netflix

Netflix – ceník předplatného pro rok 2022

Netflix logo Streamovací a VoD (video-on-demand) služba Netflix získala po celém světě přes 208 milionů uživatelů. Jedná se tak o nejpopulárnější platformu pro streamování seriálů a filmů. Cena za Netflix přitom není nijak vysoká a služba jako jediná nabízí výběr z několika tarifů.

Rozmachu streamovacích služeb pomohla koronavirová pandemie. Díky ní se Netflix rozšířil do všech zemí kromě Číny, Severní Korei a Sýrie. Z Netflixu se v posledních letech stal největší katalog filmů a seriálů na světě.

Získat Netflix přes Vodafone

Kolik stojí Netflix

Streamovací platforma Netflix svým uživatelům nabízí na výběr ze třech předplatných:

 1. Basic – základní předplatné za 199 Kč měsíčně. Umožňuje přehrávání na jednom zařízení současně a stahování pouze na jeden přístroj. Filmy přehrajete v SD (480p) rozlišení.
 2. Standard – nejrozšířenější předplatné za 259 Kč měsíčně. Filmy a seriály přehrajete na dvou zařízeních současně v HD rozlišení.
 3. Premium – předplatné pro celou rodinu stojí 319 Kč za měsíc a nabízí přehrávání až na 4 obrazovkách zároveň. Najdete zde pořady v luxusním Ultra HD 4K rozlišení.

Jakékoliv předplatné má přístup ke kompletní nabídce pořadů Netflixu ve vašem regionu. V nabídce Netflixu najdete přes 7300 filmů a seriálů české i zahraniční produkce. Nově Netflix nabízí i možnost hraní mobilních her. Tato funkce funguje na mobilních telefonech s operačními systémy Android a iOS.

Kromě obrazové kvality si Netflix zakládá i na kvalitním zvuku. První dvě předplatné přehrávají zvuk v maximální kvalitě Dolby Digital Plus 5.1. Nejdražší rodinné předplatné přehraje zvuk v luxusní formátu Dolby Atmos 7.1.

Kromě mobilních telefonů přehrajete pořady na Netflixu ve webovém prohlížeči, desktopové aplikaci a na chytrých televizích. Na všech platformách Netflix umožňuje hodnocení pořadů a vytváření vlastních seznamů. Po určité době vám služba sama od sebe doporučí filmy na základě vaší divácké historie.

Netflix - cena

Jak zaplatit za Netflix

Streamovací platforma Netflix umožňuje platbu prostřednictvím platebních karet nebo Paypal účtu. Některým trhům umožňuje i platbu pomocí virtuální platební karty. Nabídka této služby se ale liší a před platbou ověřte její dostupnost.

Za Netflix zaplatíte i pomocí kuponů (koupíte například na JRC.cz). Po zaplacení kuponu je potřeba zadat kód, který vám obratem přijde na stránce: www.netflix.com/kod. Při zaplacení poukazem se vám na účet přičte částka, která se postupně strhává podle vámi vybraného předplatného.

Poslední možností je platba prostřednictvím partnera Netflixu. V České republice tuto možnost přináší spolupráce Netflixu s mobilním operátorem Vodafone. Platba za Netflix se vám následně objeví na pravidelném vyúčtování mobilního tarifu.

Jak zaplatit předplatné a aktivovat účet

Pro zaplacení předplatného si založte vlastní uživatelský účet. Netflix umožňuje vytvoření několika profilů, které jsou na sobě nezávislé. Následně vyberte předplatné a zadejte platební údaje.

Trochu jiný postup nastává v případě uplatnění dárkového kuponu. Na webu Netflixu navštivte speciální stránku, do které zadáte kód z kuponu.

Uživatelský účet se aktivuje okamžitě po zaplacení. Během několika minut získáte přístup ke stovkám hodin televizní zábavy. Stejně snadno změníte i předplatné Netflix služeb. Tu provedete několika kroky:

 • Navštivte webové stránky www.netflix.com a vyberte uživatelský profil.
 • Vpravo nahoře rozklikněte uživatelské menu.
 • Klikněte na nabídku Účet.
 • V nabídce Vaše předplatné vyberte nový tarif.
 • Potvrďte kliknutím na tlačítko Pokračovat.

V případě změny předplatného Netflix na nižší tarif využíváte stávající předplatné do konce fakturačního období. Od nového se aktivuje nový tarif. Pokud přecházíte na vyšší předplatné máte rozšířené služby dostupné ihned.

Jak zrušit účet u Netflixu

Kompletní zrušení uživatelského účtu nabízí Netflix pouze po předchozí domluvě. Pokud nechcete platit za služby, stačí účet pouze deaktivovat. Tím dojde k dočasnému zrušení služeb. Deaktivace účtu je otázka několika vteřin:

 • Klikněte na uživatelské menu vpravo nahoře.
 • Vyberte záložku Účet.
 • Označte nabídku Zrušit členství.
 • Potvrďte zrušení tlačítkem Dokončit zrušení.

V případě deaktivace Netflix zachová vaše údaje po deset měsíců. Po uplynutí této doby dojde ke smazání vaší divácké historie, hodnocení pořadů a dalších uživatelských dat.

