Vykupujeme-online.cz

Recenze: Vykupujeme-online.cz – aneb snadná možnost na provětrání vaší knihovny

Čtenářům se do rukou dostanou stovky nových titulů ročně. S tím se ale pojí problém s tím, jak naložit se starými knihami. Čtenářům ovšem pomáhají služby na výkup knih online. Jednou z nich je služba Vykupujeme-online.cz. Co je to Vykupujeme-online.cz a jak vám pomůže vyčistit knihovnu?

Roční obrat v knižním průmyslu čítá přibližně 7,5 miliard korun. Češi jsou vášniví čtenáři, což dokazují plné knihovničky a čtenářské projekty a blogy. Jenže co dělat, když nám doma dochází místo? Kusový prodej na internetu je náročný a do popelnice je knížek škoda. Proto v Čechách existují služby jako Vykupujeme-online.cz, které od vás staré knihy odkoupí.

Recenze Vykupujeme-online.cz

Zkušenosti a recenze: Vykupujeme-online.cz
 • Hlavní vlastnosti: Výkup knih v Čechách a na Slovensku. Spojení s internetovým antikvariátem Online-antikvariat.cz.
 • Výhody: Doprava přes Zásilkovnu. Nad 300 Kč odvoz až z domu. Možnost zaslání peněz na charitu.
 • Nevýhody: Chybí mobilní aplikace. Některé knihy nejsou dohledatelné. Pomalé vyhledávání přes ISBN.
 • Naše hodnocení:
  4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

Jak funguje Vykupujeme-online.cz?

On-line výkup knih Vykupujeme-online.cz je jednoduchá webová stránka, která vás zbaví vašich knih. To vše zcela zdarma a bez poplatků. Za knihy vám dokonce zaplatí! Vše funguje zcela jednoduše, intuitivně a zvládnou to i méně zkušení uživatelé.

Na webové stránce Vykupujeme-online.cz najdete vyhledávač ISBN kódů. Přes něj nebo naskenováním čárového kódu na knize najdete titul, který prodáváte. Webové stránky vám obratem sdělí výkupní cenu, která se pohybuje od jednotek korun až po několik stovek.

Pokud narazíte při ovládání webu na nedostatky, je to v této rané fázi. ISBN vyhledávač nefunguje bezchybně a někdy vyžaduje opětovné zadání. To je v případě 13místného kódu zdlouhavé a proces výkupu to zdržuje.

Šikovný přechod na mobilní telefony

Naštěstí tu ale je mobilní verze webu Vykupujeme-online.cz. V ní najdete čtečku čárového kódu. Podmínkou je, aby měla kniha platný čárový kód. To je ovšem podmínka pro výkup jakékoliv knihy.

Snad jedinou vadou na kráse je absence mobilní aplikace pro Android a iOS. Ačkoliv webová stránka funguje skvěle, některé starší telefony s ní mohou mít problémy. Doufejme, že stránky do budoucna svoje služby rozšíří.

Co je to ISBN?

Začáteční písmena zkratky International Standard Book Name vyjadřují jedinečné identifikační číslo každé knihy, respektive každého vydání. Třináctimístný kód se skládá z regionálního označení, identifikace vydavatele a názvu titulu.

Číslo ISBN najdete vedle čárového kódu na obalu knihy a v tiráži. Jedná se o povinný údaj, bez kterého nelze v České republice oficiálně prodávat knihy. Tento údaj kromě evidence knih v České republice slouží i ke katalogizaci v knihovnách a knihkupectvích.

Podle čeho se určuje cena výkupu?

Když se mluví o výkupu zboží, nelze opomenout cenu, kterou vám za něj služba nabídne. Nepočítejte s žádným handlováním na tržišti nebo bazaru. Vykupujeme-online.cz určuje pevnou částku, kterou vám za knihu nabídne. Na výkupní ceně se podílejí tyto faktory:

 • stáří knihy,
 • žádanost mezi čtenáři.

Překvapením může být, že Vykupujeme-online.cz nehodnotí stav knihy. Nepočítejte ale s tím, že se zbavíte salátu, kterým doma podkládáte skříně. Služba má vše podchycené v obchodních podmínkách a jednotlivými kroky při výkupu.

Cenová nabídka u vybraných titulů:

Titul Autor Cena
Havel Michael Žantovský 120 Kč
Serotonin Michel Houellebecq 39 Kč
Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk 120 Kč
Marťan Andy Weir 13 Kč
Globální samoobsluha Jeff Bezos a věk Amazonu Brad Stone 7 Kč

Doprava na Vykupujeme-online.cz

Jakmile najdete knihy v katalogu služby, následuje volba typu přepravy. Pokud od vás služba vykupuje knihy v hodnotě více než 100 Kč, přepravu platí Vykupujeme-online. V opačném případě je typ přepravy na vás, platíte si ji ale vy.

V běžném režimu dopravy donesete balíček s knížkami na nejbližší pobočku Zásilkovny a pošlete je prostřednictvím této služby. Zásilkovnu najdete v České republice na více než 5300 výdejních místech, možností dopravy nabízí služba tedy dostatek.

Nejštědřejší možnost dopravy nabízí Vykupujeme-online.cz při výkupu nad 300 Kč. V takovém případě zašlou kurýra na vámi vybranou adresu a zajistí převzetí balíčku u vás doma nebo v práci.

Vykupujeme-online.cz

Výplata peněz za výkup

Peníze služba vyplácí do 10 dnů od převzetí zásilky. Během této lhůty ověří stav balíku a kvalitu vykoupených knih.

Vykupujeme-online.cz vám zašlou peníze na předem zadaný účet. Samotná výplata přitom nevyžaduje registraci, i když ji služba nabízí.

Peníze pro vás nebo na charitu

Jako příjemný bonus je společenský rozměr celého výkupu. Peníze zašle služba na účet buď vám, nebo charitu podle vašeho výběru. Vykupujeme-online přitom k vámi poskytnuté částce přidá 20 % a vše zdokladuje potvrzením o platbě.

Vykupujeme-online spolupracuje s ověřenými českými charitami a nadacemi. Vše je tak plně transparentní a na výběr máte ze sedmi organizací:

 • Člověk v tísni,
 • NF šance onkoláčkům,
 • Zvíře v tísni,
 • Cesta domů,
 • Home for trees,
 • Unicef,
 • KABINET CB.

Výkup knih online tím získává velmi příjemný společenský dopad, což dokládají i zákaznické zkušenosti s Vykupujeme-online.cz.

Výkup a prodej knih on-line

Webové stránky Vykupujeme-online.cz patří společnosti Elibro s.r.o. Ta vlastní i dceřinný web Online-antikvariat.cz, který se zaměřuje na prodej knih on-line.

Nejde přitom o nic jiného než přeprodej vykoupených knih. Pokud si chcete prohlédnout, o jaké knihy má výkup knih online zájem, prohlédněte si nabídku online antikvariátu.

Na online antikvariátu si navíc snadno ověříte i marže, které si Vykupujeme-online.cz na vykoupené knihy přihazuje. Zjistíte tak, kolik na vás služba vydělává. Výsledky jsou někdy poměrně překvapivé – za knížky s nízkou výkupní cenou si určuje i několikanásobek její ceny.

Na druhou stranu platí, že Vykupujeme-online.cz zajišťuje výkup knih včetně nákladů na dopravu. Stejně tak je potřeba říct, že výkup knih on-line není prodej, na kterém zbohatnete. Berte to spíše jako příležitost zbavit se starých knih bez starostí a pokrytím základních nákladů.

Knihami to nekončí…

Výkupem knih on-line recenze Vykupujeme-online.cz nekončí. Na webových stránkách najdete i možnost výkupu dalších věcí a některé z nich byste možná nečekali.

Vykupované zboží Cena Množstevní jednotka
Lego na váhu 100 Kč 0,5 kg
LP – hudba a audioknihy 5 Kč 1 ks
CD, DVD, Blue-Ray, videohry na fyzických nosičích 1 Kč 1 ks
LEGO Duplo na váhu 75 Kč 0,5 kg

Shrnutí recenze Vykupujeme-online.cz

Služba Vykupujeme-online.cz nenabízí mnoho funkcí. Vše ale funguje spolehlivě a tak, jak má. Poskytovatel má dobře nastavené platební procesy a snad jedinou větší vadou na kráse je pomalejší vyhledávání knih ve vyhledávači.

Nepočítejte ovšem s tím, že z vás Vykupujeme-online.cz udělá boháče. Výkupní ceny knih se často pohybují na úrovni výkupní ceny papíru ve sběrných surovinách. Pokud se ale chcete jednoduše zbavit přebytečných knížek, službu rozhodně vyzkoušejte.

Naše hodnocení služby:

4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)