screen driveto

Recenze Driveto.cz: kvalitní flexibilní operativní leasing

Potřebujete si půjčit auto? Proč ne, půjčoven je v Česku habaděj. Ale co když ho chcete na poněkud delší dobu. Avšak vlastně ani nevíte na jak dlouho… Inu, průměrný člověk by si pomyslel, že je těžké vám vyhovět a mávnul rukou. Ne tak zakladatelé projektu Driveto.cz. Ti totiž přišli s fikaným a minimálně u nás poměrně unikátním podnikatelským plánem. Pronajímají auta – jen trochu jiným způsobem. Jakým? Proč? Komu? A jak to celé funguje? To se dnes dozvíte. Čeká vás totiž recenze Driveto – služby, která si rozhodně zaslouží pozornost.

Recenze Driveto.cz

Zkušenosti a recenze: Driveto.cz
  • Hlavní vlastnosti: Flexibilní operativní leasing s možností pronájmu auta online na dobu, kterou si sami určíte.
  • Výhody: Vlastní vozový park, vše vyřídíte online, all in one produkt, možnost kdykoliv vrátit bez poplatku, měsíčně pronájem začíná na 6000+ Kč.
  • Nevýhody: Auto smí řídit jen smluvně schválené osoby, pořád jen operativní leasing = auto nevlastníte.
  • Naše hodnocení:
    4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)
SLEVA 2000 Kč JEN PRO NAŠE ČTENÁŘE

Sleva 2 000 Kč na startovací poplatek při výběru Flexibilního operativního leasingu na Driveto.cz při zadání kódu:

TOPSLUZBA2000

Navštívit Driveto.cz

Jak to začalo?

Společnost Driveto vznikla v roce 2017. Původní portál Driveto.cz sloužil v podstatě jako platforma zprostředkovávající prodej ojetin. Nic zvláštního. Už o rok později se však firma rozhodla ukročit poněkud stranou a vydat se vlastní, ne úplně vyšlapanou cestou.

Od roku 2018 tak Driveto začalo pronajímat vozy formou velmi specifického leasingu. Sama společnost jej označuje jako flexibilní operativní leasing a tvrdí, že má být jakýmsi chybějícím mezičlánkem a zároveň updatem, který zaceluje trhliny a nedostatky tradičních forem leasingů.

Zpočátku Driveto fungovalo v podstatě jako zprostředkovatel, přičemž samotné vozy poskytovaly smluvní partneři v podobě leasingových společností. S příchodem nové dekády se však firma pustila na dráhu nezávislosti.

Ze spolupráce s Českou spořitelnou vyvstala povzbudivá finanční injekce v podobě 125 milionů Kč. A Driveto začalo investovat do vlastního vozového parku. Podle magazínu Forbes využilo službu (do jara roku 2021) na 2400 zákazníků.

screen driveto

Jak to funguje?

Určitě vás potěší, že je to vlastně strašně jednoduché. Ale nejdřív si pojďme trochu zopáknout, jak fungují tradiční formy leasingu.

Existují dvě základní varianty. Operativní leasing a finanční leasing. Finanční leasing je v obecném povědomí více ukotven. Splácíte leasingové společnosti vůz, který máte dočasně v „pronájmu“. Po poslední splátce se vůz stává vašim majetkem.

Operativní leasing je trochu jiný. Neplatíte splátky, nýbrž měsíční poplatky za pronájem. Vůz je a zůstane (pokud jej vysloveně neodkoupíte) plně ve vlastnictví pronajímatele.

Obě varianty mají svá specifika a taky různé výhody i nevýhody, ale na jejich rozbor zde není místo. Nyní je tu totiž třetí varianta v podobě flexibilního operativního leasingu Driveto. V čem se liší?

Uvedený název je poměrně výmluvný. Hlavním rozdílem oproti běžnému leasingu je skutečně ona „flexibilita“. Vůz totiž můžete používat tak dlouho, jak potřebujete, a pak ho bez jakýchkoli poplatků či opletaček vrátit.

Flexibilita však nespočívá jen v tom. Tkví taky v opravdu velmi snadném sjednání, které lze provést online – a celkové jednoduchosti a transparentnosti i rychlosti. Skutečně tak jde o jakousi hybridní kombinaci zapůjčení vozu z půjčovny a operativního leasingu.

Pro koho je Driveto ideální?

Kdo je cílovou skupinou flexibilního operativního leasingu od Driveto? Pokud aspoň na některé z následujících otázek odpovíte kladně, nejspíš má smysl začít se o něj zajímat…

  • Chcete auto rychle a bez zbytečného papírování, ideálně kdyby šlo vše řešit online?
  • Nechcete kupovat vlastní nové (ani ojeté) auto, ale potřebujete jezdit?
  • Nevíte, kdy se vaše potřeby, nároky nebo finanční či jiné možnosti změní nebo nastane jakákoli změna situace? Zkrátka potřebujete být… flexibilní a bez závazků?
  • Nemáte zájem o různé závazky, úvazky, složité smlouvy?

