voyo screen

Recenze Voyo.cz – jak si stojí česká streamovací služba ve srovnání s konkurencí?

Česká streamovací služba Voyo nabízí svým platícím zákazníkům přes 2000 pořadů. Co je Voyo.cz a jak streamovací služba funguje? Informace o tom, zda je to ta pravá streamovací služba vám přinese recenze Voyo.

V České republice funguje několik streamovacích služeb. Mezi nejznámější patří Netflix, Disney+ a nově také SkyShowTime. Zdatně jim konkuruje také streamovací služba české TV Nova – Voyo. Snese tato streamovací služba srovnání nebo v porovnání s konkurencí propadá?

Zkušenosti a recenze: Voyo.cz
  • Hlavní vlastnosti: Česká streamovací platforma s vlastní tvorbou pořadů a možností přehrát si některé pořady až o 7 dní dříve než budou v TV
  • Výhody: Vlastní tvorba pořadů, možnost přehrávat až o 7 dní dříve než v TV, široká nabídka pořadů (přes 2000), česká platforma televize Nova, dobře nastavená cena předplatného.
  • Nevýhody: Občasné problémy se stabilitou aplikace, rozhraní by se dalo určitě vylepšit, chybí 4K kvalita obrazu.
  • Naše hodnocení:
    4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)

Recenze Voyo

Streamovací služba Voyo.cz se soustředí na české zákazníky. Těm ale přináší obsah šitý na míru. Na rozdíl od celosvětově rozšířených služeb totiž spoléhá na zkušenosti tuzemské TV Nova a ví, co české diváky baví.

Oproti velkým streamovacím službám Voyo pokulhává v kvalitě videa a některých dalších službách, to ale jejich cílovému divákovi nevadí. Platící zákazník naopak ocení premiéry oblíbených seriálů o týden dříve a služba jde na ruku také sportovním fanouškům.

Cena na měsíc 159 Kč
Zkušební doba 7 dní
Forma platby Pouze kartou online
Dárkové kupony Ano
Počet zařízení 5
Počet simultánních přehrávání 2
Titulky U vybraných pořadů
Počet pořadů 2000 a více
Živé sportovní přenosy Ano (Nova Sport 1 a Nova Sport 2)
Přehrávání v zahraničí Ve státech Evropské Unie
Možnost přehrávání offline Ano
Doba archivace staženého videa 30 dní

Co je Voyo?

Česká streamovací služba patří ke klasickým VoD (Video-on-Demand) platformám jako jsou Netflix, Disney+, HBO Max a dalším. K jejich sledování nepotřebujete televizní anténu. Stačí vám pouze připojení k internetu.

Za Voyo zákazník pravidelně platí. Za necelých dvě stě korun měsíčně se mu otevřou dveře do široké videotéky, ve které má k dispozici pořady české i zahraniční provenience. Ty zhlédne na chytré televizi, ve webovém prohlížeči nebo na displeji mobilního zařízení.

Další výhodou Voyo je nezávislost na televizním programu. Diváci získají nonstop přístup k oblíbeným pořadům bez ohledu na denní dobu či roční období. Jedinou výjimkou jsou pořady zakoupené od distributorů – ty mohou po nějaké době z nabídky zmizet.

Historie Voyo

Streamovací platforma Voyo vznikla už v roce 2011 jako archiv TV Nova. V té době neznámá služba stála na periferii a na svůj rozmach teprve čekala. Ten přišel až s rozvojem chytrých televizích a dalších streamovacích služeb.

Voyo postupně nakoupila obsah a propojila ho s vlastní tvorbou. Netrvalo dlouho a platforma přešla na placený model. Stále se ale držela původního modelu a nabízela i pořady formou pay-per-view – diváci platili pouze za to, co skutečně zhlédli.

Největší nárůst uživatelů Voyo zaznamenala v roce 2021. Svůj podíl na tom měla pandemie Covid-19, ve větší míře se na tom ale podílely kroky programových ředitelů. Na jaře tohoto roku  na Voyo přešly nové díly i archiv oblíbeného televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dnes má Voyo ve videotéce přes 2000 pořadů. Mezi nejnovější přírůstky patří několik pořadů České televize (Kukačky, První republika). V tiskové zprávě z konec února 2022 navíc služba oznámila překročení milníku 500 tisíc platících uživatelů.

Jak funguje Voyo?

Používání Voyo vyžaduje registraci. Tu uživatelé provedou pomocí e-mailu a hesla, čímž se Voyo nijak neliší od ostatních služeb. Při registraci platforma vyžaduje zadání údajů k platební kartě, ze které strhává pravidelné měsíční poplatky.

Po registraci si Voyo strhne z karty 1 Kč jako ověření platební metody. Následně stačí ověření e-mailu a zákazník získává přístup do videotéky na 7 dní zdarma.

Stejně snadné je i zrušení, respektive deaktivace účtu. Tu uživatelé provedou přímo v uživatelské profilu ve webovém prohlížeči. Účet se deaktivuje, pozastaví se pravidelné platby a zákazník ztratí přístup do databáze pořadů.

Příjemnou funkcí je rodičovský zámek. Ten má hned čtyři úrovně – bez omezení, 12+, 15+ a 18+. Před spuštěním pořadu spadajícího do jedné z této skupin vyzve služba uživatele k zadání předem uvedeného hesla, bez nějž se požadovaný pořad nespustí.

Předplatné Voyo

Voyo stojí 159 Kč měsíčně. Za tuto cenu zákazníci získají přístup na 5 zařízení a možnost přehrávání na 2 zařízeních současně. Noví zákazníci dostanou předplatné na zkoušku na 7 dní zdarma. Tím služba vyniká od zahraniční konkurence, která tuto možnost postupně ruší.

Během zkušební doby nemají uživatelé přístup ke kompletní videotéce. Chybí exkluzivní obsah Voyo Original a živá vysílání včetně přenosů největších sportovních lig na světě. Tento obsah se zpřístupní po uplynutí zkušební doby.

Platba za předplatné Voyo probíhá prostřednictvím platební karty online. Dnes se jedná o zaběhlý způsob, který nikoho nepřekvapí. Příjemným zpestřením jsou dárkové kupony na 1 až 12 měsíců. Stejně jako zkušební doba tato možnost z ostatních streamovacích služeb pomalu mizí.

Kolik stojí Voyo? Zdroj: Voyo.nova.cz
Kolik stojí Voyo? Zdroj: Voyo.nova.cz

Nabídka pořadů na Voyo

Kolik pořadů se na Voyo nachází? Služba uvádí přes 2000 pořadů z tvorby TV Nova, nakoupených zahraničních seriálů a filmů, reality show a exkluzivního obsahu z dílny Voyo Original.

Většina pořadů je opatřena titulky pro neslyšící a uživatelé je přehrají ve všech státech Evropské Unie za předpokladu, že mají české občanství. Nabídka pořadů na Voyo je široká, přesto se ale se zahraniční konkurencí služba nemůže měřit.

Pořady Voyo Original

Specialitou každé streamovací platformy je vlastní tvorba. Na české VoD službě se vydává pod taktovkou Voyo Original. V současné době do této kategorie patří seriály Guru, Národní házená či životopisný seriál Iveta o životě Ivety Bartošové. Do budoucna se plánuje očekávaný seriál Extraktoři.

Sporty na Voyo

Nabídka Voyo potěší také sportovní fanoušky. Po vypršení zkušební lhůty získají přístup ke kanálům Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Na těchto kanálech se vysílají živá vysílání i záznamy utkání z NHL, NBA, zápasů bojových umění a francouzské fotbalové ligy Ligue 1.

Nabídka dětských pořadů na Voyo

Nabídka pořadů pro děti zajímá všechny předplatitele streamovacích služeb. V tomto ohledu je Voyo poměrně vstřícná. Dětské pořady na Voyo mají vlastní kategorii a najdete zde pořady jako Včelka Mája, Ovečka Shaun, Želvy Ninja nebo Pat a Mat.

Přístupnost a počet zařízení na Voyo

Předplatitelé získávají přístup na 5 různých zařízení s možností přehrávání na 2 zařízeních současně. Co se týče typů a modelů zařízení, nabídka je poměrně široká.

  • Chytré televize – aplikaci Voyo se nachází prakticky na všech značkách chytrých televizí. U některých je ale třeba počítat s tím, že uživatelé potřebují novější model. Pakliže Voyo na své televizi uživatelé nenajdou, mají možnost propojení přes externí zařízení Google Chromecast nebo Tesla Mediabox.
  • Telefony a tablety – stejně široká je přístupnost na mobilní zařízení. Voyo uživatelé stáhnou na Google Play i Apple Store. Na ostatních operačních systémech zákazníci spustí Voyo pouze prostřednictvím webového rozhraní.
  • Počítače a notebooky – diváci na počítačích mají možnost sledování prostřednictvím webového rozhraní. To je také jediné zařízení, na které se jim otevře možnost administrace a správy uživatelského účtu.

Oproti konkurenci Voyo ztrácí na uživatelské přívětivosti aplikací. Na technicky slabších zařízeních aplikace občas zamrzne nebo zcela spadne. Podle vyjádření vývojového oddělení se ale neustále pracuje na optimalizaci pro pohodlné sledování.

Oproti ostatním streamovacím službám na Voyo chybí nadstandardní služby jako společné sledování. Rezervy má také ve filtrování, kategorizaci a ukládání pořadů do vlastních playlistů.

Kvalita vysílání Voyo

Voyo nabízí platícím zákazníkům vysílání ve Full HD kvalitě. Za cenu 159 Kč měsíčně se jedná o poměrně přívětivou kvalitu. Nutno ale dodat, že ne všechny pořady jsou v maximální kvalitě. Vždy záleží na tom, v jaké kvalitě Voyo distribuované pořady dostanou.

Platforma Voyo umožňuje sledování videí offline. Velikost staženého videa záleží na kvalitě, kterou uživatelé vyberou. Pořad je následně dostupný pouze na zařízení, na které byl stažený po dobu 30 dní. Po uplynutí této doby se vymaže z paměti telefonu nebo notebooku.

Srovnání kvality vysílání streamovacích služeb

Voyo Netflix HBO Max Disney+ SkyShowTime
Full HD 4K UHD 4K UHD Ultra HD HD
159 Kč 319 Kč 199 Kč 199 Kč 179 Kč

Recenze a zkušenosti s Voyo.cz

Streamovací platforma Voyo zná svoje zákazníky, na které se soustředí s někdy až neuvěřitelnou vervou. Pokud diváci patří k fanouškům produkce TV Nova, na Voyu najdou oblíbené pořady, které služba pouští v premiéře u týden dříve.

Hůře na tom jsou lidé, kteří nesledují seriály a reality show TV Nova a od služby očekávají především filmovou tvorbu. Jejich zkušenosti s Voyo tím utrpí a za stejnou nebo o něco vyšší cenu dříve či později sáhnou po konkurenční streamovací platformě.

Naše hodnocení služby:

4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)