nejlepší / nejvýhodnější operativní leasing

Recenze OlfinCar – operák a prodej automobilů na pár kliknutí online. Přes 1000 vozů v nabídce

Recenze “eshopu” Olfincarshop.cz, kde můžete koupit skladové i užitkové vozy či si sjednat operativní leasing online na pár kliknutí.

Vozidla na operativní leasing a prodej automobilů OlfinCar
 • Známá a prověřená značka (přes 20 let na trhu)
 • Operativní leasing Škoda, VW, Toyota a Volvo
 • Prodej skladových i užitkových vozů
 • OlfinCar shop – nákup a operák přes internet
 • Prodej ojetých automobilů
 • Přes 10 000 zákazníků
olfincar menší logo

Pořízení vozu je vážný krok, který je třeba velmi důkladně zvážit a pečlivě se na něj připravit. Pořízení nového automobilu je sice poměrně snadné a pohodlné, ale finančně velmi náročné. Spousta lidí proto raději sáhne po alternativním a dostupnějším řešení. Možností je přitom více. Mezi nejoblíbenější pak patří zakoupení ojetého vozu nebo zařízení leasingu. Obě možnosti mají něco do sebe a umožní vám získat vozidlo s menšími finančními náklady. Ale problém může být shánění dobrého a poctivého prodejce ojetin či poskytovatele leasingů, který nabídne solidní podmínky a splátky.

V dnešní recenzi se proto zaměříme na jednu významnou českou společnost, která se zabývá poskytováním operativních leasingů a prodejem skladových vozů. Jde o firmu OlfinCar, u které můžete komfortně koupit nové vozidlo, ale taky ojetý automobil za přijatelnější cenu – anebo si můžete vůz pronajmout formou tzv. operativního leasingu. OlfinCar nabízí tedy poměrně komplexní možnosti a jde o ověřenou společnost, jejíž autosalony můžete najít na mnoha místech české republiky. OlfinCar nabízí také servis, takže se o vás postará i po zakoupení nebo pronajmutí vozu.

V této recenzi se podrobně podíváme na služby firmy OlfinCar a zhodnotíme rozsah její nabídky, zajímat nás budou i uživatelské zkušenosti. Následující článek vám může pomoci rozhodnout se, zda pro vás bude OlfinCar správná volba.

O společnosti OlfinCar

olfincar ploché logo

Společnost OlfinCar vznikla již v roce 1993, původně jako malý autobazar poblíž Trutnova jen s několika málo zaměstnanci. Už o tři roky později však firma získala licenci na prodej a také servis vozů oblíbené německé značky Volkswagen. Tehdy nastoupila cestu k úspěšnému vývoji v prodejce celorepublikového významu. Nové provozovny a milníky však přibývaly zprvu pomalu. Přelomový byl rok 2013, kdy si firma zařadila na seznam i vozy značky Škoda. Tím její význam raketově vzrostl a rozvoj nabral zcela jiné tempo. Dnes nabízí společnost OlfinCar vozy značek Volkswagen i Škoda, ale taky Volvo, Ford nebo Toyota.

Název společnosti OlfinCar je spojením činností, kterými se firma zabývá – tedy obchod, leasing a finance. To však nejsou jediné služby. Jak už jsme nadhodili v úvodu, OlfinCar nabízí i servis a provozuje i lakovnu a klempírnu.

Značky a služby

OlfinCar přichází s poměrně komplexními službami a nabízí vozy osvědčených značek.

 • Volkswagen – firma se zabývá autorizovaným prodejem vozů této automobilky a pořídit si můžete osobní i užitkové modely, dále nabízí možnosti výhodného financování, sjednání pojištění, operativní leasing i výkup ojetin na protiúčet. OlfinCar provozuje moderní autosalony Volkswagen v Hradci Králové a Trutnově.
 • Škoda – Nejznámější českou značku vozů, která je v současnosti součástí monstrózního koncernu Volkswagen, prodává firma OlfinCar v autosaloně v Hradci Králové, kde si v elegantním prostředí můžete vybrat z nabídky nových vozů. Firma taky nabízí různé možnosti financování a operativní leasing i výkup ojetých vozidel značky Škoda na protiúčet.
 • Volvo – Vozy této švédské značky můžete zakoupit v autosalonu v Trutnově. Opět můžete u OlfinCar využít i operativní leasing.
 • Toyota – Automobily této japonské značky jsou u nás velmi žádané a firma OlfinCar je nabízí ve dvou autosalonech, které můžete navštívit v Hradci Králové a Pardubicích. Najdete zde vozy osobní i užitkové. OlfinCar nabízí i operativní leasingy na vozy Toyota nebo výkup ojetin na protiúčet.
 • Ford – Autosalon OlfinCar s vozy značky Ford se nachází v Hradci Králové. Můžete využít i autorizovaný servis a lakovnu s klempírnou.

Prodej nových vozů

Prodej užitkových vozidel OlfinCar - ukázka
Prodej užitkových vozidel OlfinCar – ukázka

OlfinCar nabízí autorizovaný prodej nových vozů zmíněných značek. Nabízí je prostřednictvím sedmi moderně zařízených a dobře vybavených autosalonů, které se nacházejí v Hradci Králové, Trutnově nebo i Pardubicích (Toyota). Při nákupu můžete využít i různých výhodných možností financování.

Prodej ojetých vozů

OlfinCar prodává i kvalitní ojeté vozy značek Škoda, Volvo, Toyota a Volkswagen. Centrum prodeje ojetin se nachází v Chroustníkově Hradišti a na ploše přes 13 000 m2 zde najdete výběr z cca 400 vystavovaných vozů. OlfinCar nabízí i možnosti odkupu vašich ojetých vozů na protiúčet, což může být výhodná možnost, jak svou ojetinu „vyměnit“ za novější model.

Servis

OlfinCar nabízí autorizovaný servis vozů Volkswagen, Škoda, Toyota, Volvo i Ford. Servisní služby můžete využít v Hradci Králové (VW, Škoda, Toyota, Ford), v Trutnově (Volvo, VW) i Pardubicích (Toyota).

OlfinCar provozuje vlastní, moderní klempírnu a lakovnu, nabízí prodej originálních náhradních dílů a vybavení, taky prodej kol a pneumatik včetně speciální služby v podobě jejich optimálního uskladnění mimo sezónu. Mezi další služby patří i mytí vozidel, express servis, zapůjčování vybavení jako jsou střešní boxy nebo například sněžné řetězy apod. a NONSTOP výpomoc pro zákazníky.

Nonstop pomoc

Tato služba se týká zákazníků OlfinCar s vozy značky Škoda nebo VW. Jde o asistenční službu v případě havárie či poruchy. Součástí je i odtahová služba, která rovněž funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. OlfinCar nabízí i administrativní pomoc v případě havárie.

Operativní leasing

Vozidla na operák OlfinCar
Vozidla na operák OlfinCar – ukázka

Poskytování operativních leasingů patří mezi významné a oblíbené služby nabízené firmou OlfinCar. Operativní leasing byl v minulosti doménou firem, dnes už je ale běžně dostupný i pro fyzické osoby, tedy živnostníky nebo soukromníky. Představuje zajímavou formu leasingu, která spočívá v krátkodobějším pronájmu obvykle nového vozu.

Firma OlfinCar nabízí operativní leasing (neboli „operák“) na vozy značek VW, Škoda, Volvo a Toyota. Na webu značky je možné najít přehledný vyhledávač, kde si můžete nastavit cenové rozpětí a vybrat si z přímé nabídky osobních i užitkových vozů. Ceny operativních leasingů u OlfinCar se pohybují od méně než 4 tisíc korun měsíčně, což jsou poměrně výhodné podmínky. Vyberou si nenároční klienti, kteří hledají cenově dostupnější řešení, ale i velmi nároční zájemci.

 • Vozy jako VW Golf či Polo nebo Škoda Fabia jsou v rámci operáku k dispozici od cca 3500 Kč za měsíc.
 • V aktuální nabídce operativních leasingů jsou totiž i dražší a exkluzivnější modely. Například Volvo XC60 nebo VW Touareg. Cena leasingu za měsíc se pohybuje okolo 18-20 tisíc korun.

Operativní leasing je zajímavým řešením, pokud používáte vůz velmi aktivně nebo v rámci podnikání a nechcete nárazově investovat velkou částku do pořízení nového vozidla. Leasing se sjednává na dobu určitou a důležitou roli hraje i roční nájezd kilometrů.

 • OlfinCar nabízí operativní leasingy na dobu 24 až 60 měsíců s ročním nájezdem obvykle 10 až 20 tisíc kilometrů.

Pobočky OlfinCar

 • Volkswagen, Škoda, Toyota a Ford Hradec Králové
 • Volkswagen a Volvo Trutnov
 • Toyota Pardubice
 • Ojeté vozy Chroustníkovo Hradiště
Auto na operák od OlfinCar
Ukázka detailu automobilu Golf na operák

Recenze OlfinCar podle naší redakce

Představení společnosti OlfinCar a jejích služeb je za námi. Teď se můžeme vrhnout na samotné hodnocení. Vybrali jsme aspekty, které mohou ovlivnit vaše rozhodování při výběru poskytovatele leasingu nebo prodejce nového či ojetého vozu.

Rozsah služeb (10/10)

OlfinCar nabízí poměrně komplexní „balík“ služeb a svým zákazníkům poskytuje mnoho možností i výhod. Kromě prodeje nových i ojetých vozů světových značek můžete využít i výhodné formy financování, včetně populárního operativního leasingu, a taky autorizovaný servis. Firma prodává náhradní díly, příslušenství i pneumatiky, umožňuje i jejich mimosezónní uskladnění. Provozuje i karosárnu a lakovnu.

Za zmínku rozhodně stojí nabídka NONSTOP asistenčních služeb pro zákazníky a některé další nadstandardní prvky. OlfinCar se rozhodně snaží o poskytnutí maximální zákaznické péče a řada klientů tento přístup velmi pozitivně oceňuje – včetně ochoty a trpělivosti personálu.

Cenové relace (9,5/10)

OlfinCar nabízí i nové vozy v akčních nabídkách často za velmi zajímavé ceny. Osobní vozy značek jako Škoda či VW a Toyota lze u tohoto prodejce aktuálně zakoupit od cca 195 tisíc korun. Můžete taky využít možnost výkupu ojetého vozidla na protiúčet a samozřejmě je zde taky varianta v podobě operativního leasingu, kterou mohou využít soukromí uživatelé i podnikatelé.

Výběr aut na operák je u OlfinCar velmi rozsáhlý, celkově jde o stovky nabídek různých modelů v různých barvách a konfiguracích. Navíc si lze vybrat i z různých variant délky smlouvy a ročního nájezdu. Nejlevnější nabídky operáků začínají už okolo 3 tisíc za měsíc, což lze považovat za velmi výhodné.

Pobočky a dostupnost (8,5/10)

OlfinCar provozuje 7 autosalonů a taky servisy, klempírnu a lakovnu i autobazar. Všechny pobočky jsou moderní a velmi dobře vybavené, což oceňují i zákazníci. Na druhou stranu jsou všechny koncentrovány především v Hradci Králové, Trutnově či Pardubicích. OlfinCar bude proto z tohoto hlediska zajímavou volbou především pro obyvatele pardubického nebo královehradeckého kraje.

Zpracování webu, e-shopu (9/10)

Webové stránky firmy se nacházejí na adrese Olfincar.cz, obchod pak na adrese Olfincarshop.cz. První zmíněné stránky poměrně přehledně shrnují možnosti, které společnost nabízí. Obchod je řešen velmi minimalisticky, což výborně svědčí jednoduché orientaci.

Snadno zde můžete vyfiltrovat nabídky dle různých požadavků, samozřejmě podle značky či účelu vozu, ale třeba i podle měsíční výše splátky operativního leasingu. Zpracování popisu jednotlivých položek je obsáhlé, propracované a perfektně přehledné.

Hodnocení a zkušenosti uživatelů

Firma OlfinCar je zajímavá výběrem nových vozů oblíbených značek a velice zajímavými a flexibilními nabídkami operativních leasingů. Pokud jde o prodej ojetých vozů, nebude tato firma patřit mezi nejsilnější hráče na českém trhu.

Pozitivně lze hodnotit přístup k zákazníkům a rozsah služeb, které jim OlfinCar nabízí. Ohlasy klientů jsou převážně pozitivní, i když se najdou i výtky nespokojených zákazníků. Ty se obvykle týkají především servisních služeb nebo prodeje ojetých vozů.

Závěrečná recenze OlfinCar

9.1/10
9.1/10
 • Rozsah služeb - 9.5/10
  9.5/10
 • Cenové relace - 9.5/10
  9.5/10
 • Pobočky a dostupnost - 8.5/10
  8.5/10
 • Zpracování webu, e-shopu - 9/10
  9/10
Sending
Hodnocení návštěvníků
3.2 (5 votes)

Výhody

 • Přes 20 let na trhu a více jak 10000 zákazníků
 • Výhodné ceny operáků i vozidel
 • Prodej skladových vozů, včetně užitkových
 • Možnost sjednat operák skrze eshop
 • V nabídce také elektromobil
 • Extra služby navíc (servis, NONSTOP asistence atd.)

Nevýhody

 • Dostupnost spíše jen na Královehradecku a Pardubicku
 • Občasné negativní recenze na prodej ojetých automobilů
Kam dále?
Alternativy:
Financování automobilů: