EasyLingo.cz

Recenze EasyLingo

Recenze online jazykového kurzu angličtiny, němčiny, francouštiny, ruštiny, italštiny a němčiny Easylingo.cz

Jazykový kurz EasyLingo.cz
 • Kurzy 6 světových jazyků
 • Revoluční systém výuky
 • Pokrok již za 30 hodin výuky
 • Ověřeno lidmi, školami i firmami
 • Doživotní přístup ke kurzu
 • Mobilní aplikace
Logo EasyLingo menší

Internet je mocným nástrojem pro získávání informací a také učení a byla by věčná škoda jeho možností nevyužít. Všemožné online kurzy jsou na vzestupu a zdá se, že je čekají zlaté časy. Naučit se můžete ledacos, třeba právě nový jazyk. A to z pohodlí domova a dle vlastního časového rozvrhu. V dnešní recenzi se podíváme právě na jednu z nejznámějších českých platforem pro online výuku jazyků. Jedná se o projekt EasyLingo.cz.

Tuto službu jsme prozkoumali co nejpodrobněji, abychom vám mohli poskytnout zevrubné „hlášení“. Vy se tak budete moci lépe rozhodnout, zda EasyLingo.cz stojí za vaši pozornost, potažmo i čas a peníze. Podíváme se na to, jaké služby a možnosti tato platforma nabízí a nakolik jsou s nimi jejich uživatelé spokojeni.

O projektu EasyLingo.cz

Projekt EasyLingo.cz je velmi úzce spjatý se známým webem OnlineJazyky.cz, který jsme už na našich stránkách recenzovali – a nutno říct, že si vysloužil velmi dobré hodnocení. Dnešní web zastřešuje stejná společnost Online learning a taky využívá stejnou výukovou platformu. Tato firma patří ve svém oboru ke špičkám v českém prostředí a nabízí výuku řady světových jazyků na nejvyšší úrovni. EasyLingo.cz má tudíž mimořádně dobré zázemí, ale to samo o sobě ještě není zárukou kvality nabízených služeb. Pojďme na podrobnější rozbor.

EasyLingo.cz

Co EasyLingo.cz nabízí?

Projekt hlásá, že umožňuje učinit výrazný pokrok ve výuce jazyka za pouhých 30 hodin. Své tvrzení podporuje opravdu pozoruhodnými referencemi. Platformu využívá nebo využilo na 30 000 studentů na 402 školách a celá plejáda velmi známých společností – např. Hyundai, ČEZ, Makro, Siemens nebo GE Money Bank. EasyLingo.cz totiž nenabízí lekce a kurzy pouze soukromníkům. Využívat je mohou i školy, společnosti či organizace.

Základní nabídku tvoří výběr kurzů pro výuku hned šesti světových jazyků. Jedná se o angličtinu, španělštinu, němčinu, italštinu, francouzštinu a ruštinu. V rámci těchto jazyků si můžete vybírat z kurzů, které vás provedou kompletní standardizovanou úrovní.

Cena EasyLingo.cz

Například v případě angličtiny stojí každý jeden kurz 3690 Kč. To je poměrně vysoká cena a navíc je téměř každá standardní úroveň rozdělena do dvou kurzů (každý po 3690 Kč). Jedná se o kurzy:

 • A1-; A1+; A2-; A2+; B1-; B1+; B2-; B2+; výjimku pak tvoří kurzy C1 a C2. Na každou z těchto úrovní připadá jen jeden kurz ve zmíněné ceně.

Dobrá zpráva je, že u jiných jazyků jsou podmínky trochu odlišné a můžete narazit i na nižší ceny. Například španělština zahrnuje kurzy A1, A2, B1 a B2 – každý za 2970 Kč. V ruštině si pak můžete vybrat pouze kurz pro začátečníky A1, opět za cenu 2970 Kč. Je tedy zřejmé, že se EasyLingo.cz soustředí primárně na angličtinu (což je vcelku pochopitelné), kde nabízí největší možnosti, ale taky nejvyšší ceny.

Co získáte?

Kurzy angličtiny jsou v rámci EasyLingo.cz sice docela drahé, ale služby a možnosti jsou jednoznačně nadstandardní. V rámci ceny získáte:

 • Doživotní přístup k zakoupenému kurzu, což je skvělá výhoda, pokud se nějakou dobu jazyku nebudete věnovat a posléze si budete chtít oprášit znalosti.
 • Službu „Lektor po ruce“ – V rámci této vynikající výhody můžete kdykoli komunikovat prostřednictvím online-chatu s profesionálním lektorem a vyptávat se ho dle libosti. Tato možnost patří jistě mezi největší přednosti kurzů EasyLingo.cz.
 • Dočasné členství v konverzačním klubu – Jde o speciální virtuální „učebnu“, kde se studenti učí konverzovat pod vedením profesionálního lektora. V ceně kurzu je 6měsíční členství. Budete moci své jazykové dovednosti vybrušovat živou komunikací.

