spotify logo

Spotify – ceník předplatného pro rok 2022

Streamovací služba Spotify patří k nejoblíbenějším platformám pro poslech hudby. V roce 2021 zaznamenala 406 milionů aktivních uživatelů po celém světě. Cena Spotify přitom není vysoká a pokud nechcete, nezaplatíte za ní vůbec nic.

Spotify je streamovací služba s nabídkou hudby a podcastů. V jejím katalogu najdete prakticky obsáhlou hudební knihovnu a v poslední době se rozrůstá i nabídka podcastů. Oficiální vyjádření říká, že v aplikaci najdete přes 82 milionů titulů, z toho 3,6 milionů tvoří podcasty.

Kolik stojí Spotify?

Hudební platforma Spotify nabízí čtyři placené tarify. Cena Spotify se přitom pohybuje od 149 Kč do 245 Kč měsíčně. Služba bohužel neumožňuje zvýhodněné roční předplatné, jak to známe z platforem pro sledování filmů.

Ceník předplatného Spotify:

Individual Duo Family Student
Cena 149 Kč 195 Kč 245 Kč 74 Kč
Účty 1 2 6 1

Podmínkou pro tarif Duo a Family je bydlení všech uživatelů pod jednou střechou. Zvýhodněný studentský tarif vyžaduje platnou studentskou kartu.

Kromě placených tarifů najdete na Spotify i tarif zdarma. Tento tarif je ořezaný o některé služby jako neomezení přeskakování songů a každých 15 minut vám poslech přeruší reklamní pauza. Neplacený tarif také nenabízí stahování hudby a přehrávání offline.

Poslech na všech dostupných zařízeních

spotify logo

Mezi přednosti Spotify patří obrovský počet zařízení, na kterých si poslechnete vaši oblíbenou hudbu. Desktopovou aplikaci najdete na všech operačních systémech včetně Linuxu. Samozřejmostí je také aplikace pro webový prohlížeč.

Spotify dále najdete i na těchto platformách:

 • mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS,
 • tablety s operačním systémem Android a iOS,
 • herní konzole Xbox a Playstation.

O tom, že Spotify čím dál více proniká do našich životů svědčí i nativní aplikace pro asistenty Alexa a Google Home. Podpora nechybí ani reproduktorům Sonos. Aplikaci najdete i pro chytré hodinky Apple Watch, Fitbit, Garmin a další.

Spotify proniká i do našich automobilů. Infotainment systémem s operačním systémem Android a iOS integrovali aplikaci i do vozidel. Oblíbené podcasty a hudbu si díky tomu užijete i přes cestě na dovolenou bez nutnosti připojení mobilního telefonu.

Kvalita hudby na Spotify

Spotify nabízí odlišnou kvalitu při poslechu ve webovém prohlížeči a na jiných zařízeních. Pokud posloucháte přes prohlížeč, v neplacené verzi dostanete kvalitu 128 kbit/s a v placené 256 kbit/s.

Hudba mimo webovou aplikaci je dostupná v kvalitě 160 kbit/s v neplacené a 320 kbit/s v placené verzi. Všechny tarify včetně toho zdarma mají možnost ručního nastavení kvality hudby podle internetového připojení.

Jak zaplatit Spotify?

Platba za Spotify vyžaduje otevření webového prohlížeče a registraci. Na stránce Spotify klikněte vpravo nahoře na ikonu vašeho profilu a v roletce na odkaz Účet. Pokud nemáte aktivní Premium účet, uvidíte velké tlačítko Získat předplatné.

Platba za Spotify probíhá stejně jako jinde na internetu a vyžaduje platební kartu nebo Paypal. Po zadání údajů platbu potvrďte, čímž aktivujete Premium účet.

Třetí možností je platba online dárkovým poukazem. V uživatelském rozhraní klikněte na odkaz Uhradit kód a zadejte PIN z poukazu. Poukazy fungují pouze na tarif Spotify Individual.

Jak zaplatit předplatné a aktivovat účet

Při registraci a první aktivaci účtu postupujte podle těchto kroků:

 • Ve webovém prohlížeči jděte na adresu https://www.spotify.com.
 • Vpravo nahoře klikněte na odkaz Registrace.
 • Vyplňte registrační údaje.
 • Registraci potvrďte kliknutím na tlačítko Zaregistrovat se.

