Nejlepší srovnávače cen zboží

Testujeme nejlepší srovnávače cen zboží. Jaké porovnávače obstály?

Internet nám přináší obrovskou nabídku zboží a produktů. Jeho výběr ale mnohdy trvá několik hodin a dovede vás na přinejmenším pozoruhodné internetové obchody. Od toho tu jsou porovnávače cen. Ty nejlepší srovnávače cen zboží vám totiž seřadí ceny a najdou zboží podle vašich představ.

Porovnávače cen tu nejsou jen od srovnání cen jednotlivých prodejců. Některé se specializují na konkrétní sortiment a mnohdy přinášejí inspiraci k nákupu. To platí například o módě nebo bytových doplňcích. Jaké srovnávače cen zboží stojí za to navštívit?

Nejlepší porovnávače cen (zboží, nábytku, módy či financí)

NázevHodnoceníInformace
#1Heureka.czNejvětší porovnávač cen
✔️ Obsáhlý katalog
✔️ Mnoho kategorií sortimentu
✔️ Nákupní rádce
Přejít na web
#2Biano.czSrovnávač cen nábytku
✔️ Porovnávač cen zaměřený na bytové doplňky
✔️ Vyhledávač zboží
✔️ Tvorba vlastních návrhů místností
Přejít na web
#3Zboží.czDruhý největší na internetu
✔️ Ověřené recenze
✔️ 16 kategorií zboží
✔️ Detaily produktů obsahují návody k použití
Přejít na web
#4Glami.czNejvětší srovnávač e-shopů s módou
✔️ Přehledný design
✔️ Přes 2,8 milionů položek
✔️ Doporučuje populární značky
Přejít na web
#5Pricemania.czSrovnávač na půl cesty
✔️ Obecný srovnávač cen zboží
✔️ Zmatené popisky produktů
Přejít na web
#6Porovnej24.czSrovnání finančních služeb
✔️ Porovnání povinného ručení
✔️ Telefonická zákanická podpora
✔️ Garance České národní banky
Přejít na web

Recenze porovnávačů cen a zboží

Co musí nejlepší porovnávač cen splňovat? Základem je uživatelská přívětivost. Představte si, že otevíráte katalog s miliony produktů. Pokud se v něm po pár kliknutích ztratíte, rychle z něj odejdete.

Důležitá je proto možnost filtrování. Zejména u specializovaných vyhledávačů zboží obsahují kategorie stovky produktů. Vy přitom potřebujete jen jeden konkrétní. S tím vám pomůže šikovná filtrace zboží, ve které si naklikáte vlastní parametry.

1. Heureka.cz

Největší český srovnávač zboží

logo heureka.cz

Když se řekne srovnávač cen, vybaví se nám Heureka.cz. Tenhle porovnávač cen zboží má v České republice pozici jedničky, kterou mu za dlouhé roky nikdo nesebral.

Obrovský katalog produktů zahrnuje vše, na co si vzpomenete. Najdete zde srovnání cen potravin, elektroniky i hraček pro děti. Co se Heuréce nedá upřít, je skvěle vyřešená filtrace. Například u vysavačů najdete 25 parametrů, podle kterých vyberete ten správný.

Heuréka dobře pracuje se zákazníky. Jejich nákupní rádci vám poskytnou cenné rady při výběru zboží. Líbí se nám také poradna, kde mají zákazníci možnost zeptat se na konkrétní specifika produktu. Na otázky jim odpovídají ověření prodejci.

Velkou výhodou Heuréky je Garance doručení. Tato služba umožňuje nákup zboží přímo na Heuréce. Služba vám přitom nabízí pouze ověřené prodejce. Snižuje se tím tak šance, že narazíte na podvodný e-shop.

Výhody:

 • Obrovské množství produktů
 • Pokročilé filtrování
 • Možnost srovnání zboží

Nevýhody:

 • Falešné recenze
 • Nedostatečné popisky v některých kategoriích

2. Biano.cz

Srovnání nábytku a bytových dekorací

logo Biano

Možná tu situaci znáte. Vybíráte novou pohovku a nevíte, kde začít. Od toho tu je porovnávač cen Biano.cz. V jeho katalogu najdete přes milion kusů nábytku, bytových dekorací a doplňků do domácnosti.

Biano.cz funguje jako vyhledávač zboží. Znamená to, že neporovnává ceny různých prodejců, ale ukazuje jejich nabídky. V tom ale funguje bezchybně. Svůj podíl na tom má i skvělé filtrování. Například u pohovek máte na výběr z počtu míst k sezení či materiálu.

