Jazykový kurz

Recenze Prectime

Recenze online jazykového kurzu angličtiny, němčiny a španělštiny Prectime.cz

Jazykový kurz Prectime.cz
 • Kurzy 3 světových jazyků za cenu jednoho
 • Zakoupilo již přes 40 000 studentů
 • Stačí jen 15 minut denně výuky
 • Jedny z nejnižších cen kurzů
 • Mobilní aplikace pro iOS i Android
Prectime

V dnešní recenzi se proto velmi podrobně podíváme na jeden z oblíbených jazykových kurzů, které jsou na českém internetu k dispozici – jde o projekt Prectime.cz. Poskytneme vám dostatek informací, abyste se byli schopni svědomitě rozhodnout, zda je právě tato varianta pro vás tou pravou volbou, anebo bude rozumnější jít o dům dál.

Jazykové znalosti jsou v dnešní době mimořádně ceněné a užitečné. S pouhou mateřštinou už dnes vystačí málokdo. Neplatí to přitom pouze v případě, že se chystáte na delší nebo trvalou dobu za hranice. Cizí jazyky – zejména pak angličtina – se vám dnes mohou hodit při práci s moderními technologiemi, sledování nejrůznějších médií a řadě dalších příležitostí. Umět nějaký světový jazyk – nebo dokonce více z nich – je dnes skvělá průprava a někdy i nezbytná podmínka k úspěchu nebo pracovním příležitostem v řadě oborů. Nelze se proto divit, že lidé hledají nejrůznější metody a způsoby, jak se cizí řeči naučit.

Je smutným faktem, že české školství je v tomto smyslu poněkud pozadu a většině studentů základních a středních škol neposkytne dostatečnou průpravu. A to navzdory tomu, že jeden až dva cizí jazyky jsou součástí osnov. Řada lidí se proto ujímá vlastní iniciativy a učí se i po dokončení školní docházky. Jednou z možností, jak v takovém případě dosáhnout efektivních výsledků, je právě využití jazykových online kurzů. Nezaberou tolik času jako kurzy živé a obvykle jsou i cenově výrazně dostupnější. To jsou minimálně dva dobré důvody, které svědčí v jejich prospěch – a našly by se i další. Jenomže jako vždy platí, že i online kurz je třeba si pečlivě vybrat a že můžete šlápnout vedle.

O projektu Prectime.cz

screen prectime.cz

Projekt Prectime.cz je hned na prvních pár pohledů velmi inovativní a svěží a nabízí atraktivní možnosti, které zajisté ocení nejeden zájemce o zvládnutí cizího jazyka. Tento projekt od základů vybudovali čeští autoři Jan Hovad a Milan Tomeš a velice rychle získali zájem publika a dočkali se značných úspěchů. Web Prectime.cz už funguje několik let a zařadil se mezi nejvýznamnější jazykové online kurzy u nás. Vyzkoušelo je už přes 40 tisíc studentů.

Samotní autoři popisují přístup k výuce jako velice odlišný od školního biflování. Metody jsou zaměřené na vysoce praktické a taky velmi rychlé zvládnutí především základů jazyka a vybudování elementární slovní zásoby.

Co Prectime.cz nabízí

Prectime.cz se snaží zaujmout především rychlostí, vysokou efektivitou a taky velmi moderním přístupem s důrazem na interaktivitu a vysokou kompatibilitu s nejpoužívanějšími technologiemi. Slogan slibuje, že se cizí jazyk naučíte za 3 měsíce při každodenní časové investici v rozsahu pouhých 15 minut. Zdá se to jako přehnané tvrzení?

Možná na první pohled. Pokud se však podíváte na jiné populární jazykové kurzy online, objevíte možná až překvapivě výrazné společné rysy.

Není ale na místě obviňovat jednotlivé platformy, že od sebe „opisují“. Jde spíše o to, že všechny úspěšné kurzy dospěly k určitému systému, který skutečně funguje. A ten lze ve zkratce vyjádřit zhruba tak, jak je tomu ve sloganu Prectime.cz. K tomuto tématu se ale vrátíme ještě později, až se budeme bavit o metodice výuky. Teď se pojďme podívat na konkrétní nabídku portálu Prectime.cz.

 • Jednoznačnou výhodou je výuka hned tří zásadních světových jazyků – a to angličtiny, španělštiny a němčiny.
 • Přístup Prectime.cz je unikátní v tom, že v rámci každého kurzu se můžete učit všechny tři jazyky!
 • Kurzy tedy nejsou odděleny jazykově, ale ani úrovní schopností nebo třeba specializací. Jde tedy o jeden produkt.
 • Na Prectime.cz si nekupujete konkrétní kurz, ale de facto předplatné s různou délkou a taky úrovní služeb a výhod.