Úvodní stránka Easylingo.cz

Možnost online lekcí naživo

Pokud jste opravdu nároční, nabízí EasyLingo.cz taky zakoupení speciálních, soukromých online lekcí jazyka, které se odehrávají prostřednictvím komunikačního programu Skype. Tyto lekce jsou ryze individuální, takže se vám lektor bude plně věnovat.

Zajímavé odměny

Pokud budete patřit mezi opravdu pilné studenty, můžete se dokonce dočkat i nějaké té motivační odměny. Nejde přitom o žádné drobnosti, ale o opravdu luxusní lákadla. Patří mezi ně například rodinná dovolená, iPhone, různé hodnotné poukazy apod. Tyto odměny rozdává EasyLingo.cz každý měsíc a jde o opravdu vydatné povzbuzení k usilovnému studiu.

Bezplatné vyzkoušení kurzu

Nevíte, jestli pro vás bude kurz na EasyLingo.cz to pravé ořechové? Ostražitosti se při dané ceně nelze divit, a proto velice potěší, že si kurz můžete vyzkoušet zdarma. Nejde přitom o nějaké omezené „demo“. Dostanete se přímo do kompletního prostředí kurzu a budete si moci osahat všechny jeho možnosti. Samozřejmě však jen v rámci omezeného počtu lekcí. Přesto je ukázka zcela dostatečná, abyste získali představu, jestli vám bude daná forma výuky vyhovovat.

Pozn.: Vstup do bezplatné ukázky bude vyžadovat pouze váš email.

Vstupní test angličtiny

Podobně jako i na zde již recenzovaném portále OnlineJazyky.cz nabízí i EasyLingo.cz bezplatný vstupní rozřazovací test pro anglický jazyk. Tento test je velmi obsáhlý (má 120 otázek) a byl vypracován v souladu s evropskými normami podle „Společného evropského referenčního rámce pro jazyky“.

Jednoduše řečeno – z tohoto testu se dozvíte, na jaké jazykové úrovni (A1 až C2) se momentálně nacházíte. K čemu je to dobré? Přece k tomu, abyste si mohli vybrat kurz opravdu na míru svým schopnostem a potřebám. Ne každý dokáže přesně a správně odhadnout, na jaké jazykové úrovni se právě nachází. Test vám pomůže.

Nemusíte se přitom bát, že nad ním strávíte celé odpoledne. Test postupně odhaduje vaše schopnosti a podle toho vybírá (nebo nevybírá) další otázky. Může vám tak zabrat jen cca 10 minut, nebo něco pod půl hodiny, pokud jste opravdu zdatní. Tento test má pouze jedinou nevýhodu. Je k dispozici pouze anglická varianta.

Vstupní online test EasyLingo

Blog

Web EasyLingo.cz obsahuje i blog, ve kterém najdete praktické články týkající se výuky jazyků. Blog ovšem není nijak zvlášť dobře zásobený.

Jak to funguje?

V této části si povíme něco o samotném průběhu kurzů a o tom, s jakými nástroji budete nebo můžete pracovat.

Jak už jsme zmínili, EasyLingo.cz operuje s tím, že vám kurzy zajistí měřitelný pokrok v jazyce za 30 hodin výuky. Těchto 30 hodin je však rozděleno do 90 lekcí po 20 minutách. Proč je to právě takhle? Moderní výzkumy ukazují, že hodina nebo školní hodina (45 minut) je na intenzivní výuku zbytečně dlouhá doba. Po 20 minutách už klesá soustředění, a tím i schopnost zapamatovat si látku. Právě oněch 20 minut je však lidský mozek schopen využít s maximální efektivitou. Kurzy na EasyLingo.cz se tedy řídí principem co nejefektivnějšího využití času.

Jaké nástroje kurzy využívají?

Kurzy EasyLingo.cz jsou skutečně komplexní. Zaměřují se na budování slovní zásoby, osvojení gramatiky a pravopisu, výslovnost, poslech a konverzaci – zkrátka na všechny aspekty, které je pro praktickou aplikaci jazyka nutné zvládnout. Kurzy hojně pracují s videi a nahrávkami. Prakticky cokoli si můžete přehrát hlasem rodilého mluvčího a procvičovat svou schopnost rozumět mluvenému slovu i napodobit správnou výslovnost.

