Ukázka: Last minute Blue Style

Recenze cestovní kanceláře Blue Style

Recenze cestovní kanceláře Blue Style naší redakcí

Blue Style CK recenze v kostce
  • Hlavní vlastnosti: Jedna ze třech největších CK v České republice létá do vybraných destinací po celém světě. V nabídce najdete také last minute i first minute zájezdy.
  • Výhody: Osvědčená firma, široká nabídka zájezdů, dětské programy, last minute i first minute, tématické dovolené, nabídka i pro náročnější zákazníky, pojištění zájezdů kryje i Covid-19.
  • Nevýhody: Občasné výtky zákazníků

Rok 2020 přinesl na vlně epidemie zlom a omezení cestování, jaké naše země nezažila od roku 1989 – a jistě všichni přes 30 let doufali, že už nikdy ani nezažije. Nicméně stalo se, naštěstí jen dočasně. I v současnosti (léto 2021) jsou možnosti vycestovat ztížené, ale aspoň ne zcela zapovězené. Spousta lidí se proto snaží dohnat to, co v posledním roce nestihli. Snad i využít veškeré příležitosti, dokud se ještě naskýtají. O zítřku nikdo nic neví.

Cestovní kanceláře mohou (zatím) znovu nabízet zájezdy, posílat lidi za poznáním či odpočinem – zkrátka dělat svou práci. Pokud taky uvažujete o nějaké parádní dovolené, ale nevíte, s jakou kanceláří vyrazit, možná vám přijde vhod dnešní recenze Blue Style, významné tuzemské cestovky.

O Blue Style

CK Blue StyleCestovní kancelář Blue Style není v rámci českého cestovního ruchu rozhodně žádným nováčkem, natož příštipkářem. Naopak jde o společnost s více než 20letými zkušenostmi v oboru. Svou cestu nastoupila v roce 1997 a již tehdy se začala specializovat především na zájezdy do nejvýznamnějších severoafrických destinací, jako je Tunisko a Egypt.

Pro našince šlo tehdy ještě o značně exotické země. Po světě kolem jsme se konec konců teprve rozhlíželi – tedy kromě Chorvatska a Bulharska, které jsme znali už důvěrně. Dnes patří Egypt mezi TOP destinace mezi českými turisty. O nic hůře na tom není ani Tunisko. Rozsah nabídky CK Blue Style je nicméně mnohem širší.

Dnes patří tato kancelář mezi vůbec nejznámější české cestovky – v poslední době se drží obvykle na třetím místě za Exim Tours a Fischerem. Na svých FB stránkách má CK Blue Style přes 60 000 fanoušků a na kontě ještě mnohem více spokojených klientů. Ale samozřejmě i nějaké to procento méně spokojených či rozčarovaných…

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u ERV Evropské pojišťovny – pojistka proti úpadku k nahlédnutí zde.

Kam vyrazit s Blue Style?

Při výběru cestovky (ale v principu i čehokoli jiného) se vyplatí zaměřit na její specializaci. Pokud chcete vyrazit za pěší turistikou do Norska nebo za historickými památkami Francie, Blue Style vám možná něco nabídne, ale v rámci její nabídky půjde spíše o okrajové „téma“.

Chystáte-li se však za krásami zemí jako zmíněný Egypt, Tunisko, Maroko či Arabské emiráty, ale třeba i Zanzibar, Seychely, Srí Lanka nebo třeba i Thajsko či Keňa, pak vás může Blue Style zaujmout o dost víc. CK se však svědomitě věnuje i velmi tradičním destinacím pro dovolené u moře – jako je Bulharsko, Řecko, Itálie či Turecko. A tím výčet stále nekončí. Blue Style létá i na Maledivy, do Španělska či USA a dalších míst.