Vyhledávač zboží vám pomůže i s nedostatkem inspirace. Na stránkách najdete kolekce na míru podle stylů domácnosti. Kategorie se řadí buď podle druhu místnosti nebo typu nábytku.

Velkou pochvalu udělujeme za Biano Studio. V tomto on-line designéru si vytvoříte návrh koupelny nebo návrh kuchyně a vyhledávač vám sám nabídne možnost nákupu zboží. Vaše návrhy navíc můžete sdílet s ostatními uživateli.

Výhody:

 • Biano Studio
 • Přes milion produktů
 • Vyhledávání v aplikaci podle fotek

Nevýhody:

 • Slabší popisky produktů
 • Některé kategorie jsou nepřehledné
 • Biano Studio vyžaduje registraci

3. Zboží.cz

Srovnávač zboží od Seznamu

logo Zboží.cz

Cenový porovnávač Zboží.cz už od svého založení trpí pozicí dvojky na trhu. Týká se to především množství zboží, které zde najdete. I přesto je ale 16 kategorií zboží nacpaných zbožím všeho druhu.

Největší předností Zboží.cz jsou recenze od ověřených uživatelů. Na rozdíl od konkurence tak nehrozí, že místo skutečného hodnocení budete číst falešné recenze. Zajímavě působí také kategorie Inspirace a Tipy na dárky.

Zboží.cz pokulhává v nabídce nákupních rádců. Ty zde sice najdete, schovávají se ale až na konci webu. Příjemným bonusem jsou ale návody k použití, které najdete přímo v detailu jednotlivých produktů.

Výhody:

 • Přehledný web
 • Jednoduché ovládání
 • Dobře zpracované popisky produktů

Nevýhody:

 • Slabší filtrace
 • Chybí Garance nákupu
 • Některé funkce nejsou vidět

4. Glami.cz

Porovnávač cen pro milovníky módy

Logo Glami.cz

Nevíte co na sebe? Navštivte Glami.cz. Tato služba nefunguje pouze jako vyhledávač zboží. Je to také nekonečná inspirace pro všechny milovníky módy.

Orientace na Glami.cz je až trestuhodně jednoduchá. Vyberete ze třech kategorií – muž, žena, dítě – a následně se vám otevře nekonečná nabídka oblečení. A když říkáme nekonečná, nejsme daleko od pravdy. Vyhledávač zboží obsahuje přes 2,5 milionu položek od více než 25 tisíc značek.

V obrovském katalogu módy se snadno zorientujete i díky dobře navržené filtraci. Kategorie kravaty obsahuje 8 filtrů podle materiálu nebo barvy. Glami.cz myslí i na přírodu a zvlášť filtruje oblečení z udržitelných materiálů.

Výhody:

 • Veškerá móda na jednom místě
 • Dobře vyřešená filtrace
 • Módní inspirace

Nevýhody:

 • Nepřehledný detail produktu
 • Bez filtrace nepoužitelné

5. Pricemania.cz

Porovnávač cen zboží, který nejde chválit

logo pricemania

Na Pricemania.cz najdete 21 kategorií zboží, které obsahují elektroniku, knihy nebo vybavení do kanceláře. Má to ovšem jeden háček. Téměř polovina z nich neobsahuje žádné zboží.

Nedostatek sortimentu je hlavní problém Pricemania.cz. Nepomáhá tomu ovšem ani dodatečný obsah. Zatímco jiné vyhledávače zboží obsahují nákupní rádce, tento porovnávač cen nabídne pouze několik málo propagačních článků.

Celkový dojem z Pricemania.cz je hodně rozpačitý. Zastaralý design nepůsobí důvěryhodně a oproti konkurenci zde nenajdete mnoho funkcí. Pokud hledáte specifický sortiment, pravděpodobně zde neodejdete s pořízenou.

Výhody:

 • Přehledná hlavní stránka

Nevýhody:

 • Nefunkční kategorie
 • Slabé filtrování
 • Bez mobilní aplikace

6. Porovnej24.cz

Největší porovnávač služeb

Porovnej24 logo

Prozatím jsme se bavili o nejlepších porovnávačích cen zboží. Co ale když potřebujete srovnání povinného ručení nebo hypotéky? Potom je tu Porovnej24.cz.

Tento srovnávač cen se zaměřuje především na finanční produkty. Podle vámi zadaných údajů (například velikost bytu, účel hypotéky nebo kubatura auta) vám nabídne ty nejvhodnější produkty. Ty navíc získáte s několika procentní slevou.

Porovnej24.cz se řídí zásadami poskytovatelů těchto služeb. U některých se tak finální nabídky dočkáte až po telefonu. Připravte se tak na zdlouhavé martyrium hovorů s telefonními operátory. Vaše poptávky jsou ovšem zcela nezávazné a zpravidla stačí nabídku jednou odmítnout.

Porovnávače cen často trpí nedostatečnou uživalskou podporou. V případě problémů se nikam nedovoláte a srovnávač od vás dá ruce pryč. To se ovšem netýká Porovnej24.cz. Porovnávač služeb svým klientům nabízí telefonního i on-line operátora, který s vámi problémy okamžitě řeší.

Výhody:

 • Komplexní srovnání zejména finančních služeb
 • Nabídky předních pojišťoven
 • Dobrá zákaznická podpora

Nevýhody:

 • K nabídce se často dostanete až telefonicky
 • Přílišná dotěrnost některých operátorů
 • Možnost narazit na falešné recenze

Jak vybrat nejlepší srovnávač cen zboží?

Představili jsme si několik porovnávačů cen. Existuje ten skutečně nejlepší? O jedničce na trhu máme jasno, ale ani Heuréka neumí všechno.

Základním kritériem je velikost nabídky. Srovnávače cen zboží fungují díky provizi, kterou si berou z prodeje. Ne každý e-shop chce ale na daném porovnávači inzerovat (třeba taková Alza se tomu dlouho bránila, nyní již figuruje i v nabídce jedničky na trhu). Proto při výběru vyzkoušejte několik srovnávačů. Provize z prodeje navíc znamenají, že ceny některých produktů se mohou lišit.

Nejlepší srovnávače cen zboží

Filtrace zboží vám usnadní nákup

Při výběru zboží se zaměřte zejména na možnosti filtrování. V tomto případě platí, že čím více, tím lépe. Jedině tak se dostanete ke správným produktům i v záplavě tisíců dalších.

Filtrace zboží by přitom měla probíhat na úrovni kategorií i podkategorií a být přizpůsobená na míru produktům. Pokud hledáte postel, zajímá vás materiál a velikost, u košile střih a v případě televize úhlopříčka a barevná hloubka.

Garance vrácení peněz

Pokud najdete srovnávač s garancí vrácení peněz, držte se ho. Tato užitečná funkce totiž odděluje zrna od plev. Díky ní totiž poznáte skutečně ověřené internetové obchody, u kterých se nemusíte bát nákupu.

V Čechách se ovšem podobné funkce nenosí. Nejpromyšlenější systém tak nabízí Heuréka. Ani ostatní porovnávače cen ale nezůstávají opodál a ověření e-shopů na svoje stránky implementují.

Recenze produktů

Na porovnávačích cen nesmějí chybět recenze produktů, pomocí kterých poznáte opravdu kvalitní zboží. Nejlepší srovnávače cen zboží nabízejí recenze dvojího druhu:

 • Recenze e-shopů na kterých zákazníci hodnotí služby jako dobu dodání, reklamační proces nebo zákaznickou podporu.
 • Produktové recenze kde zákazníci hodnotí kvalitu konkrétního zboží.

Srovnávač cen nebo vyhledávač zboží?

V našem testu srovnávačů a porovnávačů jsme se setkali se dvěma typy. První z nich nazýváme srovnávač cen zboží. Ten funguje tak, že porovnává ceny mezi jednotlivými obchody a díky nim najdete nejlevnějšího prodejce.

Vyhledávače zboží pracují trochu jinak. Neporovnávají obchody mezi sebou, ale nabízejí širokou nabídku zboží v rámci jednoho typu sortimentu. Například na Bonami.cz najdete nepřebernou nabídku židlí, ale vždy pouze od jednoho e-shopu. Nezjistíte tak, kde je koupíte nejlevněji.

Shrnutí

Na internetu najdete spoustu porovnávačů cen. My jsme vám představili ty nejznámější srovnávače cen. Při jejich návštěvě nezapomeňte na to, že fungují hlavně díky provizím za nákup.

Před výběrem zboží si ověřte, zda se jinde nenachází vybraný produkt levněji. To platí jak u obecných srovnávačů cen, tak u vyhledávačů zboží.