Investování do kryptoměn Fumbi

Recenze Fumbi Network – jednoduché investice do kryptoměn pro začátečníky

Slovenská investiční platforma Fumbi Network v roce 2019 představila možnost jednoduchého nákupu kryptoměn. Od té doby se rozšířila mezi české a polské investory a v současné době na ní investuje přes 110 tisíc uživatelů. Co je to Fumbi Network a vyplatí se drobným investorům?

Fumbi Network cílí na drobné investory. Na první pohled zaujmou jednoduché webové stránky s informacemi na dosah ruky. Vyplatí se ale investice přes tuto platformu? Zkušenosti s Fumbi Network se totiž různí.

Recenze Fumbi

Zkušenosti a recenze: Fumbi.cz
 • Hlavní vlastnosti: On-line platforma pro investice do kryptoměn. Jednoduchá webová aplikace pro nákup Bitcoinu a dalších kryptoměn.
 • Výhody: Jednoduché uživatelské rozhraní. Pouze ověřené kryptoměny.
 • Nevýhody: Vysoké poplatky. Chybí mobilní aplikace.
 • Naše hodnocení:
  4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)

Jak funguje Fumbi?

Investiční platforma Fumbi vznikla v roce 2019 jako jednoduchá společnost na akcie. Slovenská republika tímto konceptem pobízí k zakládání a investicím do rozvoje start-upů i přes to, že právní prostředí na Slovenku na to zatím není připravené.

Fumbi na první pohled funguje jako klasický investiční portál na nákup kryptoměn. V jeho portfoliu najdete přes 20 kryptoměnových instrumentů, které každý den pravidelně obměňují dle předem daných pravidel.

Jak funguje Fumbi

 

Jednoduchý nákup kryptoměn

Webová platforma Fumbi je tu pro všechny drobné investory, kteří si nevědí rady s nákupem kryptoměn. Ti se v několika krocích zaregistrují na platformu, provedou první vklad a o další nákupy a správu kryptoměn se stará algoritmus Fumbi.

Vnitřní algoritmus Fumbi každodenně sleduje tržní kapitalizaci kryptoměn a podle toho prodává nebo nakupuje. Jediné, o co se uživatel stará, jsou případné další vklady a hlídání výkonnosti portfolia.

Díky algoritmu Fumbi dochází ke každodenní úpravě portfolia. Platforma ale vsází na svoji jednoduchost. Klienti nemusí být odborníci ani na kryptoměny, ani na investice. O všechno se postará algoritmus Fumbi.

Registrace do Fumbi

Základem investování přes Fumbi je registrace. Tu zvládnete na několik kliků a platforma od vás získá citlivé údaje, mezi které patří například číslo občanského průkazu nebo rodné číslo. Při registraci si také volíte, zda investujete jako fyzická osoba nebo firma.

Registrace do Fumbi nevyžaduje prvotní vklad, ačkoliv vás k němu vybídne. Pokud ale plánujete nákup kryptoměn, vkladu se nevyhnete. Provedete ho v několika krocích:

 1. Převodem přes bankovní účet převede peníze v CZK nebo EUR na Fumbi účet.
 2. Vložené peníze se převedou na Fumbi portfolio.
 3. Fumbi za uživatele nakoupí kryptoměny.
 4. Klienti Fumbi sledují stav kryptoměnového portfolia.

TV reklama na Fumbi

Produktové portfolio Fumbi

Svým klientům nabízí Fumbi čtyři produkty. Ty se liší benevolencí možnostmi uživateli a také svoji cenou.

Fumbi Index Portfolio

Fumbi Index Portfolio je klíčová služba určená pro investory-začátečníky. Díky jednomu vkladu získají vstup do světa nákupu kryptoměn, o které se stará algoritmus. Uživatel přitom nemá možnost výběru dané kryptoměny a případné divezirfikace, o vše se stará umělá inteligence.

Minimální vklad pro Index Portfolio je 1400 Kč, což platí i o minimálním výběru. Uživatelé mají možnost jednorázového vkladu, nebo nastavení pravidelného trvalého příkazu. Tím zprůměrují riziko špatně načasovaného nákupu a sníží případné ztráty.

Fumbi Vlastní volba

Fakticky jde o kopii služby Fumbi Index Portfolio, která dává uživatelům možnost výběru kryptoměn a divezirfikace portfolia. Fumbi Vlastní volba je ideální ke spoření v preferované kryptoměně, na druhou stranu ale neumí víc než běžná směnárna kryptoměn nebo burza kryptoměn.

Fumbi Bitcoin a zlato

Díky Fumbi Bitcoin a zlato mají uživatelé možnost rozložení investic rovnoměrně mezi Bitcoin a zlato. Algoritmus funguje tak, že dokoupí klesající část portfolia a prodává tu stoupající.

Fumbi kupuje zlato prostřednictvím PAX GOLD. Jedná se o speciální kryptoměnu, jejíž cena je podložená skutečným zlatem. Jeden token kryptoměny představuje unci zlata z 400uncové cihličky uložené v London Good Delivery.