Ceny kurzů Prectime

Je Prectime.cz levnější nebo dražší ve srovnání s konkurencí? Přesné srovnání je v tomto případě poněkud obtížnější. Jak jsme řekli, tento portál nabízí komplexní kurz v rámci předplatného. Přesto lze vzhledem k celkové ceně a možnostem, které předplatné zahrnuje konstatovat, že ceny jsou spíše přívětivé a výhodné. Pokud se budeme bavit o kurzech pro jednotlivce, máte následující možnosti:

 • Základní předplatné na 3 měsíce za 1960 Kč zahrnuje přístup k veškerému obsahu kurzů (všechny jazyky a lekce) po dobu 3 měsíců. Po tuto dobu můžete „navštěvovat“ i rozsáhlou knihovnu s cizojazyčnými tituly a máte i další výhody. V ceně předplatného je i vratný kredit, který lze využít pro přímou komunikaci s rodilými mluvčími přes videokonference.
 • Roční předplatné za 3220 Kč zahrnuje roční přístup do kurzu a trvalý přístup ke knihovně a některým nástrojům.
 • Trvalé předplatné za 6930 Kč zahrnuje přístup ke všem nástrojům, kurzům a obsahu navždy.

Jak vidíte, Prectime.cz nabízí poměrně štědré a férové podmínky za ceny, které nejsou nijak horentní. Zvlášť když vezmeme v potaz opravdu velmi bohatý obsah, který se vám otevře. Prectime.cz se však nezaměřuje jen na jednotlivce, nabízí také balíčky pro skupiny a firmy. Ty jsou opět tři a jsou odlišené podle počtu osob. Cena se aktuálně pohybuje kolem 3 tisíc korun.

Úrovně jazyka

prectime vyuka

U každého jazykového kurzu je velmi důležité zjistit, na jakou úroveň schopností studenta je cílený nebo na jaké specifické oblasti a témata se zaměřuje. U Prectime.cz je to poměrně jednoduché. Kurzy jsou obecné a komplexní a měly by zahrnovat výuku jazykových úrovní od A1 po B2 standardního evropského rámce. Co z toho vyplývá?

Především fakt, že kurzy na Prectime.cz budou zajímavé a výhodné především pro zájemce, kteří s daným jazykem nebo jazyky teprve začínají. Pokud jste na úrovni B1 nebo B2, investice do kurzu už by nemusela být tak návratná. Na druhou stranu vám tento kurz může pomoci své znalosti oprášit a udržovat.

Poctivě a svědomitě vystudovaný kurz by tedy měl studenta dovést v ideálním případě až k jazykové úrovni B2 – nicméně bude se to týkat především praktické aplikace jazyka v běžné komunikaci. Akademičtější a školské znalosti pravopisu, gramatiky apod. hrají v tomto kurzu přinejlepším druhé housle. Pokud tedy potřebujete kupříkladu angličtinu kvůli formální, obchodní korespondenci, nejspíš nebudete dvakrát nadšení.

Jak to funguje?

Prectime.cz sází na pravidelný, každodenní trénink jazykových schopností. Denně byste se však měli výuce věnovat jen nanejvýš 15 minut.

Zdá se vám to málo? Podobný přístup cca 15-20minutových úseků však razí většina moderních jazykových online kurzů. Důvod je prostý. Současné poznatky ukazují, že jde o dobu, kdy jde vytěžit maximum soustředění a mozkové kapacity studenta. S rostoucí délkou lekcí schopnost vštípení učiva rapidně klesá a výuka se stává málo efektivní, nebo zcela neefektivní. Důležité však je, abyste těch doslova pár minut věnovali výuce pokud možno každý den. Právě pravidelnost hraje totiž větší roli než délka jedné lekce.

A čím jsou metody Prectime.cz typické a specifické? Především přístupem, který zdůrazňuje praktickou stránku jazykových dovedností, které využijete přímo v komunikaci s rodilými mluvčími. Sami tvůrci přiznávají, že absolvování jejich kurzu nemusí vést k bezchybnému zvládnutí gramatiky a dokonalému projevu. Jejich kurz má studenty především rychle připravit na „ostrý provoz“ – na živou komunikaci, při které se nějaký ten nedostatek nebo chyba vždy snese.

Metoda učení a cíle

Kurzy na Prectime.cz si obecně nekladou za cíl udělat ze studentů experty na určitý jazyk a všechny jeho stránky a odstíny. Spíše mají pomoci zvládnout základy (a i něco víc) a naučit absolventy, jak k výuce jazyků přistupovat efektivněji. Jedná se o tzv. Metalearning, který je jádrem metodiky kurzů na Prectime.cz. Samotné zvládnutí tohoto systému vám může usnadnit i budoucí učení jazyků.

