seznamka

Nejlepší seznamky (TOP 10+ portálů a aplikací, které opravdu fungují)

Porovnali jsme hned 13 nejznámějších a nejpoužívanějších seznamek a naše redakce vybrala ty, do kterých se vyplatí registrovat. Při výběru by vás měla zajímat především uživatelská základna (čím více registrovaných lidí, tím je pravděpodobnější, že tam na vás čeká vysněný partner), dále finanční stránka věci (placená, zdarma, jak probíhá ukončení) a v konečném důsledku i technické zázemí (má seznamka aplikaci či je dostupná pouze z webu). Tady je výběr nejlepších seznamek v ČR.

5 aktuálně nejlepších seznamek v ČR

 1. eDarling.cz
 2. EliteDate.cz
 3. Tinder
 4. Be2.cz
 5. Richmeetbeautiful

Srovnání TOP 5 seznamek v ČR

Zde najdete srovnání parametrů TOP 5 nejoblíbenějších a nejlepších seznamek v ČR. Kompletní seznam i malé recenze a naše názory na všechny porovnávané seznamky najdete níže.

NázevParametry
#1eDarling.cz
Náš vítěz, nejoblíbenější
Počet uživatelů: 13 mil (Evropa)
Verze zdarma: ANO
✔️ pro vážné seznámení (serióznost)
✔️ manuální schvalování profilu
✔️ garance zprostředkování
✔️ vyvážený poměr mužů a žen
❌ dražší (+/- 4000 Kč/rok)
Zobrazit nabídku
#2EliteDate.cz
Levnější varianta na zvážení
Počet uživatelů: neuveden
Verze zdarma: ANO
✔️ pro vážné seznámení
✔️ manuální schvalování profilu
✔️ levnější varianta (+/- 1500 Kč/rok)
✔️ vyvážený poměr mužů a žen
❌ bez garance
Zobrazit nabídku
#3Tinder
Nejlepší pro flirt
Počet uživatelů: 50 mil (svět)
Verze zdarma: ANO
✔️ flirt i vážné seznámení
✔️ funkční verze ZDARMA
❌ riziko falešných profilů
Zobrazit nabídku
#4Be2.cz
Pro seriózní seznámení
Počet uživatelů: 14 mil (svět)
Verze zdarma: ANO
✔️ pro vážné seznámení
✔️ vstupní test ZDARMA
❌ dražší (+/- 4000 Kč/rok)
Zobrazit nabídku
#5Richmeetbeautiful.com
Určeno pro "sugardating"
Počet uživatelů: cca 2 mil (svět)
Verze zdarma: ANO
✔️ specifická seznamka
✔️ flirt i vztah
❌ dražší (od 300 Kč / měsíc)
❌ verze zdarma nepoužitelná
Zobrazit nabídku
Top

Recenze nejlepších seznamek podle naší redakce

logo edarling

1. eDarling.cz

Určeno pro vážné seznámení

Online seznamka eDarling (např. v USA pod názvem EliteSingles) je celosvětový projekt, který patří k vůbec nejznámějším a nejúspěšnějším ve svém oboru. Tato seznamka je kompletně dostupná i v češtině, což je dobrá zpráva pro našince, kteří hledají partnera či partnerku, ale nejsou zběhlí v cizích jazycích. Tato seznamka má i u nás poměrně mohutnou uživatelskou základnu, což naděje na úspěch ještě zvyšuje.

Projekt eDarling.cz je osvědčený a propracovaný. Pracuje s vědeckými metodami pro výběr vhodných partnerů a veškeré profily jsou manuálně zpracovávány a schvalovány. To eliminuje „fake“ profily, pod nimiž by se mohli skrývat různí vtipálci a podvodníci. Na seznamku můžete po registraci umísťovat fotografie, přijímat zprávy a využívat množství dalších funkcí. Jde ovšem o placenou službu a cenu lze považovat za poměrně značně vysokou (4068 Kč při ročním předplatném). Ano, využít lze i bezplatnou verzi. V té však nemůžete prakticky nic.

Celkově vzato je eDarling.cz velmi dobrá volba pro opravdu seriózní zájemce o seznámení spíše pro účely vážného vztahu. Tomu odpovídá i vysoká cena, ta je ovšem podložena „garancí zprostředkování“. To znamená, že při dostatečné aktivitě (ale neúspěchu) vám bude členství zdarma prodlužováno. Pokud jste ochotni do seznámení něco investovat, tuto seznamku se nebojte vyzkoušet.

