Nejlepší platformy a aplikace na streamování hudby – test, recenze a zkušenosti

Hudba nás provází na každém kroku. Oblíbené skladby posloucháme v práci, doma, v čekárně u doktora i při cestě na úřad. Velkou měrou se na tom zasloužilo streamování hudby online. Která aplikace na poslech hudby je ale nejlepší? To zjistíte v dnešním článku, kde si probereme recenze nejlepších platforem a aplikací na streamování hudby.

Na internetu se setkáte s celou řadou platforem, které uživatelům zajistí online poslech hudby. Některé umožňují streamování hudby zdarma, za některé naopak platíte i několik stovek měsíčně. Jak si tyto platformy stojí vůči sobě?

Recenze platforem a aplikací na streamování hudby

NázevParametry
#1Spotify
Nejznámější aplikace na hudbu

✅ Na všechny myslitelné systémy
✅ Dobrá práce s playlisty
✅ Velké množství podcastů
Vyzkoušet
#2YouTube Music
Videoklipy a koncerty na jednom místě

✅ Provázanost s YouTube
✅ Chytré vyhledávání
✅ Výhodné balíček YouTube Music a YouTube Premium
Vyzkoušet
#3Deezer
Levná hudba v Hi-Fi kvalitě

✅ 320 kb/s v Premium verzi
✅ Poslech v bezztrátovém formátu .flac
✅ Optimalizace pro zvukové systémy
Vyzkoušet
#4Tidal
Online poslech hudby pro náročné

✅ Hi-Fi kvalita zvuku
✅ Poslech pro náročné posluchače
✅ Online streamování koncertů a akcí
Vyzkoušet
#5Amazon Music
70 milionů skladeb na jednom místě

✅ Velké množství skladeb
✅ Dobrá práce s playlisty
✅ Přehledná webová aplikace
Vyzkoušet
#6SoundCloud
Platforma pro posluchače i tvůrce

✅ Přes 200 milionů skladeb
✅ Jednoduché napojení pro tvůrce
✅ Prvky sociální sítě
Vyzkoušet
Top

Srovnání aplikací a platforem na streamování hudby

Co by vás mělo zajímat při výběru aplikace na poslech hudby? Nejdůležitější jsou dvě kritéria, která jsme mezi sebou porovnávali i my – cena a kvalita poslechu. V našem výběru najdete platformy na streamování hudby zdarma v nízké kvalitě, tak i dražší aplikace s hi-fi kvalitou.

1. Spotify

Spotify logo

Levné tarify s nižší kvalitou přehrávání

Švédská aplikace Spotify se u nás stala synonymem pro online poslech hudby. Je to ale nejlepší aplikace na hudbu?

Jejím velkým pozitivem je možnost poslechu zdarma. Po zhruba pěti posleších vás čeká reklama a v mobilní aplikaci nenajdete možnost poslechu na přání. Spotify také velmi dobře pracuje s playlisty. Ty vám tvoří na míru podle nálady, denní doby i činnosti.

Za Premium účet zaplatíte 150 Kč měsíčně. Pokud jste dva, máte vše výhodnější – zaplatíte 205 Kč. Spotify nabízí i rodinný tarif pro 6 účtů. Ten stojí zhruba 250 Kč a kromě poslechu v kvalitě 320 kb/s nabízí i rodičovský zámek a blokaci explicitního obsahu.

Spotify se zaměřuje na obyčejné a méně náročné posluchače. Pokud patříte k milovníkům hudby ve vysoké kvalitě, nepotěšíme vás. V tarifu zdarma posloucháte hudbu v kvalitě 160 kb/s, prémiové účty pak v 320 kb/s.

Výhody:
 • Levné prémiové tarify
 • Široká uživatelská základna
 • Najdete tam většinu známých interpretů
Nevýhody:
 • 320 kb/s v prémiovém tarifu

2. YouTube Music

YouTube Music logo

Účinné propojení hudby s videem

Při srovnání platforem a aplikací na streamování hudby nesmí chybět YouTube Music. Tato služba do České republiky přišla v roce 2019 a od svého vstupu na trh se stala výrazným konkurentem ostatních platforem. Není se čemu divit – YouTube Music čerpá to nejlepší z oblíbené video platformy YouTube a stojí za ní technologický gigant Google.

YouTube Music nabízí přehrávání zdarma a k tomu několik prémiových tarifů:

 • Běžný tarif za 149 Kč měsíčně umožňuje přehrávání bez reklam a rozšiřuje možnosti mobilní aplikace. Ta ve verzi zdarma neumí přehrávání na pozadí a poslech na přání.
 • Rodinný tarif umožňuje připojení dalších pěti členů rodiny starších 13 let. Ten stojí 229 Kč měsíčně a nabízí stejné výhody jako běžný placený tarif.
 • Studentský tarif stojí 79 Kč za měsíc a pro jeho uplatnění vyžaduje platforma pravidelné potvrzení o studiu z akreditované instituce.