Hned po registraci doporučujeme stažení desktopové nebo mobilní aplikace. Ačkoliv Spotify umožňuje poslech v prohlížeči, streamování hudby přes aplikaci je pohodlnější.

Váš účet je aktivní od potvrzení registrace. Pozitivně hodnotíme, že při registraci po vás Spotify nechce údaje k platební kartě. Ty si vyžádá až při první platbě.

Jak zrušit účet Spotify

Předplatné Spotify zrušíte snadno v několika krocích:

 • Na stránkách Spotify klikněte na ikonu vašeho profilu a zvolte odkaz Účet.
 • Zvolte nabídku Dostupná předplatná.
 • Úplně dole najdete nenápadné tlačítko Zrušit Premium.
 • Kliknutím potvrďte zrušení.

Pro kompletní zrušení vašeho Spotify účtu kontaktujte zákaznickou podporu. Ta funguje v angličtině formou chatu. Zrušení účtu trvá sedm dní, během kterých máte možnost vzít vaše rozhodnutí zpět. Po uplynutí této doby se zruší váš účet včetně vašich osobních dat.

Vyplatí se Spotify?

Jak jsme zmínili na začátku, Spotify je nejrozšířenější hudební platforma na světě. Jejich předplatné přes 165 milionů uživatelů. A k tomu necelých 300 milionů uživatelů, kteří zatím nemají Spotify předplatné aktivní.

Pokud máme na Spotify hledat chyby, je to slabší kvalita přehrávání. 320 kbit/s stačí běžným posluchačům, audiofilové zvyklí na HiFi kvalitu nad ní ale opovržlivě mávnou rukou. Spotify to ale uživatelům bohatě nahrazuje.

Spotifynení pouze hudební knihovna. Sociální prvky, možnost tvorby a sdílení playlistů a široká nabídka podcastů ze Spotify tvoří silného hráče i přes slabší kvalitu poslechu. Pokud využíváte Spotify Premium v rodině nebo páru, stojí vás pouze pár desítek korun měsíčně. O možnosti studentských slev nemluvě.

Předplatné Spotify se také vyplatí při poslechu přes mobilní aplikaci. V ní neplatícím zákazníkům chybí možnost přehrávání na přání. Na kartě interpreta se pak přehrávají náhodné skladby a na váš oblíbený song vůbec nemusí dojít.

Lze získat účet na Spotify zdarma?

Jak jsme zmínili v minulé kapitole, Spotify zdarma využívá téměř 300 milionů uživatelů po celém světě. Stačí jim k tomu registrace a přihlášení se ke svému účtu. Spotify zdarma vás pustí k většině funkcí za cenu nižší kvality poslechu.

Pokud si pořídíte Spotify předplatné, získáte zdarma první měsíc. Spotify – cena za měsíc a rok ale není tak vysoká, aby představovala zásadní díru do rozpočtu. Kromě toho získáte možnost poslechu bez reklam a možnost neomezeného přeskakování mezi skladbami.

Cena konkurence

Oproti svojí konkurencistreamovací služba nevyčnívá. Cena Spotify je příznivá a za 149 Kč měsíčně nebo méně doslova nepřeberné množství muziky. První měsíc zdarma potěší, ale není to nic, co byste nenašli ani u konkurenčních služeb.

Jsou to ale nadstandardní služby jako uživatelské profily, pokročilá práce s playlisty a množství podcastů, čím Spotify utíká svojí konkurenci. Spotify dnes zkrátka představuje první krok do světa poslechu hudby.

Spotify

YouTube Music

Deezer

Tidal

Apple Music

Cena

149 Kč

179 Kč*

270 Kč

149 Kč

220 Kč

Zkušební verze

30 dní

30 dní

30 dní

30 dní

30 dní

Počet zařízení

1

10

1

1

1

Kvalita hudby

256 kbit/s

256 kbit/

1411 kbit/s

1411 kbit/s

Hi-Res Lossless**

* Součástí YouTube Premium
** Vlastní Apple bezztrátový formát

Shrnutí

Streamovací platforma Spotify představuje univerzální službu pro poslech hudby a podcastů. Díky ní vaši hudební knihovnu přesunete z pevných disků do on-line prostředí s přístupem odkudkoliv. Za službu přitom nezaplatíte ani korunu, pokud se spokojíte s omezenými funkcemi a horší kvalitou zvuku. A pro ty náročnější je tu Spotify Premium za 150 Kč měsíčně.