webhosting onebit

Recenze webhostingu od OneBit.cz

Webhosting Onebit.cz - recenze v kostce
 • Hlavní vlastnosti: Webhosting určený pro malé weby i velké projekty. Komplexní uživatelská podpora a standardní zabezpečení. 4 varianty webhostingu podle ceny.
 • Výhody: Zkušební lhůta 60 dní, obnovení ze zálohy zdarma, dobrá komunikace, skvělá uživatelská podpora a znalostní báze, výborná dostupnost
 • Nevýhody: Chybí automatická aktualizace WordPressu, flexibilní prostor není zcela flexibilní, nemožnost ruční obnovy záloh, zálohování FTP 1 × týdně

Hostingové služby od OneBit.cz se prezentují jako nejspolehlivější na trhu. Ve svých prohlášeních udávají dostupnost 99,98 % u levnějších a 99,99 % u dražších tarifů. Je ale realita skutečně taková, jak ji marketingové oddělení předkládá?

Služby od OneBit.cz jsou spolehlivé, ale nikoliv bezchybné. Služba v minulých letech prošla změnou designu, kdy z prehistorického uživatelského rozhraní přešla na moderní vzhled. Ten ovšem nepřikryje nejasné formulace a zvláštně napsané obchodní podmínky.

Čtyři cenové tarify – Ceník Onebit.cz

Ceník Onebit

Služby OneBit.cz cílí na široké spektrum uživatelů. V Čechách sice není nejprodávanější, i tak portfolio firmy čítá přes 25 000 klientů. Na rozdíl od konkurence firma nabízí řešení jak pro malé a statické weby, tak i pro velké e-shopy nebo magazíny.

Nejlevnější tarif startuje na 29 Kč* měsíčně. V ceně dostanete 1 GB prostoru, který se dělí mezi FTP (700 MB), e-maily (200 MB) a databázi (100 MB). Zdarma máte 14denní uchování zálohy, kterou vám služba obnoví zdarma.

Dražší tarify nabízejí více místa a delší dobu zálohování. Cenově se nejvíce vyplatí nejdražší tarif Premium za 179 Kč měsíčně – za tuto cenu dostanete 25 GB prostoru rozděleného mezi FTP, e-mail a MysQL databázi.

Kromě tarifů u OneBit.cz zaplatíte za servisní zásahy a nadstandardní podporu. Za práci programátora nebo technika si firma účtuje 1 600 Kč za hodinu a za on-line podporu přes vzdálenou plochu dáte 500 Kč za hodinu. Oproti konkurenci se jedná o poměrně vysoké částky, na druhou stranu firma nabízí řadu jinde zpoplatněných služeb zdarma. Ke každému tarifu navíc dostanete dvouměsíční zkušební lhůtu.

Srovnání parametrů tarifů:

START HOME BUSINESS PREMIUM
Cena 29 Kč 59 Kč 83 Kč 179 Kč
Prostor 1 GB 5 GB 15 GB 25 GB
SSL zdarma Ano Ano Ano Ano
Uchování zálohy 14 dní 14 dní 21 dní 28 dní
Doména zdarma Ne Ano Ano Ano
FTP 700 MB 3 500 MB 10 000 MB 1 700 MB
E-maily 200 MB 1 000 MB 4 000 MB 6 000 MB
Databáze 100 MB 500 MB 1 000 MB 2 000 MB

* všechny ceny jsou uvedené bez DPH

Levné domény s drahým prodloužením

Jakkoliv se nám líbil webhosting, v případě registrace domén narazíme na klasický nešvar doménových registrátorů. Za první rok zaplatíte výhodnou cenu srovnatelnou s konkurencí, cena za prodloužení domény je ale několika násobná.

Kromě .cz, .sk, .eu a dalších běžných domén OneBit.cz nabízí i možnost registrace generických a exotických domén. Ty seženete za cenu srovnatelnou s konkurencí a cena za prodloužení u nich není tak vysoká. V portfoliu firmy najdete možnost registrace .biz, .name, .gay, .online a dalších nových koncovek.

Cenové srovnání běžných domén:

CZ SK EU COM
Cena domény 145 Kč 335 Kč 65 Kč* 225 Kč
Prodloužení domény 219 Kč 335 Kč 169 Kč 239 Kč

* akční cena, běžná cena je 169 Kč měsíčně bez DPH

Webový prostor jen na oko

webhosting onebit

Webový prostor a to, jak ho Onebit.cz komunikuje je hlavní kámen úrazu a největší slabina celé služby. Na první pohled společnost nabízí levné tarify s dostatkem místa, podrobnější zkoumání ukáže, že pravda je trochu jiná.

Udávaný webový prostor se dělí mezi FTP, e-mail a databázi. To by samo o sobě nebylo nic zvláštního, konkurence takto udává prostor běžně. OneBit.cz vše ale komunikuje tak, že na první pohled to vypadá, že uvedený prostor slouží hlavně k ukládání souborů na server apro databázi s e-mailem dostáváte speciální prostor navíc.

