Nejlepší a nejvýhodnější pojištění domácích mazlíčků

Nejlepší pojištění psa a jiných domácích mazlíčků

Pojištění je všudypřítomné a dnes je možné chránit pojištěním téměř cokoli a kohokoli. Tak proč ne i své domácí mazlíčky, které často bereme jako součást rodiny? Zatímco lidští obyvatelé ČR jsou poměrně velmi dobře krytí zákonným zdravotním pojištěním, které si platí buď sami, nebo je za ně platí stát (např. do plnoletosti nebo během studií apod.), zvířátka takový komfort nemají. Když pak dojde na nějaké zranění nebo onemocnění, musí majitel prakticky veškeré léčebné výdaje hradit z vlastní kapsy. A leckdy nejde o nijak zanedbatelné částky.

Proto taky vznikla služba v podobě pojištění zvířete, která pomalu prosakuje do nabídek pojišťoven a dalších institucí. V současnosti už je u nás výběr tohoto typu pojištění poměrně slušný. Nabízí ho některé prestižní pojišťovny i méně známé společnosti. V dnešním článku pro vás proto máme žebříček čtyř nejlepších pojištění domácích mazlíčků.

Aktuálně nejvýhodnější pojištění mazlíčků (psů, koček a jiných zvířat)

NázevParametry
#1Petexpert.cz od ČSOB
Specialisté na pojištění mazlíčků
✔️ Přehledné tarify, velké rozpětí limitů
✔️ Pro psy i kočky
✔️ Transparentní a přehledné podmínky
✔️ Snadné sjednání online
❌ Není to nejlevnější pojištění
❌ Spoluúčast od 1000 Kč
Sjednat
#2Pojištění Mazlíček od Generali
✔️ Jednoduché a rychlé sjednání
✔️ Minimum podmínek
✔️ Spoluúčast od 500 Kč
✔️ Sleva při sjednání online (10 %)
❌ Nízké limity zdravotního pojištění
❌ Bez pojištění opatrování, ztráty
❌ Přehlednost informací
Sjednat
#3Slavia Pejsek a kočička
✔️ Solidní limity
✔️ Pojištění úhynu, opatrování, ztráty
✔️ Až do věku 8 let bez ohledu na plemeno
❌ Náročnější sjednání
Sjednat
#4HAFAN od ČPP
✔️ Levné zdravotní pojištění
✔️ Solidní limity až 50 000 Kč
✔️ Možnost celoevropské platnosti
✔️ Pro všechny psy do 8 let
❌ Bez krytí odpovědnosti nebo jiných složek
❌ Spoluúčast min. 1000 Kč
❌ Nelze sjednat online
Sjednat
Top

Nejlepší pojištění psů a koček podle naší redakce

1. Petexpert.cz od ČSOB

petexpert logo

Pojistit mazlíčka u PetExpert (od ČSOB pojišťovny)

Společnost PetExpert je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů pojištění domácích mazlíčků u nás. Jelikož nejde o pojišťovnu, zaštiťuje její pojistné produkty významná pojišťovna ČSOB, která patří mezi nejvýznamnější české finanční instituce. Pojištění PetExpert má tedy silné zázemí, ale i velmi zajímavé možnosti.

Vybírat můžete rovnou ze čtyř tarifů pojištění. Start, Basic, Premium a Exklusive. Liší se od sebe především výší limitů, ale i rozsahem služeb. Například tarif Basic zahrnuje oproti tarifu Start i pojištění nákladů na nalezení zvířete nebo na jeho opatrování. Premium přidává i pojištění ztráty či odcizení a pojištění smrti. Tarify jsou však dvojí: pro psy anebo pro kočky. Nejlevnější psí tarif (Start) vyjde na 299 Kč měsíčně, nejdražší na 599 Kč. Kočičí tarify začínají na 199 Kč.

Společnost má pěkně zpracované stránky s poměrně transparentními a kompletními informacemi. Včetně přehledného a srozumitelného představení toho, co pojištění kryje – a co naopak ne. Za tento přístup si PetExpert zaslouží další velký bod k dobru.

Výhody:

 • Přehledné tarify, velké rozpětí limitů
 • Pro psy i kočky
 • Široký rozsah krytí
 • I pojištění opatrování, hledání, odcizení, smrti,…
 • Transparentní a přehledné podmínky, informace
 • Snadné sjednání online

Nevýhody:

 • Nejde rovnou o nejlevnější pojištění
 • Vyšší spoluúčast od 1000 Kč

2. Pojištění Mazlíček (Generali Česká pojišťovna)

logo Generali

Pojistit mazlíčka u Generali pojišťovny

Dalším velmi populárním pojištěním mazlíčků je v ČR to, které nabízí pojišťovna Generali. Ani tu jistě není potřeba nijak zdlouhavě představovat, a tak se vrhneme rovnou na samotné pojištění. Generali nabízí pojištění psů i koček. Tento produkt vyniká jednoduchostí, co se týče podmínek i sjednání. Součástí je pojištění léčebných výdajů při úrazu i nemoci, pojištění odpovědnosti a pojištění uhynutí nebo utracení.

