Recenze seznamky EliteDate.cz – ceník, hodnocení

Recenze EliteDate, osvědčené české seznamky, která se soustředí na pomoc při hledání vážných známostí.

EliteDate recenze v kostce
 • Hlavní vlastnosti: EliteDate.cz je rozhodně seznamka pro vážné a náročnější zájemce, kteří jsou ochotni do seznámení investovat a zároveň stojí o vážnější vztah. Bezplatná verze je vhodná pro základní poznání seznamky, ale pro aktivní využívání nepoužitelná.
 • Výhody: EliteDate.cz využívá komplexní a poměrně zajímavý a zábavný vstupní dotazník a na základě algoritmů pak předkládá nejvhodnější potenciální partnery. Profily jsou ručně kontrolovány a neaktivní nebo pochybné mazány.
 • Nevýhody: Nevýhodou je nutnost pořízení placeného členství a ne zrovna nejnižší ceny. Samotný web je také poměrně skoupý na některé zásadní informace.

Šance na seznámení se během pandemických opatření značně ztenčily. Uzavření kaváren, restaurací, barů i kulturních akcí jistě vzájemnému mezilidskému družení neprospělo. Není tedy divu, že se stále více lidí začalo chytat virtuální naděje v podobě online seznamek. Není jich málo, a proto jsou možnosti pro nezadané poměrně rozsáhlé. Výhodou je i fakt, že každá seznamka se specializuje na trochu jinou „cílovou skupinu“. V dnešním článku si zevrubně proklepneme poměrně známou seznamku EliteDate, která platí především za variantu pro náročnější zájemce o vážný vztah. Recenze EliteDate na vás už čeká…

Co je to EliteDate.cz a pro koho je tato seznamka vhodná?

EliteDate.cz patří mezi osvědčené a velmi významné seznamky působící v České republice. Tato online agentura má však poměrně vyhraněnou klientelu a soustředí se na pomoc při hledání vážných známostí. Výslovně se vymezuje proti tomu, aby byla využívána k flirtování či shánění krátkých známostí za účelem nezávazného sexu.

To samozřejmě není nikterak na škodu. Sexuálních a nezávazných seznamek u nás najdete opravdu velmi pestrou paletu – celosvětovou aplikací Tinder počínaje a škálou explicitně erotických seznamek konče. Mnoho lidí tudíž jistě ocení existenci seznamky, která se snaží omezit svou působnost na vážnější rovinu.

Seznamka EliteDate.cz využívá nejrůznější nástroje k tomu, aby skutečně vyfiltrovala vážné a náročnější zájemce/zájemkyně, kteří odpovídají jejímu zaměření. Snaží se o eliminaci fake profilů a různých vtipálků, trollů, či dokonce příliš vlažných uživatelů. Jak toho dosahuje?

Ruční kontrola profilů

Základním nástrojem pro zajištění určité úrovně této seznamky, která se snaží fungovat jako poněkud elitní záležitost (jak naznačuje i název), je ruční kontrola profilů administrátory. Automatické či falešné profily anebo profily provokatérů či vtipálků tímto sítem neprojdou. Jde zajisté o rozumný manévr ve virtuálním světě plném zmíněných nešvarů. Uživatelé seznamky si mohou být jisti, že dostávají kvalitní výběr.

Neaktivita rovná se smazání

U EliteDate.cz nedochází k nějakému automatickému obnovování nebo nekonečné existenci profilů jako třeba na Facebooku. Dlouhodobě neaktivní profily mohou být smazány.

Pro koho je EliteDate.cz správná destinace?

Samozřejmě, jak bylo řečeno, pro zájemce o vážný vztah. Dveře mají otevřené lidé hledající spřízněnou duši opačného i stejného pohlaví. A pokud jde o věkové kategorie, na EliteDate.cz najdete především osoby středního věku. Těžiště leží někde mezi 25 až 50 lety. Menší je počet mladších nebo starších zájemců.

Jak se registrovat a za kolik?

Pokud chcete seznamku EliteDate.cz vyzkoušet, můžete se registrovat a vytvořit si profil zdarma. V prvním kroku registrace vyplníte jméno, bydliště a email. V dalším už konkrétnější parametry.

Seznamku zajímá například váš věk, výška či rodinný stav (povoleny jsou pouze „volné“ varianty – tedy nikoli ženatý/vdaná). Dále se pochlubíte vzděláním, výškou, povoláním, barvou očí, vlasů či typem postavy. V těchto případech vybíráte z nabízených možností, což může být omezující, ale svůj smysl to má.

V dalším kroku vás čekají rovnou otázky na tělo. Jak je pro vás důležitý vzhled partnera? Co je pro vás ve vztahu důležité apod. Následují i obligátní zájmy a koníčky anebo i komunikační témata – tedy co byste rádi s partnerem/partnerkou probírali.

Svěřit se můžete i s oblíbeným ročním obdobím, nebo dokonce životní filozofií. Nutno však říct, že i v tomto bodě vybíráte z nabízených možností, které však nenabízejí zrovna různorodou paletu pohledů na svět. Vybíráte i preferované bydlení, dovolenou. A tím to ještě nekončí.

Každé pole je při registraci třeba vyplnit a každou otázku zodpovědět. Dotazník, jak jste asi pochopili, navíc není zrovna krátký. Proč tak složitě?

Pravděpodobně jde o jeden z nástrojů filtrace nedostatečně seriózních uživatelů, kteří nemají skutečný zájem se do seznamky aktivně zapojit. Další – a hlavní – důvod je pak poměrně pochopitelný a logický. Jde o výběr profilů, které se vám budou na základě vložených informací a speciálních algoritmů zobrazovat. Díky tomu můžete snáze najít osobu, s níž budete souznít na více úrovních.

Registrace zdarma, používání za peníze

Ačkoli je registrace na EliteDate.cz zdarma, v rámci bezplatného zkušebního provozu toho mnoho nezmůžete. Spíše si jen osaháte prostředí seznamky. Teprve aktivací tzv. Prémiového členství se můžete skutečně pustit do seznamování. Dokud toto členství neplatíte, čeká vás řada omezení:

 • Fotografie ostatních členů jsou rozmazané
 • Nemůžete číst ani posílat zprávy
Za těchto okolností je seznámení dost obtížné. A kolik Prémiové členství stojí? Zde je potřeba seznamku pokárat za nedostatečnou transparentnost informací. Informace o placení a omezení free profilů jsou velmi pečlivě ukryty kdesi v položce „kontakty“ a ještě se jich musíte dopátrat mezi častými otázkami a odpověďmi.

EliteDate.cz se snaží přesvědčit uživatele o tom, že jde o elitní seznamku pro seriózní zájemce, ale chtělo by to stejný seriózní a otevřený přístup i z jejich strany. Tato výtka je však každopádně spíš námět pro zlepšení než důvod k tomu, abyste EliteDate.cz zavrhli.

Ceny Prémiového členství

Kolik stojí používání seznamky EliteDate.cz? Mezi nejlevnější seznamky zrovna nepatří. Pořídit si můžete několik variant členství.

 • 3měsíční – 350 Kč/měsíc
 • 6měsíční – 200 Kč/měsíc
 • Roční – 125 Kč/měsíc
Jak vidno, seznamku se vyplatí používat spíše dlouhodoběji. Nejlevněji vyjde roční členství, celkově za 1500 Kč. Ani to není nijak málo. Za nalezení životního partnera je to však jistě rozumná cena, pro někoho možná pakatel.

Mobilní aplikace

Těžko si dnes představit prosperující online platformu, která by zcela opomněla mobilní svět. I EliteDate.cz má tedy svou šikovnou mobilní aplikaci, která vám umožní být stále na příjmu. Aplikace je kompatibilní se systémy Android i iOS.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora seznamky je na solidní úrovni. Výhodou je, že je dostupná sedm dní v týdnu a v češtině – nevýhodou, že není k dispozici livechat. Využít můžete emailové nebo telefonické spojení. Přesto lze tyto služby považovat za velmi dobrý standard.

Počet uživatelů

Konkrétní počet uživatelů seznamky není nikde zveřejněn. Dozvíte se však, že měsíční počet návštěv v průměru atakuje 300tisícovou hranici. To je sice velmi pěkné číslo, přesto se dá očekávat, že počet uživatel nebude tak masivní jako u některých bezplatných a volnějších seznamek. Nemusí to však být nutně nevýhoda. Menší okruh vážnějších a aktivních zájemců může být jistě lepší než záplava falešných a neaktivních profilů.

Shrnutí

EliteDate logoEliteDate.cz je rozhodně seznamka pro vážné a náročnější zájemce, kteří jsou ochotni do seznámení investovat a zároveň stojí o vážnější vztah. Bezplatná verze je vhodná pro základní poznání seznamky, ale pro aktivní využívání nepoužitelná.

EliteDate.cz využívá komplexní a poměrně zajímavý a zábavný vstupní dotazník a na základě algoritmů pak předkládá nejvhodnější potenciální partnery. Profily jsou ručně kontrolovány a neaktivní nebo pochybné mazány. O každém uživateli, který vás zaujme, se můžete z profilu dozvědět poměrně komplexní informace. I to je zajisté velký klad.

Nevýhodou je zmíněná nutnost pořízení placeného členství a ne zrovna nejnižší ceny. Samotný web je také poměrně skoupý na některé zásadní informace. Větší transparentnost a otevřenost by mu jistě prospěla. Potěší možnost využití mobilní aplikace anebo solidní zákaznická podpora. Celkově jde o velmi dobře zpracovanou a funkční seznamku pro hledání vážných vztahů s vysokou návštěvností.

Výhody:

 • Seznamka pro vážné zájemce o vztah
 • Komplexní vstupní dotazník
 • Ověřované a obsáhlé profily
 • Relativně vysoká míra aktivity členů
 • Známá a hojně používaná seznamka
 • Mobilní aplikace
 • Kvalitní zákaznická podpora

Nevýhody:

 • Horší dostupnost důležitých informací na webu
 • Bez placeného členství nelze seznamku reálně využívat
 • Spíše vyšší ceny