Výhody:

 • Velmi známá a seriózní seznamka
 • Především pro vážné vztahy
 • Garance zprostředkování

Nevýhody:

 • Cena, velmi omezená bezplatná verze
 • Slabší zákaznická podpora
Přejít k registraci do seznamky
elitedate logo

2. EliteDate.cz

Určeno pro vážné seznámení

Z placených seznamek si EliteDate.cz vysloužila druhé místo. Po eDarling je u nás nejoblíbenější, ale je mnohem levnější. Počet uživatelů je přitom značný a jde o český projekt. Za plný účet zaplatíte 1500 Kč při ročním předplatném. Bezplatná varianta je opět extrémně očesaná a zcela upřímně řečeno – prakticky k ničemu – podobně jako u eDarling.cz slouží spíše pro seznámení s prostředím profilu, než k efektivnímu využívání.

Projekt v plné verzi opět nabízí celou řadu funkcí pro seznámení a probíhá schvalování profilů. Partneři jsou navrhování podle vědecké metody a samozřejmostí je možnost vybavit profil fotografiemi, psát zprávy apod. Propracované je i vyhledávání známostí.

Seznamka EliteDate je opět určena především pro serióznější použití a hledání vážného vztahu. Nenabízí sice přímo garanci zprostředkování, ale ohlasy jsou obecně převážně pozitivní nebo velmi pozitivní – to v kombinaci s nižší cenou dělá z EliteDate zajímavou variantu.

Výhody:

 • Velmi populární a kvalitní česká seznamka
 • Solidní cena

Nevýhody:

 • Bez garance
Přejít k registraci do seznamky
tinder logo

3. Tinder

Určeno na flirt a méně vážná seznámení

Dostáváme se k třetímu místu a seznamce, jejíž název zřejmě nebude většině lidí neznámý. Jde o světového giganta v oblasti seznamování. Tinder využívají desítky milionů uživatelů, mimořádně populární je i u nás. Kromě obrovské uživatelské základny je další stěžejní výhodou taky možnost bezplatného užívání. Pravda, existuje i placená verze, ale oproti typicky placeným seznamkám, je účet zdarma na Tinderu poměrně použitelný. Prémiový účet umožní lepší zviditelnění a otevře nebo rozšíří některé další funkce, dá se bez něj však obejít.

Tinder pracuje na oblíbeném principu, kdy jsou vám podle filtru (vzdálenost) zobrazovány náhodné profily a vy je můžete buď opatřit „lajkem“, nebo poslat dál. V případě shody (tedy like na obou stranách) si můžete s danou osobou začít psát. Tento princip je osvědčený a používá se s drobnými obměnami už dlouho (např. i na Badoo), takže Tinder nepřináší žádný zásadní zvrat – přesto se těší obrovským úspěchům. Tinder funguje na počítači, ale populárnější je jako mobilní aplikace. Je jednoduchý a efektivní. Má však pověst nástroje vhodného především pro flirt a méně vážná seznámení. Není však vyloučeno, že zde najdete i vážného partnera.

Výhody:

 • Ideální pro psaní, výměnu fotek, flirt a schůzky
 • Funkční bezplatná verze
 • Obrovská uživatelská základna i v ČR

Nevýhody:

 • Riziko falešných profilů, podvodníků apod.
Přejít k registraci do seznamky
be2 logo

4. be2.cz

Určeno pro vážné seznámení

Be2 je další světová seznamka, která celkem hostí na 14 milionů členů. Slušné zázemí má již i u nás. Tato seznamka patří k propracovaným, zdarma je registrace a komplexní vstupní test, na jehož základě jsou vám navrhovány spřízněné profily. Be2 nabízí i mobilní aplikaci.

Tato seznamka se řadí k těm, které mohou oslovit zájemce o seriózní seznámení. Zásadní nevýhodou je ovšem poměrně vysoká cena. Za roční členství zaplatíte před 4 tisíce korun. Bezplatný účet je pouze nepoužitelným torzem.

Výhody:

 • Propracovaná seznamka se vstupním testem
 • Dostatečný počet uživatel

Nevýhody:

 • Vysoké ceny
Přejít k registraci do seznamky
richmeetbeautiful logo

5. Richmeetbeautiful.com

Určeno pro “sugardating”

Na pátém místě pro vás máme malou specialitku. Seznamka Richmeetbeautiful.com je totiž specificky a zcela otevřeně zaměřená na tzv. „sugardating“. V tomto vztahu je jeden partner obvykle starší a zámožnější a druhý partner stojí v pozici hýčkané nebo hýčkaného. V českém prostředí se pro takové osoby ujal pojem „zlatokopka“ s poněkud negativní konotací.

Richmeetbeautiful.com však na tomto konceptu vztahu nic negativního nevidí, za předpokladu, že obě strany předem ví, do čeho jdou. Právě tato upřímnost je pilířem seznamky. Pokud vás tento druh vztahů láká, je Richmeetbeautiful.com zajisté zajímavou, sic placenou, volbou.

