Úvodní stránka Ketomix.cz

Recenze Ketomix – nejžádanější keto diety na trhu

Recenze Ketomix, nejrozšířenějšího eshopu s keto produkty a proteinovou dietou.

Ketomix recenze v kostce
 • Hlavní vlastnosti: Nejžádanější poskytovatel keto produktů s širokou nabídkou jídel, potravin, nápojů i vitamínů se 4 dietními plány pro lehkou, střední, vyšší a vysokou nadváhou.
 • Výhody: Osvědčená značka, rozmanité druhy potravin, poradenství, zvýhodněné balíčky, dobrá zákaznická podpora, 4 druhy dietních plánů, obsahové bohatý web a magazín.
 • Nevýhody: Vyšší ceny produktů

Diety jsou něco jako životní styl, většina lidí si ho ovšem nevolí dobrovolně ani se v něm obvykle nijak zvlášť nevyžívá. Jen chtějí něco změnit. Ale to se ne vždy daří. Diety se střídají, některé nefungují vůbec, u jiných se zkrátka nedá vydržet. Přitom jich existuje tolik! Tak jak si z té strašné záplavy vybrat takovou, která bude opravdu za něco stát?

V dnešním článku vám hodíme pomocné lano. Zaměříme se totiž na dietu, která vychází z osvědčeného a v poslední době velmi populárního konceptu keto diet, který byl původně spojován především se sportovním prostředím. Dnes je masivně rozšířený i u běžné populace.

Obyčejný pracující člověk ale potřebuje trochu jiný přístup než profi kulturista nebo třeba boxer. Proto se taky objevují firmy, které se snaží koncept upravit, přizpůsobit a naservírovat lidem dietu tak, aby byla funkční, zvládnutelná a s udržitelnými výsledky.

Takových společností je u nás víc, jak můžete zjistit v našem testu nejlepších keto diet. Mezi nejzajímavější a taky nejvyhledávanější se jednoznačně řadí značka Ketomix. A právě na ni se v dnešním článku velmi úzce zaměříme. Čeká vás podrobná recenze Ketomix, jejích produktů a služeb, která vám snad pomůže s rozhodováním, zda je tahle cesta pro vás ta pravá.

Úvodní stránka Ketomix.cz
Úvodní stránka Ketomix.cz

Princip diety Ketomix.cz

Pojďme se v první řadě podívat na samotné stavební kameny diety, kterou značka Ketomix.cz nabízí. Jde o dietu z široké „rodiny“ ketogenních (ketonových) a nízkosacharidových diet. Těchto diet existuje obrovské množství variací a taky platí, že každá společnost, která ketonové diety nabízí, vytvoří do značné míry vlastní alternativu. To je logické. Každá se totiž snaží dosáhnout co nejlepších výsledků v kombinaci s jednoduchostí dodržování.

Základ je ale stejný. Tyto diety pracují s razantním omezením příjmu sacharidů ve prospěch proteinů, potažmo tuků. Příjem sacharidů je navíc vždy nutné zkrotit na tak minimální úroveň, aby se tělo dostalo do stavu ketózy – odtud název ketonová či ketogenní dieta.
Když to zjednodušíme, při ketóze tělo už nemá zásoby rychlé, primární energie ze sacharidů (glykogeny). Nezbývá mu než začít vytvářet energii z jiných zdrojů – a zde přicházejí na řadu zásoby tuků.

Proč si vybrat Ketomix?
Proč si vybrat Ketomix? zdroj: ketomix.cz

Zdá se to jednoduché, ale v reálu není vůbec snadné dosáhnout stavu ketózy, natož ho udržet. Sacharidy jsou totiž prakticky ve všem. Tvrdá ketodieta, jakou někdy ze specifických důvodů drží vrcholoví sportovci, je navíc poměrně zátěžová po psychické i fyzické stránce.

To je právě důvod, proč společnosti jako Ketomix vytvářejí speciální programy, které budou únosné i pro běžnou populaci – jak už jsme zmínili v úvodu. Navíc nestačí, aby klient pouze zhubnul. Hubnutí nesmí mít negativní dopad na organismus a zdraví a výsledek musí být udržitelný – tedy nemělo by dojít o obávanému jojo efektu, který zmaří předchozí úsilí.

