Recenze OnlineJazyky.cz

Recenze online jazykového kurzu angličtiny, němčiny, francouštiny, ruštiny, italštiny a němčiny OnlineJazyky.cz

Jazykový kurz OnlineJazyky.cz
 • Celkem 6 světových jazyků
 • Vysoká kvalita kurzů
 • Zábavná forma výuky
 • Kurzy prošlo přes 148 000 lidí
 • Doživotní přístup ke kurzu
 • Mobilní aplikace
Logo OnlineJazyky.cz

Jazykové kurzy online jsou hitem současnosti a dá se důvodně předpokládat, že jejich obliba bude nadále narůstat – a to i vlivem aktuálních okolností souvisejících s pandemickou situací. Za hranice momentálně můžeme jen ve výjimečných případech a i společenský kontakt je do značné míry omezen. To může v leckom vyvolat frustraci a třeba i obavu ze zakrnění schopnosti domluvit se cizím jazykem nebo jazyky. Dnešní doba však nabízí nástroje, díky kterým lze i z pohodlí a bezpečí domova své jazykové dovednosti nejen udržovat, ale i tříbit a zlepšovat. Kdy jindy se vám naskytne lepší příležitost dát šanci internetovému kurzu než právě nyní?

V dnešní recenzi se proto budeme věnovat jednomu z nejznámějších českých portálů, které se výukou jazyků zabývají. Jde o web OnlineJazyky.cz a my se této platformě pořádně podíváme na kobylku. Zajímat nás bude rozsah kurzů a služeb, ale i jejich zpracování, cenové relace a další související faktory důležité pro celkové zhodnocení a rozhodování, zda si kurz zaplatit, anebo jít o dům dál.

O projektu OnlineJazyky.cz

Projekt OnlineJazyky.cz zaštiťuje společnost Online learning s. r. o., která u nás působí už od roku 1998. Samotný web pak vznikl již v roce 2013 a lze ho tedy směle považovat za prověřenou stálici našeho trhu. Zmíněná společnost má na svědomí i další velmi známé a úspěšné projekty, za všechny lze jmenovat například portál EasyLingo.cz.

Výběr kurzu onlinejazyky

Co projekt nabízí?

OnlineJazyky.cz nabízejí velké množství komplexních kurzů zaměřených na různé jazykové úrovně v rámci hned šesti světových jazyků. Je to:

 • Angličtina – A1, A2, B1, B2, C1, C2 + extra kurzy dle zaměření
 • Španělština – A1, A2, B1, B2
 • Němčina – A1, A2, B1, B2 + extra kurzy dle zaměření
 • Francouzština – A1, A2, B1, B2
 • Ruština – A1
 • Italština – A1

Širší výběr jazyků rozhodně potěší a je příjemné, že se můžete online vzdělávat nejenom ve všudypřítomné angličtině. Rozsah kurzů v rámci každého jazyka je navíc fascinující. Pokud se rozhodnete pořídit si online kurz, vyberete si požadovaný jazyk a otevře se před vámi pestrá nabídka komplexních kurzů. Ty jsou rozděleny podle úrovní, ale jsou zde i speciální tematické kurzy, jako je např. angličtina ke státní maturitě, obchodní angličtina, angličtina pro zdravotnictví, právníky, okruhy slovíček a mnoho dalšího.

OnlineJazyky.cz nabízejí nejen kurzy pro soukromé jednotlivce, ale taky pro firemní zákazníky anebo pro školy.

Dlouhodobě nejprodávanější kurzy na Onlinejazyky.cz

 • Angličtina pro začátečníky A1-
 • Angličtina pro mírně pokročilé B1-
 • Španělština pro začátečníky A1
 • Angličtina pro znalé začátečníky A2-
 • Angličtina pro pokročilé B2-

Jak to funguje a kolik to stojí?

Jak si vlastně kurz vybrat, kolik to stojí a co od něj čekat? Ukažme si to na konkrétním příkladu:

V nabídce jsou dva základní obecné kurzy pro angličtináře na úrovni A1 (A1- a A1+). Každý z kurzů stojí aktuálně necelých 2500 Kč. Za tuto cenu získáte objemný obsah, který vám vystačí na mnoho týdnů studia. Kurzy sestávají z kratších cvičení, která si můžete dávkovat dle své libosti. Každý zahrnuje určité tematické okruhy s budováním slovní zásoby i gramatických dovedností a pak taky jakési shrnutí a revizi nabytých znalostí.