Výhody:

 • Ideální pro „sugardating“

Nevýhody:

 • Slabý překlad do češtiny a zřejmě i horší uživatelské zázemí u nás
 • Placené
Přejít k registraci do seznamky
flirtkontakt logo

6. FlirtKontakt.cz

Určeno pro flirt a erotické schůzky

Další zajímavou a specifickou seznamkou je FlirtKontakt.cz. Jak název (i vzhled stránek) napovídá, je tato seznamka otevřeně zaměřená na hledání erotického vztahu (ať už přímo nebo jen online) – a to i vztahu tajného čili mileneckého. Tato erotická seznamka je u nás poměrně oblíbená, možná právě proto, že jde bez okolků rovnou k věci. FlirtKontakt.cz můžete využívat zdarma, možnosti jsou však omezeny. Náročnější zájemci zřejmě sáhnou po placeném členství.

Výhody:

 • Skvělá seznamka pro flirt, erotické schůzky apod.

Nevýhody:

 • Bezplatný účet je omezený
Přejít k registraci do seznamky
seznamte se logo

7. Seznamte.se

Určeno pro flirt i vážné seznámení

Seznamte.se nepatří mezi nejznámější seznamky, ale v ČR ji využívá přes 300 000 členů, což rozhodně není úplně slabá základna. Stránky této služby působí poněkud jako ze staré školy. Přesto nabízí zajímavé možnosti a slušnou šanci na seznámení.

Zaměřená je na flirtování i hledání vážných známostí. Potěší, že bezplatný profil není tak očesaný jako u jiných placených seznamech a uživatel má navíc při hledání partnera poměrně volnou ruku a může využívat různé funkce a nástroje. Tato služba si jistě zaslouží pozornost.

Výhody:

 • Bohatá na funkce a možnosti
 • Celkem funkční bezplatný účet

Nevýhody:

 • Méně známá, spíše průměrná uživatelská základna
Přejít k registraci do seznamky
seznamkacz logo

8. Seznamka.cz

Nejvíce univerzální (vážné vztahy, dopisování, sport či flirt)

Seznamka.cz patří k nejstarším u nás (rok 1998), a přestože nelze popřít, že už je trochu za zenitem, stále může leccos zajímavého nabídnout. Zřejmě největší předností je univerzálnost. Tato seznamka funguje trochu jinak než většina moderních služeb – a to ji činí zajímavou. Zvolit si totiž můžete i typ vztahu a výběr je velký. Můžete najít partnera či partnerku na dopisování, cestování, flirt, vážný vztah, sport atd. Kategorií je mnoho a můžete postupovat od obecných k podrobným. Seznamka je z větší části zdarma, takže není důvod se s ní neseznámit.

Výhody:

 • Zajímavý způsob výběru partnera, univerzálnost

Nevýhody:

 • Riziko falešných profilů
Přejít k registraci do seznamky
academic singles logo

9. Academic-singles.cz

Určena pro vážné seznámení na základě vzdělání

Atypická, původem lucemburská, seznamka, která cílí na hledání partnerů na základě vzdělání a pro vážný vztah. Je tedy zaměřena především na vysokoškolsky vzdělané osoby. U nás není příliš rozšířená a pojí se s ní několik negativních zkušeností – především pokud jde o problematické ukončování členství. S vědomím jistých nedostatků však tuto seznamku můžete vyzkoušet, pokud je pro vás intelektuální souznění obzvlášť důležité.

Výhody:

 • Pro zájemce o vážný vztah s osobou „na stejné intelektuální úrovni“

Nevýhody:

 • Problematické ukončování členství
Přejít k registraci do seznamky
logo badoo

10. Badoo

Určena spíše pro flirt

Badoo byla kdysi zřejmě nejoblíbenější seznamkou pro mladé u nás a dodnes se drží na předních pozicích (v ČR i ve světě), ačkoli ji ledaskde poráží Tinder. Badoo se může pochlubit obrovskou uživatelskou základnou (stovky milionů lidí po světě), což není malá výhoda. Princip je podobný jako u Tinderu, ale možnosti jsou poněkud rozsáhlejší, zejména pokud si zaplatíte členství. Nicméně i bezplatný účet lze celkem úspěšně používat.

Výhody:

 • Gigantická uživatelská základna
 • Funkční bezplatná verze

Nevýhody:

 • Riziko falešných profilů
Přejít k registraci do seznamky
jiskreni-logo

11. Jiskření.cz

Určena spíše pro flirt

Jiskreni.cz je poměrně málo známá seznamka se slabší uživatelskou základnou. Jde o zcela placenou službu, ale pokud si nalijeme čistého vína – dá se říct, že jedinou výhodou je zde velmi nízká cena v řádu pár stovek korun za rok. Tato nepříliš povedená seznamka se proto umístila až téměř na konci našeho žebříčku.