Podmínkou sjednání je čip nebo tetování psa, dále věk méně než 8 let nebo 4 roky podle váhové kategorie. To jsou v podstatě veškeré podmínky a omezení, není třeba ani lékařská zpráva. Pokud jde o spoluúčast, ta je 10 % s minimální částkou 500 Kč. Co nepotěší, to jsou poměrně velmi pečlivě ukryté podmínky, výluky apod. – tedy komplexní a důležité informace o pojištění, včetně samotné ceny, kterou se nedozvíte před vyplněním celého online formuláře. Poměrně nízké jsou i limity zdravotní péče (max. 30 tisíc Kč). Přesto jde o kvalitní pojištění, které jistě stojí za úvahu.

Výhody:

 • Jednoduché a rychlé sjednání
 • Minimum podmínek
 • Vysoké limity odpovědnosti
 • Spoluúčast od 500 Kč
 • Sleva při sjednání online (10 %)

Nevýhody:

 • Nízké limity zdravotního pojištění
 • Velmi špatná dostupnost, přehlednost informací
 • Bez pojištění opatrování, ztráty apod.

3. Slavia Pejsek a kočička

Slavia - pojištění mazlíčků

Pojistit mazlíčka u Slavia pojišťovny

Slavia patří mezi menší tuzemské pojišťovny, ale přesto je jedna zatím z nemnoha, které nabízejí pojištění zvířat – a to psů i koček. Pojištění je možné sjednat online a zahrnuje základní složky, tedy pojištění veterinární péče, odpovědnosti, ale taky pojištění úhynu, opatrování či ztráty.

Slavia pojišťuje zvířata do 8 let věku a podmínkou je i tetování nebo čip. Poměrně velkorysé jsou i nabízené limity, až 60 000 Kč na léčbu úrazu, až 50 000 Kč pojištění úhynu a až 2 miliony Kč na pojištění odpovědnosti. Pojištění odpovědnosti je bez spoluúčasti. U „zdravotního“ pojištění se jí ale nevyhnete a je pevně stanovena na 1000 Kč. Nevýhodou je nemožnost sjednání pojištění online a nutnost vyplnění poměrně nepřívětivého dotazníku.

Výhody:

 • Solidní limity
 • Pojištění úhynu, opatrování, ztráty
 • Až do věku 8 let bez ohledu na plemeno

Nevýhody:

 • Náročnější sjednání, nelze online

4. Pojištění psů HAFAN od ČPP

ČPP logo

Vyzkoušet editor Mozello

Další pojištění nabízí Česká podnikatelská pojišťovna. Jde o poměrně očesané pojištění, které je určené pouze pro psy a hradí jen náklady na zdravotní péči. Nezahrnuje tedy pojištění odpovědnosti ani žádné další složky. Na druhou stranu zde máte na výběr z pěti variant limitů od 10 do 50 tisíc Kč, pojistí vám jakéhokoli psa až do 8 let a můžete si připlatit za celoevropské pokrytí. Další výhodou může být i velmi nízká cena.

Základní varianta může vyjít jen na 940 Kč ročně, tedy necelých 80 Kč měsíčně. Tím se toto pojištění stává velmi zajímavým pro nenáročné zájemce, kteří chtějí čistě krytí proti nemoci či úrazu a hledají co nejnižší cenu. Nevýhodou je, že pojištění není možné sjednat online a spoluúčast je minimálně 1000 Kč.

Výhody:

 • Velmi levné zdravotní pojištění
 • Solidní limity až 50 000 Kč
 • Pro všechny psy do 8 let
 • Možnost celoevropské platnosti

Nevýhody:

 • Bez krytí odpovědnosti nebo jiných složek
 • Spoluúčast min. 1000 Kč
 • Nelze sjednat online

Jak vybrat pojištění domácích mazlíčků?

Poměrně běžným a tradičním typem pojištění je i u nás pojištění hospodářských zvířat. Toto pojištění chrání především finanční zájmy zemědělců a chovatelů, poskytuje např. kompenzace v případě úhynu, hradí zdravotní náklady apod.

Pojištění domácích mazlíčků je však naproti tomu poměrně mladá „instituce“. Týká se nevýdělečných zvířat, která chováme pro radost – většinou je nabízena především pro psy, případně i pro kočky. Možnost pojištění jiných domácích zvířat u nás zatím není obvyklá, ale tento segment se rychle vyvíjí a je možné, že se časem dočkají třeba i křečci, králíci a další drobotina. Někdy se můžete setkat s možností pojištění například pro drahá nebo vzácná exotická zvířata.

Jak funguje pojištění mazlíčků?