Výčet destinací je tedy poměrně široký, ačkoli jistě ne nejširší v rámci konkurence. Za zmínku však stojí, že tato kancelář nezapomíná ani na nejstarší a nejmladší cestovatele. Připravuje speciální programy pro seniory, zajímavé „multigenerační“ dovolené a taky koncepty Blue Club nebo Croco Club pro děti. Pojďme se na tyto tři speciality podívat blíže…

Oblíbené destinace CK Blue Style
Oblíbené destinace CK Blue Style

Multigenerační dovolená s Blue Style

Jde o vybrané dovolené označené logem. Koncept těchto zájezdů spočívá v tom, že si přijdou na své všechny generace. Musejí nabízet dostatek zábavy pro děti, vyžití, pohodlí a relaxace pro rodiče a taky přívětivé možnosti a podmínky pro prarodiče. Vycestovat tedy může doslova celá rodina.

Blue Club

Blue Club nabízí pečlivě vybrané hotely s propracovanými animačními programy zdarma – včetně česky mluvícího animátora. Součástí jsou i all inclusive služby, večerní programy, sportovní aktivity a další možnosti. Jde tedy o nabídku pro náročnější zákazníky. Tento klub se týká destinací v Egyptě, Arabských emirátech, Tunisku, Turecku, Řecku a Bulharsku.

Croco Club

Chcete, aby si vaše děti užili dovolenou co nejlépe? Croco Club je tu právě pro ně. Ve vybraných destinacích a hotelích v Egyptě, Tunisku, Emirátech, Turecku, Řecku a Bulharsku nabízí obrovskou paletu aktivit a animačních programů pro děti – a to včetně dětského zázemí s personálem proškoleným pro práci s nejmenšími. Součástí programu Croco Club je například pirátský, pohádkový nebo turecký či indiánský den a další tvůrčí, sportovní i jiná zábava.

Last minute zájezdy CK Blue Style

Last minute zájezdy patří u CK Blue Style jako u většiny cestovních kanceláří mezi nejžádanější produkt. Vycestovat můžete opravdu do většiny zemí jako je Tunisko, Egypt, Spojené arabské emiráty, Maroko, Turecko, Maledivy, Řecko, Bulharsko, Španělsko, Itálie. V hlavní sezóně tak můžete vybírat i ze 100 tisíc zájezdů. V ceně zájezdu je navíc zahrnuto pojištění, které kryje i Covid-19.

Ukázka: Last minute Blue Style
Ukázka: Last minute Blue Style

Zákaznická hodnocení a kontroverze s vouchery

CK Blue Style patří dlouhodobě nejen mezi tři největší, ale i nejoblíbenější cestovky. V průměru je dobře hodnocená a většina cestovatelů je spokojena. Přesto se jako u každé CK najdou i zklamaní zákazníci. V případě negativních hodnocení jsou výtky různého druhu. Často směřují ke komunikaci s CK nebo problémům při reklamacích. Jindy jde o nespokojenost s ubytováním či dopravou.

V poslední době (červen 2021) se negativních ohlasů vynořilo více v souvislosti s problémy a kontroverzemi kolem „kompenzačních“ voucherů za zájezdy zrušené v důsledku pandemie. Situace zatím není zcela vyřešená a nezbývá než čekat, zda se CK Blue Style k záležitosti postaví ke spokojenosti klientů a zase začne s čistým renomé.

Shrnutí a hodnocení CK Blue Style

CK Blue Style je lety ověřená a velmi oblíbená cestovka s celkově výbornými výsledky, ale i několika skvrnkami na štítu. Zajímavá je především pro zájemce o přímořské dovolené v Afrických či Asijských zemích nebo i tradičních destinacích jako Řecko či Turecko.

Výbornou volbou může být pro rodiny s dětmi nebo seniory i pro náročné zákazníky, kteří očekávají, že se jim CK postará i o zábavu. Z tohoto hlediska nabízí Blue Style propracované koncepty a programy, které stojí za pozornost.

Výhody:

  • Patří mezi 3 největší cestovní kanceláře v ČR
  • Existuje více jak 20 let
  • V ceně zájezdu je zahrnuto pojištění, které kryje i Covid-19
  • Vlastní animační programy Croco club a Blue club
  • Široká nabídka first minute i last minute zájezdů
  • Speciální zájezdy pro seniory a multigenerační zájezdy

Nevýhody:

  • Občasné výtky zákazníků (jak už to bývá u každé CK)