logo Telly TV

Recenze Telly.cz

Recenze služby Telly.cz, díky níž si můžete vychutnávat stabilní internetovou či satelitní TV v HD kvalitě nebo si sjednat rychlé optické či DSL připojení k internetu.

Hodnocení služby Telly.cz
9.7/10
9.7/10
 • Celkové hodnocení služby: - 9.7/10
  9.7/10

Shrnutí recenze a zkušeností

Telly logo Značka Telly vstoupila do nové dekády velmi úspěšně, energicky a s mimořádně kvalitní nabídkou – zejména pro zájemce o IPTV. Obecně se tento poskytovatel rozhodl jít spíše cestou kvality a maximální stability a spolehlivosti než nejnižší ceny. Přitom se však nedá říct, že by tarify Telly TV byly vyloženě drahé, natož předražené. Spíše bychom mohli mluvit o opravdu pěkném poměru ceny a kvality. Telly TV se těší skvělým ohlasům a o její služby je velký zájem. Nabídka tohoto poskytovatele by vám tedy jistě neměla uniknout.

Sending
Hodnocení návštěvníků
2.6 (5 votes)

Výhody

 • Skvělá nabídka IPTV, funkce jako nahrávání a archiv jsou v rámci všech tarifů
 • Vynikající poměr ceny kvality a výkonu
 • Možnost vysoce stabilního a rychlého DSL nebo optického připojení
 • Smlouvy bez závazků
 • Spolehlivá služba

Nevýhody

 • Hůře zpracovaný web na kterém se špatně dohledávají informace

Internetová televize patří mezi stále vyhledávanější alternativy pro příjem TV vysílání. Svými možnostmi a rozsahem má blízko zejména k satelitnímu vysílání. V obou případech jde taky o placenou službu. Výhody a nevýhody internetové televize (neboli IPTV) jsme si však už shrnuli v jiném článku. Dnes nás čeká podrobná recenze jedné z nejžádanějších a nejvýznamnějších IPTV u nás. Jde o službu Telly TV, kterou si můžete sjednat na stránkách Telly.cz. Co tato televize nabízí? Kolik stojí? Jak si vede v porovnání s konkurenčními IPTV? To jsou jen některé z mnoha otázek, na něž budeme dneska hledat odpovědi. Snad vám tato recenze pomůže rozhodnout se, zda je právě Telly TV pro vás to pravé ořechové.

Společnost Telly.cz nicméně nenabízí pouze internetovou televizi, ale i zmíněnou televizi satelitní, která vás možná zaujme, pokud po tomto řešení pokukujete. Kromě toho si u tohoto poskytovatele můžete zřídit i samotné připojení k internetu. Aby byla naše recenze kompletní, budeme se věnovat nejen IPTV (která by se dala považovat za vlajkový produkt Telly.cz), ale i ostatním službám.

screen telly TV

O společnosti

logo Telly TV Už jste o Telly TV slyšeli? I kdyby vám zatím nic moc neříkal tento název, dost možná vám tato společnost nebude neznámá. Nejde totiž o žádného nováčka. Na českém trhu působí od roku 2006 pod názvem DIGI TV. Tuto službu si možná budou pamatovat zejména sportovní fandové. Přinesla totiž (mimo jiné) možnost exkluzivního sledování některých sportovních lig (např. Premier League od roku 2010).

Renovace služeb a značky

Proč najednou ta změna názvu? Nedá se říct, že by DIGI TV musela utíkat před svou minulostí. Šlo o poměrně oblíbenou a velmi dobře přijímanou službu. Podle všeho se však velká změna chystala už někdy od roku 2015, kdy se značky ujala investiční skupina LAMA ENERGY GROUP.

Začátek nové dekády pak představoval ten správný zlomový bod pro spuštění nové značky i tváře služby. V roce 2020 se tedy z DIGI TV stala Telly TV a změny nebyly jen kosmetické. Společnost zkrátka přišla s novou a modernější vizí a naznačila směr, kterým by se chtěla do budoucna ubírat. Zatím se zdá, že nastoupila na správnou cestu. Ohlasy na Telly TV jsou výborné. V řadě testů a recenzí se umísťuje na prvních příčkách a drtí konkurenci. Pojďme nyní pečlivě prozkoumat její nabídku.

IPTV Telly

Jaké možnosti nabízí IPTV od Telly a za jakou cenu? Hlavní nabídka sestává ze tří komplexních tarifů. Ty jsou pojmenovány jednoduše a srozumitelně jako Velký, Střední a Malý. Ty jsou odstupňovány nejen podle počtu programů, ale taky podle rozsahu funkcí a možností.

Balíčky Telly TV

Malý tarif

Nejnižší tarif začíná na nabídce 67 TV kanálů. Až 36 z nich je přitom možné sledovat ve vysoké HD kvalitě. Nabídka má slušný základ, najdete v ní všechny oblíbené české stanice, včetně filmových v HD. Velmi dobrý je i výběr sportovních kanálů či zpravodajství a na své si přijdou i děti a zájemci o cizojazyčné vysílání. Tato porce programů nepříliš náročné zájemce jistě nezklame.

Velkou výhodou potom fakt, že i v tomto nejnižším tarifu nabízí Telly možnost sledování souběžně až na 4 zařízeních bez příplatku. To je rozhodně nadstandard. Telly TV tedy ocení domácnosti, kde více členů jede TV sólo nejen na televizi, ale třeba i počítači nebo mobilních zařízeních. Malý tarif stojí 200 Kč měsíčně.

Střední tarif

Údajně nejoblíbenější balíček zahrnuje rovnou 106 kanálů a 60 z nich v HD kvalitě. Výběr je velmi pěkný. Nakynula zejména dokumentární a filmová, ale třeba i dětská sekce. Určitě dobrá volba pro náročnější rodiny za 400 Kč měsíčně.

Velký tarif

A konečně největší balíček. Ten skýtá rovnou 127 stanic a 76 z nich je v HD. Obrovská nálož filmů, sportu, dokumentů i dětského vysílání. Nechybí ani erotika. Cena je 600 Kč měsíčně.

Další parametry, možnosti a výhody

Co byste ještě měli vědět?

 • Rozlišení – V SD kvalitě jede Telly na 360p nebo 540p, u HD kanálů 720p nebo 1080p. Konkrétní kvalita se přizpůsobuje rychlosti připojení kvůli zachování stability a plynulosti vysílání.
 • Rychlost připojení – Telly vyžaduje pro plynulý chod připojení k internetu o rychlosti aspoň 3 Mbps, což dnes není nic zvláštního. Náročnost tudíž není vysoká.
 • Funkce – V rámci tarifů nabízí Telly TV praktické funkce. Jedná se např. o pozastavení a přetočení sledovaného pořadu.
 • Archiv – V každém tarifu je taky k dispozici 7denní archiv pořadů s více než 20 tisíci hodinami vysílání.
 • Nahrávání – Nahrávat lze několik desítek hodin vysílání do set-top-boxu na dobu 30 dní.
 • Závazky – Velkou výhodou je, že Telly TV nabízí tarify bez závazků. Není tedy třeba se upisovat na rok či dva a službu můžete kdykoli změnit nebo zrušit.
 • Stabilita – Mezi největší přednosti a oceňované vlastnosti Telly TV patří stabilita vysílání a spolehlivost.
 • PodporaPodpora je u Telly TV na vysoké úrovni a komunikace je velmi dobře hodnocená.
 • HBO – Za 200 Kč měsíčně si můžete ke každému tarifu dokoupit balíček se třemi HD HBO kanály.

Satelitní TV

Jak je na tom satelitní TV od Telly? Opět zde máte na výběr tři tarify, jmenují se stejně jako u IPTV a stejná je i cena. Liší se však počet programů i konkrétní výhody:

 • Malý balíček nabídne 45 kanálů a 22 v HD
 • Střední 81 kanálů a 38 v HD
 • Velký 98 stanic a 42 v HD

Internet Telly

Telly.cz je taky poskytovatelem internetového připojení. Vybrat si můžete připojení pomocí optického kabelu anebo DSL internet. Modem si můžete ke každému tarifu pronajmout za 50 Kč měsíčně. Tarify internetu Telly nabízejí celé spektrum rychlostí, včetně skutečně vysokorychlostního připojení.

Nejnižší variantou je DSL 20 (20/2 Mbps) a cena je 500 Kč za měsíc. Nejvyšší tarif v rámci DSL technologie DSL je DSL 250 (250/25 Mbps) za 700 Kč měsíčně.

Výhodou DSL připojení je především širší dostupnost. Pokud však máte tu možnost, rozhodně volte připojení pomocí optické technologie. Nejnižší tarif Optik 100 nabízí rychlost 100/10 Mbps za 650 Kč měsíčně. Za 1000 Kč měsíčně pak můžete získat tarif Optik 1000 o rychlosti 1000/100 Mbps. Ten uspokojí i náruživé a velmi náročné uživatele internetu, hráče online her apod.

Internet od Telly sice není úplně nejlevnější na trhu. Tato značka si však zakládá především na kvalitě, spolehlivosti a stabilitě služeb. Ocení ji tedy náročnější uživatelé, kteří chtějí především jistoty a okamžité řešení problémů a nevadí jim trochu připlatit.

Stránky a rozhraní Telly.cz

Nové stránky Telly.cz nejsou zrovna ikonou přehlednosti, uživatelské přívětivosti nebo dostupnosti informací. Podstatné podmínky a konkrétní parametry jednotlivých nabídek budete muset někdy dlouze dohledávat, což je rozhodně frustrující. Nevylepšuje to ani špatně čitelný font písma. Další možností je zeptat se na live chatu, který je naštěstí k dispozici.

Za zpracování webu si tedy od nás Telly.cz zatím žádné velké plusové body nezaslouží. Těžko říct, jestli je útěchou, že v rámci konkurence jde spíše o standardní rysy než nešťastnou výjimku. Na stránkách je i e-shop s jakýmsi reklamním zbožím, který však ani nestojí za zvláštní rozbor.

Rozhraní

Naštěstí, rozhraní a aplikace, ve které budete Telly TV provozovat, je na tom o poznání lépe než samotný web. A to je samozřejmě ta důležitější záležitost. Prostředí je elegantní, moderní a uživatelsky přívětivé. Rozhodně si nemyslíme, že by pro někoho mělo představovat zásadní zklamání, spíše naopak.

Hodnocení Telly.cz naší redakcí

Značka Telly vstoupila do nové dekády velmi úspěšně, energicky a s mimořádně kvalitní nabídkou – zejména pro zájemce o IPTV. Obecně se tento poskytovatel rozhodl jít spíše cestou kvality a maximální stability a spolehlivosti než nejnižší ceny. Přitom se však nedá říct, že by tarify Telly TV byly vyloženě drahé, natož předražené. Spíše bychom mohli mluvit o opravdu pěkném poměru ceny a kvality. Telly TV se těší skvělým ohlasům a o její služby je velký zájem. Nabídka tohoto poskytovatele by vám tedy jistě neměla uniknout.

Výhody:

 • Skvělá nabídka IPTV, funkce jako nahrávání a archiv jsou v rámci všech tarifů
 • Vynikající poměr ceny kvality a výkonu
 • Možnost vysoce stabilního a rychlého DSL nebo optického připojení
 • Smlouvy bez závazků
 • Spolehlivá služba

Nevýhody:

 • Hůře zpracovaný web na kterém se špatně dohledávají informace