YouTube Music najdete na všech myslitelných platformách. Kromě běžných operačních systémů (Android, iOS, Windows, MacOS) umožňuje platforma instalaci i na hudební systémy Sonos a do automobilového systému Android Auto.

Výhoda YouTube Music se skrývá v propojení s video portálem. Skladby doplňují videoklipy a nechybí ani záznamy živých koncertů. Vše v kvalitě 256 kb/s, čímž placené tarify zaostávají za Spotify a dalšími platformami na streamování hudby zdarma.

Výhody:
 • Dobře zpracované vyhledávání
 • Automatické denní playlisty
 • Možnost stažení skladeb s videoklipy offline
 • Přes 60 milionů skladeb
Nevýhody:
 • Neohrabaná práce s playlisty
 • Nižší kvalita přehrávání hudby

3. Deezer

Deezer logo

První vlaštovka pro náročné posluchače

Aplikace pro poslech hudby Deezer nabízí knihovnu s velikostí přes 50 milionů skladeb. Platforma umožňuje poslech hudby zdarma, najdete zde také tarify pro nenáročné posluchače i pro skutečné audiofily.

Základní placená verze začíná na 165 Kč za měsíc a kvalitě 320 kb/s. Deezer Premium umožňuje možnost stažení hudby, hudbu na požádání a bez reklam. Pro náročné posluchače tu je Deezer Hi-Fi, za který dáte 249 Kč měsíčně. S ním dostanete hudbu v bezztrátové .flac kvalitě a optimalizací pro zvukové systémy. Nechybí ani rodinný tarif pro 6 samostatných účtů za 249 Kč za měsíc. Ke všem tarifům dostanete měsíc zdarma navíc.

Na rozdíl od předešlých platforem se Deezer více zaměřuje na platící uživatele. Tarif zdarma má pouze základní funkce a neoslní ani kvalitou 128 kb/s. Platící uživatelé dostanou poslech bez reklam a užitečné funkce jako Song Catcher – ten zaznamená skladby hrané ve vašem okolí a odhalí jejich název a interpreta.

Výhody:
 • Personalizovaný obsah
 • Funkce Song Catcher
 • Tarif Deezer Hi-Fi
 • Aplikace na prakticky všechny platformy
Nevýhody:
 • Osekaný tarif zdarma
 • Zdlouhavé úvodní nastavení
 • Chybí některá alba od populárních interpretů

4. Tidal

Tidal logo

Hudba pro audiofily online

Tidal od ostatních služeb pro poslech hudby vyniká svým zaměřením. Už od prvního momentu je jasné, že se cílí na náročné posluchače s oblibou zvuku v kvalitě vyšší než 320 kb/s. Jedná se tak o službu speciálně vytvořenou pro poslech ve vysoké kvalitě.

Hudební platforma Tidal neumožňuje poslech hudby zdarma. Nejblíže se k tomu blíží 30denní zkušební verze. Nejlevnější možný tarif je Premium za 149 Kč měsíčně. S ním posloucháte v kvalitě 320 kb/s.

To pravé nastupuje s tarifem Tidal Hi-Fi. Za 298 Kč za měsíc dostanete hi-fi kvalitu zvuku 1 411 kb/s a Master sound kvalitu od 2 304 do 9 216 kb/s. Tidal Hi-Fi navíc umožňuje poslech v Dolby Atmos a připojení k Sony 360 Reality Studio.

Kromě běžného poslechu hudby nabízí Tidal i speciální přenosy z hudebních akcí a konferencí. V době koronavirové pandemie nechyběly ani online streamy koncertů. Tidal má také vlastní databázi videí a pravidelně zveřejňuje rozhovory s umělci.

Výhody:
 • Vlastní databáze videí
 • Studentský tarif s 50% slevou
 • Vysoká kvalita přenosu hudby
Nevýhody:
 • Těžkopádná práce s playlisty
 • Vyšší nároky na přenosy dat v mobilní aplikaci

5. Amazon Music

Amazon Music logo

Knihy, filmy a hudba pod jednou střechou

Platforma pro streamování hudby Amazon Music nabízí doposud největší knihovnu – v jejím katalogu najdete přes 70 milionů skladeb a podcastů. Aplikace patří pod mediálního giganta Amazon, který má ve svém portfoliu i videopůjčovnu, prodej knih a video-on-demand platformu.