Kurzy jsou vedeny sice intenzivní, ale zábavnou, hravou a velmi rozmanitou formou. Suchopárný a školometský přístup EasyLingo.cz nerazí, což je při vyšší finanční náročnosti kurzů rozhodně dobře.

Prostředí kurzu

Online kurzy angličtiny se odehrávají ve webovém prohlížeči, ale k dispozici už je i speciální aplikace pro mobilní zařízení – a to jak pro operační systém Android, tak i iOS. Lekce můžete tudíž absolvovat na počítači, ale i mobilním telefonu nebo třeba tabletu. Ve všech případech však budete potřebovat připojení k internetu, což za většiny okolností nepředstavuje zásadní překážku.

Prostředí, které se před vámi po prvním vstupu do kurzu otevře, je mimořádně komplexní a na první pohled může působit i poměrně složitě. Ale nenechte se zmást. Ovládání je velmi intuitivní a velmi brzy do něj proniknete a budete zde jako ryby ve vodě. Všechny nutné nástroje zde budete mít pohromadě, od aktuální slovní zásoby až po podrobné statistiky o vašich pokrocích. Je zde taky k dispozici již zmíněný live-chat, kde na vás čeká profesionální lektor.

Recenze EasyLingo.cz podle naší redakce

Podrobný popis možností, které vás na EasyLingo.cz čekají, máme za sebou a teď se můžeme přesunout k samotnému hodnocení, ve kterém všechny důležité poznatky ještě shrneme.

Cenová relace (8/10)

Kurzy z EasyLingo.cz patří spíše mezi dražší až drahé online jazykové kurzy. Platí to zejména v případě kurzů angličtiny, kdy za kurz jedné kompletní jazykové úrovně (např. A1) zaplatíte až 7380 Kč. To není zrovna málo, ale služby a možnosti jsou zcela nadstandardní, přístup ke kurzu je doživotní, a navíc je vám stále k službám lektor na live-chatu. Cena tedy odpovídá úrovni kurzů, i když jistě někoho odradí.

Rozsah nabídky (9/10)

Nabídka kurzů z EasyLingo.cz je komplexní především v rámci angličtiny. V ostatních jazycích je omezenější. Další nevýhodou např. oproti OnlineJazyky.cz je absence speciálních kurzů, které by nabízely oborově zaměřené znalosti jazyka.

Kvalita kurzů (10/10)

Kvalita kurzů je stěžejní předností EasyLingo.cz. Tyto kurzy jsou ověřené desítkami tisíc soukromých i firemních klientů, ba i školami a významnými organizacemi. Jsou maximálně propracované a nabízejí obrovskou škálu nástrojů. Výuka je interaktivní, zábavná – s velkými možnostmi zpětné vazby – zahrnuje poslech, videa, poskytuje podrobné statistiky. Kurz navíc můžete absolvovat opakovaně, což je senzační bonus.

Technické vlastnosti (9,5/10)

Kurzy probíhají online prostřednictvím internetového prohlížeče, potažmo velmi příjemně zpracovaných mobilních aplikací pro Android nebo iOS. Jedinou podmínkou je tedy připojení k internetu a můžete se učit. Kurzy z technického hlediska splňují vysoké současné standardy, prostředí je snadno ovladatelné a intuitivní.

Hodnocení a zkušenosti uživatelů

EasyLingo.cz patří obecně mezi nejlépe hodnocené platformy pro online výuku jazyků u nás. Jediné výhrady mohou směřovat vůči vyšší ceně kurzů (ačkoli ne nepřiměřené) nebo omezenějšímu rozsahu nabídky kurzů u některých z 6 podporovaných jazyků. Uživatelé jsou však s platformou obvykle mimořádně spokojeni.

Závěrečná recenze EasyLingo.cz

9.1/10
9.1/10
 • Cena kurzů: - 8/10
  8/10
 • Rozsah kurzů: - 9/10
  9/10
 • Kvalita kurzů a výuky: - 10/10
  10/10
 • Funkce a technické vlastnosti: - 9.5/10
  9.5/10
Sending
Hodnocení návštěvníků
4.5 (2 votes)

Výhody

 • Propracované interaktivní kurzy s vysokou intenzitou a úspěšností výuky
 • Jazykový pokrok za 30 hodin zábavné výuky
 • Šest světových jazyků
 • Výborné reference a hodnocení
 • Nadstandardní nástroje a služby
 • Bezplatný vstupní test
 • Možnost vyzkoušení kurzu zdarma
 • Doživotní přístup ke kurzům

Nevýhody

 • Vyšší až vysoké ceny
 • Omezenější výběr kurzů v některých jazycích
 • Nutnost připojení k internetu