Recenze Skylink

Recenze Skylink – satelitní digitální televize v HD kvalitě

Recenze digitální TV Skylink, díky níž můžete sledovat desítky programů v HD kvalitě přes satelit, internet či anténu.

Hodnocení služby Skylink

Shrnutí

logo skylink Skylink nabízí pohodlnou možnost, jak přijímat i více než stovku TV kanálů, a pokud budete chtít, nemusíte se starat o instalaci ani další záležitosti. K tomu navrch získáte internetovou TV a další funkce.

Je zřejmě, že tato satelitní televize je záležitost, kterou ocení spíše náročnější domácnosti a náruživější diváci, kteří si ochotně připlatí za full-servis, komfort a velký rozsah nabídky a funkcí. Pokud naopak nemáte na TV vysílání žádné zvláštní nároky, stačí vám menší množství programů a chcete především minimalizovat náklady, pak bude jistě lepší uvažovat o jiném řešení a lze zodpovědně říct, že Skylink (a zřejmě satelitní TV obecně) nebude pro vás to pravé.

Overall
9.1/10
9.1/10
 • Rozsah služeb - 9/10
  9/10
 • Cenová politika - 9/10
  9/10
 • Kvalita poskytovaných služeb - 9.2/10
  9.2/10

Výhody

 • Získáte stovky kanalů, desítky pak v HD kvalitě
 • V rámci některých tarifů neřešíte instalaci, ani pořízení příjímače
 • TV přes satelit, internet nebo anténu
 • Internetová TV na 30 dní zdarma
 • Slušná zákaznická podpora

Nevýhody

 • Další pravidelný výdaj do domácnosti, nicméně v hodnotě max. pár stovek Kč
 • Čtěte podmínky, než se upíšete

Televize, čarovná bedýnka, která provází lidstvo už pěkných pár dekád. Dokonce ani v dnešní době vzestupu mobilních a počítačových technologií není na ústupu, natož zapomenuta. Spíše naopak, nabízí stále více programů, lepší kvalitu a funkce. Všechny možnosti však obvykle nepřicházejí samy sebou s koupí TV zařízení. Některé jsou pak určené jen pro náročnější uživatele, kteří jsou ochotni si pravidelně připlácet – například za satelitní / internetové digitální vysílání. V dnešním článku se zaměříme právě na nejznámějšího poskytovatele satelitní TV u nás. A tím je společnost Skylink, kterou proklepneme v podrobné recenzi.

Zajímat nás bude rozsah a kvalita služeb, cenové relace i ohlasy uživatelů a k tomu přidáme ještě spoustu dalších zajímavých informací. Ty vám mohou být k užitku při rozhodování, zda bude Skylink TV pro vás to pravé ořechové, anebo se raději uchýlíte k jinému řešení.

O společnosti Skylink

Společnost Skylink patří mezi nejvýznamnější poskytovatele satelitního vysílání v České republice. Jde o značku, která původně spadala pod českou firmu TradeTec. V roce 2011 však značku koupila silná lucemburská skupina M7 Group – tatáž o dva roky dříve koupila i konkurenční CS Link. Od té doby mizí CS Link do ústraní a Skylink zůstává na českém trhu jako vlajková loď skupiny.

Skylink de facto poskytuje dekódování šifrovaného satelitního vysílání. Služby jsou seskupeny do různých balíčků, přičemž je možné získat až ke dvěma stům TV kanálů. Skylink ale nabízí mnohem víc než možnost sledování množství programů ve vysoké kvalitě. Součástí služeb je mimo jiné např. i internetová televize, kterou je možné sledovat na počítači nebo mobilních zařízeních. Co přesně Skylink nabízí, tomu se ještě budeme věnovat za chvíli.

Logo Skylink

Pozemní příjem, DVB-T2 a satelitní TV Skylink

Pokud jde o TV vysílání, poslední rok (či více) byl ve znamení přechodu na nový standard pozemního digitálního příjmu v podobě DVB-T2, který nahradil předchozí standard DVB-T. Tento přechod způsobil mnoha lidem rozčarování, jelikož museli opět (po pouhých pár letech, kdy začal fungovat DVB-T) řešit, zda mají dostatečné vybavení pro hladké zvládnutí přechodu. Pro spoustu českých televizních diváků to znamenalo nutnost pořízení nového kompatibilního TV zařízení nebo set-top-boxu.

Pozemní vysílání zajišťuje příjem TV prostřednictvím zejména společných antén. Nabízí jistý komplex programů a některé (veřejnoprávní TV) je možné naladit v HD kvalitě. To vše zdarma, resp. za základní TV poplatek, který by měla platit automaticky každá domácnost. Kvalitní set-top-box pak může ještě umožnit některé další funkce, např. nahrávání, timeshift apod.

screen skylink

Satelit za korunu?

Někteří lidé nicméně místo pozemního vysílání raději zvolí satelitní, například skrze Skylink. Pro stávající zákazníky této společnosti bylo výhodou, že přechod nemuseli vůbec řešit – ba ani ho nezaznamenali. Pro ty nové nabídl Skylink pronájem a instalaci satelitního kompletu ke svým tarifům zdarma (resp. za 1 Kč).

Tato nabídka ovšem byla (a stále je) podmíněna dvouletou smlouvou na provoz tarifu, který se pochopitelně platí paušálně na měsíční bázi (aktuálně od 259 Kč/měsíčně). Ačkoli se objevily kritiky, dá se říct, že jde o solidní nabídku pro domácnosti, které dají přednost satelitu před pozemním vysíláním, které je sice v základu levnější, ale nenabízí takové možnosti. V některých oblastech je navíc příjem pozemního vysílání na horší úrovni. Satelit je pak nejlepším řešením, jak si dopřát množství kanálů ve vysoké kvalitě.

Balíčky a ceník Skylink TV

Pojďme se nyní podívat na aktuální nabídku společnosti Skylink, tedy alespoň na nejdůležitější balíčky nebo chcete-li tarify. Možnosti jsou v zásadě následující:

Skylink PO SVÉM

Jde o nejlevnější variantu, v jejímž rámci získáte 63 TV kanálů – z toho 35 bude k dispozici v HD kvalitě. Tento tarif je bez smluvního závazku a jeho součástí i internetová televize Live TV. Musíte si však sami pořídit a nainstalovat satelitní komplet. V rámci balíčku je komplet k dispozici za zvýhodněnou cenu 1999 Kč (pokud si sami na instalaci netroufáte, můžete si ji dokoupit za 999 Kč). Tento tarif je vhodný pro zájemce, kteří hledají co nejnižší měsíční tarif bez závazků. Tarif pořídíte od 119 Kč/měsíčně.

Tarif NA PLNO

Tento tarif představuje jakousi komplexní péči. Najdete v něm 94 TV programů, přičemž 44 můžete „chytat“ v HD kvalitě. Součástí balíčku je opět i Live TV. K tomu získáte satelitní komplet i s instalací za 1 Kč. Má to ovšem podmínku – a to v podobě minimálně 2leté smlouvy. Pokud jste náročnější, můžete si za příplatek (80-150 Kč za měsíc) rozšířit balíček o dalších až 28 programů. Za 235 Kč měsíčně si pak lze dokoupit i rodinu programů HBO (HBO HD, HBO 2, HBO 3 a HBO GO). Základní cena tarifu činí 259 Kč za měsíc.

Tarif Skylink Live TV

Skylink dříve nabízel internetovou TV jen jako doplněk klasického tarifu. Nyní si ji však můžete pořídit i samostatně bez dalšího smluvního závazku – a to od 119 Kč/měsíčně. Nabídka zahrnuje 35 až 71 TV kanálů, které lze sledovat až na 4 zařízeních (TV lze sledovat např. na Smart TV, mobilních zařízeních, počítači). Součástí Live TV je taky videotéka nebo 7denní archiv pořadů. Tuto službu si navíc můžete nezávazně a zdarma vyzkoušet na 30 dní a rozhodnout se, zda pro vás bude zajímavá.

Základní balíčky a ceník Skylink
Základní balíčky a ceník Skylink

Programy Skylink

Skylink nabízí v rámci svých balíčků stovky programů. Nechybí základní české programy v rámci skupin NOVA, PRIMA, ČT, BARRANDOV, dále se můžete těšit na slovenskou Markízu či JOJ Family. Mezi filmovými nechybí programy AMC, Filmbox, HBO či Film Europe. Fanoušci sportu se pak mohou těšit na nášup Nova Sport 1 a 2 a dalších programů. Nechybí ani dokumentární, lifestylové, dětské a erotické programy.

Srovnání

Nabídka Skylinku je jistě zajímavá a v rámci konkurence na dobré úrovni. Mezi dalšími nejsilnějšími poskytovateli si vede výborně v množství programů a zřejmě drží prvenství v počtu HD programů. Nejsilnějším konkurentem bude zřejmě FreeSat, který např. v balíčku Medium HD nabízí 111 programů (33 v HD) za 249 Kč (chybí však například internetová TV).

Kontroverze

Skylink má spoustu věrných zákazníků a patří mezi nejdůležitější poskytovatele TV vysílání u nás. Nezřídka ale čelí i špatným ohlasům a kontroverzím. Ty se v minulosti nejčastěji týkaly nedostatečné transparentnosti podmínek nebo častého a nepředloženého hýbání s cenami (pochopitelně směrem nahoru).

Kontakt Skylink

Canal+ Luxembourg S. à r.l.
2, Rue Albert Borschette, L-1246 Luxembourg

tel.: 595 694 310

V případě zájmu o kontaktování, využijte centrum podpory, zákaznickou zónu nebo email na této adrese

Hodnocení Skylink naší redakcí

Základní informace o nabídce programů a službách už máte. Skylink nabízí pohodlnou možnost, jak přijímat i více než stovku TV kanálů, a pokud budete chtít, nemusíte se starat o instalaci ani další záležitosti. K tomu navrch získáte internetovou TV a další funkce.

Je zřejmě, že tato satelitní televize je záležitost, kterou ocení spíše náročnější domácnosti a náruživější diváci, kteří si ochotně připlatí za full-servis, komfort a velký rozsah nabídky a funkcí. Pokud naopak nemáte na TV vysílání žádné zvláštní nároky, stačí vám menší množství programů a chcete především minimalizovat náklady, pak bude jistě lepší uvažovat o jiném řešení a lze zodpovědně říct, že Skylink (a zřejmě satelitní TV obecně) nebude pro vás to pravé.

Výhody:

 • Získáte stovky kanalů, desítky pak v HD kvalitě
 • V rámci některých tarifů neřešíte instalaci, ani pořízení příjímače
 • TV přes satelit, internet nebo anténu
 • Internetová TV na 30 dní zdarma
 • Slušná zákaznická podpora

Nevýhody:

 • Další pravidelný výdaj do domácnosti, nicméně v hodnotě max. pár stovek Kč
 • Čtěte podmínky, než se upíšete

Kam dál?