Ze všech srovnávaných platforem je Amazon Music českému posluchači nejméně srozumitelná. Není přeložená do češtiny a nepřehledné jsou i obchodní podmínky.

Služba nabízí dva tarify. Amazon Music Unlimited stojí 175 Kč měsíčně s předplatným Amazon Prime a 220 Kč bez předplatného. Dražší tarif Amazon HD umožňuje poslech v bezztrátovém formátu .flac a s Amazon Prime stojí 290 Kč. Bez předplatného je o 50 korun dražší.

Služba Amazon Music oproti ostatním nenabízí nic nového – poslech bez reklam, libovolné přeskakování skladeb a poslech na přání. Výraznější výhodou zůstává pouze poslech ve vyšší kvalitě než u Spotify a YouTube Music.

Výhody:
 • Přes 50 milionů uživatelů
 • Velká hudební knihovna
Nevýhody:
 • Podpora pouze v angličtině
 • Nepřehledná aplikace

6. Soundcloud

Soundcloud logo

Hudební platforma pro posluchače i tvůrce

Aplikace SoundCloud z výše uvedených vybočuje. Zaměřuje se především na alternativní a méně známé tvůrce. S těmi ale posluchače přímo propojí a umožní vzájemnou komunikaci.

Kromě platformy pro poslech hudby SoundCloud funguje i jako sociální síť. Skladby můžete komentovat a sdílet. Pro běžný poslech aplikace dokonce nevyžaduje ani registraci. Kromě hudebních tvůrců zde najdete i velké množství podcastů a mluveného slova.

Aplikace pro online streamování hudby SoundCloud je kompletně zdarma. Služba vychází vstříc i tvůrcům. Na rozdíl od ostatních platforem nepotřebujete pro zveřejnění vašich děl prostředníka, ale skladby a podcasty si na platformu umístíte sami. Do jisté míry funguje i monetizace – v takovém případě si SoundCloud bere provize podle monetizačního modelu.

Výhody:
 • Přívětivá vůči tvůrcům
 • Kompletně zdarma
 • Obsahuje hudbu s volnou licencí
Nevýhody:
 • V České republice se nejedná o známou platformu
 • Pouze v angličtině
 • Menší množství populárních tvůrců než u ostatních platforem

Jak vybrat nejlepší platformu na streamování hudby?

Výběr v aplikacích pro online poslech hudby zdarma je poměrně široký. Co vás tedy jako posluchače zajímá? Výběr nejlepší aplikace rozdělíme do několika segmentů.

Cena

Kolik za přehrávání oblíbených skladeb zaplatíte, je první otázka, kterou jsme si položili. Představili jsme služby, které stojí několik stovek, ale jsou i zdarma.

Většinou současných aplikací pro poslech hudby umožňuje zkušební dobu, ve které se s ní seznámíte. Využijte tuto příležitost a vyzkoušejte si služby pro poslech zdarma. Vaše rozhodnutí o investovaných penězích potom bude přesnější.

Kvalita poslechu

Většina uživatelů se spokojí s běžnou kvalitou hudebního streamu od 160 do 320 kb/s. To jsou ostatně hodnoty, které vykazují všechny testované služby.

Mezi posluchači ale najdeme i hudební fanatiky s náročnými ušními bubínky. Pro ty existuje poslech v hi-fi kvalitě. Oblíbený je bezztrátový formát .flac, který umožňuje poslech bez komprese – tedy ztráty kvality hudby.

Playlisty

Seznamy skladeb na streamovacích platformách nahradily klasická CD. Kdo by nevítal možnost vytvoření vlastního seznamu skladeb?

Playlisty a práce s nimi patří ke standardním službám, které aplikace pro streamování hudby nabízejí. Každá služba s nimi ale operuje jinak – některé vytvářejí vlastní seznamy podle nálady a aktivity posluchače, jiné umožňují uživatelům vytváření a sdílení vlastních seznamů.

Offline poslech

Čas od času se stane, že se dostaneme mimo dosah mobilního signálu. Offline poslech, tedy možnost stažení hudby do paměti telefonu, patří k výsadám placených služeb a mimo SoundCloud je v neplacené verzi nenajdete.

Offline poslech hudby neznamená možnost stažení a volného šíření. Hudba se stáhne pouze do dočasné paměti zařízení a přístup k ní je velmi složitý. Tím se služby brání proti nelegálnímu šíření autorských děl.

Rada na závěr

Nejlepší aplikace na hudbu a streamování se v mnohých funkcích překrývají. Nakonec zjistíte, že vybíráte subjektivně a podle osobních preferencí. Zkušební verze zdarma navíc umožňují otestování jednotlivých platforem a vhodný výběr.