Online psí škola (recenze a zkušenosti) – psí triky online

Recenze online kurzu Online Psí Škola, kde pomocí videí a ebooků naučíte svého pejska poslušnosti ale třeba také psím trikům. Zkušenosti jsou velmi pozitivní.

Hodnocení kurzu Online Psí Škola

Shrnutí recenze a zkušeností

Netradiční online kurz OnlinePsíŠkola.cz vás naučí, jak vychovat svého psa nebo jej naučit psí triky a to docela zajímavou formou – videi a psaným textem. Zábavnější část samotné výuky je pak ale na vaší píli a vašem pejskovi. Kurzy jsou obsáhlé, za férovou cenu, ověřené zkušenostmi více jak 4000 lidí, kteří kurzem prošli. Po absolvování kurzů budete navíc patřit do komunity stejně smýšlejících lidí třeba v uzavřené Facebookové skupině. Za nás rozhodně kurz, který doporučujeme absolvovat.

logo OnlinePsiSkola.cz

Overall
9/10
9/10
 • Cenové relace - 9/10
  9/10
 • Rozsah nabídky - 9/10
  9/10
 • Kvalita kurzů - 9.5/10
  9.5/10
 • Technické zpracování - 8.5/10
  8.5/10

Výhody

 • Online „cvičák“ bez dojíždění a ztráty času
 • Škola hrou, propracované metody, obsáhlé kurzy
 • Velmi dobré ceny kurzů
 • Dostatek zpětné vazby, možnost individuální konzultace
 • Velký výběr kurzů
 • Vynikající hodnocení od účastníků

Nevýhody

 • Zastaralejší technické zpracování, převažuje psaný text
Sending
Hodnocení návštěvníků
4.4 (5 votes)

Lidé si pomalu zvykají, že se možnosti online světa rozšiřují o různé možnosti a služby, které byly dříve spojeny s osobními návštěvami provozoven nebo jiných míst. Krize spojená s koronavirem tento trend možná ještě urychlila. Zatímco třeba nakupování zboží (dokonce i automobilů) přes internet už je dnes naprostým standardem, některé možnosti online prostředí vás možná přece jen ještě dokážou překvapit.

A může to být třeba právě online psí škola. Řekli byste, že můžete své psí miláčky vychovávat a učit různé triky, aniž byste s nimi museli docházet nebo dojíždět na cvičák? Zdá se, že je to skutečně možné – a na adrese Onlinepsiskola.cz tuto možnost najdete.

Jak – a jestli vůbec – to celé funguje, na to se podíváme právě v následující recenzi. Zaměříme se na všechny služby, které tato poměrně unikátní škola nabízí, a pokusíme se je popsat i zhodnotit.

O projektu OnlinePsiSkola.cz

ikona1 Pro koho je online psí škola určena a kdo bude vaše mazlíčky vlastně trénovat? Začneme zodpovězením druhé části otázky. Online lekce jsou ve vedení dvou instruktorek.

Jedna (Veronika) je poměrně známá Youtuberka, která provozuje kanál „Se psy podle Veroniky“. Ten má na 65 tisíc odběratelů a některá videa atakují i 400 000 zhlédnutí. To je v našich podmínkách a vzhledem ke specifickému tématu vynikající výkon. A má to ještě jednu výhodu. Puštěním některých videí můžete snadno zjistit, do čeho jdete a zda vám bude trenérka sympatická. Veronika a její dva psi se taky často objevují na různých akcích a pořádají i živé tréninky a kurzy. Psi Akim a Merlin jsou mimořádně šikovní a ihned vám bude jasné, že trenérka skutečně ví, co dělá, a zvířatům rozumí.

Další trenérkou je Zdeňka Koldová, která se dlouhodobě věnuje především výcviku vodících psů a canisterapii. Za svou práci získala i několik ocenění a nyní nabízí své více než 20leté zkušenosti i prostřednictvím online kurzů pro pejsky.

Zdá se tedy, že vaši zvířecí přátelé budou v dobrých rukách. Pojďme se ale ještě podívat na to, koho mohou online kurzy psí školy oslovit a co nabízejí. Vcelku očekávatelně vám umožní „vychovávat svého psa z pohodlí domova“ – tedy bez nutnosti navštěvovat cvičák.

To může být jistě lákavé, pokud máte cvičák daleko, trápí vás nedostatek času nebo máte jiné důvody, které vás odrazují od návštěv klasických cvičení. Kurzy na OnlinePsiSkola.cz přitom nabízejí různé možnosti a varianty. Je zde k dispozici základní výcvik, ale i různé pokročilé lekce. Stačí si vybrat to, co potřebujete.

Jediná online škola pro psy u nás?

Je OnlinePsiSkola.cz jediný projekt svého druhu v naší zemi? Kupodivu nikoli. Online kurzů pro psy je u nás k dispozici více.