Výhody:

 • Nízká cena

Nevýhody:

 • Poměrně málo používaná
 • Placená, ale s minimem služeb
Přejít k registraci do seznamky
seznamka stesti - logo

12. Štěstí.cz

Určena spíše pro flirt

Čeká vás na seznamce Stesti.cz štěstí? Možná. Ale pravděpodobnější je, že lépe se vám povede na nějaké jiné. Uživatelská základna zde činí okolo 100 000 osob, což je jasný podprůměr. Zpracování je nepříliš pěkné a zastaralé. Výhodou je ovšem poměrně funkční bezplatný profil a velmi levné placené členství.

Výhody:

 • Bezplatné nebo velmi levné použití

Nevýhody:

 • Malá uživatelská základna
Přejít k registraci do seznamky
lide cz logo

13. Lidé.cz

Určena spíše pro flirt
PROVOZ SERVERU LIDÉ.CZ BYL KE KONCI ROKU 2020 UKONČEN !!

Kdysi nejpoužívanější „sociální síť“ a seznamka – hlavní konkurence slavného Líbimseti.cz. Lide.cz se snaží ze všech sil udržet při životě (dostali novou tvář i mobilní aplikaci), ale snahy nejsou příliš úspěšné – navzdory tomu, že jde o zcela bezplatnou službu. Lide.cz jsou dlážděny „mrtvými“ a neaktivními profily a nenabízejí nic moc navíc nebo lepšího oproti modernějším seznamkám.

Výhody:

 • Zcela bezplatné

Nevýhody:

 • Velké procento neaktivních profilů
 • Dnes již polozapomenutá seznamka
Top

Seznamky představují velmi úspěšné odvětví, které zažívá v posledních letech prudký nárůst obliby – i díky tomu, že postupně odeznívají některé předsudky, které s nimi byly dříve spojovány. Online prostředí poskytlo seznamkám nevídaný prostor a dnes tyto služby využívá vysoké procento lidí. Mladých i starších. Potkat známost či stálého partnera/partnerku přes seznamku už není nic neobvyklého. Naopak, statistiky a zkušenosti potvrzují, že tento systém může fungovat stejně dobře nebo i lépe než „klasické“ způsoby seznámení.

Zejména pro lidi, kteří bojují s nedostatkem času nebo nesmělostí při oslovení neznámých osob, může být seznamka skvělým řešením. Ale i ti, kteří mají času dost a sebevědomí ještě více nezřídka, sahají po této variantě. Pokud chcete tyto služby taky využívat, máme pro vás recenze nejlepších seznamek, které u nás můžete vyzkoušet.

Jak vybrat seznamku?

Nakonec si ještě pojďme ve zkratce říct pár základních pravidel, které vám mohou pomoci při výběru seznamky.

Placená vs. neplacená seznamka (ZDARMA)

Jakou zvolit? U placených je obvykle šance na vážnější seznámení vyšší. Nutná investice omezí vtipálky a neseriózní zájemce. Kvalitní seznamky provádějí i schvalování profilů kvůli vyšší bezpečnosti a omezení podvodných účtů.

Neplacené seznamky mají však často jasnou výhodu ve větší uživatelské základně (zejména např. Tinder nebo Badoo). Jsou ideální i pro flirtování, hledání různých účelových známostí, erotické schůzky, posílání fotek, chatování apod. Je zde však riziko falešných profilů, a proto je třeba opatrnost.

Druh vztahu

Některé seznamky jsou poměrně univerzální, jiné se spíše přiklánějí k určitému druhu vztahů – a pak jsou i velmi specifické seznamky. Šanci na úspěch zvýšíte, pokud si vyberete tu správnou. Zde je pár tipů:

Uživatelská základna

Velmi důležitou roli hraje u seznamky uživatelská základna čili počet (aktivních) členů. Čím více tím pochopitelně lépe. U některých starších, zejména neplacených, seznamek se však můžete střetnout s množstvím neaktivních profilů. Mezi nejpoužívanější seznamky u nás patří: Badoo, Tinder, eDarling.cz, EliteDate.cz, Be2.cz,…

Prodlužování a ukončení členství

 • U placených seznamek může být problém s automatickým prodlužováním členství a složitým ukončováním. Týká se to zejména zahraničních služeb, kde je běžné zadávat číslo platební karty (automatické strhávání peněz). Je třeba si na to dát pozor a zjistit si, jaké jsou podmínky a zkušenosti uživatelů v tomto ohledu.