K deaktivaci účtu dojde po uplynutí aktuálního účtovacího období. Účet vám tak Netflix nedeaktivuje ihned, ale až po uplynutí této doby. Jestliže čerpáte dárkový poukaz nebo se účastníte jiné promoakce, k deaktivaci účtu dojde po vyčerpání prostředků z dárkového kuponu.

Stejně snadno probíhá i obnovení účtu na Netflixu. To opět provedete v záložce Účet ve stejném místě, kde se ruší předplatné Netflixu.

Jaké filmy a seriály sledovat na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí v České republice sledování přes 7300 filmů a seriálů. Netflix produkuje také vlastní pořady a to ve velkém. Divácky ceněná je zejména jejich seriálová tvorba.

Zaklínač 79 %
Stranger Things 91 %
Black Mirror 87 %
Dámský gambit 90 %
Narcos 94 %
Papírový dům 88 %

Méně oceňovaná je filmová tvorba. Netflix nabízí nabídku vlastní i převzaté filmové produkce. Najdete zde díla jako:

 • Red Notice
 • Na nože
 • Dva papežové

Zapomenout ovšem nesmíme ani na populární reality show, které se na Netflixu pravidelně objevují. Diváci si oblíbili žhavé Too Hot To Handle, chutný Final Table i sociální experiment The Circle.

Čeští diváci ocení i velké množství tuzemské filmové produkce. Nové české filmy se na platformu dostávají poměrně brzy, čímž Netflix vyniká oproti jeho konkurenci. Najdete zde tituly jako Matky, Ženy v běhu nebo Po čem muži touží s Jiřím Langmajerem v hlavní roli.

Vyplatí se koupit Netflix

Předplatné Netflixu se vyplatí divákům, kteří mají zájem zejména o seriálovou tvorbu. Před jeho zakoupením si prostudujte nabídku Netflixu, která je dostupná na jejich webových stránkách. Katalog filmů a seriálů je sice široký, některé tituly zde ale nenajdete. V nabídce chybí například Star Wars, superhrdinské marvelovky nebo filmy s Jamesem Bondem.

Pokud ale ujíždíte na kvalitních seriálech, cena za Netflix je velmi příznivá. Za 199 Kč měsíčně dostanete pravidelnou nálož seriálových příběhů, které dosahují vysoké kvality.

Podobně jako u jiných služeb tak i v případě Netflixu platí, že nejvýhodnější je nejdražší předplatné. Kromě počtu zařízení dosáhnete i nejvyšší obrazové a zvukové kvality. Předplatné za 319 Kč za měsíc se vyplatí rodinám s dětmi.

Lze získat účet na Netflixu zdarma

V minulosti Netflix umožňoval možnost vyzkoušení na měsíc zdarma. Od této možnosti na začátku roku 2021 upustila a v současnosti obsah zdarma nenabízí. Tuto možnost ale ruší prakticky všechny streamovací služby a k obsahu zdarma se tak nedostanete téměř nikde.

Jediná možnost, jak se dostanete k Netflixu zdarma, jsou dárkové kupony. Tyto fyzické nosiče s unikátním kódem umožňují sledování do vyčerpání kreditu, který se vám díky kódu připíše na účet. Dárkové kupony seženete v těchto prodejnách:

 • Billa,
 • Penny,
 • GECO,
 • JRC,
 • na internetu v obchodě Herni-svet.cz.

Levnější ceny přes VPN

Na internetu zjistíte návody, jak získáte levnější předplatné Netflixu. Ta využívá sítě VPN, která vytvoří virtuální server na různých místech na světě. Váš počítač se následně tváří, jako že se nachází například v USA nebo Indii.

Toto obcházení Netflix ovšem netoleruje a ve svých obchodních podmínkách přímo zakazuje. Jestliže Netflix odhalí přístup přes VPN, hrozí zobrazení obsahu dostupného pro všechny regiony. Z vašeho účtu tak zmizí například české pořady, které mají licenci pro vysílání pouze v České republice.

Nutno podotknout, že za obcházení podmínek si Netflix může sám. Ceny za jeho služby jsou různé podle toho, ve kterém státě se nacházíte. Netflix tak reaguje na odlišné tržní zvyklosti a například v Indii nabízí i o dva tarify navíc.

Na přístupu VPN navíc příliš neušetříte. Registrace podobných služeb stojí i desítky dolarů měsíčně. Netflix a jeho cena za měsíc a za rok tak zdaleka nedosahují nákladů na provoz VPN a možného rizika.

Ceny konkurence

Netflix má po celém světě několik konkurenčních platforem, s nimiž se pravidelně utkává o pozornost diváků. My jsme pro vás srovnali nejlevnější předplatné na Netflixu s ostatními službami.

Netflix

HBO GO

Apple TV+

Amazon Prime Video

Disney+

Cena

199 Kč

159 Kč

139 Kč

159 Kč

180 Kč

Zkušební verze

Ne

Ne

7 dní

30 dní

Ne

Počet zařízení

1

5

5

3

4

Rozlišení

SD

Full HD

4K Ultra HD

4K Ultra HD

4K Ultra HD

Shrnutí

Netflix oprávněně patří mezi nejpopulárnější streamovací služby. Cena za Netflix přitom není vysoká. Nabídka filmů na Netflixu přesahuje portfolio na konkurenčních platformách. Pokud patříte k milovníkům seriálů, službu určitě vyzkoušejte.

Získat Netflix přes Vodafone