O službu flexibilního operativního leasingu od Driveto projevují zájem jak soukromí, tak i firemní klienti. Důvody pro tuto volbu mohou být nejrůznějšího druhu a výše uvedené nápovědné otázky shrnují jen některé z nich.

Jaké auto si můžete pronajmout?

Jaký vůz si můžete zapůjčit na Driveto.cz? Výběr je pestrý a zahrnuje přes tisícovku aut. Ty nejoblíbenější v podstatě korespondují s těmi, která se objevují na předních místech žebříčků prodejů.

Pronajmout si tak můžete třeba elegantní městské SUV Hyundai Tucson, osvědčený VW Golf, nenáročný, ale spolehlivý Hyundai i30 atd. Nechybí však ani luxusnější vozy. Například velká SUV jako Volvo XC90 nebo Audi Q7 či Q8, BMW X5 apod. Pokud byste naopak šli po co nejnižších nákladech, pak můžete sáhnout po drobotině jako Fiat 500 či klasice, jíž ztělesňuje Škoda Fabia.

Aktuálně nejžádanější vozy pro flexibilní operativní leasing na Driveto.cz
Aktuálně nejžádanější vozy pro flexibilní operativní leasing na Driveto.cz

Kolik to stojí?

U každého vozu ihned vidíte, jaká bude konečná měsíční cena za pronájem. Nemusíte tedy nic kalkulovat, zkrátka víte. Cena přitom zahrnuje povinné ručení i havarijní pojištění, dálniční známku a silniční daň, služby servisu, poskytnutí a uskladnění pneumatik a další služby. Jde tedy o něco jako „all inclusive“ program, resp. full servis.

Cena za měsíční pronájem se momentálně pohybuje od cca 6 tisíc do 30 000 Kč.

Roli hraje roční nájezd

Podobně jako u klasických operativních leasingů je směrodatný počet ujetých km za rok. Jinými slovy, vozy jsou pronajímány na určitý roční nájezd. Ten se na Driveto.cz typicky pohybuje mezi 15 až 25 tisíci km – u vybraných vozů je to i 35 nebo 40 tisíc km.

Je důležité si dobře vybrat variantu, která vám bude stačit. Nejnižší dostupná varianta 15 tisíc km stačí na cca 41 km denně. To není až tak mnoho. Lidé mají ve zvyku svou „spotřebu kilometrů“ špatně odhadovat, resp. podceňovat. Jenže ony se kiláky snadno nasbírají.

I 15 tisíc km jistě může méně náročnému uživateli pro běžné použití stačit. Ale např. na podnikové vozidlo, které je denně v provozu, je to málo. Proto volte pečlivě. Cenový rozdíl mezi variantami nájezdů přitom často není nijak významný.

U Driveto je specifické, že si vůz pronajímáte na dobu neurčitou. Roční nájezd se tedy dělí počtem měsíců.

Hlavní výhody operativního leasingu od Driveto

Kvalitní servis i prezentace

Služba, kterou Driveto nabízí, je sice poměrně netypická, ale zase nejde o nic až tak revolučního. Firma však zaujme přístupem. Servis je velmi propracovaný, zákazníkovi se dostane srozumitelných informací a instrukcí, celý proces pronájmu i vrácení je maximálně jednoduchý. I samotný web je velmi šikovně a přehledně zpracovaný. To všechno jsou body, které je projektu Driveto.cz nutné přičíst k dobru.

Má to i nějaké háčky?

Nevýhody jsou podobné jako u všech operativních leasingů. Auto máte zapůjčené a nemůžete si s ním dělat, co chcete. Musíte dbát, aby zůstávalo v dobrém stavu. Dokonce jej mohou řídit jen smluvně dohodnuté nebo schválené osoby. Nedá se svítit.

Na druhou stranu se nemusíte prakticky o nic starat – máte onen zmíněný full servis. A to není vůbec špatné. Pokud patříte mezi lidi, kteří prostě chtějí nebo potřebují jezdit, ale nechcete se starat o všechny ty záležitosti okolo – operák od Driveto může být to pravé.

SLEVA 2000 Kč JEN PRO NAŠE ČTENÁŘE

Sleva 2 000 Kč na startovací poplatek při výběru Flexibilního operativního leasingu na Driveto.cz při zadání kódu:

TOPSLUZBA2000

Navštívit Driveto.cz

Naše hodnocení služby:

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)