Nejlepší služby na rozvoz květin online v ČR

Hledáte nejlepší službu na rozvoz květin v ČR? Pak jste tu správně. Porovnali jsme 3 nejlepší online rozvozy, zjistili jejich silné a slabé stránky. Mimo kvalitní zákaznícké podpory, šíře sortimentu, ceny a dopravy kurýrem by vás měli zajímat také doplňkové služby.

Aktuálně nejlepší služby na rozvoz květin online v ČR

 1. Kvetinyexpres.cz – rozvoz květin od 99 Kč, široká nabídka, lokalita: celá ČR + Slovensko, live chat, nejlepší v ČR
 2. Fleurop.cz – rozvoz květin od 159 Kč, slušná nabídka, lokalita: celá ČR + zahraničí
 3. Frutiko.cz – rozvoz květin od 149 Kč, také ovocené a další kytice + dorty, lokalita: celá ČR

Srovnání služeb na rozvoz květin

NázevParametry
#1Kvetinyexpres.cz
Náš vítěz, nejlevnější rozvoz
Doprava: od 99 Kč
Lokalita: celá ČR + Slovensko
✔️ online chat
✔️ široká nabídka
✔️ obsáhlé informace o květinách
Zobrazit nabídku
#2Fleurop.cz
Rozváží do celé Evropy
Doprava: od 159 Kč
Lokalita: celá ČR + Evropa
✔️ rozvoz do více než 150 zemí
Zobrazit nabídku
#3Frutiko.cz
Také ovocné kytice a dorty
Doprava: od 149 Kč
Lokalita: celá ČR
✔️ online chat
✔️ zajímavý sortiment
Zobrazit nabídku
Top

Recenze služeb rozvozu květin online

Snad vám náš návod pomůže zorientovat se v současné nabídce služeb rozvozu květin. Na konec ještě přidáme krátké mini recenze vybraných online květinářství. Posléze na našich stránkách najdete i kompletní a rozsáhlé recenze.

logo kvetinyexpress.cz

1. Kvetinyexpres.cz

Kvetinyexpres.cz patří mezi velmi oblíbená česká online květinářství. Nabízejí přehledné stránky s opravdu velmi širokým sortimentem kytic a květin, ale nechybí ani dárkové boxy a sety například s vínem, čokoládami nebo podobnými atraktivními doplňky. Květiny a kytice lze vybírat podle druhu, barvy, ale i podle příležitosti. Za plus lze považovat i kvalitní popisky s vysokou mírou informací o kvalitě, stavu a původu květin.

Kvetinyexpres.cz drží vysoká uživatelská hodnocení. Potěší přítomnost live-chatu i infolinky a možnosti různých nadstandardních služeb. Kvalita zboží je výborná. Snad jedinou, nicméně poměrně drobnou, vadou na kráse je poněkud zbytečně komplikovaný a hůře srozumitelný ceník dopravy. Tento detail by vám ale neměl nákup zásadně znepříjemnit.

Zobrazit nabídku květin k rozvozu
logo-fleurop

2. Fleurop.cz

Dalším významným online květinářstvím, které nabízí rozvoz do rukou adresáta, je Fleurop.cz. Opět se můžete těšit na vynikající sortiment a perfektně přehledné stránky s členěním kytic a květin podle barvy, druhu i různých příležitostí. Na stránkách je taky inspirativní blog, na kterém můžete najít zajímavé články o květinách a kyticích.

Zboží je dobře popsané, potěší konkrétní informace o době doručení u každé položky, ale chybějí informace o původu květin, jejich stavu či životnosti. Fleurop.cz nabízí velmi přehledné podmínky dopravy a dodání se obvykle odehraje během několika hodin od objednávky, alespoň v případě, že kytici objednáte do 15:00. Cena dopravy je 159 Kč, což lze považovat za solidní.

Zobrazit nabídku květin k rozvozu
logo-frutiko

3. Frutiko.cz

Další velmi oblíbenou službou k rozvozu květin je společnost Frutiko.cz. Ta nabízí mimo tradičního rozvozu růží, pugétů a dárkových krabic květin také něco speciálního: ovocné a čokoládové kytice, ovocné bonboniéry a “slané kytice”. V nabídce jsou také narozeninové a dětské dorty pro nejmenší. Nabídka dortů sice není tak široká, ale jako služba je to velmi příjemné, zvlášť pokud vám občerstvení nebo kytice zajistí třeba i na firemní párty nebo rodinnou oslavu.