Každý kurz se prodává jako komplet a nelze si například nakupovat jen jednotlivé kapitoly nebo cvičení. Dostane se vám ale komplexního a velmi propracovaného nástroje, který vás provede celou požadovanou úrovní daného jazyka. Další významnou výhodou je, že ke kurzu se můžete kdykoli vrátit a absolvovat ho znovu. Když si ho jednou zaplatíte, už je váš.

Vstupní test: odhalte své znalosti

Potěší i další drobnost. A tou je vstupní test. K čemu je vlastně dobrý? Ne každý zná svou aktuální jazykovou úroveň a byla by jistě škoda sáhnout po kurzu, který je příliš těžký, nebo naopak zbytečně jednoduchý. Takovému přešlapu můžete zabránit absolvováním vstupního testu, který je samozřejmě zdarma. Díky němu se dozvíte, jak na tom jste a který kurz pro vás bude nejvhodnější.

Můžete to zkusit zdarma

Jazykové kurzy na OnlineJazyky.cz nejsou právě nejlevnější. Ceny kurzů se pohybují od cca 900 Kč (speciální kurzy s okruhy slovíček) po 2500 Kč a více. Je tedy jasné, že ne každý chce za takovou sumu kupovat zajíce v pytli. Z tohoto důvodu web nabízí možnost absolvovat pár lekcí kurzu zdarma. Ukázka je dostačující k tomu, abyste zjistili, v jakém prostředí se bude kurz „odehrávat“ a s jakými nástroji budete pracovat. Jak na to?

 1. Klikněte na „vyzkoušet zdarma
 2. Vyberte si požadovaný jazyk
 3. Vyberte si z nabídky ukázek požadovanou úroveň (např. angličtina pro pokročilé B2)
 4. Zadejte svůj e-mail
 5. Ihned budete přesměrování do prostředí kurzu

Výhodou ukázky je, že vám zpřístupní úplný náhled na to, jak bude kurz vypadat. Můžete si tedy udělat poměrně přesnou představu, co vás čeká.

Ukázková lekce zdarma onlinejazyky

Co kurzy obsahují?

V prostředí kurzu najdete vlastní panel možností, kde je například nástěnka s důležitými informacemi a statistikami, které vám pomohou zjistit, jak si vedete. Pak je zde samozřejmě samotná výuková část, dále procvičovací slovníček, obsah a další možnosti. Součástí kurzu jsou i průvodní videa a veškerá slovíčka a učivo je možné si přehrávat hlasem rodilých mluvčích. Můžete se tak seznamovat s mluvenou formou jazyka, procvičovat si porozumění i výslovnost. Nechybí ale ani procvičování psaní.

Kurzy jsou opravdu velmi obsáhlé a metodicky koncipované tak, aby vedly systematicky k pokroku, rozšíření slovní zásoby, porozumění gramatice apod. Zároveň však nejsou nudné ani monotematické. Nemusíte se obávat školometských postupů. Kurzy jsou vedeny zábavnými a zajímavými formami. Navíc je zde vždy přítomná možnost kontaktovat s dotazy či problémy zákaznickou podporu na live-chatu.

Kde je možné lekce absolvovat?

Dostáváme se k důležité technické otázce, která bude určitě leckoho zajímat. Na jakých zařízeních a jakým způsobem kurzy pořízené na OnlineJazyky.cz fungují?

 • Na počítačích, noteboocích (či ultra nebo netboocích) – potřebovat budete jen aktualizovaný webový prohlížeč a přístup k internetu. Samotný web doporučuje prohlížeč Google Chrome s technologií Web Speech API. Ta ve spojení s mikrofonem umožňuje nahrávání a následnou kontrolu vaší výslovnosti v rámci kurzu, což je jistě fajn záležitost.
 • Na mobilních zařízeních (tablety, smartphony) – Kurzy podporují operační systémy Android a iOS. Opět je nutný přístup k internetu a webový prohlížeč (ideálně Google Chrome). Od roku 2018 mají OnlineJazyky.cz také svoji aplikaci, stále je však nutné disponovat připojením mobilu k internetu, což je dnes věc běžná.

Do kurzů budete přistupovat pomocí soukromého hesla. Jakýkoli problém s přístupem nebo čímkoli jiným lze ihned řešit na zákaznické lince anebo live-chatu.

Onlinejazyky.cz platformy

Certifikát jako bonus

Spousta lidí má o jazykové kurzy zájem i z pragmatických důvodů. Chtějí dosáhnout určité úrovně a získat certifikát, který je následně zvýhodní např. při pracovním pohovoru. I možnost získání certifikátu o dosažení určité standardizované jazykové úrovně OnlineJazyky.cz nabízejí. Lze si jej vygenerovat po úspěšném dokončení 95 % učiva.

Recenze OnlineJazyky.cz podle naší redakce

Pojďme se vrhnout na celkové hodnocení / recenzi služeb a kurzů portálu OnlineJazyky.cz.

Cenová relace (8.5/10)

Pokud jde o cenovou politiku, nejsou OnlineJazyky.cz nejlevnější platformou u nás. Jak jsme ostatně už předeslali. Cena kompletního kurzu pro dosažení určité jazykové úrovně (např. A1) se pohybuje okolo 5 tisíc korun. Trochu matoucí může být, že úrovně jsou rozděleny do dvou kurzů (např. A1- a A1+), ale jde o drobnost.

Výsledná cena je sice vyšší, ale je zcela konečná a získáte za ní vysoce kvalitní a komplexní učební materiál na celé týdny nebo i měsíce (v závislosti na tom, jak si budete kurz dávkovat). Na rozdíl od klasických kurzů se k němu navíc budete moci vracet. Po zakoupení už vám zůstane.

Rozsah nabídky (10/10)

Rozsah sortimentu kurzů je v případě platformy OnlineJazyky.cz opravdu vynikající. Najdete zde hned 6 světových jazyků a kurzy pro každou jazykovou úroveň plus celou škálu různých speciálních kurzů zaměřených buď na určitý obor či povolání, nebo na slovní zásobu apod. Je velmi pravděpodobné, že si v této nabídce vyberete nějakou optimální variantu.

Kvalita kurzů (10/10)

A jak jsou na tom samotné kurzy z úrovní zpracování? Nutno říct, že jsou skvěle propracované. Prostředí kurzu překvapí svou komplexností, ale je velmi snadné se v něm během pár chvil zorientovat. Součástí kurzů je výuka čtení, psaní i poslechu a výslovnosti. Kurzem vás provázejí videa s lektorem, v nichž je vše pečlivě vysvětleno. Dočkáte se i rozsáhlých statistik a z kurzu si dokonce můžete odnést certifikát o tom, že jste úspěšně zvládli určitou jazykovou úroveň.

Kurzy lze tedy obecně hodnotit velmi pozitivně, jsou rozmanité a umožňují zábavné učení formou, která nenudí.

Možnosti, funkce, technické vlastnosti (9.5/10)

Kurzy probíhají online v internetovém prohlížeči. Lepšího pohodlí a zážitku se vám pravděpodobně dostane na počítači nebo notebooku, ale učit se můžete i na telefonu nebo tabletu. Není nutné nic stahovat, takže šetříte úložiště, ale na druhou stranu musíte být připojeni k internetu. Což lze vzhledem k označení „online kurz“ ovšem očekávat.

OnlineJazyky.cz mají velmi dobrou technickou podporu, využít můžete i live-chat. Pochvalu si rozhodně zaslouží možnost zkusit si kurz zdarma, přičemž stačí věnovat svůj email. Další výhodou je vstupní test, který vám pomůže lépe vybrat kurz na míru. Na platformě je poznat, že úspěšně funguje již delší dobu a pojí se s ní jen minimum nedostatků nebo much.

Hodnocení a zkušenosti uživatelů

Na internetu se setkáte převážně (či takřka výhradně) s vynikajícím hodnocením kurzů od uživatelů, kteří je již absolvovali. Ti oceňují zábavnost, propracovanost, vynikající komunikaci s poskytovatelem, možnost vlastního časového rozvržení i opakovaného absolvování kurzů, okamžitou kontrolu správnosti a vyhodnocení, humor i další aspekty. Dokonce ani vyšší cenu většina absolventů nepovažuje za nevýhodu.

Závěrečná recenze OnlineJazyky.cz

9.5/10
9.5/10
 • Cena kurzů: - 8.5/10
  8.5/10
 • Rozsah kurzů: - 10/10
  10/10
 • Kvalita kurzů a výuky: - 10/10
  10/10
 • Funkce a technické vlastnosti: - 9.5/10
  9.5/10
Sending
Hodnocení návštěvníků
5 (1 hlas)

Výhody

 • Komplexní kurzy pro všechny jazykové úrovně plus speciální kurzy
 • Šest světových jazyků
 • Prostředí a výuka v češtině
 • Vynikající zákaznická podpora
 • Zábavná výuka s humorem a vysokou efektivitou
 • Skvělá uživatelská hodnocení
 • Vyzkoušení zdarma
 • K zaplaceným testům se můžete opakovaně vracet, licence není časově omezená

Nevýhody

 • Vyšší ceny kurzů
 • Lekce lze spouštět jedině online