OnlinePsiSkola.cz je ale zřejmě největší svého druhu nejen v ČR, ale taky na Slovensku a vyzkoušelo ji už na 4000 majitelů a majitelek psů. Projekt je tedy poměrně osvědčený a nabídne dostatečné zkušenosti. Další velkou výhodou je značná rozmanitost kurzů. Pojďme se teď na jejich nabídku podívat zkoumavým pohledem.

Nabídka kurzů

Nabídka kurzů osloví zájemce, kteří tápou ve výchově psa a neví si příliš rady s jeho výchovou, ale i zkušenější majitele, kteří chtějí své psy přiučit nějaké ty triky nebo kousky navíc, případně prohloubit své vlastní znalosti a dovednosti v oblasti výchovy a výcviku psů. Jaké kurzy jsou k dispozici?

Nejprodávanější tři kurzy
Nejprodávanější tři kurzy
Základní poslušnostPřivolávačská výzvaStop taháníPsí trikyIndividuální řešení

Základní poslušnost

Tenhle kurz je zdá se těžištěm celé školy a představuje nejžádanější volbu. Určen je chovatelům, kteří mají problém se základní poslušností svého pejska. Zdá se jim, že je pes neposlušný anebo se jim nedaří mu porozumět. Kurz slibuje, že po jeho úspěšném absolvování:

 • Budete svého psa moci volně vypustit a kdykoli ho ihned přivolat zpět.
 • Naučíte ho základní povely.
 • Dokážete mu porozumět a navázat s ním užší vztah.
 • A taky si trénink společně užijete.

Výsledky by se měly dostavit již během několika týdnů a úspěchy kurzu jsou podpořeny celou řadou pozitivních referencí a ohlasů např. na Facebooku, ale i na jiných sociálních sítích a v recenzích. Kurz je dokonce rozdělen pro štěňata a dospělé psy.

Trénink nastoluje nenásilné tempo, je zaměřen spíše na vzájemné porozumění a pochopení potřeb psa. Nemusíte se obávat tvrdého drilu ani nátlaku. Kurz taky hojně pracuje s tzv. klikrem. Pomůckou, kterou trenérky považují za mimořádně účinnou a zároveň zábavnou pro samotného pejska. Využít pak můžete i individuální konzultace, pokud se vám například nebude dařit nebo budete potřebovat radu.

Kurz obsahuje celkem 19 lekcí rozdělených do dvou okruhů. Prvních deset se věnuje pozitivnímu výcviku základních povelů a účinným metodám tréninku. Zbylých devět se věnuje „psí řeči“ – tedy vzájemné komunikaci a porozumění. Tento propracovaný a obsáhlý kurz stojí 1590 Kč a získáte roční přístup k veškerému obsahu. To se dá zajisté považovat za velmi férovou cenu, zvlášť v porovnání s náklady (nemluvě o časových) na živé kurzy.

Přivolávačská výzva

Další oblíbený kurz, který je tentokrát intenzivně zaměřen na konkrétní problém – a to je přivolání volně vypuštěného psa. Kurz je 4týdenní a využívá 5 intenzivních tréninkových metod. Dozvíte se i spoustu profesionálních triků a užijete si s pejskem i dostatek zábavy a her.

Na konci kurzu by váš pes měl poslechnout a vrátit se k vám na jediné zavolání – a to navzdory vzdálenosti, nebo dokonce rozptýlení třeba v podobě jiného zvířete. Po skončení kurzu budete pejska moci bez obav pustit z vodítka a nechat mu volný prostor. Tento kurz stojí 1622 Kč.

Stop tahání

Další speciální kurz, opět s velmi výstižným názvem. V tomto 4týdenním výukovém programu naučíte svého psa, jak se chovat při procházce na vodítku. Už žádné přetahování a boj o nadvládu, ale příjemné venčení v místech, kde není prostor pro vypuštění pejska na volno. Kurz stojí 1190 Kč a podobně jako předchozí je vhodný pro všechna plemena a věkové kategorie psů.

Psí triky

Pokud váš pes nemá problém se zvládáním základních povelů a chtěli byste ho přiučit nějaké praktické nebo atraktivní kousky, bude se vám jistě líbit tento kurz. Pomocí online lekcí se můžete společně se svým pejskem naučit až 15 parádních triků v různých stupních obtížnosti. Tento kurz vás vyjde na 1492 Kč.

