaná záležitost. Koupelnová studia vám pomůžou s jejich plánovači. My si dnes představíme recenze nejlepších 3D plánovačů koupelen, které jsou zdarma a online.

Návrh koupelny tvoří nejen rozvržení sprchového koutu, umyvadla a skříněk. Mezi klíčové části návrhu patří přívod vody, odpad i elektrická instalace a zásuvky na strategických pozicích. Vše přitom musí být funkční a efektivní.

Recenze nejlepších 3D plánovačů koupelen

NázevParametry
#1SIKO
2D vizualizace na výbornou
✅ Nabídka z celého katalogu
✅ Plynulé fungování v prohlížeči
✅ Kvalitní 2D vizualizace
Vyzkoušet
#2IKEA
Plánovač od švédského gigantu
✅ Automatická 3D vizualizace
✅ Tisk seznamu zboží a ceny
✅ Pracujete s reálnými produkty
Vyzkoušet
#3Baumax
Pokročilá 3D vizualizace koupelen
✅ Kompletní nabídka katalogu
✅ Funkce pravítka a kótování
✅ Nastavení tloušťky stěny
Vyzkoušet
#4Duravit
Německá kvalita za vyšší cenu
✅ Intuitivní ovládání
✅ Dobře dostupný
✅ Připravené šablony
Vyzkoušet
#5Koupelny Jas
Malý plánovač s velkými prvky
✅ Přichytávání objektů
✅ Automatické zarovnávání
✅ Optimalizované i pro slabší počítače
Vyzkoušet
Top

​Jak vybrat 3D plánovač koupelny?

Plánovače vizualizací koupelen vám pomohou při návrhu a rozvržení jednotlivých prvků. Jak si ale vyberete, v čem si naplánovat koupelnu?

V první řadě se zaměřte na plánovač u té firmy, ve které si nejspíše koupelnu pořídíte. Máte tak velkou šanci, že konfigurátor bude pracovat s reálnými produkty a přesně kótovanými rozměry. Vše pak zařídíte na milimetr přesně.

Práce v plánovači koupelen by měla být pohodlná a přesná. Nejlepší 3D plánovač koupelen umožňuje konfiguraci nejen v 3D pohledu, ale i v půdorysu. Důležitá je také optimalizace – zbytečně výkonný plánovač koupelny vytíží váš počítač a práce v něm bude pomalá.

Pokud se vám v plánovači nepracuje pohodlně, vyzkoušejte jiný. Důležité funkce jako výběr zboží, kótování a ukládání projektu by měly být doslova na kliknutí daleko. V opačném případě budete v aplikaci spíše tápat a strávíte plánováním zbytečně mnoho času.

​Testy plánovačů koupelen

V dnešním testu jsme si pro vás připravili 5 nejlepších 3D plánovačů koupelen, které u nás seženete. Hodnotili jsme šíři jejich katalogu a optimalizaci pro prohlížeče. Neunikly nám funkce, které nabízejí, a uživatelské prostředí, ve kterém pracujete.

1. SIKO

Siko logo

Česká firma SIKO obsluhuje zákazníky od roku 1991. K jejím přednostem se řadí především rodinný přístup, díky kterému otevřeli už 38 poboček v České republice a 13 prodejen na Slovensku.

Na stránkách prodejny najdete 2D konfigurátor, ve kterém si vybíráte produkty přímo z katalogu obchodu. V jejich sortimentu najdete nejen vany a sprchové kouty, ale také širokou nabídku koupelnového nábytku.

Plánovač od SIKA pracuje s půdorysem místnosti, který vytvoříte na míru podle potřeby. Celý proces probíhá ve dvou krocích. V prvním vytvoříte půdorys včetně příček, komínu a výklenků, ve druhém rozmisťujete produkty.

Práce s plánovačem je snadná a rychle si ji osvojíte. Konfigurátor plynule běží i na pomalejších počítačích. Nevýhodou je, že pracujete pouze ve 2D zobrazení a nevytvoříte 3D vizualizaci. Oproti ostatním také plánovač automaticky nezarovnává objekty, takže vyžaduje přesnou práci s myší.

Výhody:

 • Intuitivní ovládání
 • Kompletní SIKO katalog
 • Funguje plynule v prohlížeči

Nevýhody:

 • Nutné přihlášení
 • Neumí 3D vizualizaci
 • Pouze orientační umístění

2. IKEA

Ikea logo

Švédský gigant nabízí českým zákazníkům nábytek a příslušenství od roku 1991, kdy otevřel první pobočku na pražském Budějovickém náměstí. V současnosti najdete IKEU na čtyřech místech v České republice – Praha-Zličín, Praha-Černý Most, Brno a Ostrava.

Vizualizace koupelny v plánovači od IKEA je intuitivní a snadná záležitost. Stejně jako plánovač od SIKA, tak i ten od švédského prodejce nabízí kompletní sortiment zboží, které najdete na prodejně. Pracujete tak s reálnými produkty a přesnými rozměry.

Plánovač koupelen je online a zdarma a hned na začátku vám nabídne ze dvou možností. Buď upravujete již hotovou koupelnu, která vám poslouží jako inspirace, nebo začnete od píky a vše si vytvoříte sami.

Načítání konfigurátoru chvíli trvá a majitelé slabších počítačů si chvíli počkají. Po načtení ale vše plynule funguje. Příjemným překvapením je vizualizace koupelny po dokončení návrhu. Návrhář koupelny vám navíc spočítá orientační cenu za vybrané vybavení do koupelny.

Výhody:

 • 3D vizualizace
 • Tisk návrhu včetně prvků a ceny
 • Přichytávání objektů

Nevýhody:

 • Delší načítání vizualizace
 • Opětovné otevření návrhu vyžaduje kód

3. Baumax

Baumax logo

Síť hobbymarketů od společnosti BM Česko s.r.o. se stala synonymem pro obchod s nářadím, stavebním materiálem a vybavením do domácnosti. V Česku najdete 18 prodejen a síť Baumaxů je rovnoměrně rozložená po celé republice.

Na webových stránkách najdete 3D plánovač koupelen, který čerpá z nabídky internetového obchodu Baumax. Drobnou nevýhodou je, že ačkoliv se jedná primárně o plánovač koupelen, konfigurátor nabízí i nesouvisející zboží. Výběr produktů je tak trochu zmatený a najdete v něm třeba bílé plátno k dataprojektoru.

Co ztrácí konfigurátor v přehlednosti, to dohání v možnostech. Vizualizace koupelny umožňuje kótování, pokročilou nabídku při návrhu atypických půdorysů a nastavení tloušťky stěny.

Plánovač koupelen od společnosti Baumax je vůči ostatním nejpomalejší a dovedeme si představit, že majitelé starších počítačů budou při práci skřípat zuby. Místo webového návrháře by mu slušela klasická aplikace, kterou si stáhnete do počítače.

Výhody:

 • Obsáhlý katalog
 • Umožňuje výběr dlažby a obkladů
 • Funkce pravítka

Nevýhody:

 • Náročné na hardware
 • Nerelevantní zboží v nabídce
 • Horší orientace v aplikaci

4. Duravit

Duravit logo

Německá tradiční firma fungující od roku 1817 v Česku nemá příliš dlouhou tradici. K zákazníkům si hledá cestu hůře i kvůli vyšším cenám, než nabízí konkurence. Duravit navíc nemá vlastní prodejny a zboží nabízí pouze formou dealerů.

Plánovač vizualizací koupelen z Německa je kompletně v angličtině, což je jeho největší chyba na kráse. Ovládání je ale intuitivní a snadno se v něm zorientujete i bez znalosti cizího jazyka.

Aplikace běží v prohlížeči a neponechává nic náhodě. Postupně vás provede celým návrhem koupelny od půdorysu až po koupelnové doplňky. Na výběr máte navíc několik připravených šablon, ve kterých načerpáte inspiraci.

V plánovači koupelen od Duravitu vytvoříte návrh za několik minut, kvůli malému množství produktů je ale vše spíše orientační. Pro uložení 3D vizualizace koupelny se navíc musíte přihlásit, což ne každému vyhovuje.

Výhody:

 • Automatické kótování
 • Přichytávání okolních objektů

Nevýhody:

 • Je v angličtině
 • Malý katalog
 • Nutné přihlášení pro uložení

5. Koupelny JAS

Koupelny Jas logo

Tuzemský velkoobchodní i maloobchodní prodejce dodává vybavení a nábytek do koupelen již od roku 1992. Za tu dobu vybudoval důvěru zákazníků zejména na Moravě a ve Slezsku. Prodejny Koupelny JAS ale najdete i v Hradci Králové a Teplicích.

V porovnání s ostatními plánovači koupelen online a zdarma se jedná o nejmenší konfigurátor. Práci ovšem odvede stejně kvalitně. Vizualizace koupelen v programu je snadná a jedním kliknutím myši přepínáte mezi 2D a 3D zobrazením.

Hlavní nevýhodou programu je absence katalogu. Nevybíráte z konkrétních produktů, ale pouze z obecného vybavení. V aplikaci navíc najdete i nadbytečné prvky jako schodiště nebo odpočívadla, které v běžných koupelnách nenajdete.

Práce s programem je v porovnání s ostatními plánovači koupelen neintuitivní a toporná. V jistých momentech si konfigurátor hází klacky pod nohy a zvýrazňuje vlastní nedostatky. Co naopak oceňujeme je automatické přichytávání a zarovnání objektů.

Výhody:

 • Česká firma
 • Automatické přichytávání objektů

Nevýhody:

 • Malá nabídka produktů
 • Nadbytečné prvky v plánovači
 • Toporné ovládání

​Jak naplánovat koupelnu?

Představili jsme si nejlepší 3D plánovače koupelen. Víte tedy, v čem si naplánovat koupelnu. Otázka ovšem zní: jak na to? Začít od umyvadla nebo sprchového koutu?

Počítejte s tím, že umyvadlo, madla a dvířka skříněk by měly být v dobře dosažitelné výšce. Myslete přitom na každého člena rodiny. Skříňky s chemií a čisticími prostředky umistěte mimo dosah dětí.

Před umyvadlem nechte alespoň 80 cm prostoru. To vám zaručí dostatek místa pro dva lidi v koupelně. Není nic horšího než čištění zubů s člověkem v zádech.

​Vana nebo sprchový kout?

Řada lidí řeší, zda do menší koupelny umístit sprchový kout i s vanou nebo pouze jedno z toho. Hned na začátek říkáme, že pokud uvažujete pouze o jednom, zvolte sprchový kout.

Vana je zbytečně velká a řada domácností ji nakonec využívá namísto sprchového koutu. Nezapomínejte na to, že sprchový kout je dostupnější pro lidi s omezením hybnosti.

Ani sprchovému koutu se nevyhnou jistá pravidla. Před sprchou nechte volný prostor na utírání a pohyb. Pokud vybíráte sprchový kout s dveřmi, spočítejte rádius jejich otevírání. Prvky na zdi, které zabrání úplnému otevření dveří, překvapily už řadu domácností.

​Malá koupelna není problém

Je běžné, že v bytových domech se s místem na koupelnu a toaletu šetří. Výměra koupelen v panelácích se počítá v jednotkách metrů čtverečních a vy se v ní sotva otočíte.

I s tím se dá ale pracovat a vy si snadno navrhnete malou koupelnu v bytě. Stačí se držet základních pravidel:

 • Použijte závěsný systém a drátěný program místo polic a skříní.
 • Využijte každý centimetr volného prostoru. Pod skříňku s umyvadlem se vejdou čisticí prostředky, nevyužitý bývá i prostor za toaletou.
 • Plánujte s atypickým vybavením – koupelnová studia se dnes zaměřují na návrhy malých koupelen a mají ve své nabídce zkosená umyvadla, sprchové kouty na míru a další vybavení.

V malé koupelně položte světlé nebo pastelové obklady a dlažbu. Ty prostor opticky zvětší. Pokud je to možné, zvolte velkoformátové kachle s minimem průběžným spár.

Do prostoru pověste dostatečně velké zrcadlo – vytvoříte zdánlivě větší prostor a zbavíte se stísněného pocitu z malé koupelně.

​Návrh koupelny zvládnete sami

Představili jsme vám recenze nejlepších 3D plánovačů koupelen. Díky těmto šikovným pomocníkům od koupelnových studií zvládnete vizualizaci koupelny. Návrhy si s sebou vezměte na schůzku s projektantem – sám vám řekne, co je realizovatelné a co nikoliv.

Nezapomeňte na to, že ani nejlepší 3D plánovač koupelny nenahradí léta praxe zkušeného odborníka. Při návrhu koupelny mějte otevřenou mysl a nechte si poradit. Díky kombinaci moderních technologií a praxe odborníků navrhnete moderní koupelnu podle vašeho gusta.