Recenze seznamky eDarling.cz – poplatky, hodnocení

Recenze eDarling, seznamky, která se zaměřuje především na uživatele se zájmem o vážné seznámení.

eDarling recenze v kostce
 • Hlavní vlastnosti: Seznamka eDarling.cz je seznamkou s poměrně robustní uživatelskou základnou. To je v podstatě její hlavní výhoda.
 • Výhody: Seznamka se orientuje především na osoby hledající vážnou známost. Jádro tvoří vzdělanější lidé středního věku. Vstupní dotazník je obsáhlý a využívá psychologické metody pro následné zobrazování relevantních profilů. Potěší obsáhlé profily ostatních uživatelů.
 • Nevýhody: Registrace je možná zdarma, ale smysluplné využití seznamky se platí. Ceny patří přitom k nejvyšším v rámci konkurence. Zákaznický servis zahrnuje v podstatě jen kontaktní formulář.

Seznamování v online prostředí je dnes naprosto běžným trendem. Posloužit někdy mohou rozšířené sociální sítě, jako je třeba Facebook. Mnohem efektivnější je však využít přímo online platforem a nástrojů k tomu určených. O tom, že jich je hodně, není třeba pochybovat. Skýtají navíc výhodu v tom, že sdružují osoby se stejným zájmem. Totiž zájmem právě o seznámení.

Pokud jste rozhodnutí služby online seznamky využít, ale ještě nemáte vybránu tu správnou, možná vám přijde vhod dnešní článek. Budeme se v něm totiž plně věnovat recenzi eDarling.cz, jedné z nejvýznamnějších seznamek působících nejen u nás, ale i v mnoha dalších zemích. Jak si tato seznamka vede v porovnání s jinými a představuje výhodnou virtuální destinaci pro seznámení? Právě to se budeme snažit zjistit.

Co je eDarling.cz?

Seznamovací platforma eDarling.cz není v online světě ve své kategorii žádnou novinkou a už vůbec ne „čučkařem“. Naopak, od roku 2008 patří k významným lídrům v oboru přinejmenším v Evropském prostoru. Vznikla v Německu, ale dnes už působí v 26 zemích – pochopitelně včetně té naší, kde je k dispozici verze lokalizovaná kompletně do češtiny a uzpůsobená pro české prostředí. Uživatel se zde tudíž skutečně může cítit jako doma.

Celkový počet registrovaných členů je odhadován na 13 milionů. Počty českých uživatelů nejsou známé, ale vzhledem k tomu o jak robustní a známou seznamku jde, lze očekávat, že budou poměrně značně vysoké. Šance na seznámení zde tedy jistě je.

Pro koho je eDarling.cz?

Seznamka eDarling.cz sama deklaruje, že se zaměřuje především na uživatele se zájmem o vážné seznámení. Pokud máte zájem spíše o flirt nebo vztahy na jednu noc apod., jistě se najdou i lepší alternativy, které více hoví tomuto druhu známostí. Pokud však hledáte spíše stálého partnera či partnerku, může být eDarling.cz zajímavou volbou.

Je to zdarma?

Seznamka eDarling.cz využívá podobný koncept jako řada konkurenčních platforem. Tedy bezplatné i placené členství, přičemž bezplatná varianta je spíše určena k tomu, abyste si takříkajíc osahali samotné prostředí seznamky.

Zdarma je tedy registrace i vstupní test, založíte si profil a můžete se porozhlédnout. Mnoho zásadních nástrojů a možností je však omezeno. Například neuvidíte fotografie ostatních uživatelů, což je dost zásadní problém.

Jinými slovy. Smysluplné a efektivní využívání této seznamky je možné pouze v placené verzi. Jelikož jde o poměrně běžnou praxi, není vhodné eDarling.cz za tento přístup pranýřovat.

Koho najdete na eDarling.cz?

Seznamka eDarling.cz je z převážné části zaplněna osobami středního věku, nejvíce mezi 30 až 55 lety, hledajícími vážné seznámení. Až 65 % členů má prý vyšší vzdělání. Jde tedy spíše o seznamku pro náročnější uživatele, kteří jsou ochotní do potenciálního vztahu investovat nejen čas a zájem, ale i nějaké ty peníze – minimálně v podobě placeného členství.

Seznamka nabízí prostor i pro zájemce o seznámení se stejným pohlavím. Více prostoru je věnováno i náboženskému souznění. To může být výhodné např. pro křesťansky založené uživatele, pro které je důležitá víra potenciálního partnera.

Vstupní test

Velký důraz je v případě seznamky eDarling.cz kladen na vstupní test. Platforma jej považuje za svou výraznou devizu. Tento test je demografický i osobnostní a poměrně rozsáhlý. Vychází ze speciálních, patentovaných algoritmů. Ty jsou zase založeny na metodě 5faktorového testu osobnosti (Big Five Personality Traits), což je psychologická typologie známá od devadesátých let minulého století.