Fumbi Úschovna

Tento produkt slouží prémiovým uživatelům. Přístup k němu totiž platforma povoluje jen těm klientům, kteří u ní mají investováno více než 250 tisíc korun.

Jednoduše řečeno umožňuje Fumbi Úschovna uložení kryptoměn, které jsou nakoupené jinde než na domácí platformě. Jedná se o funkci určenou pro pokročilé uživatele, na které služba ale necílí.

Výhody Fumbi

Kryptoměny na Fumbi

Fumbi pravidelně kontroluje kryptoměny a algoritmus vyhodnocuje, zda jsou investice do nich bezpečné. Řídí se přitom několika pravidly:

 • kryptoměna musí být mezi TOP 50 podle CoinMarketCap,
 • musí být uložitelné v rámci běžné kryptoměnové infrastruktury,
 • kryptoměny musí být dostatečně likvidní a denní objem obchodování kryptoměny musí být alespoň 5 milionů EUR,
 • automaticky se vylučují kryptoměny spojené s MLM a eticky rizikové kryptoměny.

Každá kryptoměna má v portfoliu jinou váhu. Tu Fumbi určuje na základě její tržní kapitalizace. Jednoduše řečeno – čím větší kapitalizace, tím větší zastoupení v portfoliu.

Díky tomu Fumbi nabízí pouze osvědčené kryptoměny s poměrně nízkým rizikem. Jedná se přitom o klasické platební kryptoměny, tokeny vývojářských techniků i decentralizované finančnictví DeFi.

Investování do kryptoměn Fumbi

Složení portfolia (červenec 2022)

Kryptoměna Podíl v portfoliu
Bitcoin 64,42 %
Etherum 22,56 %
Cardano 2,48 %
Solana 1,97 %
Polkadot 1,10 %
Ostatní drobné kryptoměny 7,47 %

Poplatky Fumbi

Fumbi si na první pohled zakládá na transparentních poplatcích. K jejich výši a složení získávají uživatelé přístup v přehledu portfolia. Zároveň jsou ale poplatky Fumbi kamenem úrazu služby. V některých případech dosáhnou až 8 %.

Druhým kamenem úrazu je jejich nepřehlednost. V ceníku poplatků Fumbi se uživatelé dočtou, že existuje hned několik různých typů:

 • Výměnný poplatek – jednorázový poplatek za směnu do nebo z kryptoměny.
 • Portfoliový poplatek – pravidelný roční poplatek za poskytování poradenských služeb, které souvisejí s řízením a optimalizací algoritmu.
 • Poplatek ze zisku – jednorázový poplatek tvořící podíl ze zisku uživatele. Základem pro vyčíslení poplatku je zisk uživatele ve chvíli nebo výběru převodu.

Výše portfoliových poplatků se liší od hodnoty vkladu. Jinými slovy – čím větší investice, tím menší poplatek.

Vkladové poplatky produktu Fumbi Portfolio Index

Vklad Výměnný poplatek Portfoliový poplatek
1400 Kč – 14 999 Kč

1,49 %

2,99 %
15 000 Kč – 249 999 Kč 2,49 %
250 000 Kč – 2 499 999 Kč 1,99 %
Více než 2 500 000 Kč 1,49 %

Co se týče poplatku ze zisku – malí investoři se s Fumbi dělí až o 6 %. Vzhledem k tomu, že Fumbi za nic neručí a nic negarantuje, se rozhodně nejedná o malou částku.

Výběrové poplatky na Fumbi

Výběr Výměnný poplatek Poplatek ze zisku
1400 Kč – 14 999 Kč

1,49 %

5,99 %
15 000 Kč – 249 999 Kč 4,99 %
250 000 Kč – 2 499 999 Kč 3,99 %
Více než 2 500 000 Kč 2,99 %

Pokud uživatelé uvažují o využití produktu Fumbi Vlastní volba, týká se jich také úschovný poplatek. Ten Fumbi účtuje ve spojitosti se zabezpečením profesionální úrovně virtuálních měn. Stejně jako portfoliový poplatek se platí jednou ročně a následně alikvótně k datu výročí prvního vkladu.

Vklad Výměnný poplatek Úschovný poplatek
1400 Kč – 14 999 Kč

1,49 %

1,49 %
15 000 Kč – 249 999 Kč 1,29 %
250 000 Kč – 2 499 999 Kč 1,09 %
2 500 000 Kč až 24 999 999 Kč 0,99 %

Shrnutí recenze Fumbi

Fumbi Network je jednoduchá platforma s intuitivním rozhraním určená pro začínající investory. Největší nevýhodou jsou poplatky Fumbi. Díky portfoliovým poplatkům Fumbi vždy vydělá, ale veškeré riziko nechává na investorech. A nic na tom nemění ani sleva 7 % za doporučení nového uživatele.

Naše hodnocení služby:

4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)