Zdravé jídlo - losos

Recenze Nutric Bistro – krabičková dieta pro Prahu a část středních Čech

Recenze služby Nutric Bistro, díky níž si můžete nechat pravidelně každý den dovážet zdravé stravování po Praze a část Středočeského kraje. Na výběr máte ze čtyř základních jídelníčků.

Hodnocení služby Nutric Bistro
9/10
9/10
 • Rozsah nabídky - 8.8/10
  8.8/10
 • Ceny - 8/10
  8/10
 • Kvalita jídla / použitých surovin - 9.7/10
  9.7/10
 • Recenze ostatních uživatelů - 9.5/10
  9.5/10

Shrnutí

logo Belabel Mezi uživateli, kteří diety na NutricBistro.cz vyzkoušeli, najdete vesměs spokojené až velmi spokojené zákazníky. Kvalita této služby a samotných jídel je na výborné úrovni. Jako jistou nevýhodu lze spatřovat poměrně vyšší cenu anebo fakt, že někomu nemusí sedět ani jeden z jídelníčků a není zde možnost ryze individuálního řešení. Pokud vás však některý z programů zaujal, neváhejte ho vyzkoušet. Výhodou je, že můžete začít velmi zlehka a bez zásadní investice.

Výhody

 • Kompletní jídelní full servis (nevaříte, nenakupujete, jen jíte co vám dovezou)
 • Používání kvalitních surovin (třeba masa z farmářských chovů)
 • Dobré recenze na kvalitu a chuť jídla

Nevýhody

 • Rozvoz pouze po Praze a části středních Čech
 • Relativně vyšší ceny se kterými je třeba počítat
 • Chybí individuální řešení – vybíráte ze 4 přednastavených jídelníčků

logo nutricbistro Touha po zdravějším životním stylu patří mezi nejdůležitější motivace dnešní doby. Pro mnohé lidi je něco takového už zcela přirozené, jiní cestu ke zdravějšímu tělu i mysli teprve hledají. Kromě dostatku fyzické aktivity je další zásadní složkou správné stravování. Stravovací návyky moderního člověka jsou leckdy děsivé – často poháněné nedostatkem času či peněz. Trend se ale obrací a stále více lidí vzhlíží k racionálnější výživě a snaží se své návyky změnit k lepšímu. Obvykle to není snadné.

K zvládnutí tohoto „cíle“ totiž potřebujete spoustu znalostí, dostupnost kvalitních surovin a taky čas na jejich zpracování, vymýšlení vhodných jídel atd. Naštěstí dnes existují firmy, které ty nejnáročnější kroky udělají za vás. Vašim úkolem je potom už jen sníst, co vám navařily – tentokrát však bez negativní konotace. Jednou z takových firem je i NutricBistro, na které se podíváme v dnešní recenzi.

Co je to NutricBistro a co nabízí?

Nutric Bistro

Není tajemstvím, že většinu lidí od dodržování zdravého jídelníčku odrazuje náročnost jeho přípravy. Musíte stále pátrat po nových zdravých receptech, shánět suroviny, v obchodě pečlivě vybírat a podrobně číst etikety. Pak vás ještě čeká vaření! Asi každý si v takových situacích občas povzdechne: „Kdyby to tak za mě udělal někdo jiný“.

Ale to se podívejme – ona ta možnost totiž skutečně existuje. Například v podobě zajímavé služby NutricBistro.cz, která nabízí rozvozy tzv. „krabičkových diet“. To znamená, že vám v tomto bistru nabídnou promyšlený zdravý jídelníček a pak vám každý den navaří (zabalí to úhledně do krabiček) a dovezou vám to na požadovanou adresu. Na vás už je tyto dobroty jen sníst (a samozřejmě zaplatit).

Jistě, krabičkové diety ani rozvoz jídla nejsou žádná žhavá a unikátní novinka. Ostatně samotné NutricBistro už funguje od roku 2015. U nás však přesto tato firma patří mezi průkopnické ve svém oboru, a navíc k velice populárním. Právě proto jsme se rozhodli, že si zaslouží podrobnější zhodnocení.

Filozofie a zaměření NutricBistro.cz

NutricBistro se zaměřuje především na dva stravovací směry. Na paleo dietu a vegetariánské stravování. Vegetariánství snad není třeba představovat. Paleo dieta je pak směr stravování a životního stylu odkazující v názvu na starší dobu kamennou (paleolit). V principu se zaměřuje na volbu především čerstvých, průmyslově neupravovaných surovin a plodů (omezovány jsou i zemědělské produkty). Základ tvoří maso, ryby, ovoce, zelenina, ořechy, vejce apod.

Nutno říct, že NutricBistro rozhodně nepatří k extrémistům v žádném směru a nabízí převážně jídelníčky, které se zaměřují na zdravá jídla z kvalitních surovin a zdrojů. Tato společnost vyznává několik zásad, pod které by se jistě podepsala naprostá většina výživových poradců.

Jak funguje Nutric Bistro?
Jak funguje Nutric Bistro?
 • Bio kvalita masa – NutricBistro se zaměřuje na čerstvá masa od farmářů v bio kvalitě.
 • Žádné polotovary ani dochucování – To znamená žádné přidané cukry, sladidla, glutamáty ani žádné průmyslově zpracované produkty.
 • Nutričně vyvážená strava – Kvalitní a výživná strava s optimálním poměrem makro a mikronutrientů.
 • Bez zahušťování – Žádné jíšky, UHO ani zbytečně smetanové omáčky jak z jídelny. Jídla jsou zahuštěna spíše přirozeně rozmělněnou zeleninou nebo např. kokosovým mlékem.
 • Zdravé tuky – Tuky nejsou žádný postrach, ale zásadní živina. Musejí být ale kvalitní. Například olivový nebo kokosový olej nebo i poctivé přepuštěné máslo.

NutricBistro nabízí jídelníčky se zjevným příklonem k nízkosacharidovým, bezlepkovým a vegetariánským stravovacím stylům. Nejde ale o nic pro skalní přívržence nějakého hnutí, ale o velmi vyvážené jídelníčky, v nichž najdete kvalitní rostlinné i živočišné produkty různého druhu.

Jídelníčky NutricBistro

NutricBistro nabízí čtyři varianty přednastavených jídelníčků, které tvoří jádro jejich nabídky. Tyto jídelníčky nejsou striktně zaměřeny ani na hubnutí ani na kompenzaci jiného konkrétního problému. Jde o racionální stravu, která vám pomůže vybudovat si zdravé návyky – a zhubnutí se případně nejspíše dostaví jako bonus (pokud tedy hubnout potřebujete). Pojďme se na jídelníčky blíže podívat.

1. Whole-30 2. LowCarb3. Vegetarian4. Fit
Základní krabičková dieta, která má vést k celkovému zlepšení zdravotního stavu a nastolení zdravějšího stylu stravování. Podle NutricBistro by měla pomoci i s potížemi, jako jsou kožní vyrážky, špatné zažívání, záněty, únava apod. Jak samotné NutricBistro uvádí, má jít o jakýsi výživový restart. Cena této diety je od 331 Kč za den.
Nízkosacharidová dieta, která je směřována na regulaci váhy, ale především zajišťuje kvalitní a vyvážený příjem živin s důrazem na bílkoviny a prospěšné tuky a s omezením nadbytečných sacharidů. Tato dieta může mít údajně pozitivní vliv i na prediabetes a diabetes, zvládnutí pocitů nadměrného hladu či vysoký krevní tlak. Cena je od 294 Kč za den.
Bez lepku, bez cukru, bez polotovarů (jako ostatní diety), ale taky bez masa a se spoustou zeleniny. Tato dieta nabízí ideální poměr makronutrientů pocházejících především z rostlinných zdrojů a surovin vysoké kvality. Jde o dlouhodobě udržitelný a zdravotně i ekologicky pozitivní způsob stravování. Cena jídelníčku je od 274 Kč za den.
Zdravé a výživné jídelníčky zaměřené na fyzicky aktivní jedince, kteří si nepotřebují odpírat, ale chtějí dosáhnout nutričně vyváženého stravování. Cena od 274 Kč za den.

Jak jídelníčky fungují?

U každého jídelníčku si můžete dle potřeby nastavit řadu parametrů. Např. počet denních jídel (1-3), dny v týdnu, délku trvání programu, ale i velikost porcí (podle kalorií) a způsob dopravy. Můžete si tak zvolit kompletní péči na mnoho týdnů anebo si jen zpestřit vlastní jídelníček, např. ve dnech, o kterých víte, že na vyvařování nemáte čas.

Jak funguje rozvoz?

Bohužel, služby NutricBistra mohou zatím využívat jen obyvatelé Prahy a části Středních Čech. Rozvor provádí kurýrní služba a je rozdělen do dvou zón, v první (Praha) je rozvoz zdarma, ve druhé za 39 Kč. Další možností je osobní odběr na odběrných místech, který je zdarma.

Nabízí NutriBistro i individuální programy?

NutricBistro má své pevné jídelníčky a nenabízí přímo možnost výživového poradenství s ušitím jídelníčku přesně na míru. Přesto jistou individualizaci nabízí. Stačí vyplnit dotazník, který se týká vašich cílů a současného stavu (váha, tuk, fyzická aktivita apod.) a specialisti z NutricBistro vám pomohou s výběrem optimálního řešení.

Ceny

Cena jednoho denního jídla (menší porce bez dopravy) začíná na 189 Kč. Cena se zvýhodňuje s počtem jídel a délkou odběru.

Například krabičková dieta Whole-30 se třemi jídly denně 7 dní v týdnu na 14 dní (s nejvyššími porcemi a dopravou domů) vychází na 9856 Kč.

Nelze tvrdit, že to je levné – krabičková dieta je prostě z principu „full servis“, který není pro každého. Zda jsou pro vás ceny na NutricBistro přijatelné, to už se pochopitelně musíte rozhodnout sami.

Hodnocení Nutric Bistro naší redakcí

Mezi uživateli, kteří diety na NutricBistro.cz vyzkoušeli, najdete vesměs spokojené až velmi spokojené zákazníky. Kvalita této služby a samotných jídel je na výborné úrovni. Jako jistou nevýhodu lze spatřovat poměrně vyšší cenu anebo fakt, že někomu nemusí sedět ani jeden z jídelníčků a není zde možnost ryze individuálního řešení. Pokud vás však některý z programů zaujal, neváhejte ho vyzkoušet. Výhodou je, že můžete začít velmi zlehka a bez zásadní investice.

Výhody:

 • Kompletní jídelní full servis (nevaříte, nenakupujete, jen jíte co vám dovezou)
 • Používání kvalitních surovin (třeba masa z farmářských chovů)
 • Dobré recenze na kvalitu a chuť jídla

Nevýhody:

 • Rozvoz pouze po Praze a části středních Čech
 • Relativně vyšší ceny se kterými je třeba počítat
 • Chybí individuální řešení – vybíráte ze 4 přednastavených jídelníčků

Kam dál?