Test slouží ke zřejmému účelu. Pomáhá uživateli zobrazovat relevantní protějšky. Tedy lidi, kteří budou co možná nejvíce „kompatibilní“ pro vztah. Stejně tak i váš profil bude zobrazován právě vhodným partnerům.

Test samotný je poměrně rozsáhlý, zabere cca 20 minut – dle svědomitosti vyplňování. Kombinuje běžné otázky (demografické) se zajímavějšími dotazy psychologickými, kdy často volíte i intuitivně na základě obrázků. Velká pozornost je věnována i koníčkům a životnímu stylu či hodnotám.

V profilu se následně můžete seznámit i s výsledky testu. Kompletní výsledky jsou však opět zpřístupněny pouze platícím členům.

Jak komunikovat na eDarling.cz?

Platící členové mohou neomezeně využívat posílání tzv. úsměvů. Jde o jednoduchou formu pozdravu beze slov. Na způsob někdejšího „šťouchnutí“ na Facebooku. Další možností jsou soukromé zprávy v chatu. Pokud se vám některý profil zalíbí, ale nemáte rovnou chuť komunikovat, můžete si kliknutím na záložku přidat do oblíbených, aby se vám neztratil v množství nabídek.

Výhodou je, že profily jsou už na základě testu poměrně komplexní, takže se o dané osobě dozvíte spousty informací. Tím lze do jisté míry omezit případná zklamání.

Ceny členství

Velmi důležitou záležitostí jsou zajisté ceny. Na webu nejsou pro neregistrované členy nijak okatě vystaveny. Dopátrat se k nim můžete v nápovědě. Případně výzvu k zaplacení členství dostanete po registraci a vyplnění testu. Jsou zde tři tarify.

 • VIP Comfort za 269 Kč měsíčně na 1 rok.
 • VIP Classic za 299 Kč měsíčně na 6 měsíců.
 • VIP Light za 499 Kč měsíčně na 3 měsíce.

Členství zpřístupní funkce, jako je neomezená komunikace či vhodné návrhy profilů, ale i zobrazení fotografií nebo třeba přehledy o návštěvách profilu či potvrzení přečtení zpráv. Dle běžné praxe se nejvíce vyplatí nejdelší členství.

Obecně patří eDarling.cz mezi poměrně drahé seznamky. Nevýhodou je i automatické prodlužování členství a strhávání poplatků. Jde o poměrně častou výtku vůči této seznamce. Pokud členství nechcete prodloužit, je třeba jej manuálně zrušit. Můžete to udělat v profilu a nejde o nic složitého, jen je třeba na to myslet.

Zákaznický servis

Zákaznický servis bohužel není na eDarling.cz na kdovíjaké úrovni. V podstatě jedinou relevantní možností (pokud nechcete posílat dopis do Německa) je kontaktní formulář. Odpověď však obvykle nepřichází nijak promptně.

Na druhou stranu potěší poměrně obsáhlá nápověda a poradna, která má podobu blogu se spoustou užitečných článků. Při vysoké ceně členství bychom si ovšem představovali služby na vyšší úrovni.

Aplikace

K seznamce eDarling.cz je k dispozici i mobilní aplikace, s jejíž existencí se ovšem samotný web zrovna nechlubí. Nápovědou, proč tomu tak je, mohou být převážně velmi špatné recenze na technický stav aplikace.

Shrnutí

Seznamka eDarling.cz je seznamkou s poměrně robustní uživatelskou základnou. To je v podstatě její hlavní výhoda. Jde navíc samozřejmě o velmi důležitý faktor, poněvadž více lidí znamená větší šanci na seznámení.

Seznamka se orientuje především na osoby hledající vážnou známost. Jádro tvoří vzdělanější lidé středního věku. Vstupní dotazník je obsáhlý a využívá psychologické metody pro následné zobrazování relevantních profilů. Potěší obsáhlé profily ostatních uživatelů.

Registrace je možná zdarma, ale smysluplné využití seznamky se platí. Ceny patří přitom k nejvyšším v rámci konkurence. Zákaznický servis zahrnuje v podstatě jen kontaktní formulář. Nedá se však říct, že by v tomto směru eDarling.cz vyloženě zaostávala za jinými seznamkami. Slabší úroveň v tomto ohledu je zatím bohužel spíš standard.

Výhody:

 • Velmi rozsáhlá základna členů
 • Obsáhlý, psychologický vstupní test
 • Registrace a vyzkoušení zdarma
 • Jednoduché prostředí, snadná orientace
 • Plně v češtině

Nevýhody:

 • Vysoké ceny
 • Slabší zákaznický servis
 • Automatické prodlužování členství
 • Nepříliš kvalitní mobilní aplikace