Zákaznická podpora disponuje online live chatem, můžete také volat nebo se ptát na sociálních sítích. Za doručení květin kurýrem v Praze či Brně zaplatíte 149 Kč, květiny si také můžete v těchto městech osobně vyzvednout. Frutiko zasílá květiny po celé ČR, přičemž cena je 199 Kč.

Zobrazit nabídku květin k rozvozu
Top

Chcete své partnerce či partnerovi nebo komukoli ze svých blízkých udělat radost krásnou kyticí, ale dělí vás vzdálenost či povinnosti? Co bylo dříve třeba i nepřekonatelným problémem lze dnes už snadno překlenout. Na pomoc může přispěchat starý dobrý přítel internet. V tomto článku se proto podíváme na nejlepší rozvozy květin online a pokusíme se shrnout nejdůležitější zásady, rady a informace, které by se vám mohly hodit při výběru konkrétní služby. Pokud by vám obecné pojednání nestačilo, můžete nakouknout i do recenzí některých nejzajímavějších online květinářství, která služby rozvozu květin nabízejí.

Jak vybrat online službu pro rozvoz květin?

V tomto průvodci se podíváme na to, jak funguje rozvoz květin prostřednictvím online květinářství a na co je rozumné se zaměřit při výběru kvalitního e-shopu, abyste měli jistotu, že třeba pugét růží dorazí vaší drahé polovičce v pořádku a včas.

Historické okénko

Květiny jsou odedávna součástí lidské kultury. V minulosti – například starém Egyptě či Řecku – jimi lidé často zdobili i svá těla a používali je k rituálním účelům, dnes je využíváme spíš ke zkrášlení našich domovů. Květiny jsou také vděčným dárkem, zejména pro ženy. Tradice obdarovávání květinami je velmi stará, ale kořeny její moderní formy můžeme hledat v Anglii v 19. století.

V současnosti jsou květy, kytice či pugéty obligátním darem především při romantických příležitostech, jako jsou rande či schůzky nebo třeba při výročích a významných událostech. Květiny ale potěší vždy. Tímto krásným prezentem můžeme svým blízkým projevit náklonnost, sdělit jim, že na ně myslíme a záleží nám na nich.

Jak funguje rozvoz květin online?

Online květinářství nejsou u nás žádnou žhavou novinkou, první se objevila už krátce po začátku nového milénia. Přesto se dá říct, že dovážka květin přímo k obdarovanému s dodržením určité formy, která k tomu z podstaty věci patří, je u nás zatím spíše okrajovou záležitostí.

Také zákaznická poptávka ještě není tak mohutná jako v některých jiných zemích, kde jde o zcela běžný způsob předávání kytic s věnováním. Přesto i u nás zájem už po léta roste a online květinářství postupně přizpůsobují své služby. Pohození kartonové krabice s hrstí růží před vchod prostě není to, co dnešní nároční zákazníci očekávají.

Na začátku přitom vše probíhá jako standardní objednávka v e-shopu. Základem úspěšného a komfortního nákupu je:

 • Široký sortiment s pečlivě popsanými položkami, dobrá a přehledná kategorizace
 • Vysoká míra zákaznické podpory, ihned dostupné poradenství
 • Různé možnosti dopravy, férové ceny
 • Možnost dokoupení doplňkového zboží, přidání věnování nebo blahopřání apod.

V případě rozvozu květin je nutná větší flexibilita a taky péče ze strany květinářství oproti nákupu v běžném e-shopu. Většina těchto obchodů proto nabízí i expresní dopravu vlastními vozy. Důležitá je taky zpětná vazba. Darující by měl být květinářstvím ihned informován, zda předání proběhlo v pořádku.

kytice květiny

Proč a kdy využít rozvoz květin online?

Jaký má vlastně donáška květin význam a proč je tolik oblíbená ve světě a stále více i u nás? Důvodů a příležitostí, kdy ji lze šikovně využít je celá řada.

 • Můžete potěšit svou lásku nebo někoho ze svých blízkých, i když je zrovna nemůžete navštívit osobně. Květinu můžete online objednat prakticky odkudkoli, třeba i z ciziny.
 • Trvá to jen pár okamžiků. Pár minut si jistě najdete, i pokud máte povinnostmi naprosto nabitý harmonogram.
 • Darování květin skrze kurýra má své kouzlo, je neobvyklé a může to být velmi příjemné překvapení.
 • Dovážka květin může být i způsobem, jak projevit své city, pokud si na to darující osobně zatím netroufá.
 • Většina dobrých online květinářství nabízí i expresní rozvor, obdarovaná nebo obdarovaný tak nemusí na kytici čekat několik dní na rozdíl od standardní objednávky v e-shopu.

Na co se zaměřit při výběru online květinářství

Jak si vybrat svého „online květináře“, abyste měli určitou jistotu, že se váš dar dostane příjemci do rukou včas, na správné místo a v bezvadném stavu? Výše už jsme zmínili, které faktory jsou při rozvozu květin online stěžejní, teď se ně podíváme mnohem podrobněji.

V současné době funguje na českém internetu několik květinářství, která kvalitní rozvoz květin online nabízejí. Při výběru služby je ale nutná obezřetnost. Nevhodně provedené předání květin může příjemné překvapení změnit ve velmi nepříjemné faux pas. Co se může zvrtnout a jaké problémy hrozí?

 • Nedostatečné nebo zavádějící popisky zboží; zboží (květiny) ve špatném stavu, kvalitě; případně dodání zcela jiného zboží, než bylo objednáno.
 • Nízká míra zákaznické podpory. Květinářství neporadí s výběrem.
 • Nízká nebo nulová zpětná vazba. Květinářství neinformuje o tom, zda bylo předání úspěšné, adresát byl zastižen nebo nezastižen.
 • Problémy s dopravou. Například dlouhá doba dodání, přemrštěná cena, nevhodné podmínky přepravy tak citlivého zboží, jako jsou květiny.

Pokud chcete, aby vše proběhlo, jak má – měli byste se při výběru online květinářství zaměřit na některé zásadní faktory. Zběžný průzkum nemusí zabrat mnoho času a vyplatí se zvlášť v případě, že jde o důležitou příležitost anebo pokud budete chtít rozvoz květin využívat sem tam i v budoucnu.

Rozvoz květin online

Přehlednost webu

První vizitkou, kterou uvidíte a podle které můžete službu hodnotit, jsou pochopitelně internetové stránky květinářství. Jejich podoba vás může k nákupu navnadit, nebo vás od něj naopak odradit. Jistěže design je tak trochu otázkou osobního vkusu, ale přehlednost by měla být samozřejmostí. A jsou i jiné faktory, které se dají objektivněji hodnotit.

 • Kategorizace a přehlednost – Některá online květinářství se službami rozvozu jdou zákazníkům od prvního okamžiku vstříc tím, že zboží třídí do praktických kategorií. Místo, aby květiny řadili podle přírodovědných řádů nebo tříd, řadí je podle příležitostí nebo vhodnosti pro určité osoby. Můžete tak rychle zabrousit do květin a kytic pro zamilované nebo k svátku či narozeninám.
 • Popisky zboží – Rozhodně jde o velmi důležitý faktor. Jsou kytice a květiny dobře fotograficky zdokumentované? Co se o nich z popisku dozvíte? Přinejmenším byste měli zjistit přesný druh, v případě kytic jejich „složení“. Rozhodně by měl být uveden také původ květin a jejich stav. Spousta lidí ale jistě uvítá, pokud se prodejce více rozepíše (třeba právě o vhodnosti dané květiny či kytice pro určité příležitosti, o jejich symbolice apod.) – jde sice spíše o nadstandard, ale takový přístup svědčí o skutečném zájmu a pečlivosti prodejce.
 • Dostupnost důležitých informací – Musíte se složitě pídit po tom, jak funguje doprava a na kolik vás ve skutečnosti vyjde? To není dobré znamení. Stejně jako špatná dostupnost nebo nepřehlednost dalších důležitých informací (návod k nákupu, FAQ, informace o firmě, způsoby platby apod.).

Poradenství

Dalším zásadním prvkem je zákaznická podpora. Ne každý je amatérský florista a je možné, že budete při nákupu potřebovat poradit – ať už s výběrem květů, nebo třeba s „technickými“ otázkami ohledně dopravy, placení, reklamací apod.

Pouhý emailový kontakt je nedostačující, zejména pokud vás tlačí čas. Ideální variantou je „live-chat“ přímo na webu, kde se vám dostane okamžité odpovědi. Někdo však dá přednost klasické telefonní informační lince. Zde je zase žádoucí delší provozní doba.

Pak už lze hodnotit jen kvalitu a ochotu komunikace. Je jistě dobrým znamením, pokud vám prodejce odpoví ihned a má snahu vám skutečně poradit a vyjít vám vstříc, místo aby vás stručně odbyl, nebo dokonce zaslal automatickou odpověď.

Doprava

Doprava představuje možná nejdůležitější složku celého „procesu“ předání květin. O co se zajímat?

 • Cena – Samozřejmě vás bude zajímat cena. Počítejte s tím, že doručení kytice do rukou bude zřejmě poněkud dražší než běžná cena dopravy zboží z e-shopu. Některá květinářství však nabízejí třeba dopravu zdarma při nákupu nad určitou částku. Posouzení, zda je cena dopravy přijatelná a adekvátní, je pouze na vás. Doporučujeme udělat si alespoň rychlé srovnání několika konkurenčních květinářství, zabere to minutku a získáte lepší přehled.
 • Expresní doručení – Některá květinářství nabízejí speciální „expresní“ doručení například do 90 minut nebo dvou hodin od objednání (obvykle v rámci určitých měst nebo lokalit). Ne vždy se musí vyplatit za takovou službu připlácet, zvlášť pokud poskytovatel neví, co za ni chtít. Kvalitní online květinářství jsou navíc často standardně schopná doručit kytici ještě v den objednání (pokud jste ji objednali do určité hodiny).
 • Kurýr – Má květinářství vlastní rozvoz, nebo využívá kurýrní službu? V případě předání květin do rukou je vhodnější, pokud prodejce využívá vlastní vozy. Dá se předpokládat, že o květiny v nich bude lépe postarané a předání bude kultivovanější.

Původ a stav květin

Odkud květiny pocházejí a jaká je jejich kvalita? Prodejce by měl o těchto věcech dostatečně transparentně informovat. Nemělo by se stát, že kurýr pro kytici před doručením zaskočí do nejbližšího supermarketu. Většina současných kvalitních online květinářství však splňuje vyšší nároky a o původu a kvalitě (stavu, životnosti) květin informuje.

Doplňkové zboží a služby

Jaké další služby nebo možnosti se při objednávce květin hodí? Samozřejmostí by měla být možnost připojení věnování. Tuto službu v nějaké základní podobě nabízejí květinářství často k objednávce zdarma. Určitě ale leckdy doceníte i přítomnost sortimentu dalšího zboží.

Mohou to být třeba dárkové krabičky, pěkná blahopřání nebo i vína, bonboniéry a podobné drobnosti, které můžete ke kytici připojit, aniž byste museli uskutečňovat další objednávku někde jinde. V některých případech se hodí i nabídka potřeb či výživy pro květiny, aby si tyto věci nemusel obdarovaný opatřovat sám.

Reklamace, zpětná vazba

Květinářství by mělo být schopno informovat zákazníka obratem o tom, že bylo zboží dodáno v pořádku do rukou adresáta – případně o tom, že se cokoli nepovedlo (obdarovaný nezastižen, zpoždění kvůli dopravě apod.). Protože pugéty a kytice nejsou v dnešní době nic levného, měli byste se vždy zajímat o podmínky reklamace.

Kam si mohu nechat kytice dovézt?

Většina služeb rozváží po celé ČR. Ve větších městech máte obvykle možnost doručení do 90 minut nebo v předem stanovený čas za příplatek. Některé firmy dováží také na Slovensko a v případě Fleurop je to hned 150 zemí světa. Nejčastěji však lidé volí rozvoz květin do těchto měst a jejich okolí:

Zobrazit oblíbená města pro rozvoz květin
 • Rozvoz květin Praha
 • Rozvoz květin Brno
 • Rozvoz květin Ostrava
 • Rozvoz květin Hradec Králové
 • Rozvoz květin Plzeň
 • Rozvoz květin Liberec
 • Rozvoz květin Hodonín
 • Rozvoz květin Kutná Hora
 • Rozvoz květin Humpolec
 • Rozvoz květin Moravský Krumlov
 • Rozvoz květin České Budějovice
 • Rozvoz květin Olomouc
 • Rozvoz květin Karlovy Vary
 • Rozvoz květin Kralupy nad Vltavou
 • Rozvoz květin Děčín
 • Rozvoz květin Zlín
 • Rozvoz květin Ústí nad Labem
 • Rozvoz květin Havířov
 • Rozvoz květin Strakonice
 • Rozvoz květin Jablonec nad Nisou
 • Rozvoz květin Mariánské Lázně
 • Rozvoz květin Šumperk
 • Rozvoz květin Trutnov
 • Rozvoz květin Mladá Boleslav
 • Rozvoz květin Pardubice
 • Rozvoz květin Beroun
 • Rozvoz květin Benešov
 • Rozvoz květin Brandýs nad Labem, Stará Boleslav
 • Rozvoz květin Jihlava
 • Rozvoz květin Kladno
 • Doručení květin Lysá nad Labem
 • Rozvoz květin Teplice