Jak se dietě Ketomix daří naplnit tyto cíle?

Jak funguje Ketomix?

Ketomix nenabízí jen vlastní, komplexní dietní plány. Nabízí taky veškeré „nástroje“ k jejich držení. A těmi nástroji nemyslíme nic jiného než samotné jídlo. Ketomix vyrábí speciální jídla, nápoje a pochutiny určené pro keto diety. K samotné nabídce se ještě vrátíme. Teď se budeme věnovat dietě jako takové.

Ketomix nabízí plány pro různě náročné klienty. Jsou odlišeny podle toho, v jakých problémech s váhou se daný člověk nachází. Jde o čtyři plány:

 • Pro lehkou nadváhu – Dieta má dvě fáze, které dohromady trvají 3-6 týdnů – v závislosti na tom, jak moc chcete zhubnout. Základ stravování v první fázi tvoří 5 jídel Ketomix denně po 3 hodinách. K tomu až půl kila zeleniny a 30 g oříšků. V druhé fázi už můžete dvě Ketomix jídla nahradit běžnými nízkosacharidovými jídly.
 • Pro střední nadváhu – Dvě fáze trvají 6 týdnů. Základní pravidla obou fází jsou stejná jako v předchozím případě.
 • Pro vyšší nadváhu – Opět dvě fáze a stejná pravidla. Dieta se však prodlužuje na 10 týdnů dohromady.
 • Pro velmi vysokou nadváhu – 14týdenní dieta se dvěma hlavními fázemi a opět stejnými pravidly.

Každá dieta má tedy dvě hlavní fáze a v každé fázi je třeba dbát na dostatečný přísun zeleniny a pitný režim. Krom toho vám Ketomix doporučí i vhodné výživové a vitamínové doplňky pro lepší zvládání a snášení diety.

Ketomix však zdůrazňuje, že pro udržení cílové váhy je důležité dodržovat ještě „třetí fázi“. V té už jde především o to, nevrátit se k dřívějším špatným stravovacím návykům a celkově zlepšit svůj životní styl. Žádná dieta nezaručí věčnou spásu, a pokud se hned první den po dietě vrátíte k bůčku a vepřo-knedlo-zelo splachovanému pěti pivy, nelze z návratu k původní hmotnosti vinit poskytovatele diety.

Jídla a balíčky

Jak už jsme řekli, Ketomix nabízí veškerá jídla, potraviny, nápoje a doplňky potřebné pro držení obou fází (potažmo je samozřejmě můžete používat i v udržovací fázi). Součástí sortimentu jsou:

 • Proteinové koktejly, polévky, omelety, palačinky, kaše, tyčinky, chipsy, těstoviny, sušené maso, dochucovadla, dezerty, čokolády, speciální pečivo, nápoje a horké nápoje (a dokonce i vína) a doplňky stravy.

Veškeré potraviny a nápoje můžete kupovat jednotlivě (resp. v menších množstvích porcích), anebo si pořídit zvýhodněné balíčky ke konkrétnímu dietnímu plánu. V jejich rámci dostanete veškeré potřebné zásoby na určitý počet týdnů.

Ketomix nabízí i ochutnávkový týdenní balíček na zkoušku.

Ukázka sortimentu Ketomix
Ukázka sortimentu a jídel Ketomix

Jak je to s kvalitou?

Na jaké úrovni jsou potraviny a další poživatiny Ketomix? Zde je třeba říct, že jejich kvalita a chuť je v průměru velice dobrá. V porovnání s mnohými konkurenty nejsou jídla žádné utrpení a chuťově jsou docela rozmanité a přívětivé.

Samozřejmě nemůžete čekat kuchyni jako od babičky nebo Pohlreicha. Ale dieta s Ketomix je při troše vůle snesitelná – a to i díky velmi pestré nabídce, která nezahrnuje jen koktejly nebo kaše, ale i řadu dalších pokrmů, kterými si můžete jídelníček zpestřit.

Uživatelská hodnocení tohle potvrzují. Ketomix nabízí v rámci možnosti opravdu dobrý sortiment a většina klientů chuť a rozmanitost chválí. Výbornou zprávou je, že při Ketomix jen málokdo pociťuje výraznější hlad. Jídla jsou sytá a dietní plán je postaven tak, aby účastník co nejméně trpěl nepohodlím. Ani to není u diet, ani u těch komerčních, zdaleka samozřejmost.

Jistěže ne každý přijde všem pokrmům na chuť. Sto lidí, sto chutí. Přesto se dá očekávat, že většina lidí nebude mít s jídly Ketomix.cz vážnější problém.

Funguje to?

Jednoduchá odpověď zní: ano. Dieta je založena na plně funkčním biologickém procesu. Podmínkou úspěchu je ovšem striktní dodržování pravidel zejména v první fázi. I v té následující pak musíte Ketomix jídla doplnit pouze vhodnými nízkosacharidovými pokrmy. Nezbytnou podmínkou úspěchu je totiž dosažení a udržení stavu ketózy po dostatečně dlouhou dobu. Zde už je to především na vás a vaší vůli a svědomitosti.

Kdy to nefunguje? Pokud se domníváte, že si objednáte pár porcí Ketomix jídel, tu a tam si je zobnete mezi svíčkovou a špekáčkem a budete krásně hubnout, mýlíte se. Ketomix nenabízí kouzelné pilulky ani jiné zázraky na počkání. Vše je podřízeno jasnému principu.

Proč bych si to neudělal po svém? Pokud si říkáte, proč si nakupovat nějaké drahé balíčky, když dieta funguje na jasném biologickém mechanismu, kterého můžete docílit sami, tak samozřejmě máte pravdu. Keto dietu můžete držet kdykoli na vlastní pěst. Není to ale nic jednoduchého.

Znamená to pečlivě zkoumat a vážit každé sousto. Zvládnout se to pochopitelně dá a spousta lidí to taky tak dělá. Ketomix.cz diety mohou pomoci těm, kteří například nemají dost času, znalostí nebo motivace věnovat svému stravování taková kvanta času.

Cena Ketomix diety

Keto dieta s Ketomix není úplně haléřová záležitost. Není ani úplně snadné porovnat cenu s konkurenčními firmami, protože se vždy liší koncept, množství, kvalita zboží. Když srovnáme co nejpodobnější produkty, dá se říct, že Ketomix patří spíše k dražším poskytovatelům keto diet. Zároveň však taky k těm jednoznačně nejlépe hodnoceným. Těžko přitom říct, zda je keto dieta obecně vzato drahá záležitost.

Momentální cena kompletní diety v době psaní recenze na 4 týdny (čili cca měsíc) je 4 312 Kč. Tedy něco přes tisíc korun za kompletní týdenní jídelníček. Je to až tak moc? To už si musí zvážit každý sám na základě vlastních nákladů na stravování. O žádnou astronomickou částku se ale zcela jistě nejedná.

Příklady cen výhodných balíčků v akci (v době psaní recenze) pro vaši představu:

 • Ochutnávkový týdenní balíček (35 porcí) – 1184 Kč
 • Ketonová dieta na 7 dní (35 porcí) – 1112 Kč
 • Ketonová dieta na 4 týdny (140 porcí) – 4312 Kč
 • Detox balíček (měsíční kúra) – 556 Kč

Shrnutí a hodnocení Ketomix

Ketomix logoKetomix patří mezi nejžádanější a nejvíce oceňované poskytovatele keto diet v naší zemi. Stojí za nimi zástup spokojených zákazníků. Velkou výhodou je opravdu jednoduchý, srozumitelný koncept. O dietě není třeba přemýšlet – jen ji dodržovat. To je velké plus.

Ketomix.cz nabízí i poradenství, takže pokud vám něco nebude jasné, můžete tamější specialisty oslovit prostřednictvím live chatu nebo telefonní linky. Nadprůměrná je kvalita i chuť potravin a nápojů a taky rozmanitost jídel.

Výhody:

 • Nejžádanější a nejlépe hodnocená keto dieta, osvědčená značka
 • Rozmanité druhy potravin, jídel, nápojů a vitamínů
 • Poradenství v případě, že si nejste jisti na live-chatu nebo telefonní lince
 • Zvýhodněné balíčky a bonusy
 • 4 druhy dietních plánů
 • Obsahově bohatý magazín plný informací a receptů – čtěte zde

Nevýhody:

 • Vyšší ceny produktů

Další zdroje: