Rixo.cz - úvodní stránka

Recenze Rixo.cz – moderní srovnávač až osmi druhů pojištění

Srovnávače pojištění šetří českým klientům spoustu peněz. Srovnáte na nich přitom prakticky vše – cestovní pojištění, povinné ručení i pojištění nemovitosti. Jedním z nich je i srovnávač Rixo.cz. Jaké jsou naše zkušenosti a co je to Rixo prozradíme v recenzi.

Rixo.cz za vás srovná až osm druhů pojištění. Spolupracuje přitom s většinou známých českých pojišťoven. Jeho výhodou je, že neprotežuje žádnou pojišťovnu a srovná i typy pojištění, které jiné srovnávače neumí.

Recenze Rixo

Zkušenosti a recenze: Rixo.cz
 • Hlavní vlastnosti: Srovnávač osmi druhů pojištění. Kontrola současných pojistných smluv. Sjednání pojištění on-line.
 • Výhody: Moderní metody srovnávání. Kontrola pojistných smluv. Mobilní aplikace.
 • Nevýhody: Někomu nemusí vyhovovat zadávání citlivých informací (rodné číslo, informace o zdravotním stavu).
 • Naše hodnocení:
  4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

Druhy pojištění na Rixo.cz

Srovnávač Rixo.cz nabízí srovnání osmi druhů pojištění. Najdete zde povinné ručení, životní pojištění i pojištění nemovitosti či domácnosti. Některé typy pojištění sjednáte on-line, jiné vyžadují hovor s operátorem.

Jaké pojištění najdete na Rixo.cz?

 • Havarijní pojištění
 • Povinné ručení (pojištění odpovědnosti z provozu vozidla)
 • Pojištění domácnosti
 • Pojištění nemovitosti
 • Pojištění odpovědnosti (pojistka na blbost)
 • Životní pojištění
 • Úrazové pojištění
 • Cestovní pojištění

Pokud jste nenalezli v nabídce poptávané pojištění, nezoufejte. Kontaktujte operátory a vysvětlete jim, jaké pojištění hledáte. Zkušenosti s Rixo.cz od jiných zákazníků říkají, že služba v tomto případě zákazníkům vychází vstříc. Týká se to například pojištění domácích mazlíčků.

Rixo.cz - úvodní stránka

Pojišťovny na Rixo.cz

Srovnávač klientům nabízí nabídky od patnácti pojišťoven. Málokdy ale dostanete přesně patnáct nabídek. Jejich počet se liší podle toho, zda je konkrétní pojišťovna schopna vyhovět vašim požadavkům a zda daný produkt nabízí.

Oproti konkurenci Rixo.cz nenabízí standardní plejádu pojišťoven. Konkurence ovšem často nabízí produkty u první pohled nevýhodných pojišťoven. To ovšem neznamená, že bychom o pár pojišťoven více na Rixo.cz neuvítali.

Seznam pojišťoven na Rixo.cz

ČSOB Direct Pojišťovna ERGO
KB pojišťovna Maxima MetLife
NN Pillow Slavia pojišťovna
UNIQA Pojišťovna VZP Allianz
Axa Česká podnikatelské pojišťovna UNIQA Insurance Group

Jak funguje Rixo.cz

Srovnávač pojištění on-line Rixo.cz na první pohled funguje stejně jako jeho konkurence. Po zadání základních informací nutných pro srovnání pojištění na vás vychrlí nabídky od nasmlouvaných pojišťoven. Jenže tam, kde konkurence ztrácí dech, jde Rixo do trháku.

Při srovnání každého pojištění uživatelé vyplní základní údaje nutné k uzavření pojistky. V případě povinného a havarijního pojištění je to SPZ a typ vozu, u pojištění domácnosti po vás chce srovnávač velikost a hodnotu bytu.

Se zadáváním povinných údajů se pojí i citlivé údaje. U životní a úrazové pojistky se ale bez zadání zdravotního stavu zkrátka neobejdete. Je pak už na uživateli, zda svoje citlivé údaje svěří on-line společnosti.

Jak funguje Rixo.cz
Jak funguje Rixo.cz

Nabídky na Rixo.cz

Jakmile od vás srovnávač pojištění Rixo.cz získá potřebné údaje, začne pracovat na nabídkách. Ty uživatelům srovná do tabulky, která je vytvořená na míru konkrétnímu typu pojištění. Hlavní roli zde hraje přehlednost a dostatek informací – každý parametr srovnávač popisuje a uvede vás do obrazu.

Rixo.cz dělí nabídky do třech kategorií. První z nich je jimi doporučená nabídka. S tou nakládejte opatrně, protože se často jedná o pojišťovnu s výhodnější provizí pro samotný srovnávač. Druhá nabídka je nejlevnější. U ní buďte také obezřetní, protože nejlevnější neznamená nejvýhodnější.

Zbytek nabídek tvoří ostatní pojišťovny. Těm při srovnání věnujte největší pozornost. Rixo.cz vám srovnávání usnadní díky vygenerování kompletní nabídky v PDF. Škoda jen, že v rámci jedné tabulky neumožňuje srovnání více pojišťoven.