Pojištění domácího mazlíčka má dvě zásadní složky. Zdravotní pojištění a pojištění odpovědnosti.

Zdravotní pojištění kryje výdaje na veterinární péči v případě úrazu nebo nemoci a součástí může být i pojištění úhynu, které je de facto podobné lidské životní pojistce. V případě smrti mazlíčka je vyplacena pojistka ve smluvené výši.

Pojištění odpovědnosti se pak vztahuje především na krytí škod, které může mazlíček napáchat na majetku či zdraví jiných osob. Pokud pes třeba pokouše jiného psa, či dokonce člověka, leží veškerá odpovědnost a platební povinnost na majiteli. V případě sjednaného pojištění odpovědnosti však podobné incidenty kryje pojišťovna. Toto pojištění se vcelku pochopitelně vyplatí především u psů, zvláště u větších nebo divočejších plemen. U koček je riziko poměrně malé, neřku-li zanedbatelné.

Cestovní pojištění zvířete

Kromě těchto dvou složek můžete narazit i na cestovní pojištění pro domácí mazlíčky. Zejména opět psy. Toto pojištění funguje obdobně jako cestovní pojištění u lidí a opět zahrnuje pojištění zdraví a odpovědnosti za způsobené škody. Akorát v zahraničí.

Další pojištění

Setkat se tu a tam můžete i s dalšími složkami pojištění. Například s pojištěním opatrování, které kryje náklady na zajištění hlídání a péče o zvíře např. v případě nemoci, hospitalizace majitele. Další složkou může být i pojištění nákladů na hledání ztraceného zvířete.

Limity

U každého pojištění jsou základním faktorem výběru limity pojistného plnění. Jednoduše jde o maximální částku, jakou pojišťovna v rámci sjednaného pojištění uhradí na konkrétní výlohy.

 • Pojistné limity pro veterinární péči bývají v současnosti většinou od cca 30 000 Kč. Často však pojišťovny umožňují navýšení na 60 nebo i 100 a více tisíc Kč. To se samozřejmě podepíše na vyšší ceně pojistky.
 • Pojistné při úhynu zvířete mívá nižší limity. Za solidní standard lze považovat 15 000 Kč.
 • Pojištění odpovědnosti má nejvyšší limity. Obvykle minimálně 1 milion Kč. Limity jsou vysoké, protože zejména odškodné v případě ublížení na zdraví může být velmi vysoké.

Je čistě na vašem uvážení, zda budete hledat spíše levné pojištění s nižšími, základními limity, anebo si připlatíte za štědřejší rezervu.

Spoluúčast

Podobně jako např. u havarijního pojištění a dalších pojistek je i u pojištění mazlíčků poměrně běžná spoluúčast. Tato spoluúčast je stanovována buď konkrétní částkou, procentuálně nebo kombinací obojího. Může tedy vypadat např. následovně: spoluúčast je 10 % s minimální částkou 500 Kč. Výše spoluúčasti pochopitelně ovlivní cenu pojistky. Čím bude spoluúčast nižší, tím dražší bude pojistka.

Identifikace mazlíčka

Lidé si sjednávají pojištění na základě občanského průkazu nebo jiného dokladu totožnosti. Zvířata občanky nemají, ale pojišťovna musí mít nějakou záruku, že vyplácí peníze na zvíře, pro které byla pojistka sjednána. Z těchto důvodů bývá podmínkou sjednání pojištění, že má pes identifikační čip nebo tetování. Některé pojišťovny umožňují výběr varianty, jiné mohou trvat na konkrétní identifikační metodě.

Co ovlivní cenu?

Kromě spoluúčasti a limitů se na ceně může projevit taky věk zvířete, plemeno, hmotnost, zdravotní stav nebo další faktory dané pojišťovnou.

Co pojištění nekryje?

U každého pojištění najdete výluky čili události či okolnosti, které znemožní pojistné plnění (úhradu nákladů ze strany pojišťovny). Pojištění mazlíčků se obvykle nevztahuje na kosmetické zákroky, chronická či vrozená onemocnění anebo na škody vzniklé v důsledky sportovní aktivity, teroristických útoků, válečného stavu apod. Vyplatí se prostudovat si konkrétní podmínky.

Ceny pojištění mazlíčků

Kolik stojí pojištění psa nebo kočky? Obvykle nejde o nijak zdrcující částky. Většinou je cena řádově v nižších stovkách korun. Nejčastěji kolem 300 Kč za měsíc.

Srovnání pojištění psů a koček

Online srovnávače a kalkulačky pojištění jsou šikovné nástroje, které vám mohou pomoci s výběrem konkrétního pojistného produktu. Některé srovnávače už nabízejí i srovnání pojištění domácích mazlíčků. Stačí vložit potřebné údaje a zjistíte, za kolik vám ta která instituce nabídne pojistku.

Srovnat pojištění můžete například na těchto webech: