Nejlepší srovnávač pojištění

Nejlepší srovnávače pojištění – test, recenze, zkušenosti

Porovnali jsme 5 nejznámějších srovnávačů pojištění a naše redakce vybrala ty nejkvalitnější. Při výběru by vás měl zajímat především počet smluvních partnerů, aby bylo srovnání co nejpestřejší, kvalita zákaznické podpory v případě, že nastane problém, férovost služby a také recenze a zkušenosti ostatních uživatelů. Tady je výběr nejlepších srovnávačů pojištění v ČR.

5 aktuálně nejlepších srovnávačů pojištění v ČR

 1. ePojisteni.cz
 2. Rixo.cz
 3. Porovnej24.cz
 4. Pojisteni.cz
 5. Klikpojisteni.cz

Srovnání TOP 5 srovnávačů pojištění a povinného ručení

Zde najdete srovnání TOP 5 nejoblíbenějších a nejlepších srovnávačů pojištění. Kompletní seznam i malé recenze a naše názory na všechny porovnávané porovnávače najdete níže.

NázevParametry
#1ePojisteni.cz
Nejvíce spolupracujících pojišťoven (15+)
✔️ různé druhy pojištění
✔️ informačně bohatý web
✔️ snadný postup srovnání
✔️ dobré ohlasy i recenze
❌ srovnání podmíněno vložením kontaktu
Srovnat pojištění
#2Rixo.cz
Kontrola pojistných smluv zdarma
✔️ přehledný web i formuláře
✔️ bezplatná analýza pojistných smluv
✔️ informačně bohatý a přehledný web
❌ srovnání podmíněno vložením kontaktu
❌ srovnává pouze 4 druhy pojištění
Zobrazit nabídku
#3Porovnej24.cz
Nejširší nabídka srovnání (i mimo pojištění)
✔️ srovnává různé produkty i služby
✔️ řada exkluzivních nabídek
✔️ mají registraci České národní banky
✔️ důvěryhodná firma
❌ srovnání podmíněno vložením kontaktu
❌ méně pojišťoven ve srovnání
Zobrazit nabídku
#4Pojisteni.cz
✔️ porovnává i atypické druhy pojištění
✔️ pravidelně aktualizovaný blog
✔️ další srovnávač na zvážení
❌ srovnání podmíněno vložením kontaktu
❌ méně pojišťoven ve srovnání
Zobrazit nabídku
#5Klikpojisteni.cz
✔️ zákaznická linka 7 dní v týdnu
✔️ porovnává veškeré základní pojištění
✔️ přehledný web, ale spíše méně informací
❌ více negativních ohlasů než konkurence
❌ srovnání podmíněno vložením kontaktu
Zobrazit nabídku
Top

Recenze srovnávačů pojištění podle naší redakce

logo epojisteni.cz

1. ePojisteni.cz

Jednička na trhu, nejvíce spolupracujících pojišťoven

Portál ePojisteni.cz patří k lídrům a stálicím mezi českými srovnávači. Funguje již od roku 2008 a jeho služby využilo už přes půl milionu klientů. Průměrná měsíční návštěvnost webu je přes 220 000 uživatelů. Původně začalo ePojisteni.cz se srovnáváním povinného ručení a havarijního připojištění vozidel. Dnes však nabízí celou škálu pojištění, které pro vás může porovnat. Kromě zmíněných přibylo životní pojištění, pojištění domova či pojištění zvířecích mazlíčků, cestovní pojištění, penzijní připojištění a další. Kromě toho můžete na této stránce srovnávat i nabídky poskytovatelů energií (plyn, elektřina) i internetového připojení a televize.

Portál ePojisteni.cz tedy nabízí rozsáhlé a komplexní možnosti. Potěší i velice přehledný web, kde ani méně zkušený uživatel nebude dlouho tápat. Ještě větší výhodou je množství pojišťoven, s nimiž web spolupracuje. Srovnává nabídky rovnou 15 finančních institucí. Stačí si vybrat pojistný produkt, o který máte zájem a pustit se do srovnávání. U každého pojištění je k dispozici přehledný formulář, do kterého budete vyplňovat údaje nutné pro stanovení výše pojistného. Zde však přichází drobný háček, o kterém jsme se zmiňovali už v úvodu. Výsledek porovnání je totiž podmíněn vložením vašeho jména, telefonního čísla, emailu, PSČ.

Důvod je prostý, jakmile provedete srovnání, bude vás někdo kontaktovat. Většinou velmi rychle. To je ovšem úskalí společné většině současných srovnávačů. Pokud máte vážný zájem si pojištění srovnat, zřejmě nebudete mít s takovým postupem problém. Méně příjemný je přehnaný zájem o kontakt v případě, že pouze jen tak nezávazně zkoumáte možnosti.

Každopádně patří ePojisteni.cz k nejlepším srovnávačům s největšími možnostmi u nás. Velmi dobrá je i úroveň zákaznického servisu. Tel. linka je v provozu každý den do 19.30 a o víkendech do 18.00. Je sice placená, ale můžete místo volání zanechat vlastní číslo a pracovníci vás kontaktují.

Výhody:

 • Výborný rozsah služeb a partnerských institucí či firem
 • Velmi přehledný web
 • Výborně zpracované formuláře a snadný postup

Nevýhody:

 • Srovnání je podmíněno vložením kontaktu
Srovnat pojištění na ePojisteni.cz
rixo.cz logo

2. Rixo.cz

Zajímavá alternativa + kontrola pojistných smluv ZDARMA

Dalším kvalitním srovnávačem pojištění, který stojí za úvahu, je jednoznačně Rixo.cz. Na rozdíl od ePojisteni.cz jde o relativně mladou záležitost. To jí ale v ničem neubírá, možná spíš naopak. Web této služby je maximálně přehledný a jednoduchý. Najdete zde možnost srovnání (a samozřejmě případně i sjednání) pojištění vozu, majetku, odpovědnosti anebo životního pojištění. Rozsah je tedy poněkud menší než u ePojisteni.cz. Rixo taky neoperuje s tolika partnery/pojišťovnami. Opět je postup takový, že vyplníte formulář (včetně kontaktních údajů) a dostanete výsledky srovnání.

Originální službou, která by vás určitě mohla zaujmout, je nicméně „kontrola smluv“. Ta je zdarma, stačí se registrovat (můžete i přes Facebook či Google účet, což je otázka sotva pár vteřin). Pak můžete nahrát smlouvu k pojištění, kterou chcete prohlédnout, a to např. oskenovanou nebo v elektronickém formátu. Rixo pak zdarma vyhodnotí výhodnost dané smlouvy, upozorní vás na případná úskalí, potažmo nabídne výhodnější alternativu. Vše se odehrává online, což je sympatické.

Rixo.cz je rozhodně praktický nástroj, který může zaujmout kontrolou smluv i srovnáním anebo i tím, že je o něco méně vehementní než například ePojisteni.cz nebo jiné srovnávače.

Výhody:

 • Velmi přehledný web i formuláře
 • Bezplatná analýza smluv online

Nevýhody:

 • Menší rozsah služeb ke srovnání
 • Srovnání je podmíněno vložením kontaktu
Srovnat pojištění na Rixo.cz
Porovnej24 logo

3. Porovnej24.cz

Nejširší nabídka porovnávacích služeb (i mimo pojištění)

Pokud jde o rozsah možností a služeb, pak lze Porovnej24.cz považovat za jasného tahouna v rámci české konkurence. Portál spolupracuje s více než 80 poskytovateli všech možných finančních i jiných služeb. Srovnat a sjednat si zde můžete různé druhy pojištění, hypotéky, půjčky, energie, spořicí produkty, běžné účty i kreditní karty, mobilní tarify ani to ještě není vše.

Nabídka je tedy mimořádně široká. Ne vždy však jde bezkonkurenčně i do hloubky. To je případ právě pojištění, které je v našem žebříčku stěžejní. Srovnávaných pojišťoven (i produktů) je méně než u ePojisteni.cz.

Na principu srovnání samotného se nic zásadního nemění. Opět je nutné vyplnit i kontaktní údaje, pokud se chcete dopracovat k výsledku. Formuláře jsou přiměřeně uživatelsky přívětivé. Infolinka je taky k dispozici, nicméně pracovní doba je kratší a jen ve všední dny.

Výhody:

 • Obrovská šíře nabídky srovnání služeb a produktů z různých odvětví
 • Řada exkluzivních nabídek

Nevýhody:

 • Méně pojistných produktů a pojišťoven ve srovnání
 • Srovnání je podmíněno vložením kontaktu
Srovnat pojištění na Porovnej24.cz
logo pojistenicz

4. Pojisteni.cz

Široké možnosti pojištění (třeba kybernetického rizika nebo pojištění právní ochrany)

Portál s lapidárním názvem Pojisteni.cz patří mezi nejstarší srovnávače svého druhu u nás. Vznikl již v roce 2007. Web má slušné zázemí v podobě společnosti Internet CZ (FORPSI), která má na svém kontě projekty jako WEDOS (největší český hosting). Co však může srovnávač Pojisteni.cz nabídnout jiného nebo lepšího než předchozí či jiné podobné weby? Především je to opravdu bohatý výběr různorodých pojištění ke srovnání.

Pojisteni.cz zdaleka nekončí u obligátního pojištění vozu, majetku či cestovní pojistky. Najdete zde i široké možnosti pojištění odpovědnosti anebo atypické záležitosti jako pojištění právní ochrany či kybernetického rizika. Pokud si chcete sjednat specifickou pojistku, kterou v jiném srovnávači nenajdete, zkuste to právě na Pojisteni.cz.

Výhody:

 • Zajímavá a široká paleta pojistných služeb včetně „atypických“ pojištění
 • Přehledný web

Nevýhody:

 • Spíše menší výběr pojišťoven
 • Srovnání je podmíněno vložením kontaktu
Srovnat pojištění na Pojisteni.cz
logo klik-pojisteni

5. Klikpojisteni.cz

Další na zvážení

Pátým a posledním portálem našeho žebříčku srovnávačů bude Klikpojisteni.cz. Web je vkusně a přehledně zpracovaný a nabízí solidní paletu pojistných služeb. Na druhou stranu je dost skoupý na informace. Zatímco řada konkurentů nabízí i blog, různé návody a podrobnější údaje – zde najdete opravdu jen to nejnutnější. Zda je to nevýhoda ponecháme na vašem uvážení.

Portál nabízí ke srovnání povinné ručení a havarijní připojištění, pojištění domácnosti, nemovitosti a taky cestovní či životní pojištění. Kalkulačky a formuláře jsou dostatečně srozumitelné a přehledné. Opět platí, že budete muset svěřit portálu telefonní kontakt, pokud budete chtít znát výsledky srovnání. Počet pojišťoven je průměrný.

Klikpojisteni.cz má taky tel. linku s možnost zpětného zavolání, a pokud jde o pracovní dobu, patřil by mezi jedničku. I o víkendu se dovoláte až do 20.00 hodin. Z výše řečeného v zásadě nevyplývá vážnější neduh, ale při průzkumu jsme narazili na větší množství negativních ohlasů klientů. Ti si stěžovali především na to, že některé smlouvy nebyly až tak výhodné, jak se původně zdálo. Při sjednávání je teda třeba vysoká míra obezřetnosti.

Výhody:

 • Přehledný web
 • Linka 7 dní v týdnu

Nevýhody:

 • Více negativních recenzí
Srovnat pojištění na Klikpojisteni.cz
Top

Srovnávače pojištění a povinného ručení jsou už minimálně jednu dekádu zcela běžnou součástí i českého internetového prostředí a řada lidí vyžívá jejich služby. Proč? Je to pohodlné a jednoduché, ale především často finančně výhodné. Jak to funguje?

Dejme tomu, že budete chtít pojistit svůj byt proti různým nepříjemnostem, které mohou nastat. Nemáte však žádnou pojišťovnu, která by byla natolik blízká vašemu srdci, abyste automaticky hledali řešení u ní. Naopak budete chtít najít nejvýhodnější řešení v poměru ceny a kvality (anebo třeba nejlevnější řešení). V takovém případě vám nezbývá než srovnávat jednotlivé nabídky. Kdybyste to měli dělat ručně, strávíte na tom opravdu hodně času. Pojišťoven je víc než dost, a zdaleka ne každá má na webu dostatečně zřetelně a srozumitelně deklarované veškeré podmínky a možnosti. Taky můžete vzít do ruky telefon anebo obcházet pobočky osobně…

Proč využít srovnávače?

Srovnávače pojištění nabízejí určitou zkratku. Srovnání udělají za vás na základě údajů vložených do speciální kalkulačky či formuláře, a vám předloží „přežvýkanou“ nabídku. Srozumitelnou a seřazenou podle výhodnosti – tedy obvykle. Toto srovnání zabere stěží pár minut a je zadarmo. Podmíněno bývá obvykle jen vložením kontaktních údajů. Jde o relativně malou daň za informace, které pro vás mohou být dost cenné. Srovnání samozřejmě není nijak závazné a je jen na vás, zda se rozhodnete si některé z nabídnutých pojištění sjednat – nebo třeba pokračovat v hledání na vlastní pěst.

Každopádně jsou srovnávače hojně využívané a v mnoha ohledech praktické nástroje, které si zaslouží pozornost. V dnešním článku se proto budeme věnovat právě pětici nejlepších srovnávačů pojištění, které lze najít ve vodách našeho internetu.

Nejlepší srovnávač pojištění

Jak vybrat srovnávač pojištění

Jak si vybrat ten správný srovnávač pojištění, na co se připravit, na co si dát pozor a co očekávat? Zde pro vás máme krátké shrnutí.

Výhody a nevýhody srovnávačů

Od srovnávačů musíte mít reálná očekávání. Jsou vhodná především pokud:

 • Chcete pojištění vyřešit rychle a jednoduše
 • Hledáte spíše cenově dostupné (nebo nejlevnější) řešení
 • Nevadí vám, svěřit portálu kontakt a některé osobní údaje

Srovnávač může být vhodným řešením, kupříkladu pokud si chcete udělat rychlý průzkum nabídek pojistných služeb a máte dejme tomu jasno, že sáhnete po co nejlevnější možnosti, i za cenu menšího nebo základního rozsahu služeb. Případně sháníte něco s rozumným poměrem ceny a kvality.

Srovnávače jsou méně vhodné pro náročnější zákazníky, kteří chtějí individuální přístup a vytěžit maximum výhod, možností, služeb apod. – třeba i za cenu vyšší pojistky. V takovém případě může být lepší jednat přímo s pojišťovnami.

Kontakty a osobní údaje

V minulosti srovnávače tu a tam fungovaly i tak, že bylo možné vyplnit formulář a získat výsledky, aniž byste museli vkládat kontaktní údaje. Dnes je situace trochu odlišná a musíte se připravit na to, že výsledek srovnání je prakticky vždy podmíněn vložením min.
telefonního čísla, jména, emailu
. Většinou i dalších údajů souvisejících s daným produktem (PSČ, SPZ,…), jinak se dál nedostanete.

Samozřejmě musíte vkládat i konkrétní údaje týkající se přímo pojištění, což ovšem vyplývá z logiky věci. Ne každý je ochoten svěřit zejména tel. číslo, které se pak může stát terčem i zbytečných a dotěrných telefonátů.

Levné není vždy nejlepší

Velmi levné pojištění nemusí být vždy výhra. Použití srovnávače vás rozhodně nijak nezbavuje nutnosti pečlivě studovat veškeré podmínky a bedlivě číst smlouvy. Dejte si pozor, aby v nízké ceně nebyl nějaký nepříjemný háček, např. okleštění o něco, bez čeho se neobejdete.

Počet partnerů srovnávače

Srovnávače nepracují vždy se všemi nabídkami a pojišťovnami. Dá se říct, že ty, které mají více partnerů, mají určitý náskok (např. ePojisteni.cz). Vybírají zkrátka z více možností.

Recenze a ohlasy

Velmi důležitý je přístup a férovost. To se nedá předem odhadnout z pohledu na webové stránky. Nejlepší je najít si co nejvíce recenzí a ohlasů stávajících či bývalých klientů. Nějaký negativní ohlas se najde vždy, dívejte se spíš na celkové hodnocení, průměr. Věnujte pozornost opakujícím se problémům.