Individuální řešení

V uvedených kurzech máte vždy do jisté míry možnost využít individuální poradenství, ale pokud vám žádný z konceptů nepadl do oka, nabízí OnlinePsiSkola.cz i nabídky zcela individuálních lekcí. Zvolit si můžete jeden ze tří balíčků a taky si vyberete lektorku (Veronika nebo Zdenka). Možnosti jsou následující:

 • Jednorázová konzultace konkrétního problému za 600 Kč
 • Měsíční neomezené poradenství za 1590 Kč
 • Dvouměsíční neomezené poradenství za 2990 Kč

Nástroje a možnosti kurzů

Kurzy jsou obsahově štědré a pracovat budete s obsáhlými a podrobnými návody a taky s videi. Rozsáhlý je i obsah ke stažení a offline studiu. Ke kurzům navíc dostanete jako bonus zajímavé tematické ebooky.

S kurzem můžete pracovat jak na počítačích, tak i na mobilních telefonech nebo tabletech. Získáte navíc přístup k diskuznímu fóru a uzavřené skupině na Facebooku. Můžete se proto radit i s ostatními účastníky, nahrávat svá videa a získávat zpětnou vazbu. Zpětnou vazbu získáte i od profesionálních lektorek.

Recenze OnlinePsiSkola.cz podle naší redakce

ikona1Doufáme, že se nám podařilo představit kurzy online psí školy dostatečně srozumitelně a podrobně a vystihnout jejich záměr i přístup. Jde rozhodně o velmi zajímavý projekt, který si zaslouží pozornost a může oslovit mnoho zájemců, kteří si chtějí se svými psy lépe porozumět, aniž by se museli účastnit náročné drezury na cvičácích. Teď už zbývá jen zhodnotit jednotlivé nejdůležitější aspekty nabízených kurzů.

Cenové relace (9/10)

Základní kurz, ve kterém si lépe porozumíte se svým psem a naučíte ho poslušnosti a základním povelům, vychází na 1590 Kč a veškerý obsah a možnosti se vám zpřístupní na jeden rok. Škola přitom nabízí 14denní garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti a můžete se podívat i na ukázkové video, ve kterém uvidíte, v jakém prostředí budete pracovat. Cenu za tento komplexní kurz lze považovat za příznivou.

Poněkud překvapí, že některé specializované 4týdenní kurzy jsou dražší nebo srovnatelně drahé, ale na druhou stranu jde o intenzivní lekce. Potěší i možnost rozhodnout se pro individuální konzultace, které jsou k dispozici od 600 Kč. Ceny kurzů a služeb na OnlinePsiSkola.cz lze obecně hodnotit jako výhodné.

Rozsah nabídky (9/10)

Rozsah nabízených kurzů a služeb rozhodně velmi potěší a nelze ho hodnotit jinak než veskrze pozitivně. Je zde komplexní roční kurz i několik specializovaných kurzů, např. na přivolání nebo výuku různých triků a kousků. Taky můžete zvolit cestu individuálních konzultací. Zdá se tedy, že v nabídce nic zásadního nechybí.

Kurzy jsou vhodné pro úplné začátečníky i pokročilejší chovatele. Pro štěňata i dospělé psy a taky pro všechna plemena. V kurzech se však hojně pracuje s klikrem, takže zřejmě neosloví majitele, kteří už mají s touto pomůckou větší zkušenosti nebo tuto tréninkovou metodu z nějakého důvodu odmítají.

Kvalita kurzů (9,5/10)

Kurzy vedou dvě zkušené lektorky a lekce jsou obsáhlé, návody srozumitelné a podrobné. Součástí kurzů jsou nejen psané návody, ale i videa a stažitelný obsah (e-booky). Dostane se vám i zpětné vazby a individuálních konzultací. Přístup, který klade důraz na komunikaci a vztah se psem a zábavnou výuku, většinu účastníků (včetně zvířecích) jistě taky potěší.

Technické zpracování (8,5/10)

Pokud jde o technické zpracování, nejsou kurzy na OnlinePsiSkola.cz nijak převratné. Pracovat budete v prohlížeči, s obsáhlými návody a ukázkovými videi. Prostředí je spíše jednoduché a účelové, skoro by se dalo říct i poněkud strohé, přesto plně funkční.

Hodnocení a zkušenosti uživatelů

OnlinePsiSkola.cz se těší vynikajícím uživatelským recenzím a ohlasům. Na své FB stránce sdružuje komunitu, která už má přes 50 tisíc členů. S negativní zpětnou vazbou se prakticky nesetkáte. Kurzy lze tedy s čistým svědomím doporučit.

Ukázka kurzu výchovy psa

Shrnutí služby

Psí triky online? Na Onlinepsiskola.cz se naučíte, jak na to
 • “Online” cvičák – za pomocí videí se učíte jak cvičit svého psa
 • Obsáhlé kurzy dvou zkušených lektorek
 • Slušné ceny kurzů
 • Výhradně pozitivní recenze a zkušenosti
 • Kurzy prošlo přes 4000 lidí
logo OnlinePsiSkola.cz