Rychlé generování pojištění na Rixo.cz

Některé srovnávače pojištění mají problém s tím, že vytvoření nabídek a srovnání pojištění trvá i několik minut. Jistě, algoritmus srovnávače pracuje s mnoha daty a prohledává nabídky velkého množství pojišťoven. My ale chceme naši nabídku hned!

S tím dobře pracuje Rixo.cz. Nabídku na cestovní pojištění a srovnání povinného ručení vám vygeneruje prakticky ihned. Životní pojištění nebo pojištění domácnosti či nemovitosti trvá přibližně dvě až tři minuty, což je s ohledem na konkurenci pouze chvilička.

Pokud klient nemá ani dvě minuty času, na zadaný e-mail mu přijde odkaz s vygenerovanou nabídkou srovnání pojištění. Přímo z e-mailu se tak dostanete k nabídce pojištění v její kompletní podobě.

Proč srovnat pojištění na Rixo.cz
Proč srovnat pojištění na Rixo.cz

Kontrola pojistných smluv na Rixo.cz

Zajímavá zkušenost s Rixo.cz je se speciální službou Kontrola pojistných smluv. Jedná se o službu zdarma, skrz kterou vám odborníci na Rixo.cz zrevidují vaše stávající smlouvy. Vše probíhá v několika krocích.

 1. Zaregistrujete se na Rixo.cz.
 2. Přes klientské centrum nahrajete naskenované smlouvy.
 3. Pokud smlouvy nemáte u sebe, můžete dát Rixo.cz plnou moc a srovnávač si smlouvy vyžádá přímo od pojišťovny.
 4. Srovnávač pojištění Rixo.cz vám prostřednictvím algoritmu a individuálního posouzení podá hodnocení vaší stávající smlouvy.
 5. Rixo.cz vám nabídne lepší variantu smlouvy.
 6. Po sjednání nové smlouvy Rixo.cz automaticky hlídá výročí a pravidelně přepočítává a zajišťuje tu nejvýhodnější nabídku na trhu.

Jistě, někdo může říci, že služba Kontrola pojistných smluv je tu pro nahánění nových klientů. Do jisté míry je to pravda. Sami jsme ale službu vyzkoušeli a vše funguje zcela nezávazně a Rixo.cz vás nenutí do uzavírání nových smluv.

Důležité je, že díky kontrole smluv od Rixo.cz ročně ušetříte až několik tisíc korun. Srovnávače pojištění mají tu výhodu, že sjednávají obrovské množství smluv. Pojišťovny jim proto poskytují speciální podpultové nabídky a slevy, ke kterým se běžný uživatel nedostane.

Příjemné prostředí na Rixo.cz

Orientace ve srovnávači pojištění Rixo.cz je jednoduchá a vše probíhá intuitivně. Rixo.cz v komunikaci vsází na srozumitelnost a pečlivé vysvětlení i méně znalým uživatelům.

Výhodou služby je také mobilní aplikace. Najdete ji v Google Play, AppStoru i AppGallery. Přímo v aplikaci zjistíte veškeré informace o vašich sjednaných smlouvách, vyúčtování, faktury i výročí.

Součástí webu je i magazín RixoNews. Na něm se dočtete užitečné informace o pojištění, financích i o tom, jak ušetřit v době, kdy se vše zdražuje. Stálí uživatelé Rixo.cz si zde přečtou také o nových funkcích služby.

Uživatelská podpora na Rixo.cz

Součástí recenze Rixo.cz je i zhodnocení uživatelské podpory. O tu sice uživatelé na první pohled nejeví zájem ale například při problémech na dovolené v zahraničí je to právě kvalitní podpora, která s vámi dojedná veškeré informace ohledně vašeho pojištění.

Telefonická podpora Rixo.cz funguje každý všední den od 8:00 do 20:00. Příjemné je, že se dovoláte i o víkendech v časech od 10:00 do 18:30. Dotaz můžete vznést i prostřednictvím e-mailu, zde se ale odpovědi dočkáte nejdříve za několik hodin.

Překvapilo nás, že tak komplexní služba jako Rixo.cz nemá on-line podporu na živém chatu. Dnes se jedná o běžný standard, který slouží pro rychlé informace o pojistných produktech.

Co se nám líbí na Rixo.cz?

Jaké jsou tedy naše zkušenosti s Rixo.cz? Veskrze pozitivní. Služba nabízí komplexní srovnání pojistných produktů a pojistíte přes ni prakticky cokoliv. I když bychom si dovedli představit větší množství pojišťoven, oceňujeme jejich výběr.

Rixo.cz komunikuje transparentně a napřímo. Na svém webu se nekasají částkami, které ušetřili klientům. Ke každému přistupují individuálně a vždy záleží na tom, jaký typ pojištění si klient vybere.

Služba Rixo.cz je kvalitní srovnávač pojištění zaměřený na klientův prospěch. Zatímco některé srovnávače u pojištění nabízejí pouze jednu předem sjednanou pojišťovnu, na Rixo.cz najdete nabídku vždy alespoň čtyřech pojišťoven podle toho, zda vyhovují vašim požadavkům.

Naše hodnocení služby:

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)