Nástroje a obsah kurzu

Pokud jde o obsahovou bohatost a rozmanitost nástrojů, zaslouží si Prectime.cz velkou pochvalu. Kurzy mají 240 animovaných lekcí, využívají videa i mluvené slovo, lekce v PDF a samozřejmě různá interaktivní cvičení. Navíc máte k dispozici rozsáhlou knihovnu cizojazyčných textů a publikací.

A další skvělá výhoda – u mluveného slova si můžete vybrat z celé řady mluvčích s různými přízvuky. Neocenitelná věc pro praktickou komunikaci s mluvčími z různých zemí a krajů. V neposlední řadě pak můžete za speciální kredity absolvovat i živé rozhovory s rodilými mluvčími pomocí služby iTalki.

Prostředí kurzu je velmi elegantní, hravé a atraktivní, takže vás nejspíš nezklame. Kurz je navíc skvěle přizpůsoben nejen prohlížečům na počítači, ale i na mobilních zařízeních a k dispozici je i velmi pěkná mobilní aplikace.

Recenze Prectime.cz podle naší redakce

Je zde závěrečné shrnutí jednotlivých zásadních aspektů a celkové hodnocení. Kurz Prectime.cz si vedl více než dobře prakticky ve všech oblastech.

Cenová relace (9/10)

Kurzy na Prectime.cz zakupujete formou předplatného, které vám na určitý čas zpřístupní prakticky veškerý obsah. Aktuální cenu 1960 Kč za tříměsíční přístup (ke všem jazykům a nástrojům) lze považovat za více než příznivou a poctivou. K dispozici je i ukázka kurzu zdarma, abyste přesně věděli, co vás čeká, a jestli se vám kurz bude líbit.

Rozsah nabídky (8,5/10)

Jak jsme řekli, Prectime.cz nabízí vždy komplexní obsah kurzů. Ten zahrnuje videa, interaktivní lekce, mluvené slovo, PDF cvičení, knihovnu publikací i další nástroje a možnosti – a to ve třech jazycích: angličtině, španělštině a němčině. Obsah je tedy vynikající, ale zaměřuje se spíše na začátečníky a lehce pokročilé. Kurz svým rozsahem končí u úrovně B2. Pokročilým studentům tedy zřejmě nenabídne dostatek možností.

Kvalita kurzů (9/10)

Kurzy na Prectime.cz jsou zpracované poměrně okouzlujícím, hravým a rozmanitým způsobem. Výuka je vyloženě atraktivní a předepsaná čtvrthodina denně uplyne ani nebudete vědět jak. Kurz pracuje s poslechem, mluvením, čtením i psaním. Těžiště je však na praktické aplikaci pro aktivní komunikaci spíše než na hloubkové znalosti gramatiky nebo precizním pravopisu. Kurz Prectime.cz představuje rychlou a efektivní – nicméně spíše „povrchní“ nebo řekněme základní průpravu pro užití jazyka.

Technické vlastnosti (9/10)

Kurzy jsou koncipovány, aby odpovídaly moderním technologickým trendům. Lze je absolvovat na počítačích, ale stejně tak na mobilních zařízeních. K tomu účelu slouží i velmi povedená aplikace pro Android nebo iOS. Připojení k internetu je pro procházení kurzů nutné, ale pro off-line výuku si můžete stáhnout cvičení v PDF anebo některé další materiály.

Hodnocení a zkušenosti uživatelů

Kurzy Prectime.cz nadchnou inovativním a velmi kreativním přístupem, který se vyznačuje hravostí v kombinaci s efektivitou. Výborná je i rozmanitost nástrojů a objem obsahu. Proto jsou také tyto kurzy obecně výborně hodnoceny v odborných i uživatelských recenzích a rozhodně stojí za zvážení.

Závěrečná recenze Prectime.cz

8.9/10
8.9/10
 • Cena kurzů: - 9/10
  9/10
 • Rozsah kurzů: - 8.5/10
  8.5/10
 • Kvalita kurzů a výuky: - 9/10
  9/10
 • Funkce a technické vlastnosti: - 9/10
  9/10
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)

Výhody

 • Kreativní, interaktivní přístup, učení hrou
 • Rozmanité nástroje, štědrý obsah
 • Výhodné cenové nabídky, ukázka zdarma
 • Mobilní i počítačová verze
 • Komplexní pojetí výuky s důrazem na praktické použití jazyka

Nevýhody

 • Nejvíce z kurzů vytěží začátečníci
 • Bez oborových specializací