Běžnou formuli neomezený prostor, který je jen málokdy skutečně neomezený, nahradila formule flexibilní prostor s možností rozšíření zdarma. Na první pohled se zdá, že firma umožňuje zdarma navyšování prostoru na webu dle potřeby. Proč má tedy u tarifů limity?

Navyšování prostoru má totiž poměrně ostré podmínky a dosáhnete na něj jen za velmi specifických podmínek:

 • navýšit lze pouze plynule, skokové navýšení firma neumožňuje,
 • kapacita navýšení je 1 GB za 1 rok,
 • navýšit lze pouze prostor pro e-mail a FTP, velikost databáze nezměníte,
 • finální slovo v poskytnutí této služby má provozovatel.

Po bližším zkoumání obchodních podmínek tak velmi brzy zjistíte, že flexibilní navýšení je jen pozlátko a vábnička na méně zkušené klienty.

Dostupnost kdykoliv a kdekoliv

Jak obstálo další marketingové tvrzení, tedy 99,99% dostupnost serverů? Zde služba nabízí skutečně nadstandardní služby. My sami jsme OneBit.cz dlouhodobě testovali a žádné výpadky jsme nezaznamenali.

Naši zkušenost podporují i uživatelské recenze a Onebit reference na internetu. Dvě datacentra v Brně a v Praze podávají dostatečný výkon pro stoprocentní pokrytí. Dostupnost serverů a plánované odstávky si rychle ověříte na speciální webové stránce.

Kvalitní zabezpečení

Důležité kritérium pro webhosting je bezpečnost vašich dat. OneBit.cz pravidelně zálohuje a weby zrcadlí 1:1 pomocí metody RAID. Zálohy FTP probíhají jednou za sedm dní, databáze a e-maily služba zálohuje denně. Obnovení vašich dat ze zálohy je navíc zdarma.

Kromě pravidelného zálohování nabízí OneBit.cz i další zabezpečení. Důvěryhodnost uživatelů i prohlížečů zvýšíte díky SSL certifikátu Let’s Encrypt zdarma. Samozřejmostí je antispam a antimalware filtr.

Webhosting pro open-source aplikace

Služba velmi dobře spolupracuje s open-source službami a redakčními systémy. WordPress a Drupal nainstalujete prakticky jedním kliknutím. Zdá se, že dobám ručního kopírování CMS definitivně odzvonilo. Konečně. Onebit pro WordPress navíc podává stabilní výkony a zvládne i středně velké weby a magazíny.

I zde ale narazíme na drobné nedostatky. Ačkoliv systém hostingu nabízí poměrně široké nastavení, nenajdete možnost automatické aktualizace redakčního systému. Sama firma to prezentuje jako prostředek zabezpečení a uživatelské kontroly. To je poněkud dvousečné tvrzení – největší část aktualizací tvoří právě bezpečnostní záplaty, aktualizace tak udržují systém zabezpečený.

Rychlá uživatelská podpora

V čem OneBit.cz vyniká je uživatelská podpora. Té se v běžné pracovní době dovoláte, což není služba, kterou se poskytovatele hostingů běžně pyšní. Na webových stránkách funguje i livechat dotaz položíte i e-mailem. Zprávu přes chat řeší podpora okamžitě, na e-mail dostanete odpověď maximálně do dvou dnů.

Uživatelské podpoře se vyhnete, pokud využijete obří znalostní bázi. Ta obsahuje nejčastěji kladené otázky i odpovědi na poměrně komplexní a složité dotazy.

Co se nám velmi líbí jsou odborné znalosti zákaznické podpory. Ta s vámi problém skutečně řeší a poskytuje uspokojující odpovědi. Při telefonním kontaktu si vás ale pravděpodobně budou chvíli přehazovat, než se dostanete ke kompetentnímu odborníkovi.

Tip: Prozkoumej nejlepší webhostingy na trhu

Shrnutí recenze webhostingu OneBit.cz

Naše zkušenosti s hostingem OneBit.cz jsou rozporuplné. Služba nabízí bezpečný a spolehlivý hosting, v její neprospěch ale hrají některé reklamní prohlášení a háčky v obchodních podmínkách.

Oproti konkurenci ale služba nikde neztrácí a spíše zvýrazňuje běžné nešvary, kterými české hostingy trpí. Ovládání je jednoduché a díky tomu je OneBit pro WordPress dobrá volba pro majitele malých a středně velkých webových stránek.

Výhody:

 • Zkušební lhůta 60 dní
 • Obnovení ze zálohy zdarma
 • Dobrá komunikace
 • Skvělá uživatelská podpora a znalostní báze
 • Výborná dostupnost

Nevýhody:

 • Chybí automatická aktualizace WordPressu
 • Flexibilní prostor není zcela flexibilní
 • Nemožnost ruční obnovy záloh
 • Zálohování FTP 1 × týdně