Recenze webhostingu od Wedos.cz (NoLimit a NoLimit Extra)

Recenze Wedos, největší hostingové firmě v České republice.

Webhosting Wedos recenze v kostce
 • Hlavní vlastnosti: Tarif NoLimit je určený pro menší weby a eshopy. Společnost Wedost je největší hostingová firma v České republice. Svým uživatelům spravuje přes 300 tisíc domén.
 • Výhody: Kvalitní zabezpečení, nízká cena, snadné napojení na redakční systémy, zákaznická podpora 24/7
 • Nevýhody: Problémy s výpadky, nepřehledný web, uživatelské prostředí administrace, chybí telefonická linka

Naše zkušenosti s Wedos potvrzují neochvějnou pozici firmy na trhu. Hostingová společnost si drží roli svého favorita a největšího hostingového poskytovatele a doménového prodejce. Díky tarifům Wedos NoLimit a NoLimit Extra cílí společnost na nové uživatele i na zkušené matadory.

Obrovskou výhodou hostingu je znalostní báze s popisem více než 700 klíčových slov. S touto databází pracuje i technická podpora, která uživatele občas odkáže na článek namísto poskytnutí řešení. Konzervativní uživatele nepotěší absence telefonické podpory, tu ale supluje živý chat, který odpovídá do několika minut.

Nejprodávanější hosting na trhu

Značka Wedos se na českém internetu objevila v roce 2010 a během prvních dvou a půl roku se stala dodavatelem nejprodávanějšího hostingu. Výstavba společnosti a prvního datacentra probíhala formou reality show – společnost prostřednictvím kamer zprostředkovávala uživatelům detaily ze zákulisí budování prostor, chlazení a usazování nových serverů.

Firma zákazníkům dává na výběr ze tří tarifů – Wedos NoLimit, Wedos NoLimit Extra, Wedos Webhosting Managed Server. První dva jsou klasický hosting, třetí z nich je pak určený pro správu velkého množství webových stránek a domén.

Cena od 1,30 Kč za den

Velkou vábničkou na nové uživatele jsou ceny tarifů. Levnější tarif Wedos NoLimit pořídíte za 39 Kč měsíčně*. Dražší tarif Wedos NoLimit Extra stojí 99 Kč. Za příplatek ale dostanete výrazně lepší technologické zabezpečení a podmínky.

Firma Wedos láká i na ceny domén. Českou doménu koupíte za 145 korun ročně. Cena je vůči méně tradičním poskytovatelům vyšší, ty ale v mnohých případech až nákupní cenu kompenzují až několikanásobným poplatkem za prodloužení na další období. Doménu u Wedosu prodloužíte za stejnou cenu. U Wedosu pořídíte kromě tradičních .cz, .sk, .eu., org, .com koncovek i exotické domény jako .art, .car, .gay a .wtf.

 • Tarif hostingu NoLimit – 567 Kč vč. DPH za rok
 • Tarif hostingu NoLimit Extra – 1 438 Kč vč. DPH za rok
 • Cena .cz domény – 205 Kč vč. DPH za rok
 • Prodloužení .cz domény – 175,45 Kč vč. DPH za rok
 • Zkušební doba – 7 dní

* Ceny jsou uvedeny bez DPH

Srovnání tarifů

Wedos recenze ve srovnání hodnotí dva ze tří tarifů – Wedos NoLimit a Wedos NoLimit Extra. Poslední administrativní je natolik specifický a srovnání s dvěma základními tarify nesnese.

Tarif Wedos NoLimit cílí na menší weby, e-shopy a stránky napojené na redakční systémy jako WordPress, Joomla a další. I základní tarif je kompletně převedený na SSD a využívá nejnovější verzi PHP 8.0. Uživatelé dostanou neomezený prostor pro web i přenos dat a k tomu 5GB e-mailovou stránku s navýšením až na 160 GB za příplatek.

Dražší tarif Wedos NoLimit extra nabízí silnější výkon a více prostoru v databázi. Oproti 1 GB v levném tarifu dostanou uživatelé 2GB databázi bez možnosti navýšení. Wedosem uváděná čísla jsou navíc orientační – při správném nastavení serveru výkon zvednete až na desetinásobek.

Výkon a zabezpečení

Oba dva tarify zajistí webovým stránkám standardní a běžně dostupný výkon. Dražší tarif NoLimit Extra zvládne i desítky tisíc unikátních přístupů denně. Nepočítejte ale s tím, že udávaný neomezený prostor je skutečně neomezený. V případě dosažení určitých limitů vás firma důrazně klepne přes prsty a navede úspornějším směrem.

Zabezpečení webhostingu nás potěšilo. Wedos od svého založení získává bezpečnostní certifikáty. Poslední získal na začátku letošního roku – certifikát ISO 27017 jasně definuje role a odpovědnost v cloudovém prostředí a mimo jiné zajišťuje i ochranu osobních dat pocházejících ze zákaznických služeb uložených v cloudu.

Stabilita serverů

V minulosti patřila stabilita serverů k velkým kamenům úrazu celé služby. Zejména náročnější uživatelé si stěžovali na časté pády a nestabilitu celého systému. Od té doby ovšem služba ušla dlouhou cestu.

Wedos v současné době vlastní jedno datacentrum s označením WEDOS DC1 „Bunkr“. Právě s tímto modernizovaným datovým centrem v roce 2010 začínali a provází je doteď. V roce 2021 nebo 2022 navíc služba plánuje spuštění druhého datacentra WEDOS DC2 „Podskalí“. Pro něj využití inovativní technologii ochlazování serverů pomocí olejové lázně v kombinaci s vodním chlazením. Do budoucna firma plánuje i výstavbu třetího centra WEDOS DC3 „Kravín“, které rozšíří kapacity obou budov.

V souvislosti se stabilitou je třeba i zmínit efektivní personální zabezpečení. V datovém centru se 24/7 nacházejí 2 osoby proškolené k rychlé reakci pro případné výpadky. Klíčoví pracovníci přitom bydlí buď v sousedství anebo v pětiminutovém dojezdu pro případ rychlého zásahu.

Pro nováčky i pokročilé

Uživatelské prostředí Wedosu poněkud neobratně balancuje v určení své cílové skupiny. Rozsah poskytovaných služeb je určený pro široké spektrum uživatelů. Ve svých komerčních sděleních ale cílí především na nováčky a méně zběhlé uživatele.

Nováčci v oblastech internetového hostingu ale budou při návštěvě webu překvapeni. Zavalí je odborná terminologie a často protichůdné informace. Pokud se rozhodnou pro objednávku, nepotěší je ani nepřehledné rozhraní administrace.

Webové stránky na druhou stranu obsahují obrovskou bázi uživatelských dotazů s více než 700 klíčovými slovy. Pokud máte dostatek času a chuť se vzdělávat, díky této komplexní encyklopedii získáte potřebné znalosti pro základní nastavení webhostingu a domény.

Zákaznická linka bez telefonu

Poslední z hodnocených kritérií je uživatelská podpora. Webhosting Wedos garantuje nonstop podporu pro Wedos NoLimit i NoLimit Extra tarify. Ta funguje prostřednictvím e-mailu, živého chatu a samozřejmě i klasických ticketů známých z prostředí informačních technologií. Na odpověď na živém chatu čekáte maximálně několik minut, na e-mail správci odpoví do 24 hodin.

Co českého uživatele překvapí je absence zákaznické podpory na telefonu. Neočekávali jsme nonstop telefonickou linku, telefonní kontakt ale velmi často patří k prvním způsobům komunikace při zvažování pořízení služby. Ocenili bychom tak alespoň základní vyřizování hovorů pro neregistrované uživatele v pracovní době.

Wedos reference

Hostingová služba Wedos patří k nejoblíbenějším v České republice. Za méně než dvě koruny denně dostanete kvalitní službu s robustní uživatelskou podporou. Při pořízení ročního tarifu NoLimit nebo NoLimit Extra navíc dostanete i lákavé dárky – mezi ty patří roční pronájem domény zdarma nebo velké balení vlastních energetických drinků.

Shrnutí

Webhosting Wedos oprávněně patří ke špičkám na českém trhu. Nad konkurencí vyniká především jasným směrováním a přehlednou nabídkou služeb. Ačkoliv se méně zkušený uživatel občas ztratí na jejich webu, pomocí uživatelské podpory na chatu se ale rychle dostane zpět na správnou kolej – do centrály v datacentru se ale nedovoláte.

Co nás v recenzi Wedos opravdu těší, tak je důraz na kvalitní zabezpečení. Společnost sbírá bezpečnostní i společenské certifikáty a tarif Wedos NoLimit se právem stal nejprodávanějším hostingem v Čechách.

Výhody:

 • Nejnižší cena na trhu
 • Skvěle zpracovaný FAQ a návody
 • Jasný směr do budoucna
 • Vysoký výkon tarifu Wedos NoLimit Extra
 • 5GB e-mailová schránka

Nevýhody:

 • Chybí telefonická podpora
 • Nepřehledná administrace
 • V